Odvolani proti rozhodnuti Krajskeho soudu

Pavel Soukup
Stálice fóra

Re: Odvolani proti rozhodnuti Krajskeho soudu

Příspěvek od Pavel Soukup » 27 črc 2018 12:01

Hugo76 píše:Podle mě ústavní soud nemá smysl, bude to zamítnuto. Teď jde o to jestli ústavní žalobou nesleduješ nějaký jiný cíl. Nějak jsem se nedočetl kolik času teď vlastně trávíš s malou, kolik ti matka a rozsudek umožňuje. Já bych teď počkal na nástup do školky a pak zahájil nové řízení. Do té doby dokumentovat svoji péči a odpírání předepsaných styků matkou (žádost na výkon rozhodnutí). Tím bych to podepřel - myslel jsem, že se dohodneme, dítě bylo malé, v rámci klidu jsem tenkrát ustoupil, ale dítě není předáváno dle rozsudku a už je větší proto žádám úpravu. Myslím, že šanci na SP mezi 3-6 rokem už je slušná, ale jako ve všem záleží na soudci.
Přesně tak, mám 3 roky a mám SP. A nenazýval bych to šanci. Šance je vyhrát ve sportce, to ale neovlivníš, výsledek soudu má ale každý v rukou a bez práce nejsou koláče. Ano není to rovný boj, ale jde to. Muž musí být o dva kroky před matkou, předvídavý, snaživý, opatrný... ale jde to.

vytrvalý
Nováček fóra

Příspěvek od vytrvalý » 27 črc 2018 12:26

Jak je to dlouho, jaký rok?
Hugo76 Stálice fóra Příspěvky: 68Registrován: 14 čer 2017 13:32
SP od roku 2016 trvala půl roku. Pro dítě peklo na zemi (tedy měl 10 let) vyšetřován 5 posudky matka ho vodila k 21 psychologům a psychiatrům - známe lékařky pracující pro matky ZL + VS.... Dítě od 1,5 roku naváděno proti otci. I škola potvrdila, že otec je slušnější, matka a její rodina doslova dítě toho půl roku pronásledovala. Lhaní ve škole, manipulace atd..(zkrátka dle vzoru matky). Po PO údajná facka na obličej (to bylo od 1,5 roku opakovaně vyšetřováno, vždy potvrzeno matka dítě navádí, dítě mělo k otci kladný vztah).To samé Ospod kontrola doma, ve škole atd.. Soudce neřešil výkony rozhodnutí, ignoroval ÚS I. 1079/17 ze dne 26.7.2017 Státní orgány mají povinnost hledat řešení předcházející jak riziku fyzického násilí na dětech, tak i jejich manipulace rodičem směřující k zavržení druhého rodiče.
Soudce sám u soudu pronesl, že psychické týrání není tak závažné jak fyzické. Znalkyně odmítla vyšetřit dítě s otcem, ta sama před rokem a půl potvrdila SP a označila prostředí u matky za nepřátelské vůči otci, patologické - vázanost všech na matku matky. U soudu řekla, že SZR je přežitek, a znalec nepoznal pubertu - žádné týrání prý nebylo a není. Matka odsouzena za 8 let psych.týrání na 12 měs. podmínka na 36 měs.(podotýkám zničené dítě). dle znalců otec postupoval v mezích slušnosti matka to hrubě porušila v roce 2011 křivým obviněním týrání + nevhodné sex.chování. (obvinění pokračovalo ještě 4- menší tendence). SP pokračuje, než to KS potvrdí nebo vyvrátí. Pak jen ÚS, jenže roky letí, dítě ničí nadále matka, státní orgány tiše přihlížejí, Ospod vše háže na soud, soud tvrdí, že Ospod má stejné pravomoce...

vytrvalý
Nováček fóra

Příspěvek od vytrvalý » 27 črc 2018 12:33

Ještě, snad jen soudce u TR -OS se divil jak je možné, že matce OS udělil pokuty za maření styku ve výši 40 000 Kč a KS potvrdil jen 2 000 Kč. Také nad délkou a řešením ze strany OS a KS, opakované vyšetření a také opakované obvinění. Asi 1 ze 100.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 27 črc 2018 15:31

Sice jsem asi nepochopil všechno, ale to je síla. Je jasné že v takovém prostředí není možné vychovávat dítě. Problém je, že ani po tomhle nikdo matku neodstaví od dětí, protože je vidět její urputnost a nenávist. No přeju hodně štěstí v téhle nelehké situace, snad to jednou dítě ocení.
vytrvalý píše:Jak je to dlouho, jaký rok?
SP od roku 2016 trvala půl roku. Pro dítě peklo na zemi (tedy měl 10 let) vyšetřován 5 posudky matka ho vodila k 21 psychologům a psychiatrům
Jen pro informaci - vždycky mě zajímalo jak tohle funguje. SP normálně probíhá, půl roku a pak zničehonic matka jednou děti nepředá. Jak to najednou zdůvodní, že má SP na děti špatný vliv? Co dělat - zavoláš policii kvůli dokumentaci, ohlásíš na OSPOD a dáš návrh na vykonání rozhodnutí? Matka stále nepředává, tak dáš návrh na PO? To je přeci blbost když je na stole rozsudek, ne? Mělo by se podle něj jet (a matka by měla dostávat za každé nepředání pokutu) dokud není nový rozsudek, nebo jak to je?

Na druhou stranu - chápu, že pokud je na stole třeba obvinění ze sexuálního zneužívání tak se to musí nějak řešit, takže PO se může stanovit i když už je platný rozsudek?

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Cupet » 30 črc 2018 17:21

Já jsem ústavní stížnost napsal sám. Trvalo mě to týden (bývalá právnička mě zaslala rozsudek týden před koncem možnosti odvolání a nikoho narychlo jsem nesehnal). Stížnost byla přijata a byl jsem vyzván k odstranění vady a to podáním advokátní kanceláří. Mezi tím se změnily poměry a došlo k novému soudnímu řízení. Tak jsem v duchu výroku ÚS, kdy by jejich výrok mohl být v kolizi s novým soudním řízením stížnost stáhl. Teď si to vyčítám, neboť soud v novém řízení se vůbec rozporem podaným k ÚS nezabýval a jen se v novém výroku opřel o mnou rozporované věci v ústavní stížnosti. Bohužel to stojí peníze, právník musí v tomto se svou kůží na trh a jemu bude případně ÚS vyčítat připomínky. Ale může nastat situace, kdy se obklikou protiprávní výroky a vyjádření soudu znovu vrátí a opět uškodí.

Odpovědět