Změna péče na vylucnou otce

Odpovědět
Petr_maly
Nováček fóra

Změna péče na vylucnou otce

Příspěvek od Petr_maly » 07 srp 2018 07:47

Zdravím všechny členy fóra,
rád bych vás poprosil o názor na mou situaci. Mám syna (brzy 6 let). Více než tři roky nežijeme s jeho matkou dohromady. Kdo a jak odešel si myslím je nepodstatné. Bohužel jsem další z otců, který naletěl matce, která říká do péče mě a Ty můžeš vídat malého kdykoliv. To samozřejmě nedodržela. A jakmile zjistila, že jsem si našel přítelkyni, tak celkem začalo peklo, které se postupně stupňuje. Matka syna byla nepredvidatelna, tak jsem ji postupně dotlačil k nějaké dohodě. Ta je taková, že syna mám jednou za 14 dní od čtvrtka do pondělí, předání přes školku. A v druhém týdnu ho mám středa/ctvrtek, tj. Jen na jednu noc. Synovi ta jedna noc nevyhovuje. Blíží se školní docházka tak jsem chtěl minimálně spojit všechny dny do jednoho celku. Matka tvrdí, že syn nezvládá dlouhé úseky se mnou. Tvrdí, jak pláče, že k nám nechce atd. Syn je u nás naprosto v pohodě, není s ním žádný problém. Abych měl jistotu navštívil jsem s ním dětskou psycholozku. Vše v pořádku. Má náš všechny, a tím myslím i matku, rád. Dle psycholožky ideální dítě pro střídavou péči. Sám syn hovoří, že chce být s oběma stejně. Ukazuje na rukou pět a pět, zatím neví co je týdne nebo tak. Na jaře proběhl soud, kde jsem zadal o střídavou péči. Měl jsem smůlu na soudkyni, která na začátku sdělila svůj názor, že střídavou péči neuznává. I tak nás tlačila k tomu, ať se dohodneme. Výsledkem byla dohoda, že pokud stáhnu žádost, tak matka bude docházet se mnou k psychologovi a budeme řešit nefungujíci komunikaci mezi námi a budoucí režim dítěte, až začne školní docházka. Matka to tam podepsala, ale samozřejmě nyní odmítá kamkoliv docházet. Její agresivita roste. Soud ji dodal sebevědomí. Vyhrožuje mi, že mě dá k soudu na zvýšení alimentů atd. Tyto prázdniny situace graduje. Během naší dovolené se synem mi téměř denně neco psala a útočila, jak upozornila ospod, že se nechovám korektně. Jak si najíma právní kancelář a da me k soudu. To vše bych vydržel, nicméně matka se snaží působit i na syna. Do telefonu mě říká, jak je jí strašně smutno, jak v noci ze spaní pláče, protože se jí o něm zdá. Předání po naší dovolené bylo šílené. Matka syna vitala s pláčem a v náručí ho odnasela do auta. Následně byl syn na dovolené s ní a vrátil se s tím, že jsem nespolehlivý otec, že maminka nikdy neví, kdy si přijedu, že moje současná manželka krade atd. Těch věcí bylo více... S matkou jsem následně o tomto hovořil a ptal se, proč to dělá. Tvrdí, že si syn vymysli. Při dalším předani teda syna přivítala scénou, proč si vymýšlí a bylo to opět velice nepříjemné. Chybí mi pro syna stabilita.
Můj právní zástupce navrhl možnost podani žádosti o svěření do mé péče s tím, že péče matky už není v nejlepším zájmu dítěte a neposkytuje mu stabilní prostředí. Co tu čtu různé diskuze, tak výrazně pochybuji, že se něčeho domuzu. Mám strach, že tak upozorním na to, že s matkou nejsme schopni komunikovat a že přijdu o to, co jsem dosud vybojoval a že to nebylo snadné... Na druhou stranu mi nepřijde vůči synovi fér zavřít oči a nechat ho v tomto prostředí a vystavovat ho takovému stresu.
Ještě bych dodal, že s ospodem pravidelně komunikuji a nechávám si protokolovat všechno.
Děkuji za jakýkoliv názor.

tulen2
Stálice fóra

Re: Změna péče na vylucnou otce

Příspěvek od tulen2 » 07 srp 2018 12:31

Petr_maly píše:.... Abych měl jistotu navštívil jsem s ním dětskou psycholozku. Vše v pořádku. Má náš všechny, a tím myslím i matku, rád. Dle psycholožky ideální dítě pro střídavou péči. ...
...Měl jsem smůlu na soudkyni, která na začátku sdělila svůj názor, že střídavou péči neuznává. I tak nás tlačila k tomu, ať se dohodneme. Výsledkem byla dohoda, že pokud stáhnu žádost, tak matka bude docházet se mnou k psychologovi a budeme řešit nefungujíci komunikaci mezi námi a budoucí režim dítěte, až začne školní docházka. Matka to tam podepsala, ale samozřejmě nyní odmítá kamkoliv docházet. .....
Super by bylo kdyby ta psycholozka byla ochotna napsat nejakou zpravu. Na tom pak stavet "zajem ditete"
V tvem pripade bych ted uz nesel cestou navrhu na vylucnou peci otce - ale opet na SP, s tim ze matka opet nedrzi dohody a nedari se rezim vyrovnane pece odou rodicu (ktera je v zajmu ditete) domluvit.

Vyhradni peci otce (s alternativou SP) bych u soudu navrhoval jen v pripadech kdy pece neni dosud nijak upravena, je to cerstve po rozchodu a matka navrhuje vyhradni peci svoji. Takhle, kdyz uz 3 roky je dite v peci matky a matka se stara vetsi podil casu je prilis jasne ze vyhradni pece otce je nesmysl, ktery evidentne v zajmu ditete neni - a vsichni muzou mit pocit, ze se otec matce "msti", ze ji chce dite "sebrat", atp - kdyz ve skutecnosti chce "jen" pecovat stejne jako matka.

Pisemne bych ospod upozornil, ze matka dohody ze soudu neplni, ze pranim ditete je byt u obou rodicu stejne, a chtel bych po ospodu, aby matce poradnu naridil. Nasledne dal podani opet na SP na soud. Liceni nahraval (nutne sdelit na pocatku liceni) - aby se soudkyne nedopoustela excesu a nedelala si co chce, neprotokolovala zamerne zkreslene ve snaze pripravit si vse pro "jeji" rozsudek dany tim, ze "sp neuznava".

HLAVNE - soustredit se na syna, vysvetlovat ze ho ma rada maminka I ty, a za je spravne, aby byl u obou podobny cas, ptat se ho jak mu to vic vyhovuje, jestli by chtel zkusit vic dnu za sebou, atd, atd. Mluvit s nim, mluvit, mluvit. Protoze tohle je klicove - jakmile syna zpracuje, ze SP je neco spatneho, a on bude rikat ze "takhle mu to vyhovuje" a "ma rad oba stejne" a "sp nechce" je to s velkou pravdepodobnosti ztracene - pokud nepadnes na dobreho znalce.

Nejaky papir od psychologa by se sakra hodil, to j maximalne dulezite, aby si I sp nenakloneny soud netroufl SP pohrbit bez znaleckych posudku. Ty posudky budes odmitat s tim ze zajem ditete e jasny - viz psychology. Ale asi se jim nevyhnes - a pak jen loterie znalec, navrhnout spravne otazky a doufat.

Odpovědět