Odškodnění za psychickou újmu nezletilého

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Re: Odškodnění za psychickou újmu nezletilého

Příspěvek od PabloRadegast » 14 pro 2018 15:41

A to bych si rád poslechl, co se po rozhodnutí o SP začalo dít.
Já obhájil SP u soudu, kdy matka zažádala po roce o svěření dětí do své péče. Soud dopadl tak, jak dopadnout měl (už kvůli dětem). Nicméně už během soudu a posléze i po něm se radikálně zhoršila komunikace s matkou, která to neskousla a nelibě to nese kvůli jejímu egu.
Tak si říkám, na co všechno se mám připravit...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 17 pro 2018 11:21

Radovan píše:
14 pro 2018 15:29
Jeroným Klimeš není klinický psycholog. Znamená to, že nemůže provádět pohovory s lidmi a vypracovávat závěry. Jeho pokusy provozovat mediátora na OSPODu jsou rovněž nelegální.
Na celkové výsledky neměl vliv, i když se snažil škodit. Větší vliv měl estrogen.
Jen pro informaci jsem SP docílil asi po roce a půl.
Nedokážete si představit, co se po tomto rozhodnutí počalo odehrávat.

Nyní tu jsem pro nápravu křivdy, jenž byla způsobena zejména synovi.
Ale vliv na "vysledek" ma i vse co ovlivnuje matku, myslim ze matka musela z toho tveho konfliktu s Klimesem profitovat i psychicky, ta matka tam sedela a v hlave ji bezelo koukejme se i ten psycholog je na strane matky, potvrdil ze to matka dela vlastne v nejlepsim zajmu decka, psycholog ji potvrdil ze spatny a konfliktni je otec, atd..
Otazka s nejasnym koncem ale je pokud bys s Klimesem spolupracoval pratelsky zda bys dosahl lepsiho vysledku u matky, to nevime...

Muj pristup v poradne je ze vse hodnotim jedinym kriteriem a to je cas s deckama, pokud tam matka na me 90 minut na sezeni leje spinu z kyblu na hlavu a vysledkem je ze se podari domluvit vice casu decek s otcem tak jen at si maminka ten dalsi kbelik spiny na me vyleje, ja uz to fakt posuzuju pragmaticky a klidne bych na sebe nechal mluvit i fanatickeho Klimese "o hvezdickach zesnuleho otce na nebesich", pokud by mi zajistil delsi cas s deckama ;)

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 17 pro 2018 13:24

Věřte mi, že v té době bylo lépe Klimeše se zbavit, což se podařilo. Odmítl jsem ho na začátku. A jeho reakce ? K mému úžasu mne na půdě OSPODu vyzval na souboj v přetahování rukou. Měl již připravený posed s připravenou paží. Asi mne špatně odhadl. Reagoval jsem předložením několika jeho článků bojující proti SP a v klidu mu vysvětlil, že pro mojí snahu není přínosem. Zhrzený, pak posílal na soud docela nehezké "posudky" přesněji řečeno své osobní doporučení, bez podpisů s gramatickými chybami. Dělal svoje závěry, aniž by komunikoval se mnou, matkou, či synem. Jednal tak protiprávně. Jak jsem psal, není klinickým psychologem, nesmí vyšetřovat lidi a sepisovat posudky. Klimeš by mi nepomohl. Nic neznamená, o ničem nerozhoduje, jen se snaží zviditelňovat v médiích. Psychologii vystudoval omylem ( jeho životopis ). Znáte z médií jiného psychologa ? Zeptejte se na něj na AKP ČR. Pomalu převléká kabát, aby neztratil popularitu.
Je smutné, že v tak zásadních věcech za nás rozhodují, vinou nevyzrálosti jednoho rodiče, jiní lidé, jimž je nezletilý naprosto lhostejný.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 pro 2018 13:48

Radovan píše:
17 pro 2018 13:24
Zhrzený, pak posílal na soud docela nehezké "posudky" přesněji řečeno své osobní doporučení, bez podpisů s gramatickými chybami. Dělal svoje závěry, aniž by komunikoval se mnou, matkou, či synem.
Imho ti to tak jako tak uskodilo (u matky i u soudu).
Otazka je zda by ti to Klimesovo vedeni poradny uskodilo jeste vice pokud bys s Klimesem dale spolupracoval "po dobrem" v poradne?

Ja mam matku realne v rezimu vyhradni pece a ja jsem pro ni jen chodici bankomat a styk diky poradne mam nyni cca 25% casu, matka diktuje a je majitelka deti a ja si sam kladu podobne otazky viz vyse i u sve poradny, kdyz treba mam svou poradnu tak min 80% co se tam rika o tom co deti snesou nesnesou tak taky s psychologem nesouhlasim, ale jak na to reagovat (zasadove oponovat, vyvracet) nebo uskocne mlzit a hrat roli nechapajiciho blbecka-naivky, popripade to kombinovat?
Co jsem si precetl Klimesovy nazory na SP, tam je jedina cesta jak na Klimese a to je cesta sehrat tam vstricneho otce-idiota co nevidi problemy v komunikaci s matkou, nedela matce problemy, namitkam maminky se udivuje, nechape je, chce aby to maminka vysvetlila, objasnila, aby mamminka sama nadnesla jak si veci predstavuje a tatinek samozrejme vyjde mamince velkoryse vstric....no proste naplnit Klimesovo dogma SP spolupraci.
Me ten Klimes hodne dal v pochopeni matky majitelky deti, naucil me ze nejucinejsi je prave ta poloha nechapajiciho blbecka ktery rika ty vety "chytreho idiota": nerozumim tomu proc maminka nechce to a to, prece ma zajem aby deti mely tatinka a podobne fraze...

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Cupet » 21 pro 2018 14:07

Nápad to není vůbec špatný, osobně bych do toho šel i s vědomím, že je to chůze po tenkém ledě. Bylo by umožněno tak případy znovu otevřít. Ve výrocích soud kličkuje jak králík, protiřečí si, přehlíží fakta…, nenastavuje potřebná opatření zabránit uzurpujícím militantním protějškům jejich snahám ani do budoucna. Chtělo by to publicitu.
S body se nelze než ztotožnit, jen nešlo by tak zároveň o odškodnění nejen nezletilých, ale i rodičů? Vždyť i jejich právo na výchovu dětí bylo upřeno. Navíc to právo bylo povětšinou upřeno na základě nazákoného konání druhé strany, a tak soudy podporují a upřednostňují rodiče jednající protiprávně. Také by možná šlo zapojit i další odškodnění za špatné rozhodnutí soudu, vždyť z rodičů, kterým soud děti upřel jen dere kůži a dělá z něj otroka. Bez souhlasu rodiče majitele soud neuzná rodiči platiči nic, ovšem opačně je tolerováno vše. I zde vidím porušení práva. A cena za odškodnění? Jak lze vyjádřit penězi nemožnost předat dětem každodenní zkušenosti? Jakou újmu ponesou děti do zbytku života?
Určitě by to měli platit přímo soudci a ospodské čarodějnice. Pak by si dávali všichni bacha. Pokud něco v práci zprasím, nesu následky.

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 21 pro 2018 22:57

Také by se mi líbilo, kdyby soudci měli zodpovědnost za své konání.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 07 led 2019 15:27

Sleduji emimino a pana Canaglia, prijde mi zajimave co pise. Pokud je to pravda tak opravdu nase soudnictvi je tedy mrtvolne nehybne, aneb jeden krok dopredu a dva kroky zase nazpatek:

Citat Canaglia: Obávám se, že Ústavní soud zařadil drsnou zpátečku a v roce 2018 nevydal jediný nález ve prospěch péče obou rodičů, ale od IV. ÚS 1921/17 vydal několik nálezů zamítavých, kde zavelel k obratu. Nyní už netvrdí, že střídavka je prioritní a jiné řešení by mělo být výjimkou vyžadující důkladné odůvodnění, ale už tvrdí, že právo dítěte na péči obou rodičů lze naplnit i vyloučením jednoho rodiče z péče. Jirsa se vyznamenal. Šimáčkovou v roce 2018 vůbec k úpravě péče a styku nepustili, pouze dvě stížnosti řešila. Takže Ústavní soud nyní jde tvrdě proti střídavce. A v lednu vyjde usnesení, kde Ústavní soud řekne, že nehodlá vykládat, jaký je rozdíl mezi asymetrickou střídavou péčí a širokým stykem, ať si každý soudce s tím poradí sám.
Matkám byl dán návod, jak zablokovat střídavou péči - musí dělat bordel, bořit komunikaci a tvrdit špatný psychický stav dítěte se spoustou razítek od psychologů. Pak je střídavka vyloučena. A pokud mohou, musí dítě odtáhnout do dostatečné vzdálenosti a mají vyhráno. To, že zákon umožňuje dvě školy, Ústavní soud vůbec nezajímá, dvě školy nejsou v zájmu dítěte, takže tohle možná když se na tom rodiče dohodnou, jinak smůla. Jsem zvědav, co tohle svinstvo na ÚS udělá se statistikou střídavek. Postoj ÚS vždy ovlivnil rozhodování více, než i změna zákona.

Pokud to sledujete i nekdo zde, jak se dle Vas nalezy ve veci stridavky u US vyvijeji, degresivne?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 led 2019 16:33

Aho, je to tak, trva to tak od 2016 - vice napr. zde - https://www.pravniprostor.cz/clanky/obc ... niho-soudu
, Jirsa byl nejakou lobby pravdepodobne tvrde zatlacen, musel obetovat podporu SP dalsi kariere, a tlak "predava" dal. Za mne je do nebe volajici predevsim tenhle obrat:
Bere Ústavní soud zpátečku?
Zdá se, že ano a zdá se, že velmi rozumně.....

Proc? Viz diskuze pod clankem - US musi rozhodovat konzistentne a predvidatelne, nebrat zpatecky a prudke obraty - on predevsim. Pokud tak necini, neni divu, ze je na nizsich stupnich bordel v opatrovnickem soudnictvi jaky je.

Nicmene, podle mne US navzdory, pocet SP stoupa - souvisi to i se spolecenskymi zmenami, pro stale vic zen bude normalni se na SP dobrovolne domluvit, stale vic muzu SP chce - co pozoruji, pro generaci dnesnich 20-30 to podle me pomalu zacina byt vetsinove prirozena vec.

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 07 led 2019 17:23

Sebereflexe soudců neexistuje, kdyby ano, hledali by uplatnění pro společnost jinde

Návrh

Pokud se chtějí státní zaměstnanci podílet na rozhodování, nebo přímo rozhodovat v opatrovnických sporech

Nesmějí se na opatrovnických sporech podílet, nebo je vést bez náročných testů sociální inteligence.
Nesmějí být z rozpadlých rodin a musí vést řádný rodinný život, ideálně s potomky.
Musí vést spořádaný rodinný život více jak 10 let.
Musí, v případě soudců, zveřejnit statistiku rozhodování ( pokud soudce rozhoduje v 90% případech ve prospěch rodiče shodného pohlaví, není něco v pořádku )

Pokud má někdo činit tak zásadních rozhodnutí, musí být vzorem.

Jinak v nich mohou dřímat pokřivené osobní zkušenosti. Nedokážou být nestranní. Říká se tomu projekce.

Jsem přesvědčen, že 95% pracovnic OSPODu a soudců není schopna výše uvedené podmínky splnit.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 07 led 2019 19:06

V závěru článku je nastíněno, že jde v podstatě o ideologickou dimenzi: "Rodiče (většinou matky), umožňujte dětem v co nejširším rozsahu styk s vašimi bývalými partnery – ve finále na tom všichni vyděláte. Rodiče (většinou otcové), plaťte slušné výživné – střídavá péče není způsob, jak se jeho placení vyhnout."

Čímž se mnohdy z výživného stává výpalné a z dětí věci, které se půjčují za úplatu. To vše samozřejmě "v zájmu dítěte".

Odpovědět