Vysvětlení soudu proti SP

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Re: Vysvětlení soudu proti SP

Příspěvek od Pseudonym » 25 zář 2018 00:01

https://www.novinky.cz/krimi/484193-kro ... -soud.html

Jiný případ, stejná prasárna: pokud lze přáním dítěte odůvodnit svěření dítěte do VP matky, tak se k němu přihlíží (protože judikatura), pokud je přáním dítěte trávit víc času s otcem, tak se toto přání zmanipuluje ad absurdum. Výsledek v článku.

Někdy by mě zajímalo, co se těm soudcům, kteří takto odůvodní své rozhodnutí honí hlavou, jestli jsou fakt přesvědčeni, že rozhodují správně, v zájmu dítěte.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 26 zář 2018 10:22

forU píše:
24 zář 2018 15:24
Něco o tom vím, jak o případu, tak o soudci Veselém. Tento senát zneužívá vyjádření zmanipulovaných dětí pro vyloučení otce z péče opakovaně. I pokud se manipulace dítěte prokáže, stejně hájí své zcestné rozhodnutí.
Ono stačí si poslechnout to vyjádření soudce a s jakou dikcí to říká. Je mi z té nemohoucnosti smutno.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 26 zář 2018 10:27

Pseudonym píše:
25 zář 2018 00:01
https://www.novinky.cz/krimi/484193-kro ... -soud.html

Jiný případ, stejná prasárna: pokud lze přáním dítěte odůvodnit svěření dítěte do VP matky, tak se k němu přihlíží (protože judikatura), pokud je přáním dítěte trávit víc času s otcem, tak se toto přání zmanipuluje ad absurdum. Výsledek v článku.

Někdy by mě zajímalo, co se těm soudcům, kteří takto odůvodní své rozhodnutí honí hlavou, jestli jsou fakt přesvědčeni, že rozhodují správně, v zájmu dítěte.
Tak počkat!!! 14 letý kluk si nemůže říct co chce? Tomu nějak nerozumím. V tomto věku si snad může i sám říct v péči koho chce být a soud se tímto jeho názorem bude snad řídit, ne?!
Na druhé straně objektivně zmanipulovaná 7 letá holčička rozhodne o výlučné péči matky a soud to vezme jako jeden jediný pádný důvod?

To jako fakt? Nikomu to nepřijde divné?

Odpovědět