Pracovni cesta a dite v peci

Odpovědět
Josef
Uživatel(ka) fóra

Pracovni cesta a dite v peci

Příspěvek od Josef » 08 čer 2019 21:15

Mam za to,ze rodic s ditetem v SP nesmi byt vyslan bez sveho souhladu na sluzebni cestu- par.240 zakoniku prace.
Souhlasíte s takovym vykladem?
Vedouci se podivuje,ze rada kolegu tento paragraf zacina vyuzivat a chce to " resit" .
Jak mu, kromě citace zakona,nejlepe argumentovat?
A souhlasite s tim,ze " zaměstnanec majici v peci dite" je i ten,kdo ma dite ve stridave peci?
Budete se divit,ne kazdy to tak chape.

tulen2
Stálice fóra

Re: Pracovni cesta a dite v peci

Příspěvek od tulen2 » 08 čer 2019 21:32

Za mne ano, plati to i pro SP. Ale pouze v casech, kdy dle rozdeleni SP ma byt dite u daneho rodice.
Dal muze byt dulezita tahle formulace : " ...osamělou zaměstnankyni a osamělého zaměstnance.."
Ta muze davat jasny prostor k vykladu, ze neplati napr. pokud sdilis spolecnou domacnost s prarodici, s druhem, nebo mas novou zenu.

Ale je tak trochu hloupost zamestnavatele zbytecne srat a hledat zakonne skulinky .... kdyz muze byt tak snadne rict druhemu rodici hele, jedu na sluzebku, postaras se? Tady mas xx penez, ktere u mne projedi .... A priste az pojedes ty, cekam ze to zas otocime. Kdyz to delat budes, zamestnavatel si take nejakou tu zaminku najde ...

Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef » 08 čer 2019 21:59

Nevim,myslim,ze to plati obdobne,jako kdyz mas dite do 8mi let,nejsi rozvedeny a stejne nemusis.
Bavime se tady o vicetydenni ceste za ocean,ne o sluzebce do Brna s jednim prespanim 😀.
A davat dite druhemu rodici se mi uz vubec nechce- poskytnul bych tim munici ,kdyby chtel stridavku zrusit.
"Vidite,nestara se,jezdi si do ciziny,neupravil si prac.dobu,nestara se= stridavka nefunguje."

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 čer 2019 07:55

Josef píše:
08 čer 2019 21:59
Bavime se tady o vicetydenni ceste za ocean,....
A davat dite druhemu rodici se mi uz vubec nechce- poskytnul bych tim munici ,kdyby chtel stridavku zrusit....

Tak tomu rozumim, take by se mi nechtelo a branil bych se (kvuli detem). Kolik jim je a jak to je se sp? U tebe to uz maji zazite, ne? A jak to dopadlo tenkrat s tim stehovanim matky?
Mozna kdyby ta sluzebka byla pracovne zajimava - zkusil bych to nejdriv probrat s detmi, jak se na to divaji (byly by to treba 2 tydny bez tebe?), ze to je dulezite pro praci ... . A zkusit s matkou domluvit neco jako ze budou u ni kvuli te sluzebce, a ze pak naopak budou trosku vic u tebe, abys zas ulevil ji ... treba by to slo.
Jestli je to ale porad na kordy a hodne se bojis ze se matka bude sp snazit zrusit - taky bych se snazil dlouhou sluzebku zrusit.

Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef » 11 čer 2019 13:19

Souhlasim, na kordy nejsme,ale co neni,muze byt. Navic ta sluzebka fakt zajimava neni, navic diety podle zakona :?
Jinak stehovani porad jeste nenastalo,ale pravdep.bude mit ex dite,takze spor driv nebo později nastane.
Zatim ,pry,dokud se neodstehuje a všechno zatim je podle rozsudku,nemuzu nic delat .
Mam porad tuseni,i podle toho,co o stehovani rika,ze to za rok,dva ,tri zkusi :?
A jsem zvedavy,jak bude syna dopravovat do skoly s miminem.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 čer 2019 15:48

Josef píše:
11 čer 2019 13:19
... navic diety podle zakona ....
A jeste navic soud casto posuzuje diety jako dalsi prijem otce :-) - Byl si v americe? = odbornik a bohac ..

Odpovědět