Šetření OSPOD v domácnosti

Hugo76
Stálice fóra

Re: Šetření OSPOD v domácnosti

Příspěvek od Hugo76 » 21 zář 2018 10:57

tulen2 píše:
21 zář 2018 08:59
Jeste jednou jsem si to precetl - a jsem si skoro jisty ze ospoda bude klasika - dite matce, otci styk.
Proč si to myslíš? Já jsem třeba zažil "férové" jednání, kdy jsem cítil že OSPODu je to vlastně jedno, rodiče poperte se a podpoří, co řekne soudce. A tak se i stalo, u mě OSPOD hrál minimální roli. Samozřejmě takové ty řeči abych to "vzdal" a nechal dítě matce tam byly taky, ale jinak celkem seriózní jednání. Je potřeba si uvědomit, že nejdůležitější je chovat se "normálně", tedy seriózně a nebýt úplně paranoidní.

Každopádně pokud jsou nějaké pochybnosti, že by to tak mohlo dopadnout, tak bych šel určitě do toho spisu. Aspoň OSPOD uvidí, že to nebude tak jednoduché. A udělej si kopie všeho, ať se pak o tom můžete u soudu bavit - na čem tedy ospod staví své prohlášení, když ve spisu nic není. A pokud tam něco bude, tak je potřeba písemně vložit svoji reakci opět tak, aby na tom nemohl nic stavět.

Myslím, že největší problém v tomhle případě je ta změna výchovy. Prostě se řekne že to není v zájmu dětí, že jsou zvyklé, nastupují do školy apod. Viz. třeba teď KS u Paroubka :-) Už nikdo nebude řešit jak k tomu stavu došlo a proč.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 zář 2018 11:37

Hugo76 píše:
21 zář 2018 10:57
... kdy jsem cítil že OSPODu je to vlastně jedno, rodiče poperte se a podpoří, co řekne soudce.
to sice jo. obecne ospod se brani sec muze do techto sporu vstupovat, rika to my nic, to az co soud .... ovsem zpravidla jen kdyz je dite u matky, a otci pujcovano, kdyz to otec otoci, "to my nic" najednou vetsinou neplati.

Ale soud se skoro vzdy na nazor ospod zepta. At uz oficialne, v soudni sini, nebo neoficialne, predtim, nezakonne, pred/po jinem jednani, atp. A prave tam pada ono "rodice jsou oba super, deti maji oba rady .. proto navrhujeme dite matce, otci rozsireny styk podle uvazeni soudu". Kdyz soudce je dostatecne "silny" a nazor na to co by se libilo jemu da predem on, ospod se zpravidla prikloni.

Myslim si to proto, ze ona ospoda se jiz ted pta zda otec trva na SP, jiz ted upozornuje ze deti jsou male, nijak matku netlaci do vyrovnane pece ... proto jsem presvedceny, ze SP pro ni neni normalni usporadani, ze jeji nazor na SP je kdyz se OBA rodice dohodnou, tak proc ne, ale je to divne, a kdovi co ty chudaci deti.

Rad bych se mylil - jsem zvedavy na popis co nasledovalo.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 21 zář 2018 11:52

tulen2 píše:
21 zář 2018 11:37
Myslim si to proto, ze ona ospoda se jiz ted pta zda otec trva na SP, jiz ted upozornuje ze deti jsou male, nijak matku netlaci do vyrovnane pece ... proto jsem presvedceny, ze SP pro ni neni normalni usporadani, ze jeji nazor na SP je kdyz se OBA rodice dohodnou, tak proc ne, ale je to divne, a kdovi co ty chudaci deti.
Myslím, že je to ale logické - matka je sázka na jistotu a pro ně méně práce. Jak teď tak do budoucna, fotr se s tím nějak smíří. Proto je potřeba se připravit (jít do spisu) tak, aby nebyly žádné logické argumenty a musely ven ty nelogické.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 21 říj 2018 22:14

Musim rict, ze jsem byl prekvapeny jak to vse u soudu probehlo. Nejdriv negativne a pak pozitivne.

Jeste pred zapocetim jednani rekla soudkyne ze zastava nazor, ze takhle male deti (4,5 roku) nejsou pro stridavou peci pripravene a maji si rici samy az budou starsi. To me trosku znegovalo hned na zacatku a rikal sem si tak super, proc tady teda sedim.

Nasledoval nas navrh a reakce protistrany, kdy matka dva dny pred jednanim napsala s advokatkou dopis, kde pise, ze se nemuzeme na nicem domluvit a mimo jine poukazala, ze ona je ta co se o ne dokaze postarat a vse jim zajistit a ze rozdelenim pece by bylo naruseno jeji krevni pouto s dema. Dle me vystrel na posledni chvili. Jako dukaz byl prilozen vypis komunikace zprav, kdy dle advokatky jsme se na necem mohli domluvit ve 4 zpravach a ne ve 20ti jak priklada. Nebyl vsak s jasnym datumem a tak ho soudkyne neuznala jako dukaz. Bohuzel nevim co v nem bylo. Ptal jsem se pozdeji matky, ale bylo mi receno, ze sama matka nevi, ze jen preposlala advokatce komunikaci a ona neco vybrala. Ze ji v tomhle veri.

Po nasem navrhu na peci 7 a 7 protistrana argumentovala, ze deti ke me nechteji. Placi, matka je musi uklidnovat a domlouvat. Nasledne soudkyne rekla matce, ze naridi psychologicky posudek na deti, ale ze si ho matka zaplati a upozornila, ze pokud spekuluje a veci nejsou tak jak jsou bude mit s ni jako soudkyni problem. Protistrana hned reagovala ze na tom netrva.
Nasleduje zprava ze skolky, ktera vyzniva v muj prospech jendoznacne pozitivne. Deti chodi do skolky vesele, a jsou rady ze otce vidi apod.
Nasleduje zprava OSPOD, ktere jsem se trosku... trosku dost bal. Ale musim rict, ze pani z Ospod opravdu napsala veci tak jak videla a tak jak vse bylo. Vysledkem je tedy ze deti u me maji naprosto totozne zazemi jako u matky. Nicmene by se nepriklonila na 7+7 ale treba 4 dny u me a dalsi tyden jedno prespani.
Nutno rici, ze na toto jsem reagoval s tim, ze souhlasim za podminky, ze deti u me budou 5 noci. A predavat si je budeme pres skolku coz je myslim lepsi.
Vysledek tedy je ST - PO + ST-CT prespani. Tedy 6 dni se mnou a 8 s matkou. Jelikoz protistrana stale travala na tom,ze deti zejmena dcerka ke me nechce Domluvili jsme se, ze pujdeme k detskemu psychogovi a zpravu posleme soudkyni.
Nyni je to tedy v rezimu jakehosi testovani stridave pece do ledna kdy je druhe stani.

S prozatimni verzi prisel take pripis soudu, kdy se dotazuje zda jsme pro rodinnou terapii pro zlepesni komunikace. Ac jsem byl presvedcen, ze komunikace byla v poradku tak po rozsudku matka nekolikrat hlavne u doktoru vyvolava konflikty a nahlas a verejne a bohuzel pred detmi poukazuje na to, ze mi neveri, ze jsem lhar, ze se o deti nestaram jak mam. Takze jsem soudu poslal, ze s terapii souhlasim.

Takze asi tak..

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 22 říj 2018 09:50

Nenech se vyprovokovat k zadnemu konfliktu.
Na dalsim stani trvej na 7/7, SP - s nastupem do skoly. S tim, ze SP v podobem rozsahu v podstate probiha, bezproblemove, deti jsou spokojene. A ze pro tebe neni problem se napr do nastupu do skoly s matkou domluvit na intervalech kratsich, jinak rozkouskovanych, napr. tak jak SP probiha nyni. Neni v zajmu deti napr. za rok a pul, s nastupem do skoly, zahajovat dalsi soudni liceni upravujici peci. S nastupem do skoly totiz bude rezim pece 7/7 jiste vhodnejsi, nez kratsi intervaly - reflektuje lepe prirozeny tydenni beh zivota, a deti budou vetsi, zralejsi.
Ackoli tobe se to ted jevi jako jasna SP, ze mas jen o kousilinek min nez matka, stale se jeste pohybujes v intencich, kde je z toho soud schopny s posvecenim kraje udelat vylucku matky (kdyz ti to zkrati treba na st-ne + st-ct).
Ospod - hmm, klasika. O tohle se soud opre - otec pecuje skvele, proto ... s doporucenim ospodu ... dite matce, otci nadstandardni styk v rozsahu st/ne + st-ct. Lepsi nez dratem do oka, super oproti vikend/14, ale .. :(

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 23 říj 2018 10:13

To testování SP do doby dalšího stání 01/2019 znamená co? Jak to funguje? Představuji si, že si tam matka s otcem v pritomnosti soudkyne dohodnou nějaký testovací kompromis per huba a pak se vyhodnocuje jak se to darilo rodicum dodrzovat kdyz platí původní rozsudek a nový rozsudek není?
Předpokládám že soudkyně udělá krátký zápis do spisu, který je de facto docasnym rozhodnutím ve věci (docela tenky led po právní stránce), takový rozsudek/nerozsudek docasne na zkousku, trvání x měsíců? Vím ze se to takto casto delá, ale jakou to ma oporu v pravnim radu?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 23 říj 2018 10:49

Dokud není rozsudek na stole, tak není nic, každý si může dělat co chce. Je to jen "hra" soudkyně, která se snaží vnutit pocit, že je to nařízeno. Pokud se soudkyně nějak vyjádřila, tak to spíš ukazuje její postoj k tomu pokud někdo požádá o předběžné opatření.

Podle mě se testuje zda je matka natolik přívětivá (zní to asi divně), že "dovolí" střídavou péči. Pokud nebude dělat problémy = nebudou konflikty, je dost možné možné že to opravdu skončí střídavou péčí pokud to "posvětí" okolí a psycholog. Myslím, že za pomoci nějakých zpráv ze školy/školky příp. psychologa by neměl být problém to dotáhnout do 7/7, což je i pro děti v dané situaci nejlepší řešení. Je už jedno jestli je to 6/8 nebo 7/7, protože děti už "přišli o jedno zázemí", čímž matky argumentují.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 23 říj 2018 13:23

V zápisu, který nám byl soudkyní zaslán je následující:
Rodiče za spolupráce soudkyně uzavírají mezi sebou dohodu o zkušebním provozu střídavé
péče, která bude fungovat do příštího jednání a poté bude střídavá péče vyhodnocena.

Nyní je to tak, že je mám ST odpo - PO ráno a ten samý týden kdy je vracím ještě ST odpo - ČT ráno. Děti si tedy předáváme přes školku.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 23 říj 2018 18:20

Ty časy nejsou až tak důležité - jde pak říct, že by bylo z organizačních důvodů lepších klasických 7/7. Teď jen potřebuješ aby nějaká instituce neřekla, že to z nějakého důvodu nevyhovuje - sežeň si před koncem lhůty papír od školky/školy že vše ok, podchyť si doktora jestli tam teď nechodíš, před koncem lhůty běž nahlédnout do spisu OSPODu (pozor na načasování). Bacha na to aby matka netahala děti k psychologovi apod.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 23 říj 2018 19:20

Skolka je dobry napad. K doktorum chodim vsem bez vyjimky. Zacatkem listopadu jdeme na rodinnou terapii, kterou jsem primo napsal na dotaz soudu, ze chci, nebot po rozsudku byly od ex nejake vystupy na verejnosti, u doktora a pred detmi, kde me narkne vzdy z neceho a dela ze me toho zleho. Jeste na prikaz soudu musime s dcerou (ale asi pujdou obe deti) k psychologovi.

Odpovědět