Společná péče - zkušenosti s průběhem řízení

Simpson123
Stálice fóra

Re: Společná péče - zkušenosti s průběhem řízení

Příspěvek od Simpson123 » 24 led 2019 17:13

Podle myho dela Skier chybu kdyz neuvazuje s riziky ala worst case scenario.
Jasne kdyby v CR melo 60% lidi po rozvodu spolecnou peci napisu Ok Skiere jdi do dohody na spolecne peci, ale ony jsou to realne 2%.
Takze nechat si sebrat dohodou rychle 1/2 SJM je netakticke (ochota matky spolupracovat s otcem pratelsky po majetkovem vyrovnani ochabne). Naopak ja bych s vyporadavanim SJM otalel az co matka predvede s detma.
Na zacatku musi Skier maminku otestovat rozpisem pece a ten rozpis pece muze byt i v navrhu dohody na spolecnou peci (i kdyz je to nelogicke v dane pravni uprave upravovat, zakon to nezakazuje).

A pokud je to skutecne tak ruzove Skiere, ze je to cele zrale na spolecnou peci tak doporucuji se nerozvadet, klidne zit oddelene a klidne i maminka s milencem, tatinek s milenkou....znam takovych vyhaslych ale nerozvedenych manzelstvi ze sveho okoli mnoho a funguje to v klidu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 led 2019 18:19

Simpson123 píše:
24 led 2019 17:13
az co matka predvede s detma.
No tak to zase pozor, tady jasne predpokladam, ze pokud chteji uzavrit DOHODU, tak ze ta pece jak se v DOHODE domlouvaji funguje uz ted, ze dohodu uzaviraji proto, protoze se opravdu jsou schopni se domluvit na tom, jak deti mit budou.

Jestli se o deti +- vyrovnane nestara, jestli je ma 2/14, chce je mit vic, a matka mu rika pojd do spolecne pece, a uzavrit dohody, PAK uvidime - tak je opravdu dobre byt trochu podezrivavy.

Jinak zrusit FAKTICKY probihajici spolecnou peci na dohodu je snad jeste tezsi nez zrusit SP, co byla proti vuli matky. Tam pak nemuze pouzivat argumenty jak se domluvit nejsou schopni, atd, atd. Navis, deti jsou u nej pomerne velke, tam to stejne bude dle prani deti, kdyz je ovlivni.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 24 led 2019 20:32

Simpson, přijde mi, že jsi zbytečně skeptický. My už frcime společnou péči 4 roky. Co nás vedlo ke společné? Flexibilita a hlavně to, že je nejmenší riziko, že do toho bude u soudu někdo vrtat. Co je komu do toho, s kým a kdy děti budou? Otec tyden a týden nebyl schopný dokud nejsou děti samovyzvednutelni že školy. A já ho zpočátku nechtěla. Náš systém střídání byl příliš složitý, aby se to zanaselo do rozsudku.
Mám v okolí tři další dlouhodobě fungujici společně péče.
Je to o nastaveníatky. Pokud prostě nevisi na dětech, má své zájmy, práci, dokáže se realizovat i mimo mateřství a rozvod proběhne bez velkých sporu od počátku, tak nemá důvod nic na spolecne péči měnit.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 25 led 2019 10:16

Ano jsem skepticky. Obecne nechapu taky proc se v takove kooperujici idyle rozvadet? To jsi se Lamo rozvedla jen proto abys na to mela papir s kulatym razitkem? Prijde mi to zbytecne papirovani, na vsem podstatnem se Lamo s otcem dohodnete, to jste rovnou mohli ten rozvod vynechat, manzel by se jen odstehoval k nove partnerce + ty bys bydlela s novym partnerem, deti v pohode, finance v pohode, na vsem se flexibilne a rozumne dohodnete.
Jak jsem uz zminil znam pripady vyhaslych manzelstvi bez rozvodu ze sveho okoli - vzdy jsou to rozumni inteligentni lide, deti velke 15+/ dospele a papir o rozvodu s kulatym razitkem ty lidi nepotrebuji.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 25 led 2019 11:36

Simpson123 píše:
25 led 2019 10:16
Ano jsem skepticky. Obecne nechapu taky proc se v takove kooperujici idyle rozvadet? To jsi se Lamo rozvedla jen proto abys na to mela papir s kulatym razitkem? Prijde mi to zbytecne papirovani, na vsem podstatnem se Lamo s otcem dohodnete, to jste rovnou mohli ten rozvod vynechat, manzel by se jen odstehoval k nove partnerce + ty bys bydlela s novym partnerem, deti v pohode, finance v pohode, na vsem se flexibilne a rozumne dohodnete.
Jak jsem uz zminil znam pripady vyhaslych manzelstvi bez rozvodu ze sveho okoli - vzdy jsou to rozumni inteligentni lide, deti velke 15+/ dospele a papir o rozvodu s kulatym razitkem ty lidi nepotrebuji.
spíš nevidím duvod, proč se nerozvest. Z mé strany třeba vyřešení majetku, hypotéky, dědictví. Proč by měl po mě ex dědit? Z jeho stran nové dítě, buchta se chtela vdávat a ikdyby ne, takasi se mnou nebude chtít dům v sjm...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 25 led 2019 13:56

Co vim ze sveho okoli tak to ma mnoho lidi presne naopak a rikaji si: Proc bychom se v 50 meli rozvest a delit si majetek na 1/2?
Stejne na vyplaceni pulky bytu / pulky baraku nemam penize a tak je lepsi se nerozvadet + deti uz jsou velke/dospele, kazdy z "vyhaslych manzelu" ma noveho partnera.

Ale ty to mas Lamo jinak (to chapu), aneb pokud je tam nova buchta, nove dite a touha na novou zenitbu u exe + nextky, tak jsou pro rozvod padne duvody.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 25 led 2019 14:50

Hlavně mi není padesát. :twisted:

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 25 led 2019 16:07

Lama píše:
25 led 2019 14:50
Hlavně mi není padesát. :twisted:
A Skier by mohl byt cca 50tnik, kdyz ma 3 deti 12-17, tak asi nebude mit 40, ne? Skier ma uz velike deti = rozvod chce po dlouhem manzelstvi (20-25 let). Je to mene casty pripad a myslim ze vice lidi se rozvadi za mlada a prave z techto indicii mi to vychazi na variantu nerozvadet se jako nejlepsi reseni.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 led 2019 16:25

Simpson123 píše:
25 led 2019 16:07
...nerozvadet se jako nejlepsi reseni.
No to mi prijde jako trochu hrabeci rada ... ja bych fakt s expartnerem, at by byl vztah jakykoli, nechtel mit SJM, a asi ani moc sdilet spolecny dum. Trnout kdy na nej dopadnou nejake exekuce (nemusi to byt jen jeho prilisnnou lehkomyslnosti), vedet, ze cast majetku budou dedit i pro me cizi lide ....
Nechapu, proc to rozvodem nevyresit - a dal treba nezustat prateli, kdyz to jakztakz funguje.
Tohle reseni podle me "voli" z polovicky nedobrovolne pary kde jeden je spokojeny, ze ma milenku a "nic nemusi resit", nemusi s ni byt 7/24, druhy doufa ze to prvniho prejde a manzelstvi bude jakztakz pokracovat.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 25 led 2019 18:03

Lama píše:
25 led 2019 11:36
... Z mé strany třeba vyřešení majetku, hypotéky, dědictví....
Taky se dá změnit zákonem stanovený majetkový režim - tedy upravit SJM. Možná je o majetku snazší se dohodnout nežli o dětech.
...

Odpovědět