Alimenty při výlučné péči

Simpson123
Stálice fóra

Re: Alimenty při výlučné péči

Příspěvek od Simpson123 » 26 bře 2019 09:54

HIPO imho ten tvuj navrh k soudu na SP a nizke alimenty je psychologicky nepromysleny, navrhovat matce SP a nizsi aliky nez matka dostava doposud tak to matka zuri.
Tva matka si uz zvykla na 11 000 + cca 30% casu jsou deti u otce.
Technicky mas rozmazlenou matku se spoustou volneho casu co o penize nouzi nema.
Staras se nadstandardne a matka neni hloupa (dobrovolne umoznuje 10/30 a to neni spatne).
Podle me situace neni zrala na soud ale na poradnu, nejlip matce navrhnout ze stahnes navrh k soudu a ze chces s matkou chodit do poradny, pak bez soudu na poradne domlouvat 7/7 a penize nechat na 11 000, na poradne se muze zacit dohadovanim na slucovanim casu do delsich celku, na poradne je spousta veci co muzes zlepsit, napr vysvetlovat matce ze se chces starat o decka, mit v peci system a pravidla, predvidatelnost, atd.
Imho po dobrem bez soudu je to lepsi resit v poradne nez jit k soudu, uvedom si ze jsi na ten rozsudek co mas kyvnul dobrovolne a po dobrem, tim jsi to cele nastavil na cestu dohoda po dobrem, tak bych na te ceste zustal.
Prijde mi ze taky veris ze soud ti vyhovi, ale to nemusi, taky muzes odejit od soudu s 4/14 a alimenty treba 12 000.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 bře 2019 09:58

HIPO píše:
26 bře 2019 09:20
... mediace vedená dvěmi slečnami -....
V takovych pripadech byva mediace na nic - mediace muze pomoci jen kdyz muzete domluvit "neco za neco" a to neco musi byt dostatecne lakave, neziskatelne jinak nez dohodou.

U tebe matka nema matka asi proc se domlouvat.

Poradna vest nekam muze, tam na ni mohou a asi budou tlacit aby tedy rozsireni zkusila, abyste to vyhodnotili...

To nej je ale co na to deti? Musis s nimi mluvit, vysvetlovat co se deje, snazit se aby to take chteli zkusit. Bez podpory deti, kdyz je matka zpracuje ze SP je strasliva vec a ty si zly, ze to chces, to asi nepujde. Soudkyne (ospod, znalec) vzdy (aniz by se to skusilo) muzou rikat ale deti to nechteji, nebudte zly, dejte na jejich prani ......

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 26 bře 2019 10:07

HIPO ad poradna, dela to na me dojem, ze ty jsi typicky chlap a uvazujes primocare jako chlap, chces i na poradne/mediaci rychle reseni, buch bac a 7/7 od pristiho pondeli.
Ale takhle zenska nefunguje!
Ja s tou svoji matkou majitelkou deti takhle chodil do poradny cca 3 mesice a poslouchal spinu, pak se zacalo s prespavanim u otce 1/7. Na poradne dalsi 2 mesice byla spina na otce a jak to prespavani deckam ublizuje a skodi. Pak se preslo na 3 dny v kuse spi decka u otce, zase matka spinila, zase jsem poslouchal jak se neumim postarat, jak deti jsou neklidne, a jine vymysly matky, atd...
Ted uz mame poradnu v behu cca 7 mesicu, argumenty matky porad podobne, ale ja jsem pokrocil z 0/14 prespani na 5/14.
Takze posloucham uz 7 mesicu ze jsem zly clovek a co neumim a co nezvaldnu,.... ale posouvam se s peci od 0/14 na 5/14.....bez soudu, bez advokatu, jen poradna.
Jo a kdyz se ohlidnu zpatky tak nejlepsi co jsem na poradne udelal bylo kdyz jsem se drzel zpatky, mluvil jsem malo, zadny zvysovani hlasu a utoky na matku. Jakmile jsem se nechal vyprovokovat ke konfrontaci tak me chtel psycholog vyhodit ....

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 26 bře 2019 10:28

Střídání v režimu 2 dny máma, 1 táta, 4 dny máma, 1 táta, 2 dny máma, 3 dny táta = idealni tema do poradny, chces to resit aby to lepe vyhovovalo detem - aneb jak tohle rozkouskovani pece transformovat do pece 4/3 nebo 2/2/3.

Neprudil bych matku soudem o SP. Uvedom si ze decka jsou skolkove = sance na SP obecne nizka, protoze Klimes a spol jsou proti. Sance na 7/7 uz uplne male, protoze tak dlouhe intervaly se u malinkych decek nedoporucuji - to narazis.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 bře 2019 19:28

HIPO píše:
26 bře 2019 09:20
Otec na 7/7 také trvá, protože s dětmi má výborný vztah a otec je přesvědčený, že střídání v režimu 2 dny máma, 1 táta, 4dny máma, 1 táta, 2dny máma, 3 dny táta atd. je pro děti šílený stěhovací martirium a než se rozkoukají, už zase jedou. Ony teď musí 12x v měsíci měnit domácnosti. Já osobně věřím tomu, že děti potřebují hlavně oba rodiče a stabilní režim. Ze zkušenosti v rodině vím, že děti jsou spokojenější, když mají delší ucelený časový úsek v domácnosti každého rodiče, tj. aspoň 7 dnů, než když si rodiče (z jakéhokoliv důvodu) přehazují děti jako horký brambor.
Můžu dotaz? Proč z jakéhokoli důvodu? Já to vcelku teď dost řešim. Děti pendlujou v nějakém podobném režimu co popisuješ jako šílený, prodloužený víkend střídáme, dva dny v týdnu já, dva otec. 4 roky. Děti mladší školní věk. Původně jednak proto, že otec by týden/týden kvuli práci nezajistil a mě to vyhovovalo také víc. Ted jsou děti více samoobslužné, takže by to bylo už reálné, z mé strany mi je to jedno, asi každá z variant má pro dospěláka své výhody. A tak nějak jsem čekala, že k tomu dospějou děti, až budou větší sami. Ale ne. Pravidelně se jich ptáme, původně spíše neutrální dotazy, jestli nechtěj střídat jinak. Ted už někdy více návodně, jestli by týden týden nebyl lepší. A jsou rezolutně proti. Různě vymýšlejí měnit dny ( ale v zásadě jen s ohledem na návaznost na kroužky), ale týden týden ne.
No a já se v tom tak krapet plácám, komíhám. Páč na jednu stranu vidím, že děti jsou spokojené ( ale třeba vidím co chci, protože se bojím do toho seknout a udělat změnu), přijde mi, že děti přechody mezi rodiči nijak zvlášt nevnímají ( vycházíme dobře), hranice mezi u táty, u mámy moc neberou ( dny, kdy jsou u táty se chodí často ke mě po škole a s tátou se domluví, že je nabere cestou z práce, naopak zas dny, kdy spí u mě se domluví s tátou, že se pro ně staví a půjdou s ním do školy) .
Na jednu stranu se mi nechce měnit něco, co funguje, jen proto, že teoreticky by mělo být lepší jinak, protože to většina říká ( ale to většina říká i o tom, že jsou špatně 2 postýlky, batůžky....), na druhou , že se jen bojí děti změny.
Tak mi zajímaj argumenty. Spíš s pohledem na náš případ, než nějaké univerzální pravdy.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 bře 2019 10:36

Lama píše:
26 bře 2019 19:28
Páč na jednu stranu vidím, že děti jsou spokojené ( ale třeba vidím co chci, protože se bojím do toho seknout a udělat změnu)..
...
...že děti přechody mezi rodiči nijak zvlášt nevnímají ( vycházíme dobře), ...
Vezmu to ze sveho pohledu.

Deti spokojene - no ony ty deti budou spokojene s jakymkoli resenim, ktere budou akceptovat rodice. Ze by se jim nejak zvlast styskalo uz asi ve vasem veku v uvahu neprichazi.
Tak tam bych to bral z te prakticke stranky. Jak pro rodice, tak pro deti. Pokud rodice nebydli ob ulici vedle, je asi pro vsechny dobre minimalizovat presuny.
Vetsina lidi zije (ve skole take) v rezimu tydennim, po-pa/vikend. Tak je pro vetsinu prirozenejsi ten tyden drzet i pri stridani, odpada tak caste predavani info ze skoly, co ma byt na zitra (kde je nutne). Ale jsou lide co pracuji nepravidelne, smenove - tem zas bude vyhovovat neco jineho.
Dulezite je, ze vychazite, ze odpada nervozita pri predavani, "rovnani" deti s novym prostredim .. to je pro me dalsi duvod pro prodlouzeni intervlu, pokud to deti zazivaji. Vyvazit castost zmen s eventuelnim styskanim u malych deti.

Zaver - kdyz se na tom shodnete, delejte si to jak chcete. Pokud byste chteli zkusit 7/7, zkuste, verim ze deti budou i tak ok - a muzete spolu treba za 3 mesice probrat jak to komu vyhovuje.

Kdyz matka sp odmita, udela ale otec nejlepe, pokud OKAMZITE zacne s rezimem 7/7. Pokud to je jen trochu mozne, deti nejsou uplne pidi.. Vyhne se tak snaze vsech okolo dokazovat ze cokoli jineho nez 7/7 neni SP, a snaze tvrdit, ze deti u otce nemuzou byt ani o hodinu dele, ze by tim trpeli.

Jinak ty deti to nejak (spokojene) zvladnou vzdy, i uplne bez otce, kdyz jsou v laskyplnem prostredi. Jen budou o neco ochuzene. A to je skoda.
Pokud by bylo normal, ze je treba SP 60/40, 70/30 ... vyrazne by ubylo vrazednych soudnich sporu, a i sp 50/50 by se stala normou driv.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 dub 2019 08:55

Lamo to co u sebe popisujes je vztahova idyla (kvalita) a se svym ex mas pratelske, spolupracujici, harmonicke vztahy. Ja napr. s matkou takove vztahy nemam a osobne s matkou nechci travit spolecne rozsahly cas (rozsahly cas = cas matka s deckama napr. 15x mesicne se setkavat a s prekryvem predavat si decka co 2 dny jak popisujes).
De facto se takove nastaveni jako mas ty = pokracovani vztahu (asi jen s tim rozdilem ze uz nemate spolecny sex), protoze toho sveho ex vidas temer denne, denne s nim neco resis na telefon nebo osobne. Tohle vetsina rozvedenych nechce a ani toho neni schopna.
Klimes trefne na tento fenomen klade velky duraz jako na indikator/kriterium SP je mozna/ SP neni mozna. Zduraznuje ze SP je mozna jen tehdy kdyz rodice jsou schopni predavat si decka s prekryvem, chce po rodicich aby si davali pri predavani min. 30 minut spolecne "kafe" atd. Dokonce zde hleda neprimou umeru ze cim castejsi stridani tim predpoklady k SP jsou lepsi, a naopak kdyz rodice navrhuji stridat napriklad po mesici nebo po 14 dnech tak je to pro nej signal ze SP fungovat nebude, protoze se rodice stykat casto nechteji.
Nakonec je to stridani tyden/tyden nejrozumejsi kompromis.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 04 dub 2019 10:41

No, tak co se týká dětí, tak to pokračování je hodně stejné, jen ten společný čas je rozdělený na půl a zbytek zůstalo rozdělené tak, jak fungovalo během vztahu ( on vozí do školy, já vyzvedávám a zajištuju kroužky) a komunikace se přesunula z osobní na nějaké zprávy a telefonáty.
Ale jinak - vztah přeci není jen o dětech a sexu :lol: Nemusím s ním řešit kromě děti vůbec nic ( bydlení, domácnost, povinnosti v domácnosti, finance, volný čas), takže to právě prakticky vyřešilo náš vztahový problém a zbyly síly a nervy na řešení dětí. Jinak fakt s půlhodinovým překryvem jsme samo schopní předat, bez nějaké psychické újmy, ale nemáme na to ani jeden čas a ani potřebu. A nepředávali by jsme tak děti ani v manželství. Když mu děti nutně potřebujou ukázat novýho křečka u mě nebo mě peckovou autodráhu u něj, tak tam překryv je, ale obvykle není důvod.
Ale k věci. Jde mi právě o to, jestli opravdu může dětem vadit jen to čisté časté střídání ( že vlastně neví, kde jsou, já třeba mám někdy problém se ráno zorientovat, jestlii jsou děti doma a mám je budit nebo ne :lol: ) nebo je problém to všechno okolo ( napětí při předávání, odlišný přístup, nutnost kontaktu rodičů, hádky, omezení časové - trvání na přesné hodině příjezdu...).
Klimeš má občas nějaké záblesky zajímavých a přínosných názorů. Ale na můj vkus řeší moc tady a ted ( děti fakt asi budou ted spokojenější s náhradním stejdou a tátou, co se zdekuje do zapomnění, než vidět každý týden konflikty rodičů, soudy a přetahování, manipulace) a ne dlouhodobé důsledky ( za pár let, proč se na nás táta vybodnul a vzory do vztahu). Takže nemůžu říct, že by mi nějak zlášť uklidnilo, že Klimeš by byl pro.
Ptám se proto, že to slýchám často, že časté střídání je zběsilé a samotné mi to přijde na první dobrou taky ( Ale v reálu to funguje v mém vidění dobře.) Ale při hlubším pátrání jsou spíš argumenty těch lidí o něčem jiném, než o té frekvenci nebo je to spíš taková nepodložená fráze, jako třeba hlásaj lidi o batůžcích a dvou postýlkách.
Zaujalo mi, že HIPO psal "z jakéhokoliv důvodu", tak jsem pátrala, jak to vidí při hlubším pohledu na věc.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 04 dub 2019 11:46

Na tema frekvence stridani plati ze deti by preferovaly co nejcasteji stridat, protoze takove caste stridani se nejvice priblizuje realite spolecna domacnost matka + otec. Neni to nic neprobadaneho co si preji deti, nicmene rodice jednoznacne preferuji delsi casy, aby ubylo prejizdeni a ztraceni casu pri transportu.
U me je to caste stridani stale realitou (decka male jen 2 roky), ale i ja s matkou uz intervaly prodluzujeme, kazdym presunem ztratim min 1 hodinu cestou po meste. Detem je tohle jedno, ale me to obtezuje/vysiluje, a taky to neco stoji financne.
BTW pokud vim tak i Klimes rika ze kdyby to bylo na detech tak ty chteji: Aby to bylo jako pred rozvodem, matka + otec jsou on demand kazdy den....

Mimochodem tva veta ...ze neco je lepsi nez aby deti videly kazdy tyden konflikty - tohle je prave problematicky omyl. Prijde mi ze se na to klade duraz obecne, aby deti zazivaly harmonicky vztah otec + matka. Jenomze to jsou totalni maximalistickle iluze, napr. ja neznam ve svem okoli zadne harmonicke manzelstvi a podle meho nema harmonicke manzelstvi ani ten Klimes (je to exot jako prase). Ve skutecnosti je bezne ze se rodice casto silne hadaji, maji problemy, zvysuji hlas, atd. a nevim proc by deti mely vyrustat v umelem iluzivnim svete harmonie bez konfliktu a hadek. Takove sklenikove decko nebude pripraveno na realny zivot. A realita je drsna docela dost. Koneckoncu se pozadavek na harmonicke rodice stava iluzi ve svetle statistik, 50% manzelstvi se rozvede, 70% vztahu s deckama bez manzelstvi se rozpadne, zbyle svazky nejsou harmonicke, lidi se i tak hadaji a jsou na sebe vesmes hnusni i v tom manzelstvi, a to nemluvim o vyhaslych manzelstvi bez rozvodu kde uz je jen mrtvo a drzi se to jen kvuli baraku, detem atd. Takze na harmonicke manzelstvi verim asi jako na Santa Klause.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 08 dub 2019 12:57

Soudny rodic se pred detmi se soucasnym, nebo s ex partnerem nehada. Bohuzel nezijeme v idealnim svete a stava se to i tem nejlepsim.

Absurdni je, ze vetsina paru se hada, maji deti, ziji spolu. A nikdo to neresi.
Pak rozvod. Porad se hadaji, uz ale jen obcas, neziji spolu.
Ale hle, soudce rozhodne, protoze se hadate (min nez driv), vyrovnana pece o deti nepripada v uvahu? hm. To mi hlava nebere.

Smutny na tom je, ze sami soudci zde umoznuji, aby byly deti brany jako rukojmi !!!
Jak by asi vypadaly soudni spory o deti, pokud by bylo uzakoneno, ze pri rozpadu vztahu se kazdy rodic MUSI A BUDE podilet na peci stejnou merou, stejnym casem atd.?
To by odpadlo soudnich sporu "ja chci deti, protoze tys nas opustil".
Norma by mela byt nastavena tak, ze kazdy rodic (at uz je jeho pohlavi jakekoliv) se o dite musi starat a stat by to po nem mel vyzadovat. Starani se pouze formou alimentu je vysmech detem i druhemu rodici.

Odpovědět