Dotaz na výživné a mimořádné výdaje

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Re: Dotaz na výživné a mimořádné výdaje

Příspěvek od Milan1 » 26 čer 2018 18:59

Pane Soukupe,

pokud považujete můj návrh na trvalou péči u mě za pasivní, tak v tom se asi neshodneme. Já to naopak považuji za velmi aktivní přístup a věci, které nemám možnost sám ovlivnit, těmi se nezabývám. Nejsem oběť.

MB

Pavel Soukup píše:
Milan1 píše:...jasně, že s klukem se bavím, akorát jsou mu tři, takže to asi nebudu vysvětlovat dospělým ... Díky
Tak to bacha, ve třech letech není vůbec malý. Ve třech letech startuje vývoj osobnosti a teď se ti bude měnit před očima, tohle období je velmi důležité, už to není "dítě", ale "dospělák" a je lepší se k němu i tak chovat a nastavit mantinely. Každopádně doufat ve změnu u soudu je alespoň z doslechu celkem pasivní /čti utopický či neúspěšný/ systém, protože bitva již začala a soud bude konstatovat pouze závěr, tj. maminka měla děti do teď a bude je mít i nadále, neboť se to osvědčilo.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 27 čer 2018 08:37

Milan1 píše:...pokud považujete můj návrh na trvalou péči u mě za pasivní, ...
[/quote]

Nejsem soudce, na mém názoru nesejde, nicméně běžnou rutinou u nás je svěřování dětí do výhradní péče matek jako na běžícím páse. V drtivé většině případů je důležitý začátek, kdy otec dá OSPODu jasně najevo mantinely, že sebou nenechá vláčet. Měnit jakýkoliv rozsudek je o to těžší, protože se otec snaží změnit již ověřený funkční režim. Jinými slovy jsou potřeba důkazy o tom, že aktuální režim není funkční a máš pro to nejen pádné důkazy, ale jsi i dostatečně schopný nastavit lepší, funkčnější režim. Vzhledem k tomu, že nemáš povědomí o tom, co je součástí výživného, bude pro tebe o to těžší dokazovat faktickou nefunkčnost systému matky. Bezzubý pes může štěkat, ale nekouše. Pak dej určitě vědět, jak jsi dopadl, zda jsi prolomil tu 97% úspěšnost matek.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 27 čer 2018 09:23

Ad rutina opatrovnickych soudu a sverovani decek do vyhradni pece matky. Ono je to trochu u soudcu i o racionalni uvaze a pragmaticke lenosti, soudci moc dobre vedi ze vetsina stridavek proti vuli matky se jim pak vraci na soud jako bumerang, ona se ta mamina se stridavkou casto nesmiri a kope kolem sebe, dela problemy, spisy tloustnou, trestni oznameni se kupi, navrhy na predbezne opatreni jsou cca 1x za mesic a podobne.
Mluvil jsem o tom s kamaradem soudcem, ma to na stole jako rutinu, stridavku dava velice nerad i kdyz je to chlap. Ma zjisteno v praxi ze vetsina chlapu se s vyhradni peci matky casem vyrovna a smiri - proste prestanou prudit soudy a OSPOD a casem je klid, matka ma alimenty a decka + otec vetsinou z zivota deti zcela zmizi, prevazuji dokonce pripady ze matka vitezka majitelka deti aby mela klidecek ani nezada zvysovani aliku co 2-3 roky, ale pekne se casto spokoji s alikama z doby pred 5 i 8 lety s tim ze chce mit matka vitezka taky klidecek.... Z pohledu toho soudce to prave proto "dobre funguje".
Samozrejme i ten soudce chce mit hlavne klid a ma vyzkouseno ze matky jsou zkratka militantni, umanuty, zabejceny, kdezto chlapi po nejakem case hodi rucnik do ringu a plati aliky.
Mimochodem mi taky rekl ze cca 75% chlapu na soud jde jako ovce s dohodou ktera je jasne vyhodna jen pro matku, takze velka vetsina chlapu jsou totalni neinformovani blbecci, a ten soudce to pak pekne potvrdi protoze matka a otec jdou na soud s dohodou a tak je to vlastne super ze se dohodli, takze mnoho se toho nemeni a pokud se neco meni tak jen velmi pomalu a stale plati ze vetsina otcu jaksi do te opatrovnicke soudni opratky strci hlavu sama a dobrovolne.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 27 čer 2018 13:50

Simpson123 píše:Ad rutina opatrovnickych soudu a sverovani decek do vyhradni pece matky. Ono je to trochu u soudcu i o racionalni uvaze a pragmaticke lenosti, soudci moc dobre vedi ze vetsina stridavek proti vuli matky se jim pak vraci na soud jako bumerang, ona se ta mamina se stridavkou casto nesmiri a kope kolem sebe, dela problemy, spisy tloustnou, trestni oznameni se kupi, navrhy na predbezne opatreni jsou cca 1x za mesic a podobne.
Mluvil jsem o tom s kamaradem soudcem, ma to na stole jako rutinu, stridavku dava velice nerad i kdyz je to chlap. Ma zjisteno v praxi ze vetsina chlapu se s vyhradni peci matky casem vyrovna a smiri - proste prestanou prudit soudy a OSPOD a casem je klid, matka ma alimenty a decka + otec vetsinou z zivota deti zcela zmizi, prevazuji dokonce pripady ze matka vitezka majitelka deti aby mela klidecek ani nezada zvysovani aliku co 2-3 roky, ale pekne se casto spokoji s alikama z doby pred 5 i 8 lety s tim ze chce mit matka vitezka taky klidecek.... Z pohledu toho soudce to prave proto "dobre funguje".
Samozrejme i ten soudce chce mit hlavne klid a ma vyzkouseno ze matky jsou zkratka militantni, umanuty, zabejceny, kdezto chlapi po nejakem case hodi rucnik do ringu a plati aliky.
Mimochodem mi taky rekl ze cca 75% chlapu na soud jde jako ovce s dohodou ktera je jasne vyhodna jen pro matku, takze velka vetsina chlapu jsou totalni neinformovani blbecci, a ten soudce to pak pekne potvrdi protoze matka a otec jdou na soud s dohodou a tak je to vlastne super ze se dohodli, takze mnoho se toho nemeni a pokud se neco meni tak jen velmi pomalu a stale plati ze vetsina otcu jaksi do te opatrovnicke soudni opratky strci hlavu sama a dobrovolne.
Zjišťoval jsem informace ze soudu a tohle můžu podepsat. Jedinou cestou je být opravdu už na prvním jednání být dokonale připraven, stejně tak mít připravené podklady. Být 2-3 kroky napřed. Aby všichni věděli, že tady to nebude tak jednoduché. OSPOD i soud pojedou podle toho, co je pro ně snažší. Pokud to otec podchytí včas a matka je ještě tak "hloupá", že připustí střídavku na zkoušku, tak je dost slušná šance že to tak i skončí. Ale jak jsem psal - jednat důrazně, ale stále slušně a s úsměvem. Nikdo není (soud) zvědavý na nějaké handrkování s soudní síni. Pokud je vidět, že ty dva se nedomluví opravdu na ničem, tak je podle mě dostane do péče jen jeden - v zájmu dětí. A bude to většinou matka. Ale situace se mění - i soudci tlačí na matky, aby se "nějak" dohodli, to ovšem neznamená že to musí být hned střídavka. Obecně se jim nedivím - matka je taková "sázka na jistotu" a je to bez práce :-) ...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 28 čer 2018 10:40

Mimochodem jsem se ptal i na uroven rozsudku a odůvodneni. Polozil jsem soudci otazku jak vznikaji ty blaboly v oduvodneni rozsudku?
Tady na stridavce se to obcas resi ze oduvodneni je priserne nelogicke, hloupe, zkratka na urovni nelogickych blabolu. Odpoved soudce:

Oduvodneni rozsudku pisou pomocni asistenti/asistentky sodce, nikoliv soudce/soudkyne.

Takze ty blaboly casto sepisuje nejaky 25lety absolvent pravnicke fakulty s prakticky nulovou praxi a soudce to pak rutinne podepise.

Neni nad to se zeptat nekoho uvnitr justice jak system funguje, mimochodem ta mira profesionalniho cynismu (podobne to maji i lekari) je taky poucna. Pro nas otce to jsou nase milovane deticky o ktere nas matky zcela legalne okradaji, pro ne to jsou nudne a rutinni spisy, kusy, prace asi jako kdyz mejes podlahu nebo jina rutina.

Odpovědět