Chování soudkyně a řešení

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Chování soudkyně a řešení

Příspěvek od Milan1 » 26 zář 2018 22:08

Ahoj všem,

mám pár dotazů. Pokud jsou již zde, nehledal jsem dostatečně a omlouvám se. Dnes jsem měl soud, už nějaký čas mám podán návrh na rozšíření styku na čtvrtek od 09:00 do neděle 18:00 a středa od 09:00 až do čtvrtka 18:00. Matka dnes navrhal středa 11:00 - 18:00 a sobota 10:00 - nedělě 18:00. Teď mám syna jeden týden bez přespání st a čt 10:00 - 18:00 a to samé víkend druhý týden. V podstatě matka se snaží styk jakoby rozšířit s přespáním, nicméně fakticky to zůstává stejné, ne-li horší (zde se musím jen hořce pousmát), teď dotazy, prosím o faktické rady:

1. Soudu jsem řekl, že si jednání budu nahrávat, soudce řekl, že mi to povoluje. Dostali jsme se do diskuse, kdy jsem slušně řekl, že nahrávání mám jen oznámit, že to není na svolení soudu, bylo mi řečeno, že to tak není, že soudkyně povoluje nahrávání. Já mám ale takový pocit, že paní soudkyně z Prahy 9 se trochu mýlí a jede si trochu staré praktiky. Podle paragrafu 6/2002 Sb si mohu přeci zvukové záznamy pořizovat s vědomím soudu, nikde se zde o povolení nepíše. Protistrana chtěla nahrávání zakázat, nicméně soudkyně řekla, že nevidí důvod. Má cenu psát předsedovi soudu ohledně vyjasnění situace?
2. Když byla vyslýchána matka, dostával mnohem větší prostor než já na odpovědi, když jsem chtěl odpovědět já, po druhé větě mi soudkyně řekla, že to stačí. Upozornil jsem ji na to, že matka dostává daleko větší prostor, že mě soudkyně ani nenechá vysvětlit situaci, tak jak bylo umožněno matce, při výslechu matky jsem nemohl odevzdat důkazy, naopak advokátka matky toto mohla, na toto jsem soudkyni také upozornil, její odpověď byla- tak to sem dejte, no - něco v tom smyslu. Její chování bylo v některých ohledech, řekněme, neuctivé, např. když mi říkala - tak si najděte někoho, kdo Vám to vysvětlí, tohle nebudu řešit apod. Dal jsem do protokolu, že její jednání cítím vůči mně jako nátlakové. Dost bída, přemýšlím o stížnosti předsedovi (vlastně předsedkyni...) soudu, jak to vidíte? Chápu, že poslouchat tyhle p...dy a tu špínu (ospodbabám se opravdu divím, že tohle chtějí poslouchat každý den, ale ta práce musí přitahovat jistý typ lidí zřejmě) každý den je otrava, ale má za to několik desítek tisíc a sedí tam za ty prachy dobrovolně, já jí to nenutím dělat. Mimochodem, když jsem jí dával jako důkaz dva judikáty Ústavního soudu, dokonce prohlásila, že se tím nemusí řídit, upozornil jsem ji, že obecné soudy jsou vázány judikáty Ústavního soudu (právo dítěte na oba rodiče - viz I.ÚS 3216/13 nebo když není střídavá péče, pak je zásadní alespoň co nejširší styk - viz I.ÚS153/16. Paní soudkyně se podívala, co jí to tam vůbec házím za papír...
3. Na soudním předvolání je také napsáno, že mám přinést občanský průkaz, případně jiný doklad totožnosti. Měl jsem za to, že řidičský průkaz je doklad totožnosti, kde jsou jméno, příjmení a datum narození, podle mě to je doklad totožnosti, který akceptují i jinde. Proč to neakceptují u soudu, OP jsem naštěstí našel, nejdřív jsem ale měl za to, že ho s sebou nemám, ale pak nerozumím, proč tam je napsáno jiný doklad totožnosti, upřesní to někdo?

Simpson123
Stálice fóra

Re: Chování soudkyně a řešení

Příspěvek od Simpson123 » 27 zář 2018 09:06

Ad 1) nahravani zvuku - ano jen se oznamuje + ve vyjimecnych pripadech by soudkyne mohla zakazat: Ustanovení § 6 odst. 3 zákona č. 6/2002 Sb., (3) Uskutečňovat obrazové nebo zvukové přenosy a pořizovat obrazové záznamy v průběhu soudního jednání lze jen s předchozím souhlasem předsedy senátu nebo samosoudce. S vědomím předsedy senátu nebo samosoudce lze pořizovat zvukové záznamy; kdyby způsob jejich provádění mohl narušit průběh nebo důstojnost jednání, může předseda senátu nebo samosoudce jejich pořizování zakázat.

Ad 2) Stiznost na predsedkyni soudu, urcite to ma smysl, ne tak moc pro Tvou vec ale obecne pro dalsi otce kteri vyfasuji tu stejnou soudkyni. Pokud si bude stezovat jeden otec ze 100 asi to soudkyni projde, ale treba budes druhy nebo treti otec co si bude stezovat na stejnou soudkyni a predseda soudu uz to nebude ignorovat. Ale stiznost musis vest ve smyslu bylo poruseno moje pravo na spravedlivy proces, proces nebyl veden s ohledem na dustojnost obou ucastniku a jejich rovne postaveni a podobne. Odpichnout se primo v zakone kde je napsano ze soudce je povinen vykonávat svou funkci v souladu se zájmem na řádném výkonu soudnictví. Při své rozhodovací činnosti soudce zejména
a) je povinen poskytnout každému účastníku řízení nebo straně soudního řízení anebo jejich zástupcům plnou možnost k uplatnění jejich práv
Podání stížnosti
§ 164
(1) Fyzické a právnické osoby (dále jen "stěžovatel") jsou oprávněny obracet se na orgány státní správy soudů se stížnostmi, jen jde-li o průtahy v řízení nebo o nevhodné chování soudních osob anebo narušování důstojnosti řízení před soudem. Zda jde o stížnost, se posuzuje podle obsahu podání bez ohledu na to, jak bylo označeno.

Ad 3) Akceptuje se obcansky prukaz + pas, nic jiného.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 zář 2018 10:16

Popisujes uplne bezne situace na soudu. Z popisu upplne nevidim, jestli to uz miru prekrocilo, nebo ne (navic kazdy ma miru nastavenou malicko jinak). Co na to tvuj pravnik, jemu jeji chovani prislo uplne v poradku? Nekdy je prave na podobne veci dobre mit pravnika, aby clovek nezabredal do zbytecnych diskuzi ad bod 1 - Vzdyt je uplne zbytecne poucovat soudkyni, zda povoluje, nebo zda jen ve vyjimecnych pripadech muze zakazat ... To ma cenu resit jen kdyz by se snazila nahravku zakazat.
bod 2 - bezne. Dokonce bezne, ze vyslovene odmita protokolovat dulezite vezi, diktuje si protocol jak chce a odmita opravit, ze tak to nezaznelo. Ber to tak, ze si se nahravkou vyhnul vaznejsim excesum. Poslechni si ji jeste v klidu parkrat, jestli to opavdu je na stiznost. Judikaty - to uplne nema cenu rozpatlavat u prvni instance. Pouze judikaty predlozit. Napadat az v odvolani, ze se soud judikaty neridil, a nezduvodnil proc.
3 - opet, neni proc zbytecne vyvolavat konflikt. Jdu k soudu, tu obcanku si vezmu, nebo pas, kdyz jsem ji zabordelil. Mel by stacit i jiny doklad totoznosti - nicmene skoro vsude chteji OP. Pokud vim, zadny zakon nespecifikuje co je "prokazani totoznosti" a pomoci presne jakeho dokladu se smi a nesmi provadet.

Takze stiznost zvaz - minule si uspel s temi pokutami pro matku za nedodrzovani rozsudku - byla to stejna/jina soudkyne? Bylo to s odvolanim? Uplne bych ze soudkyne kravu nedelal, opatrovnicka rizeni jsou PREDEVSIM o sympatiich (kdyz vyloucim jasne predpojate kravky ...). Jestli patri k predpojatym, co si mysli ze tatinek na vikend je fajn, tezko rict - tam je stiznost na miste, navrhovat podjatost ted i v odvolani (advokat znaly mistniho soudu by vedel lepe jak jeji rozhodnuti a rizeni vypadaji). Jestli ne, hadanim se se soudkyni ze ty to vis lepe (i kdyby to byla pravda) ztracis body a sympatie (advokat by te mohl krotit, vedel by, ze soudkyne bezne SP dava, ze je rozumna).

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 27 zář 2018 12:39

Ohledně toho poučování máš pravdu, to jsem řekl dobře apod., a je to opravdu zbytečné to rozebírat, souhlasím, měl bych se někdy nicméně někdy trochu krotit, to je pravda. Ohledně advokáta, mám z tohoto smíšený pocit, nemám advokáta, přijde mi, že je to spíš o výdrži než advokátovi. Advokáta jsem měl, ale mám pocit, že výsledek by byl stejný i bez něj. Na vysvětlenou - když se odvolání dostalo k Městskému soudu poprvé, předseda soudu je tak setřel, až jsem se divil. Co se týče odvolání u pokut, ten samý předseda u Městského soudu v Praze, začal sezení dotazem na ospodbábu, proč si jednou třeba nesedne vedle otce. Pak jsme vedli debatu, zda to má vůbec smysl dávat, že ty peníze půjdou státu, domluvili jsme se, že to stáhnu, nicméně v současné době jsem do protokolu uvedl, že matka si pokutu zasloužila, nicméně pro zklidnění situace návrh na pokutu odvolávám. Musím přiznat, že u Městského soudu mám pocit, že to je úplně jiná kategorie zatím, nepřijde mi, že to hrají na nějakou stranu a docela mě překvapuje, že se snaží i konstruktivně řešit situaci. Vím, že každý má zkušenosti jiné, ale takové jsou zatím mé. Teď se prý ustanoví znalec, takže nová zkušenost pro mě, nevím, co to obnáší, dále jsem se také dozvěděl, že atakuji pracovníky školky, což už je na mě trochu silná káva (nicméně chápu, že ti, kteří byli obviněni z násilí, pro ty to bude banalita). Plánuji osobní schůzku s ředitelem školky, kterému jsem sdělil, že s výběrem školky nesouhlasím, nicméně samozřejmě vedeme slušnou e-mailovou komunikaci.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 zář 2018 14:36

Milan1 píše:
27 zář 2018 12:39
... Pak jsme vedli debatu, zda to má vůbec smysl dávat, že ty peníze půjdou státu,...
Penize takto pokutou na matce vymozene lze zadat na peci o deti v dobe pece otce, napr. napsat ze zadas aby pokuta byla v zajmu deti pouzita na to a to, od cehoz predladas doklad, a zaslana na ucet otce. Mozne to je.
Milan1 píše:
Teď se prý ustanoví znalec
Byt tebou tak bych co nejvic znalce odmital - Neni duvod. Uz si prokazal ze si vychovne zpusobily, schopny se o dite starat, to u tebe prospiva, a na takhle malem diteti neni co zkoumat, sirsi styk a postupne prechazeni na SP pro nej vhodne je, viz judikaty US.
Soud si ale stejne znalce asi da. Tak aspon vypiluj otazky, a navrhni vlastni otazky pro znalce, co by mel zodpovedet - aby znalec v podstate musel napsat, ze postupne rozsirovani pece je v zajmu ditete, a ze nic neni prekazkou peci a vychove otce.
Milan1 píše:
dále jsem se také dozvěděl, že atakuji pracovníky školky
Co to je? Pozor, aby podobne veci jen tak ve spisu nezustavaly - aby znalec nedostal pocit ze si tvrdohlavy nasilnik. Stejne tak ale pozor i na tvrdou obranu typu trestni oznameni a stiznosti na vsechny kolem - z toho znalec bude mit podobne pocity. Pusob co nejvic jako super otec, co se "jen" chce starat, chce cas s ditetem.

Jo a ohledne advokata mas pravdu, po pravni strance by sis ho mel vest ty, nikdy se nikdo nebude tvemu pripadu a moznostem venovat tak dobre jako ty sam. Ale advokat ti muze pomoci znalosti pomeru na danem soudu, znalosti toho jak na ktereho soudce je vhodne pusobit, a mirnenim tveho vzteku kdyz te soudce bude stirat. Zaroven advokat muze klidne rikat nepekne veci o matce, zatimco ty budes zkrousene sedet - kdyz je rikas ty, nepusobi to dobre. Kdo si mysli, ze ho super advokat spasi, bude zklamany. Kdo vi, proc ho ma, muze ho dobre pouzit. Zaroven i soudce si casto vuci zastoupenemu nedovoli tolik, jako vuci cloveku, co tam stoji "sam".

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 27 zář 2018 14:53

Dávej si pozor na opravování a poučování soudkyně. Nahrávání povolila, tak to dál neřešit a hlavně se s ní o tom nebavit. Klidně ještě uctivě poděkovat.
Máš nyní nahrávku, což je super. Tu si ještě v klidu poslechni a hlavně prober s právníkem jak on to vnímá. V tobě jsou emoce a vidíš spoustu věcí zkresleně (vlastní zkušenost).
Nahrávku a případný přepis určitých částí můžeš přiložit ke stížnosti. Je zde zajisté zaznamenáno tebou popisované nevhodné chování soudkyně. Já si myslím, že to je zásadní důkaz.

Ty můžeš dát k soudu cokoli a mít milion důkazů, ale pozor! Když soudkyně bude chtít dát matce dítě a tebe poslat do háje, tak jen řekne, že to je v zájmu dítěte a konečná! Pod tohle se dá schovat cokoli a ty můžeš mít plnou složku důkazů a budou ti v tu chvíli k ničemu. Pak už jen to hnát výš, odvolávat se a doufat, že to dostane někdo rozumný. Za tu dobu ale děti vyrostou a bude to už jedno.
Já u soudu zažil i to, že soudkyně vzala důkaz a vyhodnotila ho, že není vhodný a nezaložila. Mohl jsem se rozčilovat jak jsem chtěl a bylo mi to prd platné. Měl jsem to potom jen jako poznámku pro případ odvolání.

U soudu se držet na uzdě a soudkyni lézt do zadku i když je proti tobě je neuvěřitlně těžké. Dobrý právník by tě měl právě u soudu držet a říkat ti kdy držet hubu a nechat si srát na hlavu a kdy něco říci a jak moc. U soudu jsi ty ten hmyz, ne matka a je těžké to zkousnout! Matka řekne u soudu, že ji psychicky týráš. Tvoje odmítavá reakce na tuto lež může být soudkyní prezentována takto: "Proč se toho tak chytáte? Je vidět, že matce jdete po krku, takže na tom něco pravdy bude!" a najednou jsi ty ten gauner a nad tebou se právě zatáhnou černá mračna. Jestli je pravda co řekla matka není podstatné. Na pravdu se tady nehraje.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 27 zář 2018 16:23

Jak jsem již psal, právníka nemám a ze zkušenosti vím, že kdyby tam nebyl, vyjde to nastejno. Ohledně prokázání schopností - matka tvrdí, že je vždy po návratu ode mě rozhozený, nesoustředí se apod. Samozřejmě jsem na svou obranu uvedl, že již není vhodné, aby dítě ve věku 3,5 roku jezdilo ráno v MHD ke mně, dalo si oběd, vyspalo se, hrálo si u mě a jelo se v MHD zpět hodinu, když je lepší, aby u mě přespal a nebyl tak unavený. Absurdní je opravdu fakt, že oni chtějí ten styk ještě snížit, než to je teď s jedním přespáním u mě za víkend. Ani náhodou.

Tatík
Nováček fóra

Příspěvek od Tatík » 28 zář 2018 00:45

Kolego v útrapách, opravdu je dobré, abyste měl s sebou nějakého zástupce. Nemusí to být nutně advokát, zvlášť takový, který to bere jen jako součást své obživy. Musí to být někdo, kdo odstíní Vaše (zcela pochopitelné) negativní reakce. Tento zástupce bude alespoň "hlásnou troubou". Stále musíte posuzovat, co je účelem řízení. Předpokládám, že sledujete péči o své děti. Pak se musíte oprostit od emocí, a to se Vám při jednání asi moc nepodaří. Právě proto byste měl mít někoho u sebe. Opravdu není vhodný postup, kdy budete soud poučovat. Při ústním jednání také nemá cenu argumentovat podrobnými znalostmi judikátů ÚS. Soudci by je měli znát, ale pokud neodpovídají jejich názoru, tak je můžete pouze popudit. Upozorňuji také na to, že pramenem práva jsou pouze nálezy ÚS, nikoli usnesení. I na toto si dejte pozor, jinak Vás velmi jednoduše utřou.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 30 zář 2018 16:40

Tatíku,

souhlasím s Vámi. Teď mimo téma - mám soudkyni, která je na Praze 9 a to, že rozhodla tak, jak rozhodla (podotýkám, že jí za to Ústavní soud naložil, jde to mimo mě) a stále se nic neděje, tož to nevím, co na to říct:

https://www.novinky.cz/domaci/445870-so ... stavu.html

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 14 lis 2018 21:17

Jsem tu zpět a zase je to pikantnost...já už ani nemám náladu na veselé věci, i když se snažím:

Soud udělal předběžné opatření na základě předběžného opatření na základě mého návrhu /což ale nebylo návrhem na předběžné opatření/, udělal to tak, že prostě přespávání udělal u mě jednou za noc na základě toho, že to i matka sama navrhla. Matka se nyní proti opatření odvolala na základě důvodů, které tu nebudu vypisovat. Co je však děsivější, je fakt, že mne obvinila z ataků vůči řediteli mateřské školy, toto jí bylo vyvráceno, má to i v předběžku, a to zprávou od ředitele po našek hovoru ve školce, že nikoho neatakuji, ačkoliv několik e-mailů se stejným dotazem zasláno bylo, za ataky to však není možné považovat, Teď otázka za všechny peníze - řešit/neřešit? Já jsem mohl mít cejch násilníka, který kdybych nevyvrátil, tak to vypadá, že atakuji ředitele školky. Pokud bych tohle nevyvrátil, je otázka, jak by se to odrazilo dále na mé pověsti apod. Co byste dělali? Snažím se klidnit situaci, jak to jde, ale tohle je mimo mísu, pak se ještě odvolá proti předběžku, kde jsou časy, které sama navrhuje...

Odpovědět