Krive obvinění

soh24
Uživatel(ka) fóra

Re: Krive obvinění

Příspěvek od soh24 » 12 črc 2018 18:11

Děkuji všem za rady! Vidím, že jste v názoru zcela jednotní, držet se při zemi, nekopat kolem sebe. Nechám si poradit od zkušených. Již před tím než jsem to začal řešit na tomto fóru jsem měl jasno v tom, že než se vyřeší péče o děti, nechám TO plavat. Nicméně, když jsme to již začali řešit, chtěl bych mít jasno alespoň teoreticky, co je za možnosti, možná to pomůže i někomu dalšímu. Nevím, zda jsem se hned na začátku vyjádřil srozumitelně. Podala na mě TO, že jsem ji psychicky týral. Bylo to závažnosti cca jak uvádí příklad výše Hugo76: "Musela jsem každý druhý den mýt chodbu"! Evidentně to dala dohromady s neziskovkou, aby to mělo alespoň nějaký nádech psychického násilí. Byl jsem podat vysvětlení na PČR, kde jsem se ani zdaleka nevyjadřoval ke všemu co tam oznámila, jak jsem později zjistil, když jsem si vyžádal její TO. PČR to předala na přestupkový odbor, tak jak je u nás ve městě údajně zvykem, tam jsem byl také podat vysvětlení a k dalšímu projednání na přestupkové komisi manželka nedala souhlas (na to měla jako stále ještě příbuzná právo) a TÍM TO CELÉ SKONČILO! Újma mi samozřejmě vznikla. Psychická, časová, finanční, na cti... Možnosti obrany nejvíce rozvedl dalik16. TO pro pomluvu myslím rozumím a souhlasím, že by se to špatně prokazovalo. Děje se to jak správně uvádí dalik v nějaké "šedé zóně", málokdo chce svědčit a většinou to šíří mezi lidi z její strany... Nemá však charakter pomluvy už to, že při šetření OSPODu uvedla, že jsem ji psychicky týral a je to ve zprávě OSPODu, která šla k soudu? Není již pomluvou to, že to uvedl její advokát u opatrovnického soudu a jsou na to svědci? Moc nerozumím TO za křivé obvinění. Proč by to muselo projít soudem , abych mohl dát TO křivé obvinění, jak uvádí dalik16? §345 trestního zákoníku m.j. říká: KDO JINÉHO LŽIVĚ OBVINÍ Z TRESTNÉHO ČINU, BUDE POTRESTÁN ODNĚTÍM SVOBODY... Obvinila mě z trestného činu psychického násilí na PČR, to nestačí? To, že by to policajti asi zase poslali na přestupkový odbor je jiná věc. Moc všem děkuji za vysvětlení.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 črc 2018 07:11

soh24 píše:Proč by to muselo projít soudem , abych mohl dát TO křivé obvinění
Nemuselo. Ale je to nutne k tomu, abys mohl byt uspesny. Jinak prokazat pomluvu, pripadne krive obvineni je nemozne, a opet bude matka slavit uspech. Ona kdykoli muze rikat, ze ona to jako psychicke tyrani vnimala = nejde o krive obvineni, nejde o pomluvu - musel bys prokazovat ze se jednotlive konkretni veci co tvrdi nedely - a to neprokazes, stejne jako ona to, ze se dely. Pokut TO podas, bude jiste odlozeno - a matka to bude moci jemne otocit v podporu svych tvrzeni. On na me dokonce podal TO, ale zamitli mu ho, no vidite, jak jsem byla tyrana.
Nicmene soustred se na to co se rika u soudu, aby tam to tyrani nezustalo jako fakt, vzdy ho vyvracej a poukazuj na to, ze to byla matka, kdo nakonec setreni ukoncil, s vedomim, ze se nic takoveho nedelo.
Projdi to co pise ospod, zda to pise korektne (matka tvrdi, ze byla tyrana), nebo jako fakt co tvrdi ospod (matka byla psychicky tyrana). Pokud jako to co tvrdi ospod, "voz" se po nem, chtej, aby to cele uvedl na pravou miru v dodatecnem vysvetleni.
Ale jak piseme - soustred se na deti, jestli chces SP, snaz se, aby byly uz ted u tebe podobne jako u matky, nedopust, aby ti cas odmerovala a davala ona.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 14 črc 2018 22:33

...a tohle je 21. století rovnoprávnosti můžu a žen. Má tu někdo ještě koule přiznat si, že je nemá?

vytrvalý
Nováček fóra

Příspěvek od vytrvalý » 27 črc 2018 08:19

soh24 píše:Dobrý den, manželka na mě podala lživé oznámení na PČR, že jsem ji psychicky týral. Učinila tak téměř po dvou měsících od odchodu ze společné domácnosti, kdy ještě několik týdnů po odchodu tvrdila, že je pro střídavou péči. Několik dní po oznámení na PČR již přišel od soudu návrh manželky na svěření dětí do její výlučné péče. Domnívám se, že oznámení na PČR připravila ve spolupráci s neziskovou organizací, jejíž pomoc účelově vyhledala a zástupkyně této organizace manželku také doprovází na všech jednáních. PČR předala záležitost přestupkovému odboru města, kde mi bylo při podání vysvětlení naznačeno a myslím, že taktéž manželce, že pokud dojde k projednání na přestupkové komisi, je předpoklad, že záležitost bude pro neprokazatelnost odložena. Myslím, že na základě tohoto nedala manželka k projednání souhlas. Tím to skončilo. Mě celá záležitost stála mnoho nervů, stresu, času, peníze za konzultace s právníkem...Doposud se s tímto nemohu psychicky vyrovnat, vždy jsem si zakládal na tom, že žiji spořádaně, nikdy jsem nespáchal přestupek, nebyl trestán. Po celou dobu mnohaletého manželství nepadlo o domácím násilí ani slovo...Oznámení prošlo mnoha rukama, jsme malé město, téměř všichni se znají, manželka toto použila při šetření OSPODu, při prvním jednání opatrovnického soudu, šíří tyto lži ve svém okolí, mezi našimi společnými známými... Chci se bránit, podat na ní trestní oznámení pro křivé obvinění. Myslím, že jsem schopen některá její tvrzení prokazatelně vyvrátit, bohužel většina asi zůstane v rovině oboustranné neprokazatelnosti. Prosím Vás, pokud máte někdo zkušenosti s křivým obviněním z psychického násilí a jste ochotni poradit jak se co nejúčinněji bránit, poraďte prosím!
Nechci nikomu brát ideál o spravedlnosti v ČR-( bohužel jak řeklaDoc.JUDr. Sovová, Ph.D.-jsou soudci v ČR, "tak zvaní odborníci", že doslova ignorují nařízení a zákony Evropského soudu, Listiny zákl.práv a svobod, práva rodičů a dětí, ignorují Ústavní nálezy a zákony ČR, vytvářejí vlastní zákony a ignorují skutečnosti a důkazy.). Moc bych nevěřil, že PČR vyřeší křivé obvinění. Já měl na Zlínsku první 2011, další za 2 roky, za 2 roky znovu, a za rok další. Za 10 let soudních tahanic 7 posudků, vyšetřování, snad jen JUDr.Varvařovský -veřejný ochránce práv bral za alarmující, že dítě nemůže od otce dostat dárek, nakreslit obrázek. Ospod mlčel, nebo tvrdil proč by to maminka dělala. Ještě před výslechem u znalce matku i dítě informovala, že tam bude otec. Otci se styk zakáže okamžitě, to dítě nebude trpět. Matce nikoliv to by trpělo dítě.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 27 črc 2018 11:47

Přesně, PČR je jen spolek válečů. Tam veškeré iluze o spravedlnosti končí, nevyšetří takřka vůbec nic (osobní zkušenost) hlavně nemají vůbec zájem něco řešit, prostě je to takový "OSPOD úřad" s rozšířenou pravomocí v mužské verzi, kde dělají kulový a jen čekají na padla. Ale je moc dobré to zažít na vlastní kůži, aspoň si každý udělá obrázek o této instituci.

Karol
Nováček fóra

Příspěvek od Karol » 22 srp 2018 15:14

Je hrozné co se u nás v ČR děje, také jsem zklamaná z našich úřadů, policie. Je to blbý, ale už nejdu nikam bez http://comeflexoffice.cz/sluzby/pravni-sluzby, s nimi vše řeším, radím se a nebo mě přímo zastupují. Jsem již unavená z toho všeho. Ale musíme vydržet a bojovat, děláme to pro děti.

Odpovědět