Krive obvinění

Than
Nováček fóra

Krive obvinění

Příspěvek od Than » 28 čer 2018 09:15

soh24
Uživatel(ka) fóra

Re: Krive obvinění

Příspěvek od soh24 » 10 črc 2018 20:11

Dobrý den, manželka na mě podala lživé oznámení na PČR, že jsem ji psychicky týral. Učinila tak téměř po dvou měsících od odchodu ze společné domácnosti, kdy ještě několik týdnů po odchodu tvrdila, že je pro střídavou péči. Několik dní po oznámení na PČR již přišel od soudu návrh manželky na svěření dětí do její výlučné péče. Domnívám se, že oznámení na PČR připravila ve spolupráci s neziskovou organizací, jejíž pomoc účelově vyhledala a zástupkyně této organizace manželku také doprovází na všech jednáních. PČR předala záležitost přestupkovému odboru města, kde mi bylo při podání vysvětlení naznačeno a myslím, že taktéž manželce, že pokud dojde k projednání na přestupkové komisi, je předpoklad, že záležitost bude pro neprokazatelnost odložena. Myslím, že na základě tohoto nedala manželka k projednání souhlas. Tím to skončilo. Mě celá záležitost stála mnoho nervů, stresu, času, peníze za konzultace s právníkem...Doposud se s tímto nemohu psychicky vyrovnat, vždy jsem si zakládal na tom, že žiji spořádaně, nikdy jsem nespáchal přestupek, nebyl trestán. Po celou dobu mnohaletého manželství nepadlo o domácím násilí ani slovo...Oznámení prošlo mnoha rukama, jsme malé město, téměř všichni se znají, manželka toto použila při šetření OSPODu, při prvním jednání opatrovnického soudu, šíří tyto lži ve svém okolí, mezi našimi společnými známými... Chci se bránit, podat na ní trestní oznámení pro křivé obvinění. Myslím, že jsem schopen některá její tvrzení prokazatelně vyvrátit, bohužel většina asi zůstane v rovině oboustranné neprokazatelnosti. Prosím Vás, pokud máte někdo zkušenosti s křivým obviněním z psychického násilí a jste ochotni poradit jak se co nejúčinněji bránit, poraďte prosím!

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 11 črc 2018 09:57

Já myslím, že je to celkem běžné. V našem městě je to v případě opatrovnického sporu důvod k psychologickým posudkům. Já nevím jak závažné ty nařčení jsou, ono je dost rozdíl mezi tím - psychicky mě týral, musela jsem každý druhý den mýt chodbu a převlékal se do obleku kočky, ve kterém kálel před dětmi. Podle toho co píšeš, mám pocit, že to bude spíš ten první případ a proto to i police (asi?) odloží. Já bych se rozhodl podle závažnosti obvinění (a možnosti je vyvrátit) pro případné TO, ale to je jen vedlejší kolej. Mnohem důležitejší je teď linie dětí, kdo o ně teď pečuje apod. Protože její TO může být jen záminka pro předběžné opatření soudu, které tě od nich odstřihne po dobu trvání opatrovnického sporu a pak je velmi jednoduché predikovat výsledek. Najdi si psychologa, ať ti pomůže odstínit to nedůležité a vyrovnat se s rozchodem a věnuj se té linii dětí. Zde je potřeba jednat správně a rychle, začátek je nejdůležitější.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 11 črc 2018 13:34

Pokud to jen podala na PČR jako podnět k prošetření, policie to prošetří, nic nezjistí, předá to na město. Tím to končí a hoď to za hlavu. Pouze si zapamatuj, s kým máš tu čest a že už nikdy své ex nemůžeš věřit. Soustřeď se na děti. Tohle byla podpásovka ex a připrav se na další, nenech se rozhodit.
Pokud to PČR dotáhne do stavu Sdělení obvinění, tak si raději najdi právníka. Teoreticky by stačilo nechat vše řádně prošetřit a logicky se bránit a ono to samo skončí (za předpokladu, že jsi nic neudělal).

V každém případě ale je nezbytně nutné řádně tvrzení matky dokumentovat na OSPOD, u soudu, všude. Kdykoli vytasí, že jsi jí týral, tak to nechat zadokumentovat. Ex si je určitě vědoma, že jde po tenkém ledě a bude tě pomlouvat jen tak v šedé zóně, tj. neprokazatelně. Ony báby na OSPOD rády budou matce na držovat, zvlášť když je otec šetřen policií. Jakékoliv takovéto nadržování musíš napadat - ať pískají rovinu, nebo ať písemně sdělí důvody svých rozhodnutí.

Následně totiž, jakmile se zbavíš obvinění, budou najednou všichni tvrdit, že se nic nestalo, chovali se k tobě korektně, ani matka tě přece přímo neobvinila. Prošel jsem si tímto. Z dnešního pohledu bych to klidně nechal matku víc eskalovat, ať se v tom víc patlá.

soh24
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od soh24 » 11 črc 2018 18:26

Hugo, daliku, děkuji Vám za názory, zkušenosti. Omlouvám se a souhlasím s Hugem, že můj případ je běžný. Bohužel! Vím, že je mnoho otců, kteří jsou v daleko horší situaci než já. Ale kde to žijeme? Někdo Vás obviní, že jste násilník, nic se neprokáže, popř. oznamovatelka již s vědomím toho, že se nic neprokáže k projednání nedá a souhlas a já se mám tvářit, že se nic nestalo? Chodit zbytek života s nálepkou násilníka? Advokát mi radí, ať to nechám být. Nedokázal bych asi žít s tím, že jsem se alespoň nepokusil bránit, i když vím, že šance na úspěch je malá. Pokud se nebudeme bránit, dámy budou podávat jedno křivé obvinění za druhým a vesele se smát ať to dopadne, jak to dopadne. Dokud nezačnou padat tresty za křivá obvinění, nic se nezmění. Omlouvám se, nechci svůj případ takto veřejně popisovat podrobně, přestože už to trvá několik měsíců, stále jsem na začátku, nechci protistraně odkrývat karty. Pořád se rozkoukávám v problematice, sháním informace... Jinak tak jak radíte snažím se soustředit především na děti. Myslím si, že šance je značná. Je to pro mě priorita, udělám maximum. Uvítám také případné další zkušenosti ohledně křivého obvinění. Nemáte m. j. někdo zkušenosti se znaleckými psycho posudky?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 11 črc 2018 20:25

Děje se to běžně a většina žen se asi tak i v době rozchodu cítí (že byly celou týrány apod.). Dokáží si pak obhájit rozvrat rodiny třeba kvůli tomu vytírání. Já bych reagoval písemně (policie, soud, ospod) na všechno co tam leží, aby někdo nemohl říct - nereagoval jste, tak jste souhlasil a nechal bych to dál být a soustředil se na děti. Možná není špatné počkat až bude matka v ráži a udělá takovou chybu, kde bude jasné, že lže. Protože v tom případě to bude u soudu hodně přitěžující skutečnost (osobní zkušenost).

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 11 črc 2018 20:36

Hugo má pravdu. Stručně reaguj, braň se, v klidu.

Chápu tvoje pocity, je to hnus.
Je vidět, že s tím nemáš zkušenosti (taky jsem neměl). Matka na tebe nepodala "křivé obvinění", ona mohla podat jen "trestní oznámení". To není samo o sobě nic špatného (samozřejmě lhát se nemá). Trestní oznámení na tebe může podat kdokoliv a ani o tom nemusíš vědět, když to PČR zamázne v ranné fázi (nanejvýš se to řeší jako přestupek).
Pokud PČR shledá, že je tr.ozn. důvodné, začne jej šetřit a eventuálně to může skončit tím, že tě státní zástupce "obviní" a pak jdeš k soudu. Pokud budeš osvobozen, teprve toto obvinění můžeš následně trestat jako "křivé obvinění".
Svou ex tedy můžeš trestat snadno pouze za to, kdyby ti způsobila křivé obvinění (protože to je jasně doložené - byls u soudu). A to se nestalo.
V opačném případě můžeš zkusit podat trestní oznámení pro pomluvu, ale to se hooodně blbě prokazuje a musel bys doložit, že ti vznikla újma. Také by se ti mohlo stát, že újmu neprokážeš a skončíš pro změnu ty s křivým obviněním.
Všechno je to na dlouho, stojí to hromadu peněz. Doporučuji to nedělat.
Záleží na konkrétní situaci. Také už tu někdo psal, že rozvod je šachová partie a je nutné uvažovat strategicky do budoucna a zvažovat psychologii. Ženské jsou většinou horké hlavy, v počátku rozchodu vyvolávají silné konflikty, protože v těch konfliktech jim OSPOD/soud dávají výhody a snáze jim přisoudí děti. Proto by ti jakékoliv další eskalace na PČR nepomohly. Uvědom si, že PČR by stejně začala konat až někdy za půlroku, to ti fakt nepomůže. Buď kliďas, tlum konflikty, věnuj se dětem, ale nepodceňuj ex!!!

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od robbrno » 11 črc 2018 21:51

Pokud tě policajti nepožádají o vysvětlení, nechal bych to plavat. Připrav se, že dost možná příjdou další podpásovky jako předběžné opatření na vykázání z bytu opřené o křivé tvrzení kamarádek, trestné oznámení pro fyzické napadení, atd. Pokud budeš na matku podávat podobné oznámení a oplácet jí stejným, nikdy střídavky nedosáhneš. Ted tvým hlavním cílem jsou děti a tomuto cíli musíš podřídit vše ostatní(stát se splachovací), počítej že v budoucnu v zájmu dosažení a udržení střídavky budeš až dokonce např.muset matku i krýt a o jejích svinstvech mlčet.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 12 črc 2018 09:21

Soh24 pise o psychickem tyrani. Mam zkusenost se svoji matkou (majitelkou deti) ze zenska je schopna pojem psychicke tyrani chapat opravdu ucelove a siroce. Ta moje matka na me nastesti zatim zadne trestni oznameni nepodala ale v diskusich co jsem s ni vedl s tim pojmem tyrani, vydirani taky sermovala (nejvice miluje slovo ze ji vydiram). Vpodstate jakykoliv odlisny nazor otce na otazky pece o decka byl dle moji majitelky deti: nepratelsky, ponizujici, natlak, vydirani, psychicke tyrani a podobne.
Matka kdyz se ji nelibi ze otec usiluje o SP, tak rada s takovymi slovy sermuje, cilem matky je udelat z otce darebaka, ktery ublizuje a tyra matku chudinku. Matka si chce ospravedlnit sama pred sebou ze se chova podle a zakerne a ze decka otci de facto ukradla.

V CR prostredi je velmi dulezite aby se otec drzel retoriky dite ma pravo, dite ma zajem + cely ten souvisejici politicky korektni newspeak (dobre si procti forum a ten newspeak se dobre nauc). Je to fakt dulezite se ten newspeak opatrovnicke justice CR naucit, protoze jinak te nachytaji na OSPODu, na soudu, pri tvorbe posudku, koneckoncu i pri debate s matkou na hruskach.
Nesmis se nikdy dostat ani na OSPOD ani nikde jinde do pozice ze se s matkou divoce hadas, neustale i ve vypjatych situacich musis kvakaty ty naucene politicky korektni blaboly jak se chces s matkou domluvit a ze ti jde o blaho ditete a to co chces jako otec rikat: je v zajmu ditete a ted to co chces ty jako otec dosahnout.
Zazadej si o nahlednuti do spisu na OSPOD, pokud tam neco matka nalhala o tyrani tak tam slusne do protokolu reaguj ze to neni pravda, asi nejlip spis ofotit a doma nachystat v klidu pisemnou reakci a tu pak nechat zalozit do spisu. Pokud nic matka na OSPOD o tyrani nenalhala tak bych to nechal plavat a policii + OSPOD a ostatni kolecka soukoli systemu bych vynechal. Jen bych s matkou promluvil neco v tom smyslu ze ti jde o deti a fakt i na matku pouzivej ty newspeakovy blaboly. Me se tim newspeakovym blbolenim dokonce podarilo odvratit soud. S matkou jednej po dobrym, slibuj vstricnost, slibuj penize, mluv s ni jak je to fajn ze se dobre stara o decko. Maz ji med kolem huby i kdyz si treba nemyslis ze je buhvijak dobra matka, atd. Konflikty tlum, nauc se lhat, nauc se ze nez matce neco reknes musis si to promyslet a uvazit.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 črc 2018 10:29

soh24 píše:... Advokát mi radí, ať to nechám být...
Urcite, taky radim to same. Nenechat se do takoveho konfliktu zatahovat a neeskalovat ho. Veledulezite je, co presne si vymyslela, a jak to sepsala ... Branil bych se jen strucnym sepsanim toho ze se to co matka tvrdi nedelo, a ze nechapes proc to tvrdi, ze si trochu myslis ze je to kvuli sporu o peci o deti,a zaslanim vsude tam, kde te kvuli tomu tvrzenemu tyrani oslovi (mesto, pcr, ospod, pripadne soud). Pokud je obvineni zasadnejsi, muze byt dobre nechat si vypracovat nejaky psychopapir, ze k tomu nemas sklony, ze nejsi nasilnik ...

Ale uplne to nej, jak pisou vsichni, je soustredit se na deti. Postupovat podle jejich veku. Nenechat dlouhodobe matku pridelovat ti "kapicky" casu s nimi (pokud to nejsou kojenci), mluvit s nimi o rozchodu primerene jejich veku, opakovat jim ze je mas rad (stejne jako maminka), o mamince mluvit pred nimi jen hezky, opakovat ze je spravne, aby byli u tebe podobne jao u mamky, a praktikovat to. Jakmile dlouhodobe (nekolik mesicu) pripustis napr. 2/14, nebo vidani bez prespavani, atp, sance na SP se dramaticky snizuje, dite si zvykne ze to je normal byt u tatky malo, velice casto i znalci naladeni pro SP pak maji casto nutkani situaci zakonzervovat (protoze vsichni krome otce jsou "spokojeni" - a ten otec se s tim taky nakonec smiri, jak je videt)

Odpovědět