Výkon rozhodnutí

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Výkon rozhodnutí

Příspěvek od Marek2 » 31 říj 2018 12:19

Zdravím,
prosím o radu jak postupovat při nedodržování rozsudku matkou a ignoranci soudu. Matka to tady čte, tak nebudu uvádět detaily.
Máme střídavku po týdnu, matka zlatokopka a manipulátorka skrz dítě. Matka již nejméně 10x děti nepředala nebo předala pozdě. Všechny případy řeším, volám PČR, také OSPOD shledal porušování rozsudku matkou.
Jenže narážím u soudu (JUDr Vraná, Praha 5). Přes všechny porušení rozsudku jsem se dosud nedostal k tomu, aby byl matce udělena jakýkoliv trest, např. pokuta. Přitom je to triviální, matka např. vyzvedne dítě ze školy v mém týdnu a odmítá mi ho vydat do konce týdne.
Matka u soudu všechny případy popírá. Když mám protokol od PČR, tak tvrdí, že to bylo jinak. Když už neví kudy kam, tak se odkazuje na zájem dětí a že ona je chudák. Soudkyně staví matku do presumpce neviny, otce do presumpce viny, jakoby hledala jakýkoliv důvod matku chránit. Kolikrát to jsou absurdní situace. Možná si soudkyně jen chce ulehčit práci, možná záměrně nadržuje ženám, to nevím.
Dosud jsem se snažil být nekonfliktní a moc kolem sebe nekopat. Nyní mne to k vede tomu, že budu muset se soudkyní začít bojovat. Bojím se, že jí nase.. a ona mne pak bude omezovat ještě víc. Jenže nevím jak s tím pohnout.
Konkrétní situace: pošlu soudu výkon rozhodnutí na 3 termíny nepředání dítěte. Soudkyně si z toho vezme jeden termín (ten nejméně výrazný) a ten řeší. Ty zbylé 2 ignoruje a dokonce dá do zápisu, že otec trvá na projednání toho jediného. Poslal jsem žádost o opravu zápisu a odpověď na to: "měl jste námitku uplatnit během tvoření zápisu"!!! Aha, zápis se u soudu nedělá, přišel mi měsíc po soudním stání, jak jsem asi měl uplatnit námitku??? V životě jsem nezažil, že bych od soudu odcházel s aktuálním zápisem. Jak toto řešit pro příště?
Mohu podat nový návrh na výkon rozhodnutí na ty zbylé 2 termíny? Nikde jsem se explicitně nevyjádřil, že je nechci řešit, takže formálně jsou stále nvyřešené. Čím mne může soudkyně smáznout?

tulen2
Stálice fóra

Re: Výkon rozhodnutí

Příspěvek od tulen2 » 31 říj 2018 18:05

Navrhy na vykon rozhodnuti zasadne posilat na kazdy jednotlivy pripad nepredani zvlast, a cislovane.
Reseni pripadne nijak neresenych urgovat u predsedy soudu.
Zapis - na konci jednani si nechat zapis precist nahlas, a uplatnit namitky (nejcistsi verze), nebo velice brzy po jednani jit do spisu nahlednout a stezovat si na nespravnou a lzivou protokolaci (otec nikdy nerekl, ze to resit nechce, proc by to proboha delal, kdyz navrhy posila??)
Marek2 píše:
31 říj 2018 12:19
Možná si soudkyně jen chce ulehčit práci,
To bych asi jako hlavni duvod videl.
Marek2 píše:
31 říj 2018 12:19
Máme střídavku po týdnu
Otazka je, zda do toho v tom pripade tolik dupat. Jak jsou stare deti, a jak se na to divaji ony? Jak dlouho ta SP trva, jak moc si musel bojovat aby to klaplo? Kdyz budes takhle eskalovat spor (ano, vim, vyvolava ho matka nerespektovanim rozsudku - ale ty se v tom lejnu stouras), hrozi ze by to mohlo SP ohrozit, zvlast kdyz se matce povede detem vysvetlit, ze SP neni ic dobreho, ze chudak musi pored k soudu ... Jestli trosku nepootevrit dvere, a nesnazit se SP rozvolnit do dohod, nejet striktne 7/7 .... Koneckoncu, jestli celorocni prumer nebude 7/7, ale treba 7.5/8.5 - o tom to prece neni.
napr.- kdyz vyzvedne mimo svuj cas, jen ji dej vedet ze ok, ale ze bys uvital priste, aby ti to dala vedet predem, abys to mohl naplanovat ... a v nejake brzke dobe ji v jeji cas take napsat - ted deti vyzvedavam ja, jedeme na hory - nebo cajavim. A urcite nabizej reseni tohohle problemu, zda striktne dodrzovat 7/7, nebo si OBOUSTRANNE vychazet vstric, v poradne.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 31 říj 2018 19:11

Už jste si někdo nechal na konci soudního stání přehrát hlasový záznamník? tomu nevěřím.
Jakmile je zápis hotov, soud odesílá datovkou účastníkům. Trvá to zhruba měsíc.

Otázku ohrožování střídavky zde nechci otvírat, na to samozřejmě myslím.

Matka spoléhá na to, že jí nikdo nepotrestá a bude rozsudek porušovat, dělá to opakovaně. Vždy se tak chovala, je to její povaha, respekt k pravidlům má až když hrozí trest. Takže to není o tom, že bych jí chtěl terorizovat nebo chytat za prkotiny. Jen chci tento proces co nejvíce zkrátit a vyvarovat se zbytečných chyb. Kdyby mi soud+OSPOD nesmázl 90% případů porušení rozsudku, už jsme mohli mít všichni klid.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 31 říj 2018 22:20

Marek2 píše:
31 říj 2018 19:11
Už jste si někdo nechal na konci soudního stání přehrát hlasový záznamník? tomu nevěřím.
Jakmile je zápis hotov, soud odesílá datovkou účastníkům. Trvá to zhruba měsíc.
Nerozumim. Liceni se tedy oficialne nahravalo? Bezne se protokol pise behem jednani, zapisuje ho zapisovatelka podle deni a diktatu soudkyne - a samozrejme mas pravo byt s protokolem z jednani na konci seznamen. Jednani probihaji v salech vybavenych nahravanim a s jeho pouzitim zridka. Pokud soudce odmitne protokolaci precist, muzes si hned stezovat predsedovi soudu. Bezne je i okamzite vytisknuti protokolace.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 01 lis 2018 08:02

Soudkyně si dělá poznámky do svého záznamníku.
Zapisovatelka většinou není, nahrávací zařízení není.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 lis 2018 08:31

Ale v tom pripade musi zaznam diktovat do sveho zaznamniku pred vami nahlas - nemelo by se tam ocitnout nic, co jste neslyseli, proti cemu jste hned v sini nemohli protestovat. Ze by neco mezi pauzy doplnovala nasledne, nebo osoba prepisujici zaznam nasledne pridala svevolne, se mi zda uz silna kava.
Pokud to opravdu v zadnem pripade receno nebylo - stiznost predsedovi soudu na svevolne nespravnou protokolaci.
Prave na zamezeni takovychto excesu (treba si to jen spatne pamatujes a fakt si ji na to ve slabe chvili kyvl, nebo to dostala do hlasiteho diktatu aniz by sis vsiml) velice doporucuji kazde rizeni pred soudem (i na ospodu) nahravat, soud s oznamenim, ospod skryte. Stiznost se pak hned jinak resi, kdyz ji podepres nahravkou liceni, kde nic takoveho nepadlo, soudkyne omezi svoji lidovou tvorivost, kdyz vi, ze zaznam co se delo existuje.

vytrvalý
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od vytrvalý » 14 pro 2018 07:06

Dobře se to čte, bohužel skutečnost je jiná.
Měl jsem SP(potvrzena ÚS-pro neschopnost matky domluvit se, nepodporovala vztah otce a syna, bránila ve styku- poznámka, že nelze aplikovat jiné řešení -soudce OS však 2 měsíce po vydání nálezu vše změnil)-matka a její rodina to neunesla, tlak na syna. Od roku 2011 - otec opakovaně obviněn z týrání a bití syna 5 x řešeno PČR. Matka odsouzena za psych.týrání od roku 2011- 2018- dostala 12 měsíců a podmínku na 36 měsíců.(Je potřeba podpořit názor, že za týrání zvířat psů chtějí 8 let - za dítě ?) Soudce záměrně neřešil výkony rozhodnutí, odeslal odvolání KS až po roce. Mediace, napomenutí Ospod, výzva od soudu pro matku - obava jak z loňského sněhu. Syndrom zavrženého rodiče je přežitek dle znalkyně u soudu- (raději neprovedla konfrontaci otce a syna) ten nesměl od otce dostat dárek, volat mu telefonem, trávit vánoce, dovolenou... - psychickému týrání dlouhodobému se vysmála, že jde o pubertu. KS soud ji hájil -vždyť jde na ruku udělala 60 posudků. Matka nakonec dostala pokuty, které ani za 45 výkonu za 2 roky nedělají ani 50 000 Kč. Soud svěří dítě matce, která ho týrá, od 1,5 roku navštěvuje psychol. a psychiatry - v celém kraji i mimo jeho hranice. otci zvedne max. výživné, aby matka měla na pokuty. Otci opatrovnické řízení KS potvrdilo styk jen 2x týdne telefonem na pár minut.Otec bezúhonná osoba, matka odsouzená viz. nahoře.Nahrávání soudního řízení a následné výtky v zápisu, lhaní soudce neřeší ani předseda soudu, ani odvolací soud. Pes psa nesežere. Bohužel otcové nejsou v kurzu, jsou vhodní jako platiči výživného. Spravedlnost po česku.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 30 led 2019 22:24

Když tohle čtu a k tomu přidám svoje zkušenosti, tak se mi chce plakat. Ať udělá jakoukoli prasárnu matka, tak se to schová, nebo se prostě otočí proti otci.
Příklad: matka týrá psychicky dítě, které když následně vidí otce, tak pláče a je vystresované. Soudce? "Otče, vy nevíte jak se v takové situaci zachovat a takovou situaci neumíte zvládnout? Myslím, že byste raději s dítětem neměl přicházet do styku".
Bohužel to je skutečný případ :(

Otec nesmí ani ceknout když matka dělá něco špatně - viz první případ s Policií apod. Proč? Protože když si bude na matku stěžovat, tak dělá vlny, problémy a výsledek je, že je potřeba ho odstřihnout. Ne toho, kdo ty problémy vytváří, ale ten, kdo na ně upozorňuje, protože kdyby na ně neupozorňoval, tak by přeci nebyly. To dá rozum.
Nedoporučuji otci udělat ani jedno z toho, co dělá matka. Děti bys už asi neviděl a soudce by o tom rozhodl v rekordně rychlém čase.

Jestli opravdu není lepší po rozvodu na děti zapomenout, nechat si dát jakékoli výživné a prostě si udělat novou rodinu. Zní to neuvěřitelně krutě, ale když matka chce, tak zničí nejen děti, ale i otce a všichni mají psychiku jak gumový míček. Je mi z toho špatně pánové, to vám ale povím!!!
Je jen a pouze vůle matky, jak moc chce, aby děti měli otce. Nařídí se soudem SP? OK, matka bude solit všem okolo, protože proč by ne.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 01 úno 2019 14:17

Kdyz ctu tyhle "extremni pripady s nepredavanim decka" a vidim to zoufalstvi otcu, vzdycky me napada jak by asi dopadl otec kdyby si decko dejme tomu na 2 mesice odvezl na trip nekam daleko ...aby narovnal styk, dejme tomu ze by ho policajti nevystarali a pak by mamince dite odevzdal?
Dostal by pak od soudu po case justicniho tahani po soudech podminku nebo by sel rovnou brucet natvrdo? Soupli by otce rovnou do vazby? Je to extremni situace, ale jiste uz nejake takove pripady byly, ne?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 úno 2019 19:16

Simpson123 píše:
01 úno 2019 14:17
dostal by pak od soudu po case justicniho tahani po soudech podminku nebo by sel rovnou brucet natvrdo?
Dokud neni pece nijak upravena, timto zpusobem trestat otce nemohou - i kdyz by asi radi a mnoho matek to prekvapuje, ze to nejde :).
Nicmene potrestaji ho okamzite zakazem styku, stykem asistovanym, v radu hodin - a vubec se nebude nikdo koukat na to jak dite bylo spokojene, jak mu bylo fajn.

Odpovědět