Dotaz na výživné a mimořádné výdaje

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Dotaz na výživné a mimořádné výdaje

Příspěvek od Milan1 » 25 čer 2018 14:56

Dostal jsem od matky e-mail, kde mi suše sděluje, že mám zaplatit školku od příštího roku v té a té výši. Když jsem se zeptal, jak dospěla k tomu, že mám platit nad rámec výživného, sdělila mi toto -- Výživné není školkovné. Povinnosti platit máš stejně jako já, takže tak. - konec citace. Nemyslím si, že mám povinnost něco hradit nad rámec výživného určeného soudem (což občas ale dělám), a s ohledem na to, že kluka nevidím tak často (je teď nové řízení, které jsem inicioval, aby nevypadalo, že tu jen brečím), nevidím důvod sponzorovat nikoliv dítě, ale vlastně matku. Jaký je Váš názor? Je školka zahrnuta ve výživném, případně jaký zákon/paragraf toto upravuje? Já o žádném takovém nevím.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Re: Dotaz na výživné a mimořádné výdaje

Příspěvek od Pavel Soukup » 25 čer 2018 15:11

Tak předně bych se asi odpíchnul od toho, kdo o dítě pečuje. Jestli máš SP, pak bych o tom přemýšlel, pokud má matka výhradní, pak já mám povinnost platit alimenty, ty platím, takže baj báj zlatokopko. Pokud ale píšeš o novém jednání a možnosti rozšíření péče, pak máš prostor pro taktické vedení událostí svým směrem. Něco jako: "Jasně, chápu tě, děti stojí kopec peněz, moc rád ti s nimi pomůžu a ulevím ti, budu se o ně starat mnohem víc než doposud, slibuju. Hned je ke mně můžeš poslat."

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 čer 2018 15:29

Vyzivne je takove, aby pokryvalo veskere potreby ditete. Neni tvoji povinnosti cokoli nad vyzivne platit. Nicmene - jak je stare rozhodnuti? Co udelal mezitim prijem tvuj, prijem matky? Co deti, nastala nejaka vyznamna zmena veku (nastup do skoly, zmena stupne, atp)?
Protoze - pokud matka pri rizeni co si vyvolal bude navrhovat zvyseni vyzivneho (a to si pis ze bude, tohle co ti pise je priprava aby mohla tvrdit tatka nic navic nedava), soud se s vysokou pravdepodobnosti bude ubirat timhle smerem: Coze, vy tatinku navic zadne penize nedavate? Jak, nemusite, jsou to snad vase deti = vyzivne je treba zvysit. Coze, vy davate? Tohle vsechno? = Vyzivne je treba zvysit, vzdyt sam vidite, kolik vam penez zbyva. No a takhle to pobezi cca kazde tri roky. Vyjimecne se muze stat, ze uz to soudci prijde prilis - pak se vyzivne zvysi jen symbolicky, o par korun.

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od robbrno » 25 čer 2018 15:55

Jestli je před Tebou nové řízení(nepíšeš o čem), tak v případě že by jsi chtěl rozšířit styk, bych zvážil zda ji nějaké peníze poslat, jako podporu pro dosažení cíle.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 25 čer 2018 21:18

Díky za odpovědi, myslím si také, že abych posílal něco navíc, není v tom nějaká právní opora. Můj příjem se nezměnil, možná směrem nahoru trochu, nicméně neměl bych problém navýšit alimenty, ale určitě ne tímhle direktivním stylem typu - pošli to a to ke konci toho a toho měsíce. Synovi byly tři roky v lednu, návrh byl podán v březnu s ohledem na to, že ve 2 letech jsem návrh stáhl kvůli tvrzení matky, že stále kojí, jistá povedená soudkyně mi řekla přijďte si poza rok, dám Vám ho na čt-ne. To ale nechci, chi i druhý týden, vycházelo to na 45:55 v můj "neprospěch". Poté, co matka přihlásila dítě do školky bez konzultace se mnou na základě bydliště, jsem podal návrh opět, a to na svěření do mé trvalé péče s výživným na dítě od matky, něco ve stylu jedné odpovědi. Takže uvidíme.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 25 čer 2018 21:26

robbrno píše:Jestli je před Tebou nové řízení(nepíšeš o čem), tak v případě že by jsi chtěl rozšířit styk, bych zvážil zda ji nějaké peníze poslat, jako podporu pro dosažení cíle.

To si nemyslím, že nějakého soudce, resp. spíše soudkyni zajímá.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 čer 2018 21:39

Milan1 píše:... nicméně neměl bych problém navýšit alimenty, ale určitě ne tímhle direktivním stylem..
To si nevyberes. Bud se pokusis matku uplatit, aby dite u tebe bylo mnohem vic, nebo ti je direktivnim zpusobem navysi soud - to vidim jako skoro jiste, jasna zmena a zvyseni vydaju, navstevovani skolky ... Je pro zajimavost - kolik to je ted konkretne?
Nevidim pro tebe bohuzel moc sanci, pokud matka na sve pozici setrva, a pokud nenatrefis na hoodne osvicenou ospodu nebo soudkyni, ktera ji donuti k daleko vyssimu "styku". Ct-ne/14 dostanes, to jsou 3/14, v dnesni dobe v podstate minimum (max naopak je 4/14, vic by uz bylo nebezpecne blizko SP :) ), kdyz tatinek "zlobi"a nechce se spokojit se standardem 2/14.
Co na to cele syn, mluvis s nim o tom?

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 25 čer 2018 22:00

Nevidět můžeš, platí výsledek, nic ve zlém, a matce mimochodem dali jasně najevo při odvolání, že by se měla dohodnout a soudce jí jasně na začátku řekl - vyložím karty, chcete se dohodnout s otcem nebo ne, pokud ne, bude to tak, jak navrhuje otec. Samozřejmě, nemusí to být znovu to samé, ale já o kluka mám zájem už od narození a jasně, že s klukem se bavím, akorát jsou mu tři, takže to asi nebudu vysvětlovat dospělým stylem, akorát čekám, kdy se zeptá on, a když se ptá, proč musíme už jít, když se chce koukat na pohádku, tak říkám, že bych chtěl, aby tu ještě byl, ale teď to nejde...navíc máme ještě odvolání ohledně výkonu rozhodnutí, no, je to "sranda"...mně se jednalo spíše o to školkovné. Díky

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 26 čer 2018 09:34

Milan1 píše:...jasně, že s klukem se bavím, akorát jsou mu tři, takže to asi nebudu vysvětlovat dospělým ... Díky
Tak to bacha, ve třech letech není vůbec malý. Ve třech letech startuje vývoj osobnosti a teď se ti bude měnit před očima, tohle období je velmi důležité, už to není "dítě", ale "dospělák" a je lepší se k němu i tak chovat a nastavit mantinely. Každopádně doufat ve změnu u soudu je alespoň z doslechu celkem pasivní /čti utopický či neúspěšný/ systém, protože bitva již začala a soud bude konstatovat pouze závěr, tj. maminka měla děti do teď a bude je mít i nadále, neboť se to osvědčilo.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 26 čer 2018 10:16

Milan1 píše:Díky za odpovědi, myslím si také, že abych posílal něco navíc, není v tom nějaká právní opora. Můj příjem se nezměnil, možná směrem nahoru trochu, nicméně neměl bych problém navýšit alimenty, ale určitě ne tímhle direktivním stylem typu - pošli to a to ke konci toho a toho měsíce. Synovi byly tři roky v lednu, návrh byl podán v březnu s ohledem na to, že ve 2 letech jsem návrh stáhl kvůli tvrzení matky, že stále kojí, jistá povedená soudkyně mi řekla přijďte si poza rok, dám Vám ho na čt-ne. To ale nechci, chi i druhý týden, vycházelo to na 45:55 v můj "neprospěch". Poté, co matka přihlásila dítě do školky bez konzultace se mnou na základě bydliště, jsem podal návrh opět, a to na svěření do mé trvalé péče s výživným na dítě od matky, něco ve stylu jedné odpovědi. Takže uvidíme.
Imho tvuj navrh na vyhradni peci otce je dobry psychologicky postup, protoze matka uvidi z navrhu ze muze neco ztratit, ze mas o decko zajem a ze sam sebe vnimas jako rovnocenneho rodice + taky to ze jsi se s vyhradni peci matky nesmiril a ze sve usili o SP beres vazne. Dava ti to taky dobrou vyjednavaci pozici, muzes s matkou rozvijet diskuse ze by bylo lepsi aby dite bylo u tebe proto a proto...., nebo SP kdyz ustoupis ty z navrhu na vyhradni peci otce a podobne pozicni diskusni boje.....jasne matka nesouhlasi, ale zacne te poslouchat a prestane te ignorovat, protoze vyhradni pece otce se boji jako belzezub kricifixu.

Moje matka majitelka na takovou diskusi reagovala hlubokym polknutim, byla otresena, nedokazala si ani v nejdivocejsi fantazii predstavit ze bych zadal o svou vyhradni peci.

Jasne soud ti vyhradni peci otce pravdepodobne neda, ale na tom co soud da nebo neda nestoji cely svet, mnoho dela i vztah matka-otec a ten schliply predemporazenecky postoj otce co se sklopenou hlavou bojuje na rozsireni styku ze 2/14 na 3/14 matku nenuti ani premyslet ani matku nenuti obavat se o svuj majetek - deti....je to zkratka psychologicky zvracena hra jak zmenit mysleni matky, koneckoncu i ten soud se o to zmenit zvracenou matku zjevne snazi a matku explicitne manipuluje viz: soudce jí jasně na začátku řekl - vyložím karty, chcete se dohodnout s otcem nebo ne, pokud ne, bude to tak, jak navrhuje otec...

Odpovědět