střídavá péče změna

ferkouh
Nováček fóra

střídavá péče změna

Příspěvek od ferkouh » 16 lis 2018 14:46

mám dceru 10 letou už cca 3 roky ve střídavé péči ( před tím 1 rok v péči matky , to dítě nepředávala a tak bylo podáno 10 návrhu na výkon za neuskutečněný styk před tím cca 2 roky střídavka ) a nyní matka podala návrh n zrušení střídavky. důvod že dcera chce být u ní . Když jsem mluvil s dcerou řekla mi že to ví že to mamka podala ale že jí řekla že se nic nezmění že to tak bude lepší , že dát za tebou mohu chodit ale už se nemusím tahat s aktovkou …. což je strašný blud , na ospodu mi řekli že to zaleží na malé :-( je podotýkám : že známky máme pěkné , kroužy co určila matka chodíme , plus máme své aktivity..soud mi poslal abych se vyjádřil k návrhu matky že zrušením střídavky , odepsal jsme , vysvětlil jsme - no a čekám na výsledek

tulen2
Stálice fóra

Re: střídavá péče změna

Příspěvek od tulen2 » 16 lis 2018 14:56

Mluvit a mluvit s ditetem, vysvetlovat, vysvetlovat. Ze to neni pravda, ze se samozrejme zmeni, bude u tebe mene, ze samozrejme tasku nosi, k tobe jako k mamce, ptat se co by ona tedy pripadne chtela zmenit...

Ospod pravdu nema, neresi se PRANI ditete, ale jeho skutecny ZAJEM (obzvlast u desetileteho). Za takovou hranici kdy dite je schopno posoudit zajem a ma se brat vetsi ohled na jeho prani, je povazovano 12 let. Podle me je to stale malo, ta hranice by mela lezet nekde nad 15 ... Nicmene k prani samotneho ditete je treba prihlizet vzdy - ale je nutne dobre zkoumat, z ceho ono "prani" vychazi, zda je duvodne, dlouhodobe ....

Urcite se jen tak nedej. Hlavni argumentaci proti zruseni sp, na kterou by mel soud slyest, bych vedl smerem ze tam uz jste jednou byli ... pece matky, ta rozsudek neplnila, nepredavala, existuje duvodna obava, aby to nedelala opet. + Samozrejme spokojenost dcery v SP, SP bezproblemove fungujici.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 20 lis 2018 16:28

Ferkouhu, chapu to spravne ze SP byla u dnes 10 leteho ditete nastavena v prubehu let tak ze:
2 roky byla SP, pak byla 1 rok vylucna pece matky a ted je 3 roky zase SP a zase je na stole novy navrh matky na zmenu SP na vyhradni peci matky?

ferkouh
Nováček fóra

Příspěvek od ferkouh » 26 lis 2018 20:29

pro simson123 ..ano přesně tak ...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 27 lis 2018 18:29

Jak matka argumentuje ve svem navrhu na vyhradni peci matky? Predpokladam ze hlavni linie argumentace matky bude ze SP nefunguje dobre (nejcastejsi argumentace proti SP), nebo jsou tam i jine argumenty? Zaujalo me, ze tady uz je to opakovany pokus matky o zmenu pece a proto predpokladam ze matka bude uz zkusena "bojovnice u soudu", mozna na obou stranach budou u soudu advokati? Takze asi krom jineho to bude nakladna pravni bitva?
Mimochodem mohl bys trochu rozepsat historii odporu matky proti SP, prijde mi to v intervalu 6 let docela dost dlouha doba aby emoce vychladly a aby si stridava pece sedla a aby se matka s otcem naucila spolupracovat. Identifikujes nejake problemy s fungovanim SP i na sve strane?

ferkouh
Nováček fóra

Příspěvek od ferkouh » 27 lis 2018 20:39

začnu od konce , domnívám se že matka je opět bez partnera a má tedy čas a chut vysýrat :-( ano byl klid něco přes 2 roky ..matce se na mě nelíbí nic - teda kromě peněz :-) komunikujeme spolu ústně i mejlem , stroze ale domluvíme se na většině věci , cca 2 x jsme byli na OSPOD doladit prázdniny / pobyt dětí / ale domluvili jsme se , matka kritizuje , oblečení , svačiny ,dovolenou , jídlo u mě školu zkrátka cokoliv ..s třídním učitelem jsem ve spojení ten problém nemá , matka ano ...jinak mám strach i o učení - syn v péči matky na vysvědčení dvě čtverky v 9 třídě , dcera ve střídavce dvě dvojky...argument matky hlavní , že dcera v tomto věku se k n spíš kloní ...navíc matka jí řekla že se nic nezmění !! že jen budou mít na sebe víc času a mohou hodit na návštěvy atd ! mluvil jsem s dcerou dnes večer - je dobře připravená od matky , ví vše i co se jí budou ptát soud ospod atd.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 28 lis 2018 15:30

Mnohem starsi syn je ve vyhradni peci matky a mladsi dcera ma SP?
Imho neobvykly stav (obvykle se deti u soudu svezou jedno s druhym, a kdyz ne a soud rozdeli peci u kazdeho decka jinak tak vetsi decko ma na SP vzdy vetsi sanci diky propagande antistridavkovych psychologu kteri demagogicky tvrdi jak zejmena male decka nejsou na stridani vhodne a proto male decka partri k matce.
Jak to cele ctu tak jsi musel narazit v behu casu na vemi zajimave soudce, OSPOD, psychologicke posudky?
Cele mi to prijde az absurdni, hlavne to, aby soud sveril tehdy 10 leteho kluka do VP matky a 5 letou dceru do SP....
Krom toho co spravne pise Tulen bych jeste ocekaval argumenty matky u soudu i v tom smeru ze je pro celou rodinu a deti vhodne aby byla pece sjednocena, protoze syn ma vyhradni peci je vhodna vyhradni pece matky i u dcery. Tedy neco ve stylu interpretace: rodinny zivot sourozencu poskozuje SP. Muze to byt silny argument (dcera je v SP 50% casu u otce = bez bratra a proto trpi bez bratra a to se matce nelibi a dcera nema dostatecne sourozenecke vazby na bratra). Pro Tebe je vyhradni pece o syna u matky minus, protoze pod pojem pravo na rodinny zivot se ty sourozenecke vazby bezpochyby pocitaji, nedivil bych se ze i nejaky psychoposudek tohoto typu matka u soudu pouzije.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 28 lis 2018 16:36

Take mi to prijde hodne podivne, jak si k takovemu stavu prisel.
Ale je uplne jasne, ze tohle dlouhodobe fungovat nemuze - bracha v peci matky, je u tebe mene, a holka SP. Bud se to musi prevest na oba SP, nebo to zakonite sklouzne ze dcera bude take vic u matky.
Vzdyt prece ti sourozenci si spolu hrajou, komunikuji ... I kdyz jsou vekove dal od sebe, jsou pro sebe duleziti. Ledaze by dcera mela u tebe nejakou jinou "partacku", co by tohle vynahrazovala.

Jestli to tenkrat bylo na "prani" kluka, ze bude v peci matky, a ted se k tomu pridava "prani" dcery, situace bude pro tebe asi neudrzitelna - deti take v peci matky skonci :(.

Urcite to pro ne neni dobre :(. Tohle je na nastaveni systemu (klast nejvyssi duraz na prani deti) strasna prasarna - vede to k psychickemu vydirani a uplaceni deti, zpravidla matkami. System by mel dukladne zkoumat racionalnost a duvod jejich "prani", a zvazovat predevsim jejich zajem. Tak aby vsichni vedeli, ze kdyz sestilety kluk rekne "ja chci byt nejvic u maminky", samo o sobe to nic neznamena a znamenat nema. V tomhle se podle mne ma plnit "prani" deti tak nekdy v puberte, a to jeste zvazit jestli to nejsou pubertalni revolty.

ferkouh
Nováček fóra

Příspěvek od ferkouh » 28 lis 2018 20:16

děkuji za odpovědi , začnu postupně , před cca 5-6 lety byl vyhotoven posudek , doporučil střídavku , okresní soud střídavku schválil pro obě děti , kraj po tom co se matka odvolala zrušil střídavku , matka nepředávala děti , nový soud ,matka děti nepředávala , střídavka na malou - i dohodou u soudu ….a to soudkyně řvala v soudní síni !a řvala v dobrém a dobře ! ..dnes byla malá na OSPOD , řekl jim tam že se domluvili s mamkou že jen u mě 2 dny v týdnu ! po a ut vždy do 1900 hod ….jinak že se ptali i na bratra na ospodu ale že se s ním pořád hádá....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 28 lis 2018 20:55

No a jakto ze ta SP neni u brachy?
Ja bych byt tebou durazne dceri vysvetlil ze soud to takto rozhodl, ze to tak je spravne, a ze to tak chces. Zeptal se ji zda je neco co ji nevyhovuje, atp.
No a az do te doby nez by pripadne soud rozhodl jinak, bych stridal jako doposud.
Kdyz v tomhle takto povolis, na dve odpoledne v tydnu, je to jako bys o dceru prisel - a ona o otce. Zustanes pouze fajn stryckem na navstevy. Treba (asi) to tak po soudech nakonec dopadne - ale ty budes mit svedomi ciste.
Ze si deti najdou cestu az .... az .... to jsou kecy, uz nikdy se ten cas nevrati.

Odpovědět