Šetření OSPOD v domácnosti

Hugo76
Stálice fóra

Re: Šetření OSPOD v domácnosti

Příspěvek od Hugo76 » 24 říj 2018 06:23

Tatobudsnama píše:
23 říj 2018 19:20
od ex nejake vystupy na verejnosti, u doktora a pred detmi, kde me narkne vzdy z neceho a dela ze me toho zleho. Jeste na prikaz soudu musime s dcerou (ale asi pujdou obe deti) k psychologovi.
Tak to využij jako zkratku před klasickými psychologickými posudky, které by soud třeba nařídil. Papír od psychologa bude dost důležitý, tedy bych se na to připravil - žádné výpady vůči matce, žádné konflikty, urovnat si v hlavě aktivity s dětmi a co děláte, kam je chceš směřovat teď a v budoucím životě. Jestli chceš matce něco vyčítat tak jen v rovině, že moc nechápeš co dělá, že tě to mrzí, že děláš všechno pro to aby děti v dané situaci byly v pohodě. Nejde o to kdo má "pravdu", ale o to abyste se s matkou dokázali normálně fungovat, udrželi nutnou míru komunikace a děti byly v pohodě.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 říj 2018 08:03

Tatobudsnama píše:
23 říj 2018 19:20
...Jeste na prikaz soudu musime s dcerou (ale asi pujdou obe deti) k psychologovi.
Aha, a proc? A rekl k jakemu, chce z toho nejaky vystup? Tady opatrne, neodkladej to na posledni chvili pred stanim, jestli ma byt vystup, seznam se s nim vcas, a kdyby tam bylo neco spatneho, hned se objednej k nejakemu dalsimu.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 24 říj 2018 08:23

Protože matka pořád tvrdila, že dcera ke mě nechce a že často pláče a matka ji musi utesovat. Sice skolka ani ospod nic takoveho nepotvrdili, ale tim, ze si matka mlela porad svou tohle soudkyne naridila.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 01 lis 2018 14:31

Tak dneska první rodinna terapie, krome reseni minulosti a proc a jak se stalo bylo psychologem sdeleno, ze u takhle malych deti 4,5r. Je 5 noci u otce moc a navrh aby to bylo usporadeno 2+2+3. Tedy dva dny otec, dva matka, tri otec. Nasledujici tyden opacne. Ze deti jeste presne nerozlisuji cas a ze v podstate je jim to jedno. Ze takhle by to bylo nejlepsi. Priznam se, ze sem z toho dost vykolejenej. Matka by s tim souhlasila.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 01 lis 2018 15:09

My to máme podobně, od 4 a 6ti let věku dětí a zatím to tak zůstává, dětem to vyhovuje.
Máme dva dny v týdnu otec, dva dny matka , víkend pá-po ráno na střídačku.
otec má vždy stejné dny, matka taky. Je to zase fajn na plánování pravidelných aktivit- zkrátka on má každé úterý tenis, já středy sanu, v pondělí já s dětma bazén...
Dospělákům to vyhovuje, dětem zatím taky, počítám, že až budou starší sami si řeknou, že to chtějí jinak. Zatím spíše lobují za ještě častější střídání ob den, ale to odmítáme.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 01 lis 2018 15:32

Mě to přijde super (2+2+3), pokud jsou rodiče v pohodě a na všem se domluví. Pokud ne, tak budou stále nějaké problémy se zapomínám věcí apod. což celé situaci úplně nepomůže. Při "problémové" střídavce byl volil po týdnech s jedním "návštěvním" dnem někde uprostřed týdne - vyzvednutí po školce, vrácení do 19 nebo 20hod.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 lis 2018 15:40

Tatobudsnama píše:
01 lis 2018 14:31
.... ze u takhle malych deti 4,5r. Je 5 noci u otce moc....
Ale to je dobry vysledek, ne? V podstate psycholog navrhl stridani 50/50, a matka s tim souhlasi... Tak ja bych do toho takhle okamzite sel, a ihned o takovemhle stridani sepsal dohodu.
Nasledne bych na dalsich sezenich u psychologa zkousel vydyndat nejaky casovy harmonogram prodluzovani intervalu s tim, jak budou deti rust. Tlacit to dal - ok, ted jsou deti male .. kdy bude dobre 4 noci v kuse? Kdy noci 5, 6, 7? Jasne, nevime, individualni, rozumim ... kdy by to tedy bylo obvykle? OK, pojdme harmonogram stanovit podle veku obvykleho, a s dodatkem ze se pri prechodu budeme ridit psychickou zralosti deti, to by slo, ne?
No a k soudu sel bud s dohodou podle psychologa 50/50 kratke intervaly, stridava pece - nebo SP s doplnenym harmonogramem prechodu na delsi.
Ja predpokladam, ze casem i matka i deti budou samy chtit intervaly spis delsi, myslim ze lama je vyjimka.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 01 lis 2018 19:28

Ja tak jak sem to rano slysel tak sem si rikal ze neverim usim. Ale jak pres den nad tim premyslim tak je to opravdu 50:50. Takze +. Jen je sranda jak na zacatku protistrana tvrdi Stridat ne. Deti se porad stehuji, dve postylky atd. A ted behem tydne spat 3x na jinem miste je v poradku. Takze si vlastne ted uvedomuju, ze jsem PRO 😉

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 01 lis 2018 21:22

Lamě je to vcelku fuk, lama je vcelku flexibilní, na každém tom režimu si najde člověk něco pozitivního a když s tím jsou všichni vcelku v cajku, tak nevidím důvod do toho vrtat.

Pavel Janů
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pavel Janů » 20 pro 2018 01:01

tyhlety psychology nakopat do zadku, fakt... prej 5 nocí u otce je moc??? wtf ???? já mám ve střídavý péči kluka od jeho dvou let... když mu byly čerstvě 3 (tím myslím opravdu čerstvě, asi týden po jeho třetích narozkách), letěli jsme spolu na dovolenou do zahraničí, s nějakým dnem u mě před odletem a asi dvouma po příletu jsme byli spolu prakticky 14 dní v kuse! Na maminku si vzpomněl akorát když jsme psali pohlednici... o rok později i díky zaneprázdněnosti matky se mi "přihodilo", že jsem měl kluka u sebe 3 týdny v kuse, opět žádný problém, jednou mu bylo smutno, tak jsme mamince zavolali a popovídal si s ní po telefonu a bylo to vyřešený...

samozřejmě chápu že každý dítě je jiný a že třeba holčička by to brala jinak a byla by více fixovaná na matku, ale prostě bláboly psychologů řadím na stejnou úroveň jako Jolandu a Vlastu Plamínka :D

Odpovědět