nahravky jako dukaz?

Simpson123
Stálice fóra

Re: nahravky jako dukaz?

Příspěvek od Simpson123 » 10 čer 2019 14:51

Prijde mi to dobre rozehrane matkou a ani na SP ani na peci otce to nevidim. Soud bude nakonec po vsem tom karani matky akceptovat realny stav = pece matka, akceptace zmeny bydliste 200km daleko, otec maly styk dle realneho stavu (tedy cca 3/14) + nejake ty prazdniny a vysoke alimenty budou snizeny o marginalni stokoruny jako kompenzace za naklady na jizdu 200km tam a 200 km zpatky.
Bude se jako vzdycky argumentovat ze tahle pece uz dele nez rok probiha (svevolne rozhodla matka), deti si zvykly, matka je happy, ....a paradox nejvetsi bude ze tam fajn soudkyne vyplodi mezi radky asi neco ze vlastne otec tim ze situaci akceptoval s touhle situaci souhlasi.

Podle me obrana proti tomuhle je jen deti nevratit a zacit se tahat, at si matka prijede, deti nevydat, matka zavola PCR a taseni RL = eskalace sporu. Pravdepodobne prijde PO, ale je sance ze PO neprijde nebo bude PO lepsi nez kdyz budes cekat na rozsudek...a ten je definovan jasne stavem uz ted.

Dobra obrana by byla dite nepredavat a vyrovnane stridat v kombinaci ze otec se stehuje do mista bydliste matky, aby to nakonec soudkyne cele neshodila na argumentu ze 200km je daleko.

PS: To jak soudkyne korektne jebala matku - to uz psal nekolikrat Tulen2, ano to CR soudkyne umi dobre, a pak je rozsudek dite matce otci aliky. Co jsem i zde cetl ty nejidiotstejsi rozsudky mnohdy podepsali korektni soudci a soudkyne co vedly rizeni dustojne a na urovni atd...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 čer 2019 15:16

No a co na to cele deti? Mluvis s nima o tom? Jak se divaji na moznost tve pece a pouze navstev u maminky? Jak se tvari na SP? - Vedi co si pod tim predstavit, vedi, co by je cekalo ajk by to pripadne probihalo?

Skoda ze si se neprisel poradit driv, nez s hloupou otazkou o nahravkach deti.

Tady mam take pocit, ze je to pro tebe ztracene, a zustane ti neco jako 2/14 + pul prazdnin :-(.
Soud zcela jiste (a ani znalec - myslet si ze diagnostikuje jakesi poruchy matky o kterych pises je naivni) z faktickeho stavu pece matky a tveho styku 2/14 neudela tvoji peci.

Deti jsou male - a jiste pri danem usporadani nenajdou silu rict treti osobe "my chceme byt u tatinka", jit proti prani maminky. Ne na nejake nahravce - ale jasne tohle prani vyslovit a zduvodnit, celit zaludnym otazkam.

Skoda. Opet pouceni pro ostatni. Nemel si to pustit hned na zacatku. Detem okamzite zmenit bydliste zase zpet, nechavat je u sebe stejne jako u matky, nedopustit jeji diktat a pridelovani casu kdy si muzes prijet. Jezdit si pro ne - ale nevozit ji je, rozdelit i tu "tihu" cestovani a vyzvedavani. Nedovolit zapsani do skoly v novem bydlisti ...
jiric píše:
10 čer 2019 09:42
Od 9-2018 mam (na doporuceni ospod) podany protinavrh na svereni deti do me pece a na znalecky posudek.
Na doporuceni ospod? Sepsal k tomu ospod neco ze to doporucuje? Ze v zajmu deti je byt v tve peci? Nebo to jen proste tobe "doporucil", at neprudis, a nasledne bude rikat pece matka, otec styk dle uvazeni?

Ja to vidim uplne ztracene. Myslim, ze pasivnim cekanim jen dal budes konzervovat situaci, a ze to skonci tak jak piseme.

Doporucil bych o PO uz nezadat, ale nadale se chovat jako rovnopravny rodic - nechavat deti u sebe stejne dlouho jako u matky, normal je posilat u sebe do skolky, nevozit ji je, trvat na tom ze ty vyzvedavas u ni, ona u tebe. Situaci to maximalne vyostri, napeti eskaluje - ale to je podle me jedina cesta, jak jeste muzes mit na SP sanci. Samozrejme muze to take skoncit devastaci vztahu i s detmi a neuspechem. Proste si to uz nechal zajit prilis daleko, faktickym ustupovanim matce a jejimu odstehovani na takovou dalku.

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 15:58

Deti chteji jet se mnou do puvodniho bydliste, hned jak pro ne prijedu, to je prave na tech hloupych nahravkach :-) Jak jsem psal dcera ma zasadni kazenske problemy ve skolce, matka to ignorovala, dokud jsem nezaridil asistentku. Pote co byla dcera tyden u me me reditelka psala jak je dcera jak vymenena - je to na soude ve spisu. To doporuceni z ospod jsem dostal kdyz jsem jim popsal jak me matka fyzicky napadala pred detma - daval jsem na soud do spisu i zapis kdy jsem na ni zavolal policii - a jak nedbala o bezpeci deti. Ted naposledy jsem zjistil kdyz jsem byl s klukem na 3-lety prohlidce ze matka 2 mesice ignoruje doporuceni na vysetreni kluka na neurologii (podezreni na autismus), tak jsem si vyzadal novy doporuceni a objednal ho.

Takze nebyl bych si az tak jistej ze znalec nic nenajde, je otazka jak to bude zavazne a jakou vahu tomu dat soud. S detmi jsem od jejich odstehovani stravil vice casu nez 14x2 a stravil bych i vice ale matka tomu prukazne zabranila.

Souhlasim s tim ze cas a vzdalenost hraje proti me a hlavne detem ale vubec nehazim flintu do zita.

Otazka je co kdyz deti vezmu k sobe, dam je dopoledne do skolky a matka je obratem odveze?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 čer 2019 16:45

jiric píše:
10 čer 2019 15:58
Deti chteji jet se mnou do puvodniho bydliste, hned jak pro ne prijedu, to je prave na tech hloupych nahravkach :-) Jak jsem psal dcera ma zasadni kazenske problemy ve skolce, matka to ignorovala, dokud jsem nezaridil asistentku. Pote co byla dcera tyden u me me reditelka psala jak je dcera jak vymenena - je to na soude ve spisu. To doporuceni z ospod jsem dostal kdyz jsem jim popsal jak me matka fyzicky napadala pred detma - daval jsem na soud do spisu i zapis kdy jsem na ni zavolal policii - a jak nedbala o bezpeci deti. Ted naposledy jsem zjistil kdyz jsem byl s klukem na 3-lety prohlidce ze matka 2 mesice ignoruje doporuceni na vysetreni kluka na neurologii (podezreni na autismus), tak jsem si vyzadal novy doporuceni a objednal ho.

Takze nebyl bych si az tak jistej ze znalec nic nenajde, je otazka jak to bude zavazne a jakou vahu tomu dat soud. S detmi jsem od jejich odstehovani stravil vice casu nez 14x2 a stravil bych i vice ale matka tomu prukazne zabranila.

Souhlasim s tim ze cas a vzdalenost hraje proti me a hlavne detem ale vubec nehazim flintu do zita.

Otazka je co kdyz deti vezmu k sobe, dam je dopoledne do skolky a matka je obratem odveze?
Je potřeba si zvážit, jak píše Tuleň, jestli to za to stojí. Je potřeba se přestat chovat jako méněcenný rodič a začít určovat co se bude s tvými dětmi dít. Většina otců na to nemá (nedivím se), protože to může znamenat velice nepříjemné věci - tahání se o děti a totální válku mezi rodiči. Většina otců čeká na spravedlnost, která díky fixaci stavu už nikdy nepřijde.

Pokud bych se rozhodl, že to chci udělat, tak bych děti odvezl na "ozdravnou dovolenou" po ČR - klidně 14 dní a více. Matce bych to samozřejmě dal vědět a průběžně ji informoval, že děti jsou v pořádku. Děti to musí chápat a podporovat to (ne že se jim začně za 2 dny stýskat). Nejdůležitější je pak komunikace se sociálkou - je potřeba jí říct důvody (děti si to přejí, matka zanedbává péči, nevydává děti a omezuje tvůj čas). Cílem je, jak jsem psal, podepsat s matkou předběžnou dohodu, která výrazně rozšíří tvůj styk.

Ale jak to dopadne je ve hvězdách, ty už ale nemáš (s výchovou dětí do budoucnosti) moc co ztratit. Na posudky bych také nevěřil, matka ať má jakékoliv poruchy má pořád mateřské pouto k dětem.

Mimochodem přestěhovat se k matce do města by nebyla cesta?

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 16:54

"Mimochodem přestěhovat se k matce do města by nebyla cesta?"
To je zalozni plan, pokud soud nedopadne.

Duvody proc se tomu branim nejsou jen obligatni, ze si financne podstatne pohorsim, ze nechci zahodit to co jsem x-let budoval apod. ale zejmena ze pochybuju ze tam matka vydrzi protoze tam nema zazemi (krome vlastni matky). Nez jsme se seznamili tak tam bydlela 4 roky, do prace dojizdela x desitek km, zadny pratele... je tam hezky, ale na vylet ne na ziti.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 čer 2019 17:06

jiric píše:
napadala pred detma - daval jsem na soud do spisu i zapis kdy jsem na ni zavolal policii - a jak nedbala o bezpeci deti. Ted naposledy jsem zjistil kdyz jsem byl s klukem na 3-lety prohlidce ze matka 2 mesice ignoruje doporuceni na vysetreni kluka na neurologii (podezreni na autismus), tak jsem si vyzadal novy doporuceni a objednal ho.

Takze nebyl bych si az tak jistej ze znalec nic nenajde, je otazka jak to bude zavazne a jakou vahu tomu dat soud.
Chtěl jsem ještě k tomuhle. Matka může být úplnej magor, ale rozhoduje současnej stav věcí. Z toho co jsem viděl, tak totální terror, kašlání na instituce (očkování), návštěvy policie apod. maximálně směřuje ke střídavce (matce za trest), která v tvém případě není kvůli vzdálenosti možná. Takže na tohle bych fakt nesázel.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 10 čer 2019 19:34

Je to posraný od počátku, takhle nechat děti unést je přesně ten postup, kterým matky spory vyhrávají. Mělo okamžitě jít převzetí dětí a asistovaný styk s matkou z důvodu jejího protiprávního jednání, informování soudu a ospod o postupu, návrh na soud ne na styk, ale na zákaz změny bydliště bez pravomocného rozhodnutí soudu, sdělit, že matce bránit nehodláš, ale že chráníš děti před protiprávním jednáním matky. Pokud se někdo s matkou s prominutím sere a akceptuje její svévoli, tak prostě prohrál. Matka zjevně děti chce víc. Ta past od OSPODu je klasická, ano, navrhněte styk, však víme, že soud toho využije, že nechá soud v místě bydliště matky, konkludentní souhlas jako hrom se změnou bydliště. A honit to rok po odstěhování je fakt dost pozdě. Možná by se daly využít prázdniny na převzetí péče, aby doma byly aspoň ty dva měsíce ozdravného pobytu. Když se to provede dobře, dají se ty dva měsíce uhrát, ale musí se to procesně precizně ohlídat. Ale na to musí mít otec koule a ne jen diskutovat na netu.
Matky zásadně vyhrávají spory proto, že jsou bezohlednější vůči dětem "v jejich zájmu", protože psychické poškození dětí a odstavení dětí od otce vnímají jako menší problém, než střídavou péči nebo péči otce.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

jiric
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od jiric » 10 čer 2019 22:24

forU píše:
10 čer 2019 19:34
Mělo okamžitě jít převzetí dětí a asistovaný styk s matkou z důvodu jejího protiprávního jednání, informování soudu a ospod o postupu, návrh na soud ne na styk, ale na zákaz změny bydliště bez pravomocného rozhodnutí soudu, sdělit, že matce bránit nehodláš, ale že chráníš děti před protiprávním jednáním matky.
Proc tenhle text neni prilohou kazdyho rodnyho listu ditete? :-)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 čer 2019 22:31

jiric píše:
...
No tak hned vzapeti je odvezes ty, a pojedes s nimi na ten delsi ozdravny pobyt - viz jak pisou ostatni, aby se cas pece vyrovnal.

Ale bohuzel musim souhlasit se zbytkem - uz to podle me zachranit nejde.
forU píše:
10 čer 2019 19:34
...
s prominutím sere a akceptuje její svévoli, tak prostě prohrál. Matka zjevně děti chce víc.
No a kdyz budes mit relativni stesti a nepadnes na znalce co SP nema rad jako takovou (kdyz se rodice dohodnou, proc ne, ale ...neshody, atd, atd = nejde), padnes na dalsi typ, co vidi co vse je spatne, ale radeji necha situaci uklidnenou (protoze takova fakticky je, remcas, ale akceptujes vse co matka dela, deti sporem nezatezujes). Ten znalec vidi jak moc matka chce deti, jake vselijake prasarny udela aby toho dosahla - a obava se do "fungujiciho" stavu sahnout (stejne jako nasledne soud) v obavach co by mohla vyvadet pak. Tak ti navrhne kosmeticky kousicek pridat, aby se vlk nazral...
Znalcu co to v tehle situaci risknou moc neni.

Chyba byla vubec na zacatku nejakeho znalce chtit - proc? Ty umis pecovat a pecujes, matka umi a pecuje ... tak na co znalce?? Ke znalcum se upiraji (posledni) nadeje otcu v tve situaci. Bohuzel marne.

Dej prosim pak vedet dalsi vyvoj.

Nera
Nováček fóra

Příspěvek od Nera » 10 čer 2019 23:05

Chlapi, tohle je prostě hrozné.
A to do toho šlapete.
Kdo do toho nešlape, protože nechce týrat vlastní děti, je těžce druhej.
Otázkou je, co na na řeknou za deset let ty děti..... 😐

Odpovědět