Společná péče - zkušenosti s průběhem řízení

Lama
Stálice fóra

Re: Společná péče - zkušenosti s průběhem řízení

Příspěvek od Lama » 30 led 2019 09:09

Skier píše:
29 led 2019 23:57
Díky moc za reakce. Bohužel se nějak odchýlily od toho, co mne zajímá. Nechci řešit jestli se mám rozvést a mít normálně uspořádané vztahy, nebo ne a žít v takové nějaké agónii a i těžko čitelném vztahu pro mé děti.

Zajímají mne jednotlivé fáze rozvodu a info o tom, co ve které fázi soudy a sociálka u společné péče sledují.

Takže děkuji moc za reakce k tématu a držte mi palce.
Ptala jsem se kamarádky, také společná péče, v podstatě formální soud, bez vyptávání, zásahů a průtahů, předškolní dítě, Praha Západ.
Vím teda o jedné holce, dítě 2 roky, dohoda rodičů o společné péči. Hodila do toho vidle zubatá, poslala vyjádření k soudu, že navrhuje péči matky s ohledem na věk dítěte a matka na MD. K soudu se nedostavila.Tak museli společně přesvědčit soudce, že ne, na společné trvají.

Simpson123 píše:
29 led 2019 18:41
Lamo souhlasim.
Jedine co Skierovi pro sirsi pohled na vec nabizim je aby premyslel i ve vice variantach.
A ber ty moje prispevky jako navrh Skierovi aby byl nachystany i na worst case scenario. Ja se motam na tomhle foru cca 1 rok (protoze mam sam tehle problematiky nadhlavu se svoji maminkou deti) a pochopil jsem, ze mnoho otcu zacina jako Skier a casem dospeje k poznani ze ty super dohody s maminkami nejsou tak moc super v praxi, a jak se obecne ukazuje tatinkove jsou naivni hlupaci (to beru v tehle oblasti jako fakt)....a reknu ti ze mam predsudky a neverim ze vyvazene a ferove dohody jsou s zenou v rozvodu mozne. Az takovou zenu poznam uverim, ale ta moje zena mi dava jine "skoleni" a tohle forum + cizi chlapi kamaradi mi davaji informaci ze ferove dohody s maminkou deti neudelali a to se nekdy snazili, meli VS, slusni chlapi, seriozni jednani-).
100% bych Skierovi doporucoval aby si ty dohody s maminkou opravdu dobre sepsal a promyslel a vysvetlil, jo a to slovo vysvetlil bych zduraznil, protoze v techto vecech je propast jak zena a muz rozumi napriklad vete deti muzes vidat kdykoliv opravdu velika :lol:
Hele, to mi na tomdle webu štve. Jako já chápu tebe, že máš negativní zkušenosti. Jenže nevidíš hranice, generalizuješ svůj případ na všechny matky světa. Vam si, že já jsem sem vlezla před pár lety, vcelku s přesvědčením, že společná, střídavka jo. A chtěla získat nějaké zkušenosti, jak to prakticky funguje, očekávala nějaké vychytávky z praxe - jestli předávat v neděli nebo v pátek, jak to zařídit s učebnicema, dvojí doklady.... A dokonale jsem se vylekala, že střídavka je jeden velký boj a když není, tak to z toho uděláme. Najdem problém i tam, kde není, protože jsme podezřívaví... Hele, já chápu, že je divné, když matka chce pečovat vyrovnaně, nechce bránit péči otce, dávat dítě otci kdykoli, zároven chce výhradní péči. Tam chápu, že to je oxymoron, bud nechce bránit a nebrání střídavce nebo chce bránit a chce logicky svou výhradní, bez péče otce.
Ale společná péče je společná péče. Dyť sakra ten soud obvykle neproběhne so 2 dnů po rozchodu, tak i vidí, jestli těch pár měsíců do soudu děti střídá nebo ne.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 30 led 2019 10:45

Lama píše:
30 led 2019 09:09
Hele, já chápu, že je divné, když matka chce pečovat vyrovnaně, nechce bránit péči otce, dávat dítě otci kdykoli, zároven chce výhradní péči. Tam chápu, že to je oxymoron, bud nechce bránit a nebrání střídavce nebo chce bránit a chce logicky svou výhradní, bez péče otce.
Já myslím, že 80 procent (z toho co mám kolem sebe) matek nechce bránit styku s otcem, ale prostě chtějí svoji péči. Proč? Protože kamarádka řekla, že je to "jistota". A přece chlap bude platit alíky, protože chlapi vždycky alíky platili. Matka, co nemá svoji péči a nedostává od chlapa alíky (resp. si platí křížem) je "divná" a tohle uvažování a automatické přidělování péče ženám je potřeba podle mě změnit. Jinak souhlas ty výpady proti matkám/ženám mi tady taky vadí, zaslouží si (až na vyjímky) respekt.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 30 led 2019 11:40

Hugo76 píše:
30 led 2019 10:45
Lama píše:
Hele, já chápu, že je divné, když matka chce pečovat vyrovnaně, nechce bránit péči otce, dávat dítě otci kdykoli, zároven chce výhradní péči. Tam chápu, že to je oxymoron, bud nechce bránit a nebrání střídavce nebo chce bránit a chce logicky svou výhradní, bez péče otce.
Já myslím, že 80 procent (z toho co mám kolem sebe) matek nechce bránit styku s otcem, ale prostě chtějí svoji péči. Proč? Protože kamarádka řekla, že je to "jistota". A přece chlap bude platit alíky, protože chlapi vždycky alíky platili. Matka, co nemá svoji péči a nedostává od chlapa alíky (resp. si platí křížem) je "divná" a tohle uvažování a automatické přidělování péče ženám je potřeba podle mě změnit. Jinak souhlas ty výpady proti matkám/ženám mi tady taky vadí, zaslouží si (až na vyjímky) respekt.
Ale jo, já rozumím, že se někdo brání výhradní péči matky.
Ale proč je problém i společná péče? To u Simsona nechápu.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 30 led 2019 12:55

Problem je to protoze spolecnou peci ma po rozvodu 2% pripadu, a proto mam 2% duveru ze Skier udela dohodu na spolecnou peci.
V cca 90% pripadu stale deti spadnou do vyhradni pece matky.

Tvrzeni ze cca 80% maminek nebrani otci ve styku s detmi neverim, jiste hodne zalezi na definici co to ma v praxi znamenat "nebrani ve styku", jiste pokud se budeme bavit kolik procent maminek respektuje 2/14 tak dojdeme k cislu 80%, takhle to asi bylo mysleno?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 30 led 2019 12:57

Problem je to protoze spolecnou peci ma po rozvodu 2% pripadu, a proto mam 2% duveru ze Skier udela dohodu na spolecnou peci.

Tvrzeni ze cca 80% maminek nebrani otci ve styku s detmi neverim, jiste hodne zalezi na definici co to ma v praxi znamenat "nebrani ve styku"? Asi pokud se budeme bavit kolik procent maminek respektuje/nebrani styku 2/14 tak dojdeme k cislu 80%, takhle to asi bylo mysleno?

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 30 led 2019 13:16

Simpson123 píše:
30 led 2019 12:55

Tvrzeni ze cca 80% maminek nebrani otci ve styku s detmi neverim, jiste hodne zalezi na definici co to ma v praxi znamenat "nebrani ve styku", jiste pokud se budeme bavit kolik procent maminek respektuje 2/14 tak dojdeme k cislu 80%, takhle to asi bylo mysleno?
čísla neznám, ale 80% bych řekla, že bude součet matek, které opravdu styku nebrání a pečují vyrovnaně pod hlavičkou společné péče, střídavé péče nebo nebo neupravené péče u nesezdaných.. Dále poměrně velká skupina matek, které respektuje 2/14 ( já bych to rozšířila na skupinu až na nějaký 4/14) , jede ve 2-4/14 ke spokojenosti všech zůčastněných ( otec o víc nestojí) pod hlavičkou výhradní péče. A skupina matek, která nepečuje ( výhradní péče otce).
A skupina matek , která nechváá otce pečovat dost a více než 4/14, ale chce to nazvat výhradní péčí matky kvuli jistotě, alimentům a okolí.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 30 led 2019 13:32

Simpson123 píše:
30 led 2019 12:55
Myšleno to bylo tak, že když pomine období soudů, tak se těch dětí každý rád zbaví :lol:

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 led 2019 15:07

Skier píše:
29 led 2019 23:57
Díky moc za reakce. Bohužel se nějak odchýlily od toho, co mne zajímá.
Ja bych jako nejzavaznejsi pro tebe vypichnul informaci - udelejte si to jak chcete, pokud se domluvite, je to uzasne.

A stujte pri sobe kdyz se vam bude kdokoli snazit vasi dohodu nabouravat - neverte mu bez dukladneho overeni, ze neco tak jak chcete udelat nemuzete, nebojte se stezovat si na jeho pokusy vasi dohodu nabouravat, postupujte spolecne proti nemu, i kdyby to melo znamenat odvolani u soudu.

Nejobvyklejsi je proste schvaleni dohody. Ale jak vidite na tom co psala Lama, i na dalsich zkusenostech, obcas se najde nekdo (ospod, advokati, soud) kdo si mysli ze to vi lip nez rodice - tak se na to predem pripravte a domluvte se na postupu, kdyby to jakkoli nastalo.
Lama píše:
Hodila do toho vidle zubatá, poslala vyjádření k soudu, že navrhuje péči matky s ohledem na věk dítěte a matka na MD. K soudu se nedostavila.

Velka skoda, ze tito rodice nepodali na postup zubate stiznost, a ze za resenim dusledne nesli. Pokud by to lide delali, takovych zubatych by ubyvalo :(. Ale chapu to, chteli mit predevsim sve zalezitosti za sebou.
Hugo76 píše:
30 led 2019 10:45
Já myslím, že 80 procent (z toho co mám kolem sebe) matek nechce bránit styku s otcem, ale prostě chtějí svoji péči. Proč? Protože kamarádka řekla, že je to "jistota".
Taky bych to tak videl, ale opacne vysvetlene - 80% zen NECHCE stridavou a spolecnou peci. A ted budu spekulovat, tohle by stalo za velky anonymni vyzkum.
Z toho bych tipoval tak pulku, co tatkovi branit nechteji (ale ve finale realne brani, protoze co kdyby s nima byl jeste o den navic, ne 4, ale pet, sest ... proboha, to by mu soud pak tu SP schvalit mohl). Kombinace duvodu u techto bude ryze prakticka - dojem ze kdyz jsou v jeji peci, ona rozhoduje nejak vic, strach co na to okoli, opravnene vedomi ze alimenty budou nizsi. Tady selhava stat - nejsou zadna pravidla pro urcovani vyzivneho, otcove co se starat chteji misto vyzivneho nizsiho, zohlednujiciho cas po ktery pecuji a jejich vlastni naklady casto naopak dostavaji nalozeno za to ze "jsou problemovi, otravuji soud a snazi se ziskat co nejvic casu s detmi".
Dalsi pulku (tak 35-40% zenske populace) odhaduju za odmitacky z pomsty otci, z neznalosti a zmanipulovanosti obecne omilanym "deti v SP jsou chudaci, batuzkari ...". Tyhle proste otci brani, 2-3/14 je pro ne ok. Otec (kdyz ma stesti) muze aspon vypomoci kdyz se jim to hodi, kdyz nekam jedou, neco maji ...
Takovy podrobny vyzkum nazoru a hlavne duvodu (absolutne anonymni - jinak maloktera prizna delam to z pomsty, kvuli alimentum) by me zajimal.
Take bych uvital pruzkum jak jsou na tom otcove se zajmem o to vyrovnane pecovat. Tady bych odhadl tak 25-30% tech co fakt chteji + mozna 10% co to chteji z duvodu praktickych, ve vidine mozneho nizsiho vyzivneho (mnohdy marne, kdyz jim to soud napali jako trest za pokusy o novoty :-) )

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 30 led 2019 17:10

Tuleň, upřímě, chápu, že Vás to jako problém pálí a s ohledem na zkušenosti by jste do toho šli, podávali stížnosti a sjednávali nápravu... Alečlověk, který toto neřeší fakt nemá potřebu spasit svět a napravit všechny křivdy na světě a prožít život podáváním stížností na zubaté, doktory, učitelky, pošťačky a policajty, kteří se nechovají v souladu s myšlenkou svého poslání.

Ohledně anonymního průzkumu - to je ti k ničemu. Ony si to ty matky nepřiznají ani sobě. Prakticky všechny do jedné ti řeknou, že bránit kontaktu nechtěj. To vidim na matce přítelových dětí, ona to vidí sama před sebou tak, že by dětem ráda umožnila být s tátou co nejvíc, ale co jí zbyde jiného, než mu to zatrhnout, když je ohrožuje na zdraví a životě ( přetěžue je, bere do bazénu v zimě, dělá s nima aktivity nejen v sobotu, ale i v neděli, kdy normální lidi dodržují klidový režim, dělá s nima pikniky na studené zemi, nedává jim čepise a ššálu omotá kolem krku jen jednou, nadává jim pravidelně všechny lektvary a homeopatika...). Stejně tak otcové ti neřeknou, že na děti prdí, radši si budou užívat a víkend a ob týden středa jim uplně stačí. |Chtěli by víc , ale... ( ex jim nevyjde vtřícnechtěj dítě batůžkáře, musí pracovat...).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 led 2019 21:43

Lama píše:
30 led 2019 17:10
... přetěžue je, bere do bazénu v zimě, dělá s nima aktivity nejen v sobotu, ale i v neděli,..
....nadává jim pravidelně všechny lektvary a homeopatika...
My mame s tvym pritelem asi deti se stejnou matkou :-).
Ja bych uplne k pruzkumu s dobre polozenyma otazkama skepticky nebyl. Neco by z toho padalo - prinejmensim s casovym srovnanim posuny nalad ve spolecnosti.
Lama píše:
30 led 2019 17:10
podávali stížnosti a sjednávali nápravu...
Ty zeny co tohle ted delaji, budou nasledne asi ty nejmilitantnejsi kriklouni, az to potka jejich syny :(. Stat se to znamym, asi bych jim to vysvetlil a poprosil, aby stiznost zvazili, ze to klidne pripravim za ne. Jak ale rikam, chapu kdyz se nekomu kdo se s ex dohodne, nechce jeste bojovat se skodici.

Odpovědět