Zdržovací taktika

Simpson123
Stálice fóra

Zdržovací taktika

Příspěvek od Simpson123 » 08 čer 2018 07:22

Ahoj,
tak jsem se dockal a moje majitelka deti me dala k soudu. Zatim jsem si papiry od soudu nevyzvedl, ale vim predem co tam bude: navrh na vylucnou peci matky, tucne alimemnty otci + minimalni styk otce.
Decka jsou jen 1,5 roku, takze potrebuju zdrzovat soudy a oddalovat rozsudek.
Pomohu si nejak kdyz to na poste nevyzvednu? Kazdy tyden zdrzeni je dobry.
Uvitam rady jak obstruovat soud, jak napriklad chytre namitat namitky na mistni neprislusnost soudu a podobne obstrukce aby byl rozsudek nejlepe tak za 2 roky nejdrive.

Jednani soudu bude za mesic (to jsem zjistil z infosoud dle psisove znacky).

Take mam pozvanku od OSPOD abych se dostavil na pohovor, takze bude to muj prvni oficialni kontakt s OSPOD, uvitam rady na co si dat pozor? predpokladam ze matka tam uz byla a zalozili na nase decka spis, asi bych mel zazadat o nahlednuti do spisu, abych vedel co tam matka OSPODu sdelila do spisu?

Hugo76
Stálice fóra

Re: Zdržovací taktika

Příspěvek od Hugo76 » 08 čer 2018 20:08

Já se moc omlouvám, asi tady nemám moc co poradit. Před časem jsem radil odkládat soud, jak je to jen možné, teď je to podle mě trochu "game over". Zvlášť jestli matka ví jak na to. Zdržovací taktikou si (podle mě) proti sobě poštveš soudce, opatrovnický spor není o právu, tady sebelepší právník nepomůže. Snažil bych se na OSPOD vypadat "normálně", že o dítě máš zájem, že máš možnost a chceš pečovat. Že tě mrzí, že ti matka umožňuje jen takto malý kontakt, že to nechápeš. Cílem teď je podle mě uhrát co nejlepší výsledek, co největší styk s dětmi, co nejmenší výživné (chceš se starat a kupuješ věci). S matkou stále komunikovat, nabízet řešení jak bys mohl co nejvíc pečovat, dostat ji do úzkých, kde jí dojdou argumenty proč to nejde, být neodbytný. Úplně bych zapomněl na slova o střídavé péči, u takhle malých dětí to podle mě bude značně kontraproduktivní. Nikdo tady není zvědavý na dalšího "chytráka, co jen nechce platit výživné". Opakuji, že podle mě by teď cílem by neměla být SP ale co největší styk. Dál postupovat krůček po krůčku. A ve třech letech bych to zkusil znovu. Taky celá situace se pak může změnit...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 čer 2018 18:31

Souhlas, podle me to je neudrzitelne zdrzovat tak dlouho. Navic - zdrzovat ma smysl, kdyz co nejsirsi pece probiha, pokud ti mamka prideluje hodiny, nevidim v tom moc smysl. Nasledna argumentace je jasna - nejsou zvykle, nestaral se.
Ale nesouhlasim s tim, ze bys nyni mel dobrovolne souhlasit s peci matky. SP to skoro jiste nebude, ale vzdavat bys to podle me nemel, mel bys bojovat o co nejsirsi styk nyni, snazit se o jasny harmonogram rozsirovani styku, stale rikat ze se starat o deti chces a umis. Zaroven ale ze jsi rozumny, rozumis tomu ze rozsirovani musi byt postupne, a ze nejvhodnejsi vek pro prechod na peci vyrovnanou by asi byl kolem nastupu do skolky.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 čer 2018 09:46

Diky za rady.
Budu u soudu navrhovat stridavou peci jeden vsedni den + jeden den o vikendu, takze neco jako 2/7. Starat se chci a umim.
Zaujalo me ze mezi sepsanim navrhu na vyhradni peci matky na OSPOD a narizenym soudem bylo jen 7 tydnu? To jsem myslel ze nase justice pracuje pomaleji?

Jinak navrh matky obsahuje jen opravdu tucne vyzivne +deti do pece matky, o styku otce neni v navrhu matky ani slovo.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 11 čer 2018 10:09

No tak tomu budeš těžko říkat "střídavá péče". To by muselo být třeba 40/60. Jak psal kolega, tvým úkolem teď je trvat na harmogramu rozšiřování od toho 2/7 do 7/14 ve věku 3 roky.

Od mého podání návrhu před rokem do prvního stání byl jeden měsíc, takže ano, umí to jít rychle.

Ohledně návrhu matky - tady teď jde o skutečnou realitu, jak často je máš teď je výchozí pozice. Ona nemusí nic navrhovat - to vyplyne z jednání, kde jen stačí říct že teď máš děti 8hodin za 7 dní a ještě v její přítomnosti (hádám?). "Normální" soudce to zoficiální a vracíme se na začátek postu. Tedy k úkolu do rozsudku dostat to postupné rozšiřování až do SP. Oni to ale pravděpodobně odmítnou s tím, že se to řeší pro teď a "potom" až to přestane vyhovovat si podáš návrh nový. No a tam to zase bude - doteď se nestaral, děti nejsou zvyklé, ...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 čer 2018 11:54

Hugo76 píše: Tedy k úkolu do rozsudku dostat to postupné rozšiřování až do SP. Oni to ale pravděpodobně odmítnou s tím, že se to řeší pro teď a "potom" až to přestane vyhovovat si podáš návrh nový.
Jojo, to je to co myslim. Snazit se na ospod takovy harmonogram domluvit. NIKDY nepripustit to, ze souhlasis s tim, aby bylo dote v peci matky a tobe nadeleno 1-2/14 bez harmonogramu, nesnazit se procpat SP na 2-3 dny/14 (to je zcela nepruchodne), navrhovat NYNI u ospod 2-3 prespani tydne + kazde druhe odpoledne (ale ne jako navrh pece, alejako navrh vychoziho bodu harmonogramu, kdy by brzy melo nastat mirne rozsireni, az cca ve skolkovem veku byste meli uz byt treba na 4/3/3/4. Pak treba o jednu noc ustoupit.
Dostat to do protokolu jednani ospod, u soudu navrhovat mediaci, poradnu - ze chces o podobnem harmonogramu rozsirovani pece jednat. A stale si stat za svym, ze chces harmonogram, a ve skolkovem veku peci vyrovnanou. Tak budes moci treba vyuzit zneni rozsudku, a navrhovat rozsireni za rok (zmenily se pomery, deti jsou vetsi, viz zduvodneni rozsudku pred rokem).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 čer 2018 12:01

Imho zdrzovaci taktika neni ani tak o vysledku soudu. Konecny rozsudek je predvidatelny (vyhradni pece matky). Podle meho by bylo dobre mamince ukazat ze si sveho u soudu nedosahne snadno a rychle.
Ono i v tomhle je trocha psychologie, myslim ze by bylo fajn kdyby si na rozsudek pocakala treba rok, bylo by fajn kdyby z toho soudu ziskala dojem ze je to obtizne, zdlouhave a neprijemne.

PS: proc by stridava pece nemohla byt 2/7, to je cca 28% casu? kdyz ma otec 3 dny ze 7 (42% casu) tak uz to jasne SP je a kdyz ma 2 dny ze 7 tak to SP neni? Jde mi o to, protoze matka tam v navrhu pise ze deti jsou kojene (je to sice k smichu ale tvrdi to), takze soud prespani u otce neda.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 čer 2018 12:05

tulen2 píše:
Hugo76 píše: Tedy k úkolu do rozsudku dostat to postupné rozšiřování až do SP. Oni to ale pravděpodobně odmítnou s tím, že se to řeší pro teď a "potom" až to přestane vyhovovat si podáš návrh nový.
Jojo, to je to co myslim. Snazit se na ospod takovy harmonogram domluvit. NIKDY nepripustit to, ze souhlasis s tim, aby bylo dote v peci matky a tobe nadeleno 1-2/14 bez harmonogramu, nesnazit se procpat SP na 2-3 dny/14 (to je zcela nepruchodne), navrhovat NYNI u ospod 2-3 prespani tydne + kazde druhe odpoledne (ale ne jako navrh pece, alejako navrh vychoziho bodu harmonogramu, kdy by brzy melo nastat mirne rozsireni, az cca ve skolkovem veku byste meli uz byt treba na 4/3/3/4. Pak treba o jednu noc ustoupit.
Dostat to do protokolu jednani ospod, u soudu navrhovat mediaci, poradnu - ze chces o podobnem harmonogramu rozsirovani pece jednat. A stale si stat za svym, ze chces harmonogram, a ve skolkovem veku peci vyrovnanou. Tak budes moci treba vyuzit zneni rozsudku, a navrhovat rozsireni za rok (zmenily se pomery, deti jsou vetsi, viz zduvodneni rozsudku pred rokem).
Ale na tohle asi nyni bez zdrzovaci taktiky nemam cas! Soud uz stanovil den jednani. Od OSPOD mam jen pozvanku na infoschuzku, ale ta schuzka je presne 8 dnu pred jednanim soudu! Nevim ale je to cele nejak narychlene. Pokud nebudu ucinne zdrzovat soud tak nestihnu nic z toho co mi radite.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 čer 2018 13:22

Simpson123 píše:Od OSPOD mam jen pozvanku na infoschuzku
No vzdyt jo. Od ospodu tam chtit, aby se o tohle snazil, aby se snazil iniciovat dohody, poradnu, mediaci, cochem ..... a u soudu chtit totez - odroceni, za ucelem poraden, mediaci .. a domluveni harmonogramu.
U ospodu - zcela urcite nahravat. A ptat se - aha, vy myslite ... a proc si myslite ze by domluvit ten harmonogram nebylo vhodne?. A urcite schuzku protokolovat, napr. Zapiseme male memorandum? Otec navrhuje aby dochazeli s matkou do poradny, a pokusili se domluvit harmonogramu postupneho rozsirovani....
Kojeni - tak to samozrejme mas problem. Ale kojeni je docasna vec - stavej se k tomu s respektem, a ptej se - kdy asi tak tedy myslite, ze by prespavani vhodne bylo? Aha, a kdy tak byva obvkle ukoncit kojeni, kdy zhruba to matka planuje? Urcite nechtej a nenut ji (ty) aby odstrikavala a davala ti do lahvicky - nesmis to byt ty kdo se bude ptat proc by to takhle neslo.
Podle me samotnym oddalovanim nic matce nezneprijemnis - "sve" penize dostane i zpetne, deti ti "da" jak jen bude chtit. Ted potrebujes najit v tom "kolotoci" spojence, co bude davat matce neprijemne otazky proc nechce aby dite u tebe bylo vic, a kdo te podpori jako otce co se starat chce. Nemusis ho najit, je to stale bila vrana - ale je jich uz vic, muzes mit stesti. Ovsem kdyz budes prilis konfrontacni, nepodari se ti toho spojence najit, i kdyby tam potencionalne byli.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 čer 2018 14:29

Tuleni diky.
Uz asi chapu, takze vubec nesepisovat navrhy na SP na soud, ale chtit po soudu odroceni soudu a naridit mediaci. Taky nutno pracovat s OSPOD a drzet linii harmonogram prechodu na vyvazenou peci.
Akorat ta infoschuzka na OSPOD je spolecne s matkou, z toho mam obavy, aby se udrzel konstruktivni ton debaty, matka ted nejnoveji vede podivne (asi promyslene) reci o tom jak jsem zly a jak ji zastrasuji stridavkou a jak se boji ze ji seberu deti a podobne absurdity.....fakt to je horce absurdni poslouchat takove reci matky kdyz ma matka decka ve svych rukach 99% casu....

No nemam z toho dvakrat dobry pocit jak matka se mnou zameta a pritom ze me dela jeste zleho darebaka (v tom navrhu co sepsala matka na OSPOD jsou i zminky o penezich a 1/2 penez co jsem na decka daval tam neni zminena) za to ze s ni mluvim o stridave peci. Musim uznat ze na to sedi Karel Kryl: ...vrah o moralce kaze....

Odpovědět