OSPOD a soud, roz

Odpovědět
Milan1
Uživatel(ka) fóra

OSPOD a soud, roz

Příspěvek od Milan1 » 21 dub 2018 01:51

Matce byla dána pokuta od soudu za nedodržení rozsudku, když i přes můj nesouhlas odjela pryč a soud jí jasně v usnesení napsal, že neměla nikam jezdit, OSPOD jí toto omluvil v mém návrhu na napomenutí s tím, že nabídla náhradní termíny, takže syn by o nic nepřišel, úplně opačné rozhodnutí než soud. Prosím o názor, zda se nějak bránit zvůli a nesmyslnému zdůvodnění, které popírá zdravý rozum ale hlavně rozsudek, když to přikryje i tajemník. Tento OSPOD je zcela nakloněn matce s ohledem na toto a já jsem je označil za podjaté při nadcházejícím řízení, tajemník to smetl, mám možnost se odvolat na magistrát. Mimochodem, soud v usnesení uvedl, že role OSPOD byla nedostatečná a nelze z jejich strany jen navrhovat otci návrh výkonu rozhodnutí. Dotazy:

1. Trestní oznámení na OSPOD za pomluvu - vylučuje je to automaticky z řízení?
2. Žaloba na ochranu osobnosti - narušují v podstatě rodinný život - má s tím někdo zkušenosti (prosím, ne domněnky apod.)
3. Dá se s tím, co píše soud, ohledně nedostatečné role, operovat v odvolání, případně žalobě?

Děkuji moc.

dalik16
Stálice fóra

Re: OSPOD a soud, roz

Příspěvek od dalik16 » 21 dub 2018 11:07

Já to nechápu. Když soud rozhodl o pokutě, tak OSPOD s tím nic neudělá. Proč ti vadí OSPOD?

Jinak ta nečinnost OSPOD mi také vadí. Stále matce ustupují a prohrašují, že příště již zasáhnou. Nezasáhli nikdy a ve nakonec jen řekli "mi nic nemůžeme, tatínku obraťte se na soud". A přitom matka nedodržuje dohody, které u nich byly sjednány a nedodržuje ani rozsudek.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 21 dub 2018 13:08

ospod mi vadí protože:

1. Matce napsal, a to dokonce v usnesení, že si může odjet kdy chce, protože mi nabídla náhradní termíny, a to i přes můj nesouhlas. Naprostá zvůle státního orgánu, jinak řečeni kálet na hlavu si nenechám.
2. Pokud soud řekne, že jeho role není dostatečná, tak se s ním asi má něco dělat, ne?
3. Pokud probíhá řízení, tak asi nechci, aby tam byl někdo, komu soud řekne, že jeho role je nedostatečná, straní matce apod.

Prosím, pokud nemáte pro mě odpověď, na co se ptám, tak to už nekomentujte. Jinak s Vámi souhlasí, co se týče OSPOD, ale není asi dobré to nechávat jen tak.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 21 dub 2018 13:10

A aby bylo jasno, já nejsem proti pokutě, naopak, ale jak může OSPOD zdůvodnit něco, co soud vyhodnotí úplně opačně? Prosím, to není třeba rozebírat z Vaší strany takhle.

Odpovědět