psychologická rada pro začínající

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Re: psychologická rada pro začínající

Příspěvek od Pseudonym » 24 srp 2018 23:33

Simpson123 píše:Zajimalo by me jestli nazory pana Klimese na SP nekdy byly verejne konfrontovany s oponenty?
Já jsem stran té konfrontace našel zatím jen tohle: https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 030520007/ - jiné téma, hloupý pořad. Myslím, že oni se do férové diskuze moc nehrnou, protože jakákoli racionální diskuze (bez mocenských nebo osobních konotací) by měla jasný výsledek. Mě vždycky nejvíc pobaví ta jedna postýlka - cvičně jsem si spočítal, kolik jich bezproblémově používá moje čtyřletá ratolest a dospěl jsem k číslu zhruba 11, pokud se počítá i stan :) A kdo by neznal ono víkendové buzení, kdy dítko nad ránem zcela dobrovolně vyklidí svou postýlku a stěhuje se do postele za rodičem :) Jednu postýlku má dítě v kojeňáku, a kdyby to umělo, jistě by skákalo blahem.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 27 srp 2018 15:45

Vlastní zkušenost z dvouletého boje o střídavou péči je taková, že na to jako chlap musíš mít fakt hroší kůži a mít nervy z ocele.
Matka může vyhrožovat čím chce, vydírat jak chce, může nedávat děti a klidně poslat mailem, že ti děti nedá, protože jsi kretén. Je to úplně jedno. Může bránit ve styku, předávat děti ve vysokých horečkách do péče otci, může měnit dělat zásadní rozhodnutí v životě dětí jako lékaři, školy, školky, léčba a nikoho nebude zajímat, že o ničem ty jako otec nic nevíš. Je to MATKA.

Počítejte s tím, že otec nesmí poslat jediný email špatně. Nesmí být urážlivý vůči matce, musí být smírný a stále otevřený domluvě a dohodě. Otec nikdy nesmí jen naznačit výhružku, či v takovém náznaku vůbec použít děti. Nikdy nesmí být hrubý. Na to zapomeňte, protože jinak ty děti už možná neuvidíte a všichni si vás namažou na chleba. Je naprosto normální, že matka zavolá na OSPOD a paní ti bude obratem volat, zvát si tě na kobereček a to kvůli jakékoli blbosti. Na druhou stranu ty zavoláš a nebude se dít nic a doporučí ti poslat to dopisem, že se k tomu v zákonné lhůtě vyjádří.
Je to velmi nerovný boj, který neděláš pro sebe, ale pro děti. Rozhodně tě tento boj změní! Buď na to připravený, že z tebe bude nakonec jiný člověk. Bohužel i v negativním slova smyslu :(

Proti vůli matky se SP bojuje velmi těžko. Líbí se mi názory různých institucí "jak to, že otci nechtějí výlučnou péči?". Proč asi, když matka je bůh a otec je plevel. Výlučná péče otce proti vůli matky je naprosté sci-fi.

P.S.: Mám SP proti vůli matky a bylo to peklo, kterému se asi jen tak něco nevyrovná.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 27 srp 2018 15:52

Ještě maličkost. Nedat na názory, že SP je možná jen když budou spolu rodiče schopni komunikovat a tato komunikace bude v pořádku. To je blbost zvlášť, když matka SP nechce. Ona bude dělat vše pro to, aby komunikace nefungovala. Platí totiž pravidlo:
V komunikaci je problematická matka = výlučná péče matky, aby byl klid a dále se nestresovali děti
V komunikaci je problematický otec = otec není vhodný pro výchovu tudíž výlučná péče matky

Nedát se zastrašit a být splachovací a nechtít vrátit každou hozenou rukavici od matky. Je to sakra těžké.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 03 zář 2018 11:26

[/quote]
pokud máte jistotu...[/quote]

Myslím, že jsi myšlení žen absolutně nepochopil. :lol: 99% žen Tě po rozchodu bude chtít zničit, zadupat do země, stáhnout z kůže a děje se to dnes a denně. A čím méně se bráníš, tím dříve a bez námahy se jim to i povede. Hledat férovost, morálku či inteligenci u osoby, co ublíží vlastnímu dítěti a připraví ho o jednoho z rodičů, tedy o to nejcennější co do života její dítě dostalo, jen pro vlastní prospěch je zcela mimo :lol: prober se :roll:

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 03 zář 2018 14:27

Pavel Soukup píše:ublíží vlastnímu dítěti a připraví ho o jednoho z rodičů, tedy o to nejcennější co do života její dítě dostalo, jen pro vlastní prospěch je zcela mimo :lol: prober se :roll:
Já myslím, že většina žen neuvažuje nějak "zle". Prostě dítě jsem porodila já, tak je logické že bude se mnou. A otec ho může vídat kdy chce, tedy samozřejmě když bude platit, aspoň si odpočinu. Tím chci říct, že většina žen nechce dítě "připravit o jednoho z rodičů". To že to v péči jednoho tak často dopadá je pak celkem logická věc vzhledem k nedostatku společného času.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 03 zář 2018 15:29

Když ty budeš chtít výlučnou péči, tak ti každý omlátí o hlavu, že chceš matku připravit o dítě. Já si vyslechl srdcerivný proslov OSPODky před soudem, jaký jsem asi otec, když chci matce sebrat děti. Chtěl jsem střídavku, to jsem ale parchant :)
Naopak to ale takto není! Nehledej v tomto "boji" symetrii. Není! A čím si dřív uvědomíš, že s dobrotou nikam nedojdeš, tak tím víc šancí máš. I ta soudkyně pozná, když je chlap hodný a tak jej zadupe ve smyslu ukecá, aby se to co nejrychleji uzavřelo. To soudkyně chce a když budeš hodný, tak ti to soudkyně i OSPOD vysvětlí a ty "pro dobro dětí" cukneš.

A pozor, matky mohou jít i za hranici a chovat se doslova protizákonně a nikdo jim nic neřekne. To ty jako otec ani nezkoušej. Náraz by byl okamžitý a sakra tvrdý.

Matka má celkem jistou výlučnou péči a po boji s otcem, kdy otec je pod velkým drobnohledem, může "prohrát" maximálně střídavou péči. Matce vlastně nic nehrozí. Otec to má obráceně. Je jisté, že na výlučnou péči může zapomenout a při troše štěstí, úsilí, velkého množství peněz, času a sebekázně může vyhrát střídavou péči. Jako výchozí hodnota je výlučná péče matky, což je zásadně špatně!

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 zář 2018 09:28

Mam uz delsi cas prilezitost premyslet o mysleni zen, posledni rok pozorne pozoruju a nasloucham co baby s deckama rikaji a delaji v mem sirsim okoli. Podle meho pozorovani i zeny zijici v manzelstvi s muzem a vychovavajici deti spolecne ve fungujicim vztahu se v 80% chovaji dost podobne jako moje majitelka deti. Ulohu otce bagatelizuji, mysli si ze matka je pro dite vic dulezita nez otec, vesmes zeny zasvecene blaboli ze se matka postara (zejmena o male deti) lepe nez otec (ale pretrvava to i v pozdejsim veku, snad jen v puberte je jim otec dobry aby pubertaky otec narovnal a podobne), proste vse ma koreny v mythologii kultu matky.

Tristni jsou ale i nazory spokojenych otcu v manzelstvi (myslim ty stastne otce co jim manzelstvi a vychova spolecne s babou funguje), takovi otcove "zasvecene" vsechny tyhle mythologicke kultovni modlitby na zenske pohlavi opakuji jako mantru. Velmi casto s takovymi muzi narazim i na odmitani moznosti SP jako usporadani pece o deti po rozvodu, zhusta takovi otcove blaboli ze dite patri matce (SP odmitaji zejmena starsi muzi nad 50).

Takze suma sumarum, spolecnost si vetsinove (80% populace (hlavne starsi rocniky kde rozvody nebyly tak caste)) zije svoje vzorce chovani a ty jsou na hony vzdalene SP. Tohle zmenit neni vubec snadna vec a zmenit to bude trvat dlouho.

Odpovědět