Jeden domov dětem - střídání rodičů

Hugo76
Stálice fóra

Re: Jeden domov dětem - střídání rodičů

Příspěvek od Hugo76 » 27 čer 2018 20:49

No smutný příběh, ale ponaučení pro ostatní. Díky za něj.
Vždy to beru dle toho co jsem zažil já - oni (soud, ospod) nechtějí mít práci navíc a potřebují si udělat další čárku. Spisů je mraky, moje ospod paní má 40 dalších případů. Každý "vyřešený" se počítá. Takže otravovat, prudit, nevzdávat se. Ale hlavně - nenechat si ujet začátek - rozestěhování.

tulen2
Stálice fóra

Re: Jeden domov dětem - střídání rodičů

Příspěvek od tulen2 » 27 čer 2018 23:03

Cupet píše:...Syn zpět nechce, u otce hraje na počítači a jinak blbne venku s klukama. Odpoledne jsem se syna ptal, proč neřekl, co spolu děláme, výlety, co staví na zahradě a on na to - zapomněl jsem. ...

Zkus se nezlobit na deti. Pro ne to je nesmirne tezke. Pokud by nejaka autorita zvnejsku hned na pocatku rekla bude sp a basta, byly by spokojene, mohly se opirat o tu autoritu, nebylo by rozhodovani na nich.
Tohle je ta nejvetsi cunarna systemu v CR - bez problemu umozni dlouhodobe matce deti od otce odloucit, a "pujcovat" mu je na vikend/14. Pokud by totez udelal otec, je okamzite schvalene PO, a deti frci hned k matce se asistovanym stykem s otcem v radu hodin. Nasledne nuti deti vyjadrit se jak to chteji - sp, kterou neznaji, a matka jim to lici jako neco strasneho, z ceho bude smutna, nebo tak jak to je ted? Kdy tatku vidi, zazivaji s nim super veci, ale uplne si nedokazou predstavit jake by bylo kdyby u nej byly stejne jako u mamky. Kazde dite ma rado mamu i tatu - proc ho nuti k tomuhle se vyjadrovat? Proc se nezaptaji co delas u tatky, je to tam fajn? Tak vis co, ja mam takovy navrh - ted zkusime treba tri mesice ze budes tyden u mamky, a tyden u tatky, a pak mi znova povis, jake to bylo, co se ti na tom libilo, co se ti na tom nelibilo ... Proc to proboha nereknou uz uplne na pocatku, proc proboha ??

Urcite odvolani zkus, zkus navrhnout znalce - ale jak jsem psal vyse, bez podpory deti nemyslim, ze by to nekam mohlo vest :(

Odpovědět