Zdržovací taktika

tulen2
Stálice fóra

Re: Zdržovací taktika

Příspěvek od tulen2 » 18 čer 2018 10:43

Vyzyval te k tomu soud? Pokud ne, nic bych predem nesepisoval - uz kvuli tomu ze chces rizeni spise protahnout. Ale urcite si konzistentne priprav co tedy vlastne chces, a nenech se vmanipulovat do niceho jineho. Soud jednajici z pozice sily dokaze byt pro nezkuseneho zastrasujici a nejednou otec radeji kyvne, at ma klid.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 18 čer 2018 12:55

Simpson123 píše:Zatim jsem zadny protinavrh otce na soud nepodal.
Mam neco sepsat a poslat na soud?
Osobně jsem řešil, že co není pravda a je písemně (buď v návrhu nebo protokolu) tak jsem písemně rozporoval, aby se na tom nedalo něco stavět. Chápej když se nebudeš bránit, tak odůvodnění rozsudku může být "otec se nestaral", protože to matka uvedla a otec to nerozporoval. To co se kolikrát řekne u soudu tak v protokolu vůbec být nemusí a podle mě nemáš šanci podchytit za běhu jak bude protokol z jednání vypadat. Tedy vždy jsem stručně písemně reagoval, pokud to bylo potřeba. I kdyby to mělo být ve stylu "otec se staral". Ale jakou to má souvislost se "zdržovací taktikou" nevím :-) Každopádně po prvním jednání bude ještě dost času...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 čer 2018 12:58

Soud me k podani navrhu nevyzval.
Urcite chci zdrzovat, možná by dávalo smysl požádat soud o odklad jednání z důvodu mediace/poradny?

Co soud udelal tak usnesenim urcil opatrovnika (OSPOD) a zadal mu v lhute 1 mesic provedeni setreni o rodinnych a vychovnych pomerech nezletilych a podani vychovne zpravy a stanoviska k navrhu matky.

Soud me vyzval at dolozim potvrzeni o svych prijemech, nebo danove priznani - to jsem zatim neudelal.

Hugo sepsal jsem strucny 1 list A4 s vycislenim penez co jsem platil, necham to zalozit do spisu OSPOD.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 18 čer 2018 18:52

Podle mě - pokud je stanoveno stání, tak to nepůjde odložit (když pomineme nemoc apod.), ale na tom prvním stání bych to bez uzardění navrhnul, že chceš ten váš vztah dát dohromady apod. Soud to takhle zadává standardně (opatrovník, ...). Přiznání dáš na podatelnu v termínu jakém máš stanovený. OSPOD "nezajímají" peníze, ale jen zájem dětí :-). Tedy můžeš to podat jako ukázku toho, že se staráš, ale nechal bych si to pro soud, případně podal jako oponenturu návrhu matky.
Ale nejsem profesionální odkladač rozsudku, to se asi dělá jiným (procesním) způsobem. Myslím že ta poradna to oddálí dostatečně - zavolej tam dopředu, zjisti kdy může být první schůzka a jak často pak jsou. Podle toho bych navrhl lhůtu na oddálení druhého stání u soudu, nebo se pokusil odložit další jednání na neurčito. Ale to podle mě soud udělá jen když bude jasné, jak do té doby budou financované děti.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 čer 2018 08:59

Mediaci ale muze naridit i soud, nebylo by lepsi pockat na soud?

Mediatorek je na internetu cca 50, a nasel jsem same zeny mediatorky.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 čer 2018 10:03

Poradna a mediace jsou dve rozdilne veci. Urcite bych doporucil obe. Poradnu brat poctive, a snazit se tam matku fakt dostat - to muze udelat hodne, obrousi to jak tebe, tak slusny terapeut dokaze zaplacit i na matku. Poradna vas samotne muze naucit se domluvit. I ospod muze naridit poradnu - jestli matka poradnu odmita, tlac na ospod (pisemne) aby to naridil. A to jeste pred soudem. Poradna I mediace muzou probihat zaroven.
Mediace je naopak pouze nastroj na zprostredkovani domluvy, ktera na necem vazne. Tady bohuzel pri dnesnim stavu opatrovnickeho soudnictvi, a "bezzubosti" vystupu mediace to k nicemu zpravidla nevede, kdyz matka nechce, proste nechce. K narizeni mediace bych na prvnim stani tlacil soud (pokud matka nebude chtit dobrovolne). To nejaky cas ziska (ale soud ji naridit nemusi). I kdyz by matka dobrovolne chtela, zkuste se domluvit ze si ji nechate soudem naridit - je ohromny rozdil v cene narizene, a dobrovolne objednane. Pak uvidite, jestli se nekam pohnete. Mediace je napr dobra platform k handlum s penezi - ok, souhlas se SP (je to pro me dulezite), a necham ti 3/4 bytu, budu platit xxx (to je dulezite pro tebe). Protoze mediator je vazan mlcenlivosti, neobrati se podobne nabidky proti tobe.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 čer 2018 12:30

Ok navrhnu tedy poradnu, pokud se matka bude cukat budu pozadovat aby OSPOD poradnu naridil.
Na soudu budu chtit tedy naridit odroceni + poradnu + mediaci.

Otaznik mam jen nad tim jestli mam/nemam na soud poslat svuj navrh. Pokud mam na soud poslat svuj navrh tak mi neni jasne zda v navrhu mam zadat pouze odroceni soudu za ucelem casu pro poradnu + mediaci, nebo zda rovnou zadat SP?

Tento tyden mam OSPOD.
Soud je za 3 tydny.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 čer 2018 13:19

Jsem pro to neposilat, u soudu se divit ze matka pozaduje vyhradni peci, se si mel za to ze se domluvite na tom postupnem prechodu na SP, a navrhovat odroceni za ucelem onoho domlouvani ... kdyz soudkyne bude tlacit na tvuj navrh, mej nejaky ten harmonogram pripraveny, ze navrhujes SP s takovymto harmonogramem prechodu k vyrovnane peci.
Pokud posles, soudkyne (I matka) se muze dobre pripravit na rozbiti tvych argumentu a chtit rozhodnout klidne na prvnim stani.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 čer 2018 13:30

Ok to zni logicky.
BTW neexistuje nejake zdrzovani na urovni kverulantstvi? Dejme tomu otec se na soud dostavi a udivene prekvapeny nepredlozi obcanku, protoze ji zapomel doma?

Cim vice nad tim premyslim tim vice chci soud zdrzovat, ty decka jsou fakt male a styk mam nyni 2/7 coz mi pro ted prijde lepsi nez to bylo driv, matce imho jde nejvic o penize, ten navrh je na aliky 50% meho cisteho platu.

Odpovědět