Co vše je obsahem výživného

Re: Co vše je obsahem výživného

Příspěvekod Hugo76 » 28 kvě 2018 18:32

Simpson123 píše:Fakt, ze zeny jsou brutalne bilogicky a hormonalne definovane samice a jejich chovani je determinovano z 80% geneticky/biologicky nema cenu zduraznovat.
To stejne otec - bilogicky a evolucne je to u otce definovano jit dal a na deti s "odvrhnutou zenou" se vykaslat, zkratka udelat deti nove s jinou babou.
Problem je defektni system justice v CR ktery tohle biologicke chovani reguluje tak jak reguluje, aneb kdyz mi system napali ze na 2 deti mam platit dalsich 25 let aliky 25%-50% platu tak neni mozna "prirozena a Klimesem doporucena" varianta nova rodina s jinou zenou.

Upřímně řečeno mě těch "80 procent" štve. Prostě není možné předjímat situaci v dané rodině na základně nějakých tradičních rolí, které v dnešní době jsou dávno pasé. Nemyslím, si že bych kdy byl schopen svým vlastním dětem říct, sorry vykašlal jsem se na vás, protože vám stejně bylo u mámy lépe, nový otec fungoval a já si udělal nové děti o kus dál. Mockrát sem se cítil ve svém případu provinile, že jsem si asi udělal "moc silnou" vazbu na své děti. A pokud je někdo tak nezodpovědný, že si plodí jedno dítě za druhým, tak ať klidně platí, ty děti musí z něčeho žít. A Klimeš je sociopat, jinak si ty jeho "novátorské" názory na zapomenutí vlastních dětí nedokážu vysvětlit. Měl by si prožít klasický případ, kdy se matka ve jménu "dobra" dětí snaží kompletně odříznout otce.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 28 kvě 2018 20:29

Simpson123 píše:
Lama píše:
Simpson123 píše:Taky bys vzdychala kdyby z tebe udelal system chodici bankomat co ma pravo jen platit a plnit prani matky.

Brečela, nebrečela. Asi naprosto stejně, jako kdyby mi zůstalo dítě na krku s ušmudlanou tisícovkou alimentů. Na jednu stranu bych se bránila, snažila se to řešit, částečně nadávala na systém, že to umožní a částečně si rvala vlasy za to, s kým sjem si to dítě pořídila.

Ale mám pocit, že je třeba měřit stejným metrem- to byla má reakce na tebe.
Bud tu všem na stesky o tom, jak ta/ten ex, je takovej nebo makovej, odepíšeme, že má za exe přesně tu osobu, kterou si vybral jako rodiče svých dětí , nikdo mu ho nevylosoval, v současné době asi ani nedomluvili svatbu rodiče výměnou za stádo velbloudů, a je to tím pádem jeho zodpovědnost.
A pak to napíšeme jak plačně s netáhlem, co se nestará a má problém platit i 2tis. Ale i týpkovi, co tu lamentuje na exkou, která mu nechce dát děti, nemaká a chce z něj vytáhnout co nejvyšší alimenty. Systém to umožní jak tomu netáhlu, tak té majitelce.

Nenajdes ode mne ani jeden prispevek kde lamentuju nad zenskyma, zato poukazuji na to jak defektni je opatrovnicky system OSPOD + soudy CR.
Fakt, ze zeny jsou brutalne bilogicky a hormonalne definovane samice a jejich chovani je determinovano z 80% geneticky/biologicky nema cenu zduraznovat.
To stejne otec - bilogicky a evolucne je to u otce definovano jit dal a na deti s "odvrhnutou zenou" se vykaslat, zkratka udelat deti nove s jinou babou.
Problem je defektni system justice v CR ktery tohle biologicke chovani reguluje tak jak reguluje, aneb kdyz mi system napali ze na 2 deti mam platit dalsich 25 let aliky 25%-50% platu tak neni mozna "prirozena a Klimesem doporucena" varianta nova rodina s jinou zenou.

Tak pokud fandíš Klimešovi, tak mi došly argumenty.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod dalik16 » 29 kvě 2018 07:55

Ahoj,
u Klimeše jsem párkrát byl na rodinné mediaci. Nemohu říct, že byl byl v něčem výrazně lepší nebo horší. Oproti sociálce nedával najevo sympatie matce. Oproti jiným mediátorům/psychologům byl stejně nerozhodný a mlžil. Řešil jsem potíže s klasickou matkou blokařkou, která proti otci použije vše, jen aby ho obrala o děti a peníze. Klimeš občas narazil na naschvály matky, snažil se to pojmenovat, ale přinutit nikoho nemůže a na dalším sezení si matka dala pozor, aby už ji na stejnou věc nenachytal. Pozitivní bylo to, že dělal poctivě zápisy a nahrávky a v případě potřeby se k nim vracel, to je skvělá taktika proti manipulacím. Ta jeho teorie (že střídavka může být jen u kooperujících rodičů) viditelně selhává. To je totiž právě ta karta, na kterou sází matky, totiž vyvolávat konflikty a spoléhat na to, že dítě připadne jim. U otce platí presumpce viny, u matky presumpce neviny.
Jediná cesta je fakt natvrdo zavést střídavou péči a pokud jeden z rodičů nechce, může se péče vzdát a "vyplatit se". Myslím, že v reálu by matky přestaly manipulovat děti a otcové by platili stejně jako dnes, ale s pocitem, že si to dobrovolně vybrali.
dalik16
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 29 kvě 2018 07:59

Nefandim vsemu co Klimes pise a rika. Nicmene ho povazuji za kvalifikovaného oponenta stridavky proti vuli matky.
A Klimes je aktivni na internetu, tak jsou jeho prednasky i clanky dostupne kazdemu.

Imho ta biologie urcuje nejmene na 80% chovani samice. Neco jineho je co samice povida a neco jineho je co samice udela. Treba ta moje samice, kdyby myslela logicky a racionalne tak ma davno stridavku, ne? Prece zadne racionalni a logicke argumenty proti spolupraci matky a otce na stridavce neexistuji! A presto ten hormonalne-biologicky nanos na sede kure majitelky deti vede matku do konfrontace s otcem. A to mame oba VS, takze inteligentni lide a stejne matku-samici ovladaji biopudy a hormony.

Jen zkuste na majitelku deti jis s logikou a racionalne....a ta moje majitelka deti je jak to tady ctu podobna jinym jako vejce vejci....a ta napadna podobnost matek co chteji decko jen pro sebe se asi jinak nez biologicky vysvetlit neda.

PS: vsechny socioekonomicke argumenty souvisejici s peci o decka mluvi jasne ve prospech stridavky, protoze se stridavkou si matka sahne na nejvic penez od otce + ma spoustu casu na karieru, seberealizaci atd....takze zbyva jen vysvetleni ze ta samice biologie co utvari samice desetitisice roku dominuje chovani.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod VladimirZlamalik » 29 kvě 2018 16:05

"PS: vsechny socioekonomicke argumenty souvisejici s peci o decka mluvi jasne ve prospech stridavky, protoze se stridavkou si matka sahne na nejvic penez od otce + ma spoustu casu na karieru, seberealizaci atd....takze zbyva jen vysvetleni ze ta samice biologie co utvari samice desetitisice roku dominuje chovani."
To je blbost, ze si matka sahne pri SP na nejvic penez od otce.Ja mam SP proti vuli matky od 2012 a urcite to takto neni. Vcetne toho casu - tedy pri SP, kdyz uz jsou deti vetsi..Pres tyden jsou stejne ve skole, potom maji nejaky krouzek nebo s kamosama venku. Cas na karieru a seberealizaci je stejny
VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 29 kvě 2018 16:38

Lama píše:A njsou nějaké aktuální statistiky ohledně nově stanovených alimentů? To by mi zajímalo, zda jde opravdu jen o stará data.

V roce 2015 to bylo cca 3700 u otcu. Zarazejici je i udaj u matek, tam pouze 1800 - zeby rozdil v prijmech muzu a zen byly az tak propastne :) :)?

Od te doby nejaky ten cas uplynul, aktualni statistika jiste take pujde najit, pokud Te to zajima. Odhadoval bych narust tak 30%, rust se mi zda opravdu citelny a richly.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 29 kvě 2018 16:47

VladimirZlamalik píše:To je blbost, ze si matka sahne pri SP na nejvic penez od otce.

Ano, taky myslim ze to je blbost. Protoze pokud se otec starat chce a jde za tim, vic nez 2/14 se mu dnes uz temer vzdy povede. Tak se stara treba 1/3 casu, porizuje obleceni, atd, - ale vyzivne zpravidla plati jako by se nestaral vubec.

Diskuze o tom ale nemam moc rad, evokuje to dojem (hloupy) ze tatinkove chteji SP aby neplatili vyzivne. Ja osobne bych si treba za ty dva dny navic jeste rad neco malo priplatil :).
Co citim jako maximalni lumparnu, je nechtit nejaky ten den navic utrousit, branit jak jen to jde a vymyslet obstrukce - ale stat s rukou natazenou :)
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Lama » 29 kvě 2018 16:56

tulen2 píše:
Lama píše:A njsou nějaké aktuální statistiky ohledně nově stanovených alimentů? To by mi zajímalo, zda jde opravdu jen o stará data.

V roce 2015 to bylo cca 3700 u otcu. Zarazejici je i udaj u matek, tam pouze 1800 - zeby rozdil v prijmech muzu a zen byly az tak propastne :) :)?

Od te doby nejaky ten cas uplynul, aktualni statistika jiste take pujde najit, pokud Te to zajima. Odhadoval bych narust tak 30%, rust se mi zda opravdu citelny a richly.

Spíš bych řekla, že je propastný rozdíl v příjmech matek, které nemají děti v péči oproti mužům. :mrgreen: Typuji na krapet odlišnou socioekonomickou skupinu,

Plus u otců jsou to 90% alimenty ve výhradní péči matky, 5% střídavka. U matek minimálně polovina alimenty při střídavé péči, takže logicky nižší.

A pak samo i tam bude hrát roli nižší plat.
A jistá benevolence soudu k výši alimentů u matek.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 30 kvě 2018 13:01

Neobratne jsem to napsal ze si matka sahne pri SP na nejvic penez od otce.

Mel jsem spravne napsat ze financne je v celkovem souctu pro matku vzdy SP nejvyhodnejsi variantou usporadani pece o decka, protoze i kdyz ma matka s otcem SP s pomerem pece 50/50, tak stejne otec plati tucne alimenty srovnatelne s vyhradni peci matky kde je otec degradovan na strejdu chodici bankomat 2/14.

V zasade tedy plati ze alimenty jsou pri vyhradni peci i pri SP zhruba stejne + pri SP ma matka za partnera motivovaneho tatinka co se chce starat a kupuje veci na decka sam a dobrovolne.

Abychom parafrazovali Miroslava Plzaka: jen zena nedospela a hloupa nevyzaduje stridavou peci.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Sifon » 30 kvě 2018 13:44

Na konci clanku je ke stazeni pdf s rozhodnutim o vyzivnem v roce 2016, novejsi jsem bohuzel tez nenasel:
https://www.adikia.cz/news/jak-rozhodov ... roce-2016/

Problem neni ve vysi, ale v pravidlech, kdy neni stanoveno max. ani min. vyzivne, takze je to loterie.

Tresnickou na dortu je fiktivni vyzivne podnikateli, jenom kvuli tomu ze je umele ve ztrate, coz popira presupmci nevinny. Stejne tak, ze je nekdo udajne umyslne bez prace nebo vydelava nacerno. To neni ulohou opatrovnickych soudu, ti nemaji suplovat financak a ÚP.

Kdyz jsme schopni vybirat u zamestnancu automaticky socialni a zdravotni pojisteni, je opravdu tak velky problem nastavit pevna procenta vyzivneho podle veku ditete, neco ve stylu Kolarove, at ubude alespon cast sporu mezi rodici, a strhavat je automaticky z vyplaty alespon v pripade zamestnancu na plny uvazek.

Chybi tez horni hranice vyzivneho, o vyzivne zadaji i 30tnici, to jsou uz normalni zvracenosti.
https://zpravy.idnes.cz/alimenty-vyzivn ... domaci_mav
Sifon
Nováček fóra

PředchozíDalší

Zpět na Problémy soudního řízení