Po 3 letech u konce!

Lama
Stálice fóra

Re: Po 3 letech u konce!

Příspěvek od Lama » 04 bře 2019 10:13

Simpson123 píše:
04 bře 2019 08:44
Jak si představuješ bez školky stridavku se spolupracující matkou? Oba na půl úvazek nebo ona na mateřské a ty zbytek času?

Uz jsem to psal drive, dle meho idelani je model ze matka vyjde otci (ktery chodi do prace a plati 100% nakladu na decka) vstric a umozni mu aby otec pecoval patek až pondeli rano (tedy cca 2,75 dne ze 7, pece otce pak vychazi na cca 40% casu).
Osobne povazuji argumenty matky ze preci matka na rodicaku (decka pod 3 roky nechodi do skolky) musi mit taky 50% vikendu v teto situaci za hazeni klacku pod nohy otce, ale tady je to OT.
Ano, v této situaci 50% víkendů mi nepřijde zrovna vstřícné a považovala bych to za házení klaců. Ale tvých 100% víkendů a 100ˇnákladů na děcka také není zrovna lukrativní nabídka. Nevím, co počítáš do nákladů na děti, ale pokud na takového dvouleťáka jídlo, oblečení cca 1-2 tis měsíčně, tak to není zrovna něco, co by ženské na mateřské vytrhlo trn z paty. Páč ona má tou péči užlý zisk v řádech několika desítek tisíc. A z rodičáku v řádech pár tisíc musí uživit sebe, včetně bydlení.
Ale klidně bych ti navrhla , že to bude opačně. Dětem zajistím oblečení, přidám ti na jídlo. Můžeš jít na rodičák. Já s nima budu ty víkendy a k tomu bych ještě chtěla jedno odpoledne a noc v týdnu. Šel by jsi do toho? Finančně by jsi to utáhl? V práci by ti to prošlo?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 bře 2019 10:29

Lama píše:
04 bře 2019 10:13
Simpson123 píše:
Jak si představuješ bez školky stridavku se spolupracující matkou? Oba na půl úvazek nebo ona na mateřské a ty zbytek času?

Uz jsem to psal drive, dle meho idelani je model ze matka vyjde otci (ktery chodi do prace a plati 100% nakladu na decka) vstric a umozni mu aby otec pecoval patek až pondeli rano (tedy cca 2,75 dne ze 7, pece otce pak vychazi na cca 40% casu).
Osobne povazuji argumenty matky ze preci matka na rodicaku (decka pod 3 roky nechodi do skolky) musi mit taky 50% vikendu v teto situaci za hazeni klacku pod nohy otce, ale tady je to OT.
Ano, v této situaci 50% víkendů mi nepřijde zrovna vstřícné a považovala bych to za házení klaců. Ale tvých 100% víkendů a 100ˇnákladů na děcka také není zrovna lukrativní nabídka. Nevím, co počítáš do nákladů na děti, ale pokud na takového dvouleťáka jídlo, oblečení cca 1-2 tis měsíčně, tak to není zrovna něco, co by ženské na mateřské vytrhlo trn z paty. Páč ona má tou péči užlý zisk v řádech několika desítek tisíc. A z rodičáku v řádech pár tisíc musí uživit sebe, včetně bydlení.
Ale klidně bych ti navrhla , že to bude opačně. Dětem zajistím oblečení, přidám ti na jídlo. Můžeš jít na rodičák. Já s nima budu ty víkendy a k tomu bych ještě chtěla jedno odpoledne a noc v týdnu. Šel by jsi do toho? Finančně by jsi to utáhl? V práci by ti to prošlo?
FYI platim na 2 predskolkovy decka 8000+ pecuju ve svym casu (25% casu) za sve penize.
FYI matka ma s rodicakem a s mymi penezi realne vice penez, nez kolik vydelavala v zamestnani jako bezdetna (mela jen 12 000 plat).

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 04 bře 2019 14:21

Simpson123 píše:
04 bře 2019 10:29
Lama píše:
04 bře 2019 10:13
Simpson123 píše:

FYI platim na 2 predskolkovy decka 8000+ pecuju ve svym casu (25% casu) za sve penize.
FYI matka ma s rodicakem a s mymi penezi realne vice penez, nez kolik vydelavala v zamestnani jako bezdetna (mela jen 12 000 plat).
No, to není úplně odpověď na položeny dotaz... Nicmene v tomto případě by to mohl být zajímavá mebidka (nicméně v reálu, jak je vidět není.)
V případě, že se jedná o ženu s jedním dítětem a slušně vydělává, tak si ty ctyri tisíce vydělá za 3 dny... Takže pro takovou ženu je mnohem lukrativnejsi nabídka možnost vydělat si třeba 35 tis (a věř, že pro schopnou ženu, která není časově omezená péči o děti, paragrafy, logopedy... To není takový problém), k tomu být se svými dětmi 50% casua mít k tomu ještě tři dny v týdnu po práci volno pro sebe...

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 bře 2019 14:36

Lamo BTW moje matka nikdy nepracovala za tyhle nadstandardni penize, nekde jsem cetl ze 2/3 lidi nemaji ani prumernou mzdu CR, takze takovych lidi co pracuji za mene nez prumerna mzda 30 000 hrubeho / 25 000 cisteho bude v CR vetsina.

Proc to neni odpoved na Tvuj dotaz,... matka vykryva pracovni dny z rodicaku a otec v tom case pracuje a vydelava na alimenty, otec ve volnych vikendech pecuje o decka, imho logicke a efektivni.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 12 bře 2019 23:25

akvarel píše:
01 bře 2019 00:47
Zdravím všechny střídavkáře
a s velkým potěšením oznamuji, že jsme po 3 letech tahanic dnes dosáhli střídavé péče pro moji, dnes už 6 letou dceru. I přes nevoli maminky i okresního soudu, resp. soudkyně Vavřichové, která by měla spíš bručet za katrem (http://bit.ly/2Ny3poc), než řešit opatrovnické spory na propocený židli v uslintanym taláru.

Takže i přes prvotní rozčarování a evidentní nenáklonost k otcům to jde. Díky tomuto fóru se mi podařilo zajistit dceři rovnocenný vztah s mámou i tátou ve všech směrech. A z vlastní zkušenosti mohu uživatele ForU doporučit. Ví, jak v tom chodit, zná a rozumí. Proto i takto veřejně - díky moc!
Rádo se stalo. Jen se nejednalo o senát Valenty, ale Vejnara. Valenta je soudce na KS v Praze a je to o dost slabší. Ale rád přihrává peníze maminkám :D
Jedna z klíčových věcí bylo i vydání předběžného opatření Vavřichovou, která udělala rozšíření ze 5/14 na 6/14 k našemu návrhu na provedení důkazu vyzkoušením modelu 2+2+5+5 a prospíváním dítěte v něm. Takže v tomto směru velké poděkování paní Vavřichové. I když v jiných kauzách tedy má co zlepšovat, v této kauze, zjevně i pod tlakem zrušujícího usnesení KS jejího prvního rozsudku otci pomohla.
Docela jsme uspěli i s argumentem, že matka za celou dobu řízení nepřispěla na výživu dítěte po dobu péče otce ani korunu, ačkoliv pečoval za dobu řízení čistých 13 měsíců. Díky tomu už Vavřichová ustoupila i od vyměření dluhu na výživném, jak rozhodla v prvním rozsudku. Chtít po ní, aby vysekla matce dluh na výživném, by už asi bylo moc :D :D :D
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 20 bře 2019 14:58

Ahoj, muzu se prosim zeptat, jak oduvodnil soud střídavou péči, když to není 50/50. Já mam ted 6/14. Protistrana uvádí, že se v žádném případě nejedná o střídavou péči a že to je otázka na soudce, ať on to rozhodne a že to je jen slovíčkaření. Musel si nějak argumentovat, že to opravdu sřídavá péče je ? Respektive nesnažil se ti soud vnutit, že to je SP a proč nesouhlasíš s tím, aby měla matka výlučnou ?

akvarel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od akvarel » 22 bře 2019 12:02

Odvolací soud to odůvodnil jednoduše - i střídavá péče může být asymetrická. A my to tvdrili a dokazovali celou dobu. Pakliže mám dceru 6 dnů ze 14, tak jsem jen stykač? Nikoli, zajištuju plnohodnotnou péči. A to, že jí maminka zajišťuje o jeden den navíc je v pořádku, nicméně ji to nestaví do role výhradní pečovatelky. Okresní soudy tohle slyšet ale nechtějí, pro ně je střídavka 50/50 a konec.
Dcera, 6 let, střídavá péče proti vůli matky. Soudní řízení od 3 let věku dcery.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 23 bře 2019 09:06

Dekuji moc. Ja to totiz mam uplne stejne.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 28 kvě 2019 12:00

Velká gratulace tvým dětem!
My za sebou po 3 letech máme první kolečko u první instance. Rozhodnutí o vyrovnané péči obou rodičů pro naše dítě (nyní 5 let). Také mně dost mimo jiné pomohly rady obsažené v tomto fóru a děkuji za ně. Na druhou stranu lze spatřovat jisté nebezpečí v "nasíracím" dopadu některých "argumentů" proti SP na psychiku. Mně v poslední fázi hodně pomohlo, že jsem si našel jisté výhody pro mě i v návrhu matky a tak jsem si vsugeroval, že mi to je v podstatě jedno, čímž jsem se dost uklidnil.
Jestli je to rada pro každého nevím, ale každopádně nabízím své zkušenosti ostatním. Mám dnes už bohužel bohaté zkušenosti s brněnskými psychology, jedním OSPODem, poradnami, mediátorem a soudním znalcem.
Takže - pokud chcete, můžete a umíte se o své děti řádně starat, nevzdávejte to! Někdy to jde a hlavně to má smysl.

Odpovědět