Zkusenost s okr. soudem Brno venkov

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Zkusenost s okr. soudem Brno venkov

Příspěvek od HIPO » 04 črc 2019 15:45

Chci se podělit o svou zkušenost, jak funguje soudnictví.

Výchozí stav:
Děti v péči matky, styk s otcem dohodou.
Téměř dva roky fungoval styk s otcem 10nocí v měsíci (od věku dětí 2 a 5).
Podal jsem návrh na střídavou péči, tj. změna z 10 na 14dnů, změna poměrů: děti začaly chodit do ZŠ a MŠ, matce skončila mateřská.
Návrh jsem podal necelý rok od toho, co soud schválil dohodu o péči.
Děti se mnou žijí ve spol. domácnosti s dalšími 2dětmi podobného věku, které má moje partnerka ve stříd. péči.

OSPOD:
Matka navrhuje omezení styku na 1x za 14 dnů. OSPOD matku informuje, že to nemůže, že by to znamenalo sníženou rodičovskou zodpovědnost s možnými následky. Matka na tom i tak trvá.
OSPOD si pozval děti (7, 4) na pohovor. Matka je tam vedla a důkladně je připravila, takže ve spisu OSPOD se objevilo "dcera pláče, pak říká, že střídavka ne, protože za rozvod může táta).
OSPOD z tohoto vyvodil jedinný závěr - děti střídavku nechtějí. Ani nezohlednil, že mladší dítě se k ničemu nevyjádřilo, páč tomu vůbec nerozumí.

Matka:
Kategoricky nesouhlasila, na OSPOD špína na otce, mediace za účasti jejího právníka atd.
Ale přitom matka souhlasila se střídáním o prázdniných po týdnu.
Dokonce starší dceru půl roku před jednáním přesvědčila, že už u mě nebude smět spávat. Ta to samozřejmě hrozně obrečela. Naštěstí to omezení matka nerealizovala.
Ironie je, že matka má partnera, který má též dvě děti ve střídavce a o střídavku prý s bývalkou dlouho soudně bojoval.

Děti:
Komplikovaná otázka.
Když jsou se mnou, jsou šťastné, nic jim nechybí, nepláčou (když je matka před předáváním nevystresuje), normálně spí celou noc, znají z našeho prosředí co je to střídavka, na mámu se ani nezeptají, když mají odjíždět k matce, reagují slovy "ach jo".

Soud:
Nenastala změna poměrů. - rozpor s judikátem ÚS
Bydlíte od sebe moc daleko - 45min autem. - rozpor s judikátem ÚS
OSPOD: špatná komunikace rodičů, děti na pohovoru řekly, že nechtějí střídavku.
Požadavek na rodinný život, nevlastní sourozence, otce, není důležitý.
pozn.: po soudu jsem se dozvěděl, že na Brno venkov se v současné době zamítají všechny střídavky.
V ústním odůvodnění zaznělo "Rozvedli jste se, tak teď musí někdo trpět". Asi tím myslel mě.

Výsledek: omezení styku z 10dnů na 6, tj pouze víkendy 1x za 14 dnů. Vánoční svátky VŽDY u matky, letní prázdniny 3 týdny.

Co jsem udělal špatně:
Děti na OSPOD nesmí v doprovodu jen jednoho rodiče. Ideálně požádat OSPOD ať udělá šetření v domácnostech obou rodičů. Jak je někde napsáno, že děti nechtějí, je to průšvih, i kdyby dětem byly jen 3 roky.
Moje právní zastoupení stálo za h..., nepředložili jsme žádné důkazy, ani odvolání na judikáty ÚS. Školník by tu práci udělal lépe.
Výslech matky ze strany mého právníka byl tragický.
Na OSPOD se vyměnila pracovnice, která o nás nic nevěděla a bez problému u soudu souhlasila s omezením styku.
Myslel jsem si, že první stání u soudu je i to poslední. Soudce toho využil a během hodiny to zamítnul.

Takže pokud se někdo chcete taky soudit proti vůli matky a potažmo i malých zmanipulovaných dětí, tak se dobře připravte. Zprávy ze školy, požádejte o návštěvu OSPODu u Vás, nenechte druhého rodiče dovést děti s instrukcemi na OSPOD. A hlavně soud nevyhrajete na prvním stání. Podle toho, co u soudu zazní, tak žádejte o doplnění důkazů, přečtení zpráv z OSPOD, ze školy atd. Co se u soudu nahlas neřekně, to jako by neexistovalo.

Cupet
Uživatel(ka) fóra

Re: Zkusenost s okr. soudem Brno venkov

Příspěvek od Cupet » 07 črc 2019 16:45

Po bitvě je každý generál… Brno venkov nebo Zlín..., i u právníka je to těžko. Z osobní zkušenosti mohu říct, že pocitově mě první stání paní právnička pomohla od péče. Na druhou stranu mě od začátku radila, co a jak, jenže to z mého pohledu v té době bylo kruté a bezohledné k dětem. Vždyť byly rozhozené ze situace, a ještě je stresovat přetahováním… Neměl jsem zkušenosti a věřil, že soud uvidí i z prostého vylíčení poměrů jaký je stav. Při jednání také moc „nezabojovala“. OSPOD je fašistická militantní organizace, kde nejednají ve prospěch dětí, to už je mnohokrát prokázáno. Chtělo se to fakt lépe připravit a poradit nejen s právníkem, ale možná i tu. Jde tu nalézt mnoho postřehů i kontaktů (díky moc za tento web). Chce to udělat dobře odvolání, bezdůvodné snížení péče, ovlivnění, judikáty... Hlavně pokud nebylo vše projednáno, soudem nebyly vyžádány důkazy nebo něco opomenul, tlačit na vrácení zpět k okresnímu soudu. U krajského totiž není další cesty, jen ústavní a ten na to kašle. Krajský je si toho vědom, a tak jeho výroky vždy stály za to… Proti jemu je OSPOD Vídeňský chlapecký sbor.
Problém je, pokud špatně vyjde první soud, tak je cesta těžká… Chce to od začátku dobrého průvodce. A hlavně sám studovat a ležet v tom podnikat kroky v duchu snahy domluvy s matkou na spolupráci. Právník zkonzultuje, co a jak u soudu a jakou cestou jít, je nutno jej kolikrát nasměrovat a dát argumenty, nežije život klienta. Bojovat musí každý sám. Navíc právník není motivován prát se do krve, udělá potřebné v určitém rozsahu co považuje za nutné a nanejvýš po boji zhodnotí soudní výron. Na druhou stranu, stejně ví díky soudním poměrům, jak to dopadne a Dona Kychota ze sebe bude málokterý dělat. Ta úloha je na nás, rodičích co nosí v hlavě chiméru právního státu společně s potřebou péče a výchovy svých potomků.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 črc 2019 09:23

HIPO, podle me jsi dalsi z mnoha co doplatil na skodici OSPOD. Tvuj OSPOD a ta konkterni "hodna pani z OSPODU" te definitivne zarizla pranim ditete a dokonale oduvodnila soudkyni rozsudek proc dite matce - protoze si to zmanipulovane dite preje - a je konec.
Podle meho ted uz v odvolani u krajskeho soudu je cesta jen jedna: zpochybnit ze OSPOD a soud nazor ditete zjistil, zkoumal (spravne, dostatecne, zakonne, dite bylo zmanipulovane), atd.....
Ale tohle vse stejne zase ukazuje na konflikt matka - otec = valka o dite.... a zase je tam 90% sance ze tenhle stav "valky o dite" vyhodnoti "hodna pani na OSPOD" i hodny soud tak ze dite je majetek matky (logika tech dacanu je, aby dite odclonili od konfliktu odstavime otce na stejce).

Je to hlava 22, otec chce SP a proto je konflikt, a proto matka manipuluje decka proti otci, a cely system to ala hlava 22 posoudi tak ze SP neni mozna protoze je konflikt rodicu a spatna komunikace a spoluprace a vrcholne cislo sestavy jeste i zmanipulovane decko chce otce zariznout.

PS: jak to tady ctu delsi dobu jako laik vidim nejvetsi prusvih jak otcove pracuji s OSPOD. Proste otec nesmi dovolit aby OSPOD decko (5-7 let) vyslechl, nesmi tam byt ve spisu ze otec s OSPOD byl bezproblemovy kamarad a pak najednou ho OSPOD zarizne "vyslechem ditete".
Podle me je nutno vzdy v situaci ze matka je proti SP utocit na OSPOD, ano je nutno utocit na tu hodnou pani co to pekne hraje na tatinka a kyve hlavou a vyslechne ho... a tvrde do baby ze je podjata, stezovat si a chtit po nic cinnost a protokolovat stiznosti na necinnost, aby kdyz takova hodna pani (ve skutecnosti je to svine z OSPOD) udela vyslech malinkyho decka aby byl cely spis plny stiznosti na "hodnou pani z OSPOD".

Pokud takove svinstvo jako je vyslech ditete 5-7 let naridi soud, tvrde se stretnout i se soudcem a do protokolu namitat, ze je otec proti, ze vyslech nesmi delat podjaty OSPOD, ze je dite nezrale na posuzovani pravnich otazek, ze je dite zmanipulovane, atd.

Sance ze dite 5-7 let ktere je 80-90% casu s matkou vypovi na OSPOD neco jineho nez ze chce byt s matkou - (to co se stalo HIPO) je 0%....a ty svine na OSPOD i soudu tohle moc dobre vedi a hrajou to takhle a bude to casteji a casteji takhle zahrano.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 črc 2019 11:17

Je mi z toho zase smutno.
Tak ted jen dobre pripravit odvolani - vyzdvihnout dlouhodobe vyborne fungujici mnohem vyssi peci otce, temer v rozsahu SP, zpochybnit vyjadrene "prani ditete" - deti v tak nizkem veku nejsou dostatecne zrale, aby se vyjadrovaly k tak zavaznym otazkam. Ted jedine jit do loterie znalce, a chtit aby to kraj vratil s tim, ze ono "prani deti", by mel prezkoumat znalec, zjistit zda je opravdu takove jako uvadi ospod, a zda je opravdu v jejich zajmu omezeni tve pece.

Myslim, podle tvych prispevku, ze si te otec supnul do skatulky tatinka co chce sp aby platil nizsi vyzivne - a potrestal te za to. Tohle se uzasne povedlo odpurcum SP - vsugerovat vsem ze to tatinkove chteji jen kvuli vyzivnemu. Ty si se bohuzel mozna nechal zatahnout do diskuzi kdo co plati, ze bys taky mohl uplatnovat danove zvyhodneni, atd - a vsichni hned - ha jde mu o penize ... Samozrejme, je to frustrujici a financne namahave, starat se treba tretinu doby, deti samozrejme v tu dobu zivit, kupovat jim k sobe obleceni, atd - a jeste posilat matce tolik co staci na jeste jedny dalsi deti :-) .. ale jak se otec ozve, je za lumpa co nechce platit.

Ospod - s tim ted uz nic moc nenadelas. Stiznost na prubeh "vyslechu" ditete v prostredi u matky, a na podporu ospod vyrazneho omezeni tve pece bych ale poslal - vedouci ospod. Kdyz to pak znalec doporuci jinak, jeste bych popis jejich chybneho postupu jako stiznost zopakoval - znalec potvrdil jejich chybne vyhodnoceni zajmu ditete - at to nedelaji ostatnim.

Soud - rozjizdet soud bez jasne podpory deti, bez toho aby deti vedely co a proc po soudu chci, a aspon u mne jasne rikaly fajn, to chceme, s tim souhlasime - to je cesta do pekel. Jedine, kdyz z prvniho rozsudku je situace uz tak spatna, ze byt horsi nemuze, nebo kdyz matka rozsudky porusuje.
Cupet píše:
07 črc 2019 16:45
.... Na druhou stranu mě od začátku radila, co a jak, jenže to z mého pohledu v té době bylo kruté a bezohledné k dětem. Vždyť byly rozhozené ze situace, a ještě je stresovat přetahováním…
jj, to je fakt jedina funkcni cesta, u deti 3+. Opravdu od pocatku nedopustit aby ti matka deti "pujcovala", trvat na stejne peci i za cenu pretahovani, "kradezi" deti ze skolky, atd. Mluvit s nimi, vysvetlovat proc a jak, nenechat matku dlouhodobe peci omezit. Ale opatrne, hrozi PO, asistovane styky, atd. Nejdriv zkonzultovat jak, aby se riziko minimalizovalo.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 črc 2019 11:50

To omezeni pece v novem rozsudku (omezení styku z 10dnů na 6, tj pouze víkendy 1x za 14 dnů. Vánoční svátky VŽDY u matky, letní prázdniny 3 týdny) nenabylo pravni moci (budes davat odvolani).
Pozor durazne trvej na starem usporadani 10 noci v mesici....situace se tim krute vyhroti a matka zacne peklo a sceny.

Ted teprve budes muset ukazat skutecne tvrde usili, pokud podlehnes manipulaci matky ktera se vytasi s nepravomocnym rozsudkem a rekne ze plati hned ted bez ohledu na odvolani tak jsi v haji a uz definitivne, nez bude dalsi soud a dalsi rozsudek ubehne rok nebo dva roky.

Pak uz budou vsichni jen opakovat ze si deti na novy rezim 6/30 dobre zvykly a ze si to tak preji a tecka, uz definitivni.

Ted bude hodne zalezet na tom jak jsi psychicky tvrdy/odolny nebo mekky, pokud vymeknes a sesypes se a nechas bezet styk 6/30 tak game over.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 12 črc 2019 11:42

Díky za reakce.
Rozhodně budu dělat vše pro to, aby styk do vyneseni pravomocneho rozsudku nebyl žádným způsobem matkou krácen oproti dosavadnímu stavu. Zatím nám prazdniny jedou v režimu 7/7, za což jsme všichni rádi.
Na OSPOD jsem podal stížnost na postup pracovnice, která v rozporu s obsahem spisu a dosavadního postupu OSPODu navrhla soudu omezení styku. Jestliže k omezení styku mají být dány zákonné důvody, pak je chci vidět napsané na papíru. Taktéž chci vidět na papíru napsané, z čeho OSPOD vyvozuje problém v komunikaci rodičů.
Vůbec to posuzování komunikace je docela absurdní. S bývalou se člověk vcelku normálně baví, píše, domlouvá se co a jak když jsou děti nemocné, ale když matka na OSPODu udělá cirkus, protože má panickou hrůzu z toho, že by otec mohl mít právo o děti pečovat, tak je vymalováno. A OSPOD to vyhodnotí (nikoliv písemně do spisu), že nefunguje komunikace, a že je to vina otce.
Taktéž jsem si stěžoval na vyhodnocení a prezentování "pohovoru" s dětmi.
O výsledek se posléze rád podělím.

Odvolání mi zpracoval "forU", kterému tímto děkuji.
Pro představu. Text odvolání od něj měl formu "tohle soud vyhodnotil a udělal špatně, protože ...zákony... judikáty ÚS...označení nekorektniho postup OSDOD i matky atd". Zatímco od právničky to bylo navrzeno stylem "nam se ten rozsudek nelibi, neni spravedlivy".
Na výsledek si zřejmě nějakou dobu počkáme...

Co se týká práce s dětmi, tak stále se mi neskutečně hnusí, že bych je měl uplácet, fňukat před nimi jak moc se mi bude stýskat, nebo jinak cíleně přemlouvat, citově vydírat, či dokonce očerňovat jejich matku. Jejich matka je však jiný kalibr... Vzhledem ke svým morálním zábranám nevidím šanci, jak je přesvědčit aby třeba na OSPOD řekli, že chtějí být s oběma rodiči stejně. Starší dcera mi řekla, že na OSPOD už nikdy nechce jít za žádnou cenu.

Co mi ještě nejde do hlavy je, že když někde dva roky funguje režim např. 3/14 dva roky, tak se na to svede, že děti si zvykly, že rozšíření styku není dobré kvůli stabilitě. Naopak, když někde funguje styk 5/14, tak soud bez okolků omezí styk na 3/14. Nemá k omezení styku snad být dán zákonný důvod? Podotýkám, že i u soudu matka řekla, že to "vyhovuje především dětem".

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 črc 2019 14:37

HIPO píše:
12 črc 2019 11:42

Odvolání mi zpracoval "forU", ....
.... Zatímco od právničky to bylo navrzeno stylem "nam se ten rozsudek nelibi, neni spravedlivy".
......

Co se týká práce s dětmi, tak stále se mi neskutečně hnusí, že bych je měl uplácet, fňukat před nimi jak moc se mi bude stýskat, nebo jinak cíleně přemlouvat, citově vydírat, či dokonce očerňovat jejich matku.
...Starší dcera mi řekla, že na OSPOD už nikdy nechce jít za žádnou cenu....
JJ, proste umi. Uz si neco zazil. Jakekoli podani soudu musi byt vecne, strucne, jasne..
Naprosta vetsina pravniku se musi vest - predepsat jim to a nechat je jen to pripadne ucesat a podepsat - a mit pravnika "jen" aby se soudkyne chovaly u soudu korektneji.

Neee - to v zadnem pripade nemyslim. Ale od zacatku s nimi o vsem otevrene mluvit, a ptat se jich na nazor. Kdyz to od zacatku otec nedela, matka timhle zpusobem dokaze ze budou opakovat to co jim rika, a u otce "o tom nebudou chtit mluvit" (protoze si samy uvedomuji, jaky "faul" to je, a jak moc mamka chce tatkovi ublizit - ale, proboha, je to mamka ... a mame radi ji, i tatku ... ale treba, treba, kdyz to rekneme - jak rika mamka, bude klid? Bude to vic fajn?).

Rekla ti treba PROC tam nechce jit? Tipuju ze ne, ze o tom "nechtela mluvit".

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 12 črc 2019 14:56

No doplnil bych ze si myslim ze 7 let decko uz umi chapat i konflikt rodicu. Myslim ze otec by mel rikat decku skolniho veku, koukej Marusko/Pepiku, tatinek by chtel abys byla/byl s tatinkem a s maminkiu stejnou dobu a maminka chce abys byla u maminky a tatinka vidala malo a proto mame s maminkou konflikt a proto se soudime a proto se pta pani na OSPOD atd...
Vpodstate nevidim duvod to decku ve skole nerikat dospelym zpusobem? Jak to pred deckem chces i do budoucna utajit, odklonit to, nerikat to, tabuizovat to?
Stejne decko konflik rodicu musi citit a tusit instinktivne. Jasne decko nedokaze strukturovane ten konflikt chapat a popsat slovy a prave proto podle me by decko melo dostavat tyto "dospele informace" - neunikne tomu poznani, casem to stejne bude chapat.
Nemam s tim osobni zkusenosti ale mluvit s deckem otevrene, "dospelacky" je lepsi nez aby decko masirovala jen matka.
Jasne je to neprijemne pro decko a hlavne pro otce tyhle vysvetlovaci rozmluvy, ale nemluvit o tom je jeste horsi varianta.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 12 črc 2019 18:20

HIPO píše:
12 črc 2019 11:42
...Na výsledek si zřejmě nějakou dobu počkáme...
Jo a jeste bych nedoporucil souhlasit s jednanim odvolaciho soudu bez ucastniku - pokud by soud usoudil, ze se odvolavate jen v pravnim posouzeni veci a neni potreba vest klasiicke liceni.
Bez ucastniku odvolaci soud dokaze nekdy neuveritelne veci, vyzobat si z rozsudku, ze spisu, i odvolani jen co chce, zbytek proste tise ignorovat, a postavit na tom rozsudek bez moznosti odvolani. S ucastniky a protokolaci doplneni a vyslechu se mu takova vec dela mnohem obtizneji, tak, aby to do oci nebilo.

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO » 04 zář 2019 08:13

Simpson123 píše:
08 črc 2019 11:50

Pozor durazne trvej na starem usporadani 10 noci v mesici....situace se tim krute vyhroti a matka zacne peklo a sceny.
Jsi jasnovidec? :lol:

Tyden před koncem prazdnin matka udelal pri prebirani deti scenu, volala na OSPOD, plakala jim, detem atd. Bylo to ciste v rezii matky, ja se jen nevericne dival a nechapal.
Jeste ten stejny den zadala soud o predbezne opatreni, domahala se narizeni styku jen tech 6dnu jak je v nepravomocnem rozsudku.
Tentokrat se soud zachoval zcela spravne. Rozhodl, ze matka nepredlozila nic, co by soudu dosud nebylo znamo, a ze predbeznym upravenim styku tak, jak je uvedeno v nepravomocnem rozsudku, by soud predjimal rozhodnuti odvolaciho soudu, a ze to je nepripustne.

Odpovědět