Odvolani proti rozhodnuti Krajskeho soudu

sentinelcz
Nováček fóra

Odvolani proti rozhodnuti Krajskeho soudu

Příspěvek od sentinelcz » 19 črc 2018 12:54

Bojuji o svoji dcerku, ma 2,5 roku.
To ze chce byt dcerka semnou potvrdila i byv. manzelka, dcerka ke me bezi s krikem tata, tata a nikdy se ji nechce k matce.
Dle soudu jsem zatim jenom sobec, co ji chce pouze pro sebe (nezadam o vylucnou peci).
Matka ditete mi brani ve styku - dle soudu si dite nevyzvedavam, nemam o ni zajem.
atd atd atd
Chci ji do stridave pece.
Kam se muzu odvolat proti rozhodnuti Krajskeho soudu?
Nejvyssi soud? Ustavni ?
Kolik stoji sepsani zadosti, stiznosti v okoli Prahy?
Jsem schopen to sepsat sam?
Nemate nejaky kontakt (Praha, Praha vychod) kdo by mi s tim mohl pomoct?
Seznamim ho s celym pripadem.
Diky,

tulen2
Stálice fóra

Re: Odvolani proti rozhodnuti Krajskeho soudu

Příspěvek od tulen2 » 19 črc 2018 13:05

Pouze ustavni soud.
Je nezbytne aby to sepsal pravnik.
Pokud si se tomu dosud dobre nevenoval, je sance na uspech miziva. Soud pravdepodobne protokoloval jen co se hodilo, a vystavel si konstrukci ustavne neprustrelnou, kdyz si mu to vcas nerozporoval a spravne neargumentoval a nedodaval spravne dokumenty.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 črc 2018 13:11

A chodi uz do skolky? Kdy ma zacit chodit?
Vetsi sanci bych videl v dalsim rizeni - otevrit to znovu hned jak zacne chodit do skolky, argumentovat vyznamnou zmenou pomeru. Soudu se do toho chtit nebude - prilis kratka doba od rozhodnuti. Ale kdyz budes tlacit, melo by to za nejakou dobu klapnout (nove rizeni). A tam se snazit vic. Soubezne ustavni stiznost podat, i bez sance na uspech, jen aby vsichni videli, ze to nevzdavas.

sentinelcz
Nováček fóra

Příspěvek od sentinelcz » 19 črc 2018 13:17

Ještě nechodi do skolky.
Obavam se, ze mas pravdu.
U soudu jsem mel vždy pravnika az na ten poslední Krajsky soud.
Najivne jsem si myslel, ze svoji dcerku ubranim sam, takovym tim zdravym rozumem, argumentama které "predse musí videt kazdy".
Stejne bylo rozhodnuto předem a vse se obracelo jak se jim hodilo.

sentinelcz
Nováček fóra

Příspěvek od sentinelcz » 19 črc 2018 13:43

Bydlime s byvalou od sebe cca 10 km.
Podala zadost o upravu styku.
Rok a pul jsem se o malinkou staral od narozeni, byv manz. ji jenom kojila.
Nejdrive jsem chtel rovnou stridavou, vsichni na me tlacili, ze ji nedostanu vzhledem ke veku ditete. Prave i muj pravnik.
Pod natlakem vsech a prislibem pred svedky (nepomohlo), ze ji budu mit kdykoliv budu chtit, jsem souhlasil z dohodou a malinka bude v jeji peci.
Cca mesic pozadala o upravu styku kde uz vymezila pouze nejake hodiny a uspela.
I kdyz to bylo po sobe kratkou dobu, proste uspela.
Protoze jako protizalobu jsem podal zadost o stridavku, protoze dohodu nedodrzovala a nedavala mi ji.
A ted u odvolani u krajskeho soudu, soud argumentoval, ze nedoslo ze zmene pomeru a bylo to.
A nikomu ani nevadilo to, ze jsem se o ni staral ja, a změna pomeru pro dite nastlala prave mym odstehovanim, protože najednou jsem uz u dcerky nebyl.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 črc 2018 13:46

Sentinelcz neklesej na mysli. Decko je male a nastup do skolky je vyznamna zmena pomeru decka. Mas sanci rozjet novy soud. Jsi ted uz zkusenejsi, urcite jsi o problematice neco cetl, poradis se, zlepsis se, lepe se nachystas. Novy navrh a novy soud znamena ze vsichni kolem pochopi ze to nevzdavas a ze si jdes za svym.

Jinak tu ustavni stiznost ma smysl podat i kdyz bude zamitnuta, protoze argument soudcu je ze opatrovnicka justice je v CR fajne, protoze vetsina otcu je spokojena s vyhradni peci matek. Takhle to fakt i pani byvala ministyne spravedlnosti Kolarova na ruznych konferencich prezentovala (je to dohledatelne na you tube) a dokonce i to ze US resi malo stiznosti otcu se tam zminilo jako argument ze justice je fajn.
Takze podat to na US smysl ma a nepatrne a pomalu se svet bude menit, protoze pokud takovych veci budou ty pantatove v talarech na US muset resit vice a vice, casem se budou muset v judikature pohnout tam kam se pohne spolecnost.

sentinelcz
Nováček fóra

Příspěvek od sentinelcz » 19 črc 2018 13:56

Urcite ji podam, ja se malinke nikdy nevzdam.Sice malinka je ale to je prave ten nejkrasnejsi vek Bajamu(Banany), Cerneny (cerveny),Mouky (mouchy) a tatu merit (když mi strka teplomer pod rameno a meri teplotu) :
Par otázek ke zkusenejsim
1. jak dokážete ze vam ji nechce dat ? (nahrana si telefony kdy vam vyjde vstric, potvrdi smsky, ze si ji můžete vyzvednout ale na miste vam ji nechce dat, rekne proste ne).
2. u soudu vytahne nejaky kalendar napsany na zachode kolikrat jsem ji mel (samozrejme lze, a soud tomu prekvapive veri)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 črc 2018 09:37

sentinelcz píše:...kolikrat jsem ji mel (samozrejme lze, a soud tomu prekvapive veri)...
U takovych matek neni dobre prokazovat "ze ti ji nechce dat", ale prave na zaklade toho ze tvrdi, ze muzes kdykoli, naopak ze vytahuje calendar kdy si s malou byl (casto a hodne) se snazit to "casto a hodne" zaimplementovat do rozsudku. Pokud matka tvrdi, ze (viz kalendar) skoro kazd odpoledne je se mnou - pojdme v zajmu ditete a pravidelnosti a predvidatelnosti zakotvit, ze to budou pravidelna odpoledne po, ut, st ... a prespavani ct, pa, so... Matka nechce? Proc, kdyz ukazuje ze fakticky stav takovy je??
Podivejte, matka v kalendari ukazuje, ze se staram 40% casu - vzdyt to SP jasne je - pojdme se jen domluvit na tom, jak budeme interval postupne s vekem ditete prodluzovat ...

jj - opet, jakmile se otec necha presvedcit matkou (casto ve spolupraci s ospodem), ze ma souhlasit s jeji peci a ze prece muze "kdykoli", to kdykoli se razem smrskne na skoro vubec, jakmile bude rozsudek na svete. Kdyz matka neni ochotna "kdykoli" dat na papir v presne forme tehdy a tehdy, opravdu v hodne sirokem rozsahu - budouci problem se da tusit. Promin, pto tebe pozde bycha, ale opakuji to pro vsecny tatinky, co sem zavitaji, a prectou si jak to chodi vcas.

sentinelcz
Nováček fóra

Příspěvek od sentinelcz » 20 črc 2018 09:52

To me taky napadlo, jit druhou cestou. Cim casteji tim lepe, prokazat to. Bude to další plus pro stridavou peci, ale na druhé strane:
- pokud Ti matka dite nechce dat, muze to vest, az ke zmene pece (ale to se fakticky dokázat neda, ze Ti ji dat nechce, kdo s Tebou bude jezdit jako svedek...).
Toto napisi jenom pro jednu věc, která me ale opravdu stve.
Nabidnul jsem ji relativne vysoke vyzivne za "kdykoliv ji budes mit" coz nedodrzuje (soudu je to jedno).
Cim vice jsem z dcerkou, všechno ji samozrejme platim, a ze tech akci je hodne, proste miluji jeji smich a pobizeni Tato Tato pšidej me motivuje. A ještě platim byvale, která kouri o 106, smeje se mi do oci, za moje peníze a diteti to urcite to nejde. To co jsem netusil je ze pozor, u výživného stanovujete spodni hranici a vždy to jde jenom nahoru, jedine, ze by se z Vas stal bezdomovec který nic nema. Ze clovek splaci půjčky a hypotéku to nikoho nezajima. Zkouma se predse "potencial", ale pouze potencial chlapa, jeji potencial se nezkouma. Pokud ctu naší diskuzi která samozrejme pomuze vsem, je toto všechno vůbec normalni?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 črc 2018 10:07

sentinelcz píše:...Nabidnul jsem ji relativne vysoke vyzivne za "kdykoliv ji budes mit" coz nedodrzuje...
Nojo, to je nebetycna chyba. Uplacet se ma jen za neco konkretniho. Mezi ctyrma ocima - souhlas se SP, a dam ti tolik a tolik - nebo alespon pojd podepsat dohodu s jasne danymi casy a prespavanim, v rozsahu treba 40%, a dam ti /o neco mene/. Nebo to zkousej delat tak jako doted, ze dite u me bude co nejmene, a ja ti take dam co nejmene.

Vsichni prece vime, jak snadno se na penize zvyka - ze pridani v praci udela radost, ale za par mesicu uz bychom zas radi vic ... a ze bychom meli taky vic pracovat? A na "bezpracne" penize se zvyka o to snadneji, co by za to "neco" vracela, vzdyt na to ma prece "narok" (tak o vyzivnem vsichni prece mluvi).

Odpovědět