Odškodnění za psychickou újmu nezletilého

Simpson123
Stálice fóra

Re: Odškodnění za psychickou újmu nezletilého

Příspěvek od Simpson123 » 11 led 2019 13:41

Nejlepsi varianta pro otce (kdyz otec chodi do prace) je mit patek odpoledne az pondeli rano decka u sebe, to je logicke (minimalni cestovani, minimalni ztrata casu).
Ok uznavam ze i maminka musi mit vikendy s detickami taky.... no dobre tak tedy vymyslime krkolomne varianty jak skloubit peci o mimina s praci otce od pondeli - patek.

Jinak to jednodenni prespavani je proste pro otce nepohodlne, je tam mnoho cestovani a ztrata casu v aute/MHD, penize za benzin a opotrebeni auta + naklady na MHD vem cert ale ten cas to je k nasrani.

FYI nedavno jsem si spocital kolik hodin tydne promrham v MHD a v aute abych "realizoval" dohodnuty styk s deckama - je to kazdy tyden 4 hodiny....a u tech strejdanavstev "odpoledne" kdy jsem s deckama 2,5-3 hodiny a cestovanim projedu 1-1,5 hodiny po meste v kolonach - tak to neni zadna hitparada efektivnosti. :(

Neprijde mi napr. efektivni realizovat styk 3 hodiny s deckem a promrhat na tom 1,5 hodiny cestovanim. Jasne beru to jako docasne reseni a casem chci usilovat o efektivnejsi stridani, ale pisu to sem jen pro info jak uvazuju, ale jasny zatnu se vydrzim to, neni to na naporad.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 11 led 2019 17:56

No, tak na tři hodiny chápu, že se člověku nechce. ALE PŘES NOC? Jak to máte daleko? Já v Praze odjíždím denně 40 min do práce, děti ten samý čas do školy. Beru to jako fakt.

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 12 led 2019 12:13

".... To by mělo stačit na zachování normálních vztahů a zároveň by se matka nemusela cítit ohrožená SP."
SP by měla být samozřejmostí. Matka by se měla bát výhradní péče otce. SP považujeme chybně za výhru. Existuje něco cennějšího v životě než potomek ? Některé úvahy mne děsí. Zachovávejte si zdravý rozum.

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 12 led 2019 12:26

Převzato z titulní strany Střídavky
Několik měsíců byla vyšetřována matka dvou hochů kvůli podezření z jejich týrání. Na možný problém v péči matky upozornila dětská lékařka, soud pak děti dočasně svěřil do péče otce. Po necelých devíti měsících se děti vrátily zpět k matce, když státní zástupkyně usoudila, že se nic nestalo. Matka chce nyní po státu jako odškodné šest milionů korun, ministerstvo spravedlnosti jí zatím přiznalo 15 tisíc korun.
„Po dobu více než osmi měsíců matka neměla s dětmi plnohodnotný kontakt, přišla o možnost o děti osobně pečovat a podílet se na jejich životě plnohodnotně. Došlo k přetrhání styku s dětmi, což zcela jistě má a bude mít dopad na psychický vývoj dětí a tento stav měl silný dopad i na psychiku matky,“ stojí v žalobě.
Bez ohledu na pravdivost příběhu. Tady je příklad odškodnění 15 tis kč za 9 měsíců, tj cca 27 kč za den na jedno dítě, kdy nemohlo být s rodičem. Směšné v jaké zdeformované společnosti žijeme. Vzít soudci brýle z hlavy a zadržovat je den, bude chtít větší odškodnění.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 12 led 2019 15:13

Radovan píše:
12 led 2019 12:13
".... To by mělo stačit na zachování normálních vztahů a zároveň by se matka nemusela cítit ohrožená SP."
SP by měla být samozřejmostí. Matka by se měla bát výhradní péče otce. SP považujeme chybně za výhru. Existuje něco cennějšího v životě než potomek ? Některé úvahy mne děsí. Zachovávejte si zdravý rozum.
Ale tak jsem to nemyslel. Simpson se ve své situaci (malé děti, matka na mateřské) ptal jak o ně pečovat. Nedokážu si představit matku na mateřské, která by souhlasila se střídavou péčí. Já jsem popsal svoji zkušenost, kde to nějak funguje a oběma to vyhovuje. Je jasné, že jakmile začne Simpson matce teď něco povídat o střídavé péči, tak bude výsledkem to že "to" matka podá (a výsledek je nám všem asi jasný) resp. se začne všemocně snažit o to, aby dítě viděl co nejméně. Tedy popsal jsem v jakém režimu by to mohlo jet než budou děti dostatečně velké na SP.

Asi jsem měl jiný průběh, značně jednodušší než ty a tedy jsem nezanevřel na všechny ženy a matky. Vztah mezi matkou a dítětem bude vždy jiný a nenahraditelný, já to respektuju a beru SP (v daném čase a místě) jako privilegium. Ale respekt tobě a jiným, kteří mají chuť a čas něco dělat, angažovat se a bojovat za vyrovnanou péči. Jak to vnímám já, tak teď jsme ve fázi "rozšířeného styku" (s plným výživným) takže se to někam posouvá a někdy se třeba opravdu dočkáme toho, že SP bude společnost brát jako samozřejmost.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 12 led 2019 21:31

Kdo z vás, kdo apeluje na stridavku už u malých dětí, byť jen doma někdy na hodil možnost sdílené péče o mimina/batolata ještě během fungujícího vztahu?
Myslím, že stridavka nebude u takto malých dětí snadard ještě dlouho. Stejně tak jako není standard, aby byl doma na rodicaku otec, byť třeba sdílene, částečně. A myslím, že ani ti otcové to většinové ani nechtějí, neprosazuji, doma nenavrhuji.
Naposledy upravil(a) Lama dne 12 led 2019 23:00, celkem upraveno 1 x.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 12 led 2019 22:41

Lama píše:
12 led 2019 21:31
Kdo z vás, kdo apeluje na stridavku už u malých dětí, byť jen doma někdy na hodil možnost sdílené péče o mimina/batolata ještě během fungujícího vztahu?
Třeba já :) My jsme v podstatě měli střídavku hned od začátku. Dohodli jsme se například, že od večerního krmení až do postýlky bude zajišťovat full servis vždy jen jeden z nás. A střídali jsme se v tom obden.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 12 led 2019 22:59

Pseudonym píše:
12 led 2019 22:41
Lama píše:
Třeba já :) My jsme v podstatě měli střídavku hned od začátku. Dohodli jsme se například, že od večerního krmení až do postýlky bude zajišťovat full servis vždy jen jeden z nás. A střídali jsme se v tom obden.
Tak to je parádní. No a byl pak se stridavku problém?

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 13 led 2019 00:13

Samozřejmě, že je problém. Maminka u znalce nedávno uvedla, že jsem byl v podstatě neschopný lempl, že jsem se nestaral, ale teda, že přebalit jsem neměl problém ... :) A znalec jí to zbaštil i s navijákem. A to je dítěti momentálně 4,5 ... To člověk nepochopí :)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 led 2019 14:39

Lama píše:
Kdo z vás, ...
No a treba ja. Jasne, chodil jsem do prace, vzdyt nekdo ten "cirkus" platit musi, zvlast kdyz si matka uzivala 4. rok materske a do prace se moc nehrnula, i kdyz jsem na to tlacil ze to takhle prece nejde ... no nic. Navrh ze ze budeme stridat, jak v placeni cirkusu, tak plne v peci - jeee, to bych byl nadseny, kdyby to prijala

Po praci nasledovalo zpravidla na vsechny 4, a deti ... uspavani a vikendy jsem si vyslovene uzival. Kdyz uz jsem byl fakt utahany, navrhoval jsem ze bysme se mohli u uspavani i stridat - ze bych taky nekdy mohl mit vecer volny pro zmenu ja :).

Nasledne SP - problem ohromny. Lzi jak jsem se nestaral, psychicky tyral odpiranim penez :) atd, atd.

Mezi muzi uz je tohle celkem normal.

Odpovědět