Zdržovací taktika

Re: Zdržovací taktika

Příspěvekod tulen2 » 11 čer 2018 15:20

Sepis si to na papir, co chces aby se resilo. mezi jednotlive body si udelej nejaky nesmyslny znak - budes vedet ze znamena nerozcilovat se, nehadat se, "nedokazovat" kdo lze, usmivat se a mluvit o roli otce. Na ten papir casto koukej, pripominej si to, a kdyz se moc rozohnis, vychladni (omlouvam se, rad bych opravdu klidne resil co nejsirsi moznou peci a postupne navysovani pece, tohle jsou malichernosti).
Pak se poslechni ze zaznamu - hned budes vedet, kde delas chyby a na cem te chytaji. Ty pani jsou fakt zkusene, a pokud chteji, i pres nactene veci tady si te povodi jak budou chtit.

Jeste to ma jeden aspect s tvoji vzdalenosti - budou se snazit dokazovat ze stejne nechces. Tak co kdybyste tatinku prijel v pondeli mezi 14-16? a pak stejne ve stredu? Na to musis byt pripraveny, moct kdykoli. Kazdy vi ze s vetsi dalkou a praci je tohle dlouhodobe neslucitelne - ty to musis dokazat, udelat si cas kdykoli a jakkoli prizpusobit ten harmonogram.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 11 čer 2018 16:45

Nepochybuju ze maji na OSPODu urednice naskok, maji to jako denni rutinu. Hned me zaujalo jak mi OSPODnice korektne odmitla "lidsky neformalne" pojatou zadost o nahlednuti do spisu a odkazala me na pisemnou zadost + pekne cekat, ze za 11 dnu mi nabizi termin k nahlednuti (tak pekne vstricne v 9 00 dopledne). A infoschuzka na OSPOD je za 12 dnu. Takze dosud ani nevim co tam moje matka povidala a co nasledne OSPODnice zaprotokolovala (odhaduji ze tam budou ty reci co matka vede jak jsem zly).
Taky mi prijde logicke abych se ja sam v klidu bez matky podelil o svou verzi pribehu a nasledne by pak teprve imho mela OSPODnice svolavat spolecnou schuzku ve formatu otec - matka, ale to je asi na libovuli urednice. Jo psat rovnou podani na soud na to jsou agilni jako fretky, to maminka prijde jednou a hned jde zaloba k soudu, opravdu ty OSPODy rodinam pomahaji k rozbijeni vztahu :evil:

Nebylo by nakonec lepsi tu infoschuzku otec + matka chtit posunout a chtit nejprve solo schuzku urednice + otec? Kdyz budou ty baby na me hned napoprve 2 tak teda nevim co tam uhraju za defenzivu. Ze by urednice byla nestranna tak s tim pocitat nemohu.

BTW to kojeni, je to uz zcela marginalni slozka stravy, decka uz basti maso, prikrmy, vajicko, no proste smesny se o nejakem kojeni v 1,5 roce bavit, ale predpokladam ze kdyz si matka na tom kojeni vystavi celou kupu argementu co a jak s prespavanim u otce nelze tak se nesmim dopustit nejakeho zlehcovani kojeni? Jak na to kojeni. Matka s tim kojenim argumentuje, urcite to vytahne na jednani OSPOD i na soude. Tady bych uvital presny vety jak na ty kojici reci reagovat.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 11 čer 2018 20:46

Simpson123 píše:Nepochybuju ze maji na OSPODu urednice naskok, maji to jako denni rutinu. Hned me zaujalo jak mi OSPODnice korektne odmitla "lidsky neformalne" pojatou zadost o nahlednuti do spisu a odkazala me na pisemnou zadost + pekne cekat, ze za 11 dnu mi nabizi termin k nahlednuti (tak pekne vstricne v 9 00 dopledne). A infoschuzka na OSPOD je za 12 dnu. Takze dosud ani nevim co tam moje matka povidala a co nasledne OSPODnice zaprotokolovala (odhaduji ze tam budou ty reci co matka vede jak jsem zly).

OSPOD ma 30dni na pisemnou zadost, takze pokud Ti umozni nahlednout pred jednanim s nimi do spisu, tak to ber jako ze ti vysli vstric. Oni tohle vubec nevidi radi, ale je dobre ze si pozadal, aspon budou vedet ze to nebudou mit "tak jednoduche". Oni nejsou "zli", ale proste si chteji usnadnit praci a uchacholit te pred soudem. Takze se nenech, nech si od nich jejich postoje vysvetlit, nahravej a zpetne si to analyzuj. Ale vzdycky s usmevem a konstruktivne. Na pripadne lzi matky reagovat pisemne vlozenim do spisu (staci predat osobne na jednani). Vic do soudu asi nestihnete, natoz svolat schuzku i s matkou. Ale pozadal bych (pisemne) o domluveni schuzky, ktera probehne az po prvnim stani (kde se stejne nic nevyresi) a tam probirat poradny, mediace.... Vice nez na OSPOD stejne zalezi na osobe soudce a jeho postoji, OSPOD pak casto pouzije jen jako nastroj pro podepreni sveho rozhodnuti.

Ad. kojeni - nech si to vysvetlit, ale urcite bych to nenapadal. Spis at sama prizna, ze koji treba uz jen na noc apod. A pak na tom neco postavit (v budoucnosti).
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 14 čer 2018 15:20

Ta lhuta pro nahlizeni do spisu na OSPOD je do 15 dnu od podani pisemne zadosti (§55 zakona o OSPOD).
Moc jsem na to cele zvedavy, nejak mi ale nejde nachystat si ten seznam se zachytnymi body.
Urcite nejakou kostru mit v ruce musim, jinak z toho bude jen nesouvisle povidani v rezii OSPODbaby. Kdyz jsem tam byl cvicne pred 1,5 rokem tak jsem to taky podcenil a baba tam prevzala iniciativu a je jen nepripravene blekotal. To neni vubec jednoduche se na ty jejich pohovory nachystat.

Kostra seznamu pro diskusi s OSPOD:
1. popis situace jak casto jsem s deckama, jak se starat chci vice a jak kupuju veci a jak se podilim na peci dosud
2. navrh otce na mediaci a poradnu
3. zadat protokolaci do spisu
4. vyvraceni nepresnosti co uvedla na OSPOD matka??
5. harmonogram prechodu k vyvyzene peci, prespavani decek u otce, kojeni, proc to dle OSPOD neni vhodne?

Moc mi to nejde strukturovane seradit, imho nema cenu se tam dlouze s OSPODnici vykecavat kdyz pak do protokolu baba udela zapis o 2-3 souvetich?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 14 čer 2018 16:30

Simpson123 píše: nema cenu se tam dlouze s OSPODnici vykecavat

Ale jo, ja myslim ze to cenu ma, jestli bude aspon troche rozumna. Jde o to ji presvedcit, ze jsi dobry otec, ze je dite pro tebe dulezite, ze nejde o penize, a ze to s ditetem umis a starat se jako tata chces.
Dobre je pripravit si zkusenosti z pece o male deti - nekdo v rodine? Treba jak si se casto staral o maleho synovce, a jaka to je zabava, ale jak je tezke deti uhlidat .... proste aby videla ze pecovat umis, ze o tom nadsene mluvis ... atp. Kdyz si vlastne o vlastni od narozeni nemohl.
Proste povidat si a ptat se tak dlouho, jak bude ona chtit (ale hlavne nejmene tak dlouho, jak budes potrebovat ty).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 15 čer 2018 10:45

Mam dotaz k bodu uvadeni vyroku matky na pravou miru.
Znovu jsem si precetl navrh matky a matka tam ucelove mlzi o penezich, neco zamlcela, neco si poupravila a v necem zalhala. Ted jde o to jak moc aktivne uvadet u OSPODU ty lzi matky na pravou miru? Obtizne si dovedu predstavit konstruktivni debatu na OSPOD s matkou kdyz debatu budu vest v duchu : otec tvrdi ze matka lze o penezich v tomhle a tomhle, XYZ.

Mimochodem uz z navrhu matky (po peclivem precteni) jasne vyplyva stanovisko matky: otec nechce platit/plati malo. Docela me ted mrzi ze jsem sam a dobrovolne nastavil nepruhledny tok penez k matce. Diky vsem tem kejklum kolem bydleni matky to ted vypada ze jsem darebak co plati uplne malo na decka, a pochopitelne, aby to tak nevypadalo kdyz nejdrazsi je bydleni matky, ktere platim sam "bokem" a matka o tom pochopitelne nepise v navrhu ani slovo :(
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 15 čer 2018 12:41

Simpson123 píše:Mam dotaz k bodu uvadeni vyroku matky na pravou miru.
Znovu jsem si precetl navrh matky a matka tam ucelove mlzi o penezich, neco zamlcela, neco si poupravila a v necem zalhala. Ted jde o to jak moc aktivne uvadet u OSPODU ty lzi matky na pravou miru? Obtizne si dovedu predstavit konstruktivni debatu na OSPOD s matkou kdyz debatu budu vest v duchu : otec tvrdi ze matka lze o penezich v tomhle a tomhle, XYZ.

Mimochodem uz z navrhu matky (po peclivem precteni) jasne vyplyva stanovisko matky: otec nechce platit/plati malo. Docela me ted mrzi ze jsem sam a dobrovolne nastavil nepruhledny tok penez k matce. Diky vsem tem kejklum kolem bydleni matky to ted vypada ze jsem darebak co plati uplne malo na decka, a pochopitelne, aby to tak nevypadalo kdyz nejdrazsi je bydleni matky, ktere platim sam "bokem" a matka o tom pochopitelne nepise v navrhu ani slovo :(

Tohle je nejvetsi prusvih - nechat se zatahnout do debat o penezich.
Zjistis, ze soud vubec nezajimaji deti. vubec ho nezajima jak se staras, chces starat. Vubec ho nezajima, kolik penez matka na dite potrebuje. Moc ho nezajima, kolik penez si ji doted dal a co si doted zaplatil. Nerad bych se mylil, ale byva to tak, ze 90% casu se resi to co delas ty, kolik vydelas, pripadne jestli bys nemohl vydelavat jeste vic, jaky mas majetek. Pokud podnikas, pridava se k tomu jeste jestli opravdu mas takove naklady, jestli jsou ucelne a mit je musis, jestli neco nedelas nacerno, ...

Takze jak u ospodu, tak u soudu se snaz soustradit se na deti. U ospodu obzvlast. Priprav si co vse si matce zaplatil, pokud bude chtit ospod mluvit o penezich rekni ze se podilis na veskerych nakladech, podle tebe pro dite vic nez dostatecne, predej pisemnou tabulku, a hned vrat diskuzi na budoucnost pece o deti - s tim, ze vyzivne urci soud, na tom se asi neshodnete, vy byste se predevsim meli domluvit na tom harmohogramu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 15 čer 2018 15:28

No ted mi to celkem vse do sebe zapada. Matka v 80% navrhu resi jen penize, upravu styku napise po dohode kdykoliv.
Ja zacinam mit neradostny pocit ze ta moje maminka bude velmi zla osoba, protoze je znamo ze po dohode kdykoliv znamena v prekladu nevymahatelny styk "skoro nikdy" :(

A tim navrhem s drsne napalenym vyzivnym na urovni 50% mzdy otce to cele bude mit ten predvidatelny vyvoj - handrkovat se o penize.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 16 čer 2018 20:35

Tak se vracíme k začátku, ne? Snažil bych se dokázat, že současné financování bez problémů stačí na pokrytí potřeb takhle malých dětí. Ale co nejstručněji, plus podklady o tom co platíš, mít připravené a předat případně do (soudního) spisu. Ale stručně! Podal si na písemně soud "protinávrh"?

Zbytek jednání bych se snažil jednat o dětech a o tom, že byste měli chodit do poradny - že v tom vidíš nějaký potenciál. Ale chce to rozmyslet, tím že matka nabízí "neomezený" styk bych jí donutil ať řekne svoji představu. Ona dá něco jako 2/14 a hned máte proč chodit do poradny :-) Dle zkušeností v mém městě od objednání 2-3 měsíce a schůzky tak po měsíci. Něco tím protáhneš, jestli je to tedy cílem.
Hugo76
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Problémy soudního řízení