Nekonkrétní návrh OSPOD

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Nekonkrétní návrh OSPOD

Příspěvek od Milan1 » 01 říj 2018 11:07

Jsem tu opět s dotazem. OSPOD navrhuje rozšíření styku s tím, že kluk bude dán do školky a já ho mám (asi) odpoledne vyzvednout a v pondělí (asi) přivést- Píši asi, protože OSPOD nijak neupřesňuje hodiny, od kdy do kdy mám mít syna. Další zajímavá věc je, že se máme o prázdninách střídat, co je ale nadřazené, prázdniny u matky, nebo styk u mě, když to bude ve stejnou dobu? Já žádám o 6 dnů ze 14 a myslím, že se tomu dá říkat střídavá péče, advokátka mi řekla, že to je týden po týdnu, ale zjistil jsem něco jiného...Vím, že kdybych nechal ten styk, jak navrhuje OSPOD, tak mi za pár let řeknou, že nenastala změna poměrů apod. Syn 3,5 roků, v lednu 4. Když jsem si chtěl u soudu vyjasnit návrh OSPOD, paní soudkyně mi řekla, ať si najdu někoho, kdo mi to vysvětlí. To by mě zajímalo, jak by to tedy zdůvodnila ona, když na rozsudku nebude čas apod.

tulen2
Stálice fóra

Re: Nekonkrétní návrh OSPOD

Příspěvek od tulen2 » 01 říj 2018 13:51

Ospod nemusi davat zadne konkretni navrhy, jeho navrhy nemusi byt presne a vykonatelne. Na rozdil od rozsudku soudu - ten by presny a vykonatelny byt mel.
Je vubec s podivem, ze ospod neco takoveho navrhuje. Jak velke rozsireni to ma byt?
Ja byt tebou si z toho vezmu to maximum a stavim to tak, ze to je to co ospod navrhuje - vyrazne rozsireni pece otce.
Milan1 píše:
01 říj 2018 11:07
Já žádám o 6 dnů ze 14 a myslím, že se tomu dá říkat střídavá péče,
To samozrejme da. Vi to dobre i soud. Presto se snazi rikat ze SP = 7/7, 50/50, nic jineho. Protoze rozsudky ze SP je 6/8 by si zadelal na obrovitansky problem. Nutnost definovat onu hranici. Proc 6/8 jo, a 5/9 uz ne? 4/9? Aha, a 2/12 teda neni? Oba rodice se staraji, stridaji ... jde jen o pomer. No a zaroven proto s vylucnou peci matky otec nedostane vic nez 4/10 (vyjimecne 5/9). To uz by byl prilis blizko 50/50, a soudu by se pretezko zduvodnovalo proc tedy ne o ten kousicek vic.... Chtit 6/14 je spatna taktika - matka nabizi 2/14, soud vam to streli na 4/14, at jste "oba spokojeni".
Milan1 píše:
01 říj 2018 11:07
To by mě zajímalo, jak by to tedy zdůvodnila ona, když na rozsudku nebude čas apod.
To je zasadni vada rozsudku - rozsudek musi byt vykonatelny, tj. presne urcene casy, mista predavani. Cas nemusi byt (i kdyz vetsinou byva a casto soudci mylne tvrdi ze musi) specifikovany jako hodina, muze to byt napr. "po skonceni vyuky". Ale chybet nesmi, obzvlast v situaci, kdy matka peci otce omezuje. Tam bys o odvolanim mel byt uspesny. Chybet casy mohou u dohod, tam se da predpokladat, ze se na nich rodice shodnou, kdyz jsou schopni dohodu uzavrit.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 01 říj 2018 14:50

Návrh OSPOD:
V sudém týdnu od středy do čtvrtka a v lichém týdnu od pondělí do pátku by byl nezletilý v péči otce (takže ne styk, ale péče - teď jsem si to uvědomil, je to nějaký zásadní detail ve zprávě OSPOD?), kdy předání a vyzvednutí bude realizováno ve školském zařízení, a to z důvodu negativního jednání blba bla bla. Všechny školní prázdniny, jako jarní, velikonoční apod. by se rodiče střídali. Během hlavních prázdnin by byl nezletilý 10 dnů v červenci a 10 dnů v srpnu s otcem. (a teď, jak mám chápat, v kolik hodin předat, když budou jarní prázdniny matky, ale moje péče, co má přednost, tohle je tak všeobecné, že nevím, co si o tom myslet). Co si o tom myslíte?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 říj 2018 15:03

Super, tim operuj. Proc proboha ne zadny vikend??? Je prece nutne mit s ditetem i volny cas -
Ospod navrhuje tedy 7/7 PECI (velice dulezite) otce (tedy po-pa = 5 + st-ct druhy tyden = 2). Nicmene je nesmirne dulezite zazivat i volny cas - prehazet tedy PECI tak, aby otec mel i jeden z vikendu. Napr. ct-po PECE otce jeden tyden, st-ct druhy - tak zustane zachovana ospodem navrhovana vyrovnana PECE obou rodicu (7/7), zaroven bude umozneno otci pecovat i o vikendu.
Prazdniny male (jarky, velikonocni) budete stridat (lichy matka jarky, lichy otec velikonocni ...) dle navrhu ospod. V dobe specialni upravy (prazdniny, atd) "tvuj" a "matcin" cas neplati, nekdy tak prijdes o nejaky ten cas ty, nekdy matka - casem se asi naucite vyjit si vstric.
Pro 10+10 dnu o "velkych" prazdninach duvod nevidis, navrhujes matka prvni dva tydny v cervenci, a prvni dva tydny v srpnu, tedy reseni, ktery obema rodicum umozni planovat i dvoutydenni dovolenou s detmi.
Naposledy upravil(a) tulen2 dne 01 říj 2018 15:09, celkem upraveno 2 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 říj 2018 15:06

Ospod ti udelal timto navrhem velikanskou sluzbu - v podstate muzes tvrdit, ze ospod navrhuje SP (a pokud ne, proc tedy, kdyz navrhuje7/7?? ), muzes odmitat posudky jako nadbytecne (ospod sam navrhuje peci vyrovnanou, neni nic v cem by tomu zajem ditete branil ....

Ale s ospodem a soudkyni se o tom nehadej :) - to pouze pisemne takto deklaruj.

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 01 říj 2018 15:21

Sorry, moje chyba, mělo to být od pátku do pondělí. I tak se tam ale píše péče, což jsem si všiml až teď.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 říj 2018 16:11

Trochu jsem si myslel ze je to preklep ... nicmene porad plati to co jsem psal - rikej ze sam ospod navrhuje peci vyrovnanou, viz...., a ze pravdepodobne s nastupem do skoly bude vhodne prejit na intervaly delsi.
(vic jsme si napsali v SZ)

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 01 říj 2018 16:28

ok, říkám si, zda to není překlep ze strany OSPOD ta péče,

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 říj 2018 17:25

Milan1 píše:
01 říj 2018 16:28
ok, říkám si, zda to není překlep ze strany OSPOD ta péče,
Nemyslim ze by to byl preklep. Stejne tak nemyslim, ze by podporovali v tvem pripade SP. Oni se snazi take o "modernost", o newspeak. Jak odvolaci soudy (A US) zacal vracet PO s tim, ze sverenim do "PECE matky a STYKEM ..." predjimaji rozhodnuti ve veci, coz neni pripustne, soud pouze zmenil slovnik, casy zustaly stejne (v PO mluvi o peci otce a matky, prestoze peci otce omezuje na rozsah styku, vikendovych strycku). Stejne tak se zacina chovat ospod, navrhuje PECI otce a matky v rozsahu .... priklonenem matce, takze z toho soud udela peci matky a siroky styk (malinko snizi navrh) dle navrhu ospod. Kdyby nahodou posudek vysel na SP - ospod ma krytou prdel, vzdyt navrhoval skoro to same. Kdyz ne - vzdyt to prece od zacatku navrhoval, siroky styk :-). Je treba newspeak spravne cist, a mluvit jim ve svuj prospech :-)

Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Milan1 » 12 říj 2018 17:34

Tak soud rozhodl řekněme, šalamounsky, ustanovil znalce, budeme čekat až 5 měsíců a uvidíme, nicméně na můj návrh, abychom postupovali do vyjádření znalce dle OSPOD, to udělal tak, že to vyhodnotil jako předběžné opatření z mé strany, styk nechal v sudý týden jako doposud a lichý týden mi/synovi rozšířil styk už na přespání. Odůvodnil to návrhem matky, která přespání sama v tuto dobu navrhuje a dále soud to vysvětluje tím, aby otec měl větší výchovný vliv na syna, je u mě bez problémů apod. Samozřejmě je proti tomu možnost odvolání. Myslím si, že to je v současné době, do konce řízení, dost posun. Je mi ale jasné, že se matka odvolá, a teď ta kardinální otázka. Co platí, když se podá odvolání? Dosavadní styk, nebo styk navrhovaný soudem 1. stupně do rozhodnut Městského soud?

Další věc - píšete tu o advokátech - mně advokátka radila, abych předběžné opatření nepodával, podal jsem návrh a ejhle, ono to jde rozšířit ten styk najednou. Vím, že je to asi všeobecně známo, ale mě zaráží stále ten systém, kde ani advokát není schopen říci, jak to bude a kasíruje a kasíruje, tak jsem si pobrečel a všem hezký víkend:-).

Odpovědět