Návrh matky na zrušení SP, manipulace dětí

Johny
Nováček fóra

Návrh matky na zrušení SP, manipulace dětí

Příspěvek od Johny » 08 črc 2019 13:04

Ahoj všem,

můj případ průběžně řeším s ForYou, ale budu vděčný za jakoukoli další radu. Po roce od přestěhování matky do 30 km vzdálené vesnice teď matka podala návrh na zrušení SP. SP cca 3 roky, kluci 6 a 11 let, po peripetiích s matkou nakonec dohoda, týden - týden. Hlavní argument matky je špatná komunikace, stres dětí ze SP, ze mě, z toho že ji nerespektuji apod. Matka zatím popírá, že by dětem chtěla změnit školu do místa jejího bydliště, ale 100 % vím, že právě o to jí jde. Rok je teď vozila do školy ke mně. Matka si zatím nechala zpracovat na zakázku psychologické vyšetření dětí bez mého vědomí (kluci se mi pochlubili, co měli říct a kolik krabic lega za to dostali), OSPOD matku jednou větou bez odůvodnění podpořil a třídní učitelka staršího syna jakožto kamarádka matky (aniž by za celý rok cokoliv podobného zmínila) napsala amatérský přípis, že syn je v mých týdnech plačtivý a teskní po matce, tak nedoporučuje dále střídavou péči.

Mladšího syna tahá matka bez mého vědomí cca půl roku po vyšetřeních u psychologů a zkouší, kdo by jí napsal zprávu požadovaného znění. Takto jsem už odhalil nejméně 2 psychology, o kterých mi sám syn řekl, navštívil je a tito mi řekli, že matka požadovala vyšetření syna, neboť má údajně běsy ze střídavé péče atd. Psychologové požadovali rovněž účast otce, matka se už u nich pak nikdy neukázala. Před rokem jsem na žádost matky svolil k psych. vyšetření syna kvůli počurávání, psycholog napsal zprávu, že syn má rád oba rodiče, SP vnímá jako přirozenou atd. Toto matku zjevně neuspokojilo. Aktuálně jsem opět zjistil, že matka oslovila další lékařku, tato s ní a synem již měla 1 sezení v červnu. Navštívil jsem ji a sdělila mi, že dalšího sezení se mohu zúčastnit. Matku o mé návštěvě informovala a tato mi obratem napsala, že mě informuje o vyšetření syna tehdy a tehdy a že se ho mohu zúčastnit. Teď rěším dilema, jak se zachovat. I přes veškeré moje vysvětlování klukům, co je spravedlivé, o co by přišli apod. jsem si téměř jist, že na plánovaném vyšetření, které se bude konat po téměř týdnu pobytu syna u matky, tento paní doktorce napovídá za odměnu přesně to, co mu matka řekne. Matka mi nedovolí se synem pobýt před vyšetřením a nějakých 10 min v čekárně to nespasí. Aby pak nebylo proti mně, že za mé přítomnosti syn vypověděl, že chce být u matky atd.
Další věcí je, že matka syny manipuluje těmi nejhoršími způsoby, vykládá jim nesmysly, slibuje nemožné, těsně před předáním objímá a pláče, že chce být pořád s nimi. Kluci už mi sami říkají, že máma jim lže, hodně věcí už pochopili, ale po týdenní masáži u ní jsou vždy vykolejení. Oslovil jsem osobně několik psychologů s žádostí o objektivní vyšetření kluků s cílem zjistit možnou manipulaci ze strany matky, nabídl úhradu mimo pojišťovnu, zatím mi všichni odpověděli, že takové vyšetření neprovádí a když tak pouze na požadavek soudu. Neměl by tu někdo doporučení na lékaře, který by takové vyšetření provedl? Nejlépe z Moravy?
Rovněž budu vděčný za postřehy všech, co atak matky na fungující střídavku ustáli.

tulen2
Stálice fóra

Re: Návrh matky na zrušení SP, manipulace dětí

Příspěvek od tulen2 » 09 črc 2019 10:39

Johny píše:
08 črc 2019 13:04
... řeším s ForYou..

.. OSPOD matku jednou větou bez odůvodnění podpořil....
... třídní učitelka staršího syna jakožto kamarádka matky (aniž by za celý rok cokoliv podobného zmínila) napsala amatérský přípis, že syn je v mých týdnech plačtivý a teskní po matce, tak nedoporučuje dále střídavou péči.....

.... Takto jsem už odhalil nejméně 2 psychology, .... matka se už u nich pak nikdy neukázala. ...

...Před rokem jsem na žádost matky svolil k psych. vyšetření syna kvůli počurávání, psycholog napsal zprávu, že syn má rád oba rodiče, SP vnímá jako přirozenou.....

.....Teď rěším dilema, jak se zachovat....
Urcite ti radi dobre.
Co bych delal ja:
na postup ospodu poslal stiznost, pozadoval zduvodneni, poukazal na bezproblemovou SP (ta zprava co mas z pocuravaci navstevy) a spokojenost deti. Stiznost bych nejdriv adresoval jen vedouci ospod.
Podle pouzite formulace - poslal bych stiznost na ucitelku, svevolne zasahovani do rodinnych pomeru, vypichnout ze je kamaradka matky a zneuziva sveho postaveni ucitelky a vaznosti instituce skoly. Opet - bezproblemove probihajici SP, pokud pozoruje na detech nejake zavazne problemy, mela kontaktovat ospod - komu pripis poslala? (edit - poslal bych reditelka, zrizovatel, skolni inspekce)

Slo by aby pripadne ti psychologove napsali neco co po nich matka chtela, aby bylo videt ze obchazi jednoho za druhym? Ze driv nebo pozdeji najde nekoho kdo ji napise co bude chtit? Ono se jim do toho urcite ani trochu chtit nebude ... ale osobne bych vysvetlil situaci, objasnil ceho se obavam, a pozadal jestli by - kdyz by to zacinalo vypadat treba spatne, nejakou zpravu by matka vytahla nemohli ....

Super, ze to s pocuravanim dopadlo takhle. Takze jedna zprava ze SP je pro deti ok je uz na svete ...

Co ma byt predmetem toho dalsiho vysetrovani deti? Obou, nebo jednoho? Osobne bych tam urcite jen tak nesel. Nejdriv bych chtel detailne objasnit, co je predmetem vysetrovani deti, a podivil bych se, ze mi matka sama nedala vedet, ze se nejake dalsi vysetrovani chysta - vzdyt je to nedavno, co jste byli se synem kvuli pocuravani (uz prestalo? Pocurava se nekdy u tebe?) .... Vyslovne bych ucast neodmitl, ale chtel vedet proc to ma byt, proc to neni ten samy psycholog jako minule, vzdyt prece uz vas a deti zna, tak neni logicke jit zase k jinemu.

No a co deti? Kdyz se jich otevrene zeptas, vysvetlis ze se bojis ze mamka chce aby u tebe byli min, co si o tom mysli oni? Zkusil bych kazdeho zvlast, a pak jeste oba dohromady, kdyz bude vhodna prilezitost. Nenasilne s nimi o tom mluvit. Co se jim treba na tom jak to je ted libi, nelibi, co byste treba mohli delat jinak ....

Kdyz na vysetreni nepujdes, porad si v lepsi situaci - matka bude mit prinejhorsim canc bez ucasti otce, kdezto existuje rok stary seriozni nalez psychologa, jak jsou deti spokojene, za zkoumani a ucasti obou rodicu.

Bude z toho kdyz do toho matka pujde asi nekolikaleta soudni bitva se znalcem. Osobne bych deti k dalsim psychologum netahal, stavel na zprave co uz mas, na bezproblemovem prubehu. A soustredil se na komunikaci s detmi, aby vedeli, co se deje, co chce mamka, co chces ty, ze je oba mate radi a tak jak to je ted je super, spravedlive.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 09 črc 2019 11:00

Z meho laickeho pohledu je nejdulezitejsi aby zustala skola u otce (deti jsou tam zvykle, maji tam kamarady, atd.).
To ze matka musi decka vozit 30km do skoly se matce silne nelibi a bude kopat, protoze ten opruz s dovazenim decek 60 km denne ji musi srat a ubirat spoustu penez a casu (kazda cesta 150Kc + minimalne hodina v haji, to mas kazdy mesic 2000 Kc + 10 hodin v cudu).

To vysetreni decka u dalsiho psychologa - laicky bych to videl tak ze nejlip toho psychologa vyhledat ted ihned pred tim nez tam nakraci matka, v klidu bez matky a bez deti bych radil promluvit s psychologem ze matka uz obesla x psychologu (jmena psychologu si napis na papir a dej tam kontakt na konkretni osoby, aby ten dalsi psycholog mohl zavolat tem jinym psychologum a overit si stav veci telefonem, tohle telefonovani mu i navrhni, vysvetli ze matka usiluje o zruseni SP a ze deti manipuluje a ze taha decka od cera k dablu, navrhni aby po vysetreni sepsal zpravu i s timto dovysvetlenim jak to matka dela a jak obchazi psychology, navrhni otazky psychologa na matku).

Imho pokud tam nakracis a matka privede decko po tydennim vymyvani mozku ditete bude to mit predvidatelny prubeh: Dite tam bude povidat namemorovane vety jak je otec zly, matka bude prikyvovat, ty tam vypenis a zvysis hlas a padne nejake ostre slovo na matku, dite je male zacne plakat.....a psycholog napise nejaky blabol ze vztahy jsou konfliktni, mozna pokud bude psycholog fajne napise ze matka decko zmanipulovala.

Ale na tohle tema manipulace decka pozor i sami soudci explicitne (bylo tu pekne video) priznavaji ze 100% deti je zmanipulovano ve valce rodicu, takze nakonec z cele akce stejne jen vyleze nejvic konflikt rodicu = SP neni vhodna.

tataoddeti222
Nováček fóra

Příspěvek od tataoddeti222 » 15 lis 2019 11:55

Zajimalo by me, jak se da prokazat, ze matka vytvari konflikty zamerne a pak na ne poukazuje. Cokoliv hodnoti, hodnoti negativne, ackoliv to funguje. Ona proste ma neprijemny pocit, ze se o lasku deti musi s nekym delit, ze by se mela domlouvat, ze nekdo neuznava jeji "absolutni pravo na deti".
S konfliktni matkou je opravdu tezke porizeni. rad bych mel pocit, ze to soud prokoukne... nemam.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 lis 2019 12:32

tataoddeti222 píše:
15 lis 2019 11:55
Zajimalo by me, jak se da prokazat, ze matka vytvari konflikty zamerne a pak na ne poukazuje. Cokoliv hodnoti, hodnoti negativne, ackoliv to funguje. Ona proste ma neprijemny pocit, ze se o lasku deti musi s nekym delit, ze by se mela domlouvat, ze nekdo neuznava jeji "absolutni pravo na deti".
S konfliktni matkou je opravdu tezke porizeni. rad bych mel pocit, ze to soud prokoukne... nemam.
Casto to OSPOD, soud i soudni znalec pozna a prokoukne. To bych nemel strach. Problem bude ze ta informace ze matka je problemova pro tyhle instituce casto znamenaji rovnici - je konfliktni vztah rodicu = SP neni vhodna.

Samozrejme je spravne v takove sitaci postupovat podle rovnice, matka dela problemy = vyhradni pece otce....ale takhle to opravdu v CR nefunguje.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 lis 2019 12:55

Simpson123 píše:
15 lis 2019 12:32
tataoddeti222 píše:
Casto to OSPOD, soud i soudni znalec pozna a prokoukne. To bych nemel strach. Problem bude ze ta informace ze matka je problemova pro tyhle instituce casto znamenaji rovnici - je konfliktni vztah rodicu = SP neni vhodna.

Samozrejme je spravne v takove sitaci postupovat podle rovnice, matka dela problemy = vyhradni pece otce....ale takhle to opravdu v CR nefunguje.
Souhlas. Přítel to má v každém zápisu z vyšetření psychologem i v posudcích. Včetně těch, kde byly jen děti - Anička uvádí, že táta a máma se hodně hádají o tom, jak dělat různé věci s námi. Ale většinou je to nakonec podle maminky. A Adámek říká, že neví a je mu to jedno. Zápisy od mediátorů, případových seeních s více odborníky taktéž.

Ale stále je to přesně o tom, co píšeš - vyhovíme konfliktnímu rodiči, nekonfliktní nebude dělat takový vyrvál a bude klid.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 lis 2019 13:11

Lamo opatrovnicky sytem proste jen a pouze uprednostnuje matky/zeny.
Takze bavime se jen a pouze o tom ze system nahrava konfliktnim matkam, urcite system nenahrava konfliktnim otcum, naopak konfliktni otce sytem (OSPOD, soud, policie) usadi rychle a efektivne, vcetne instrumentu jako zakaz styku / asistovany styk a podobne.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 lis 2019 13:20

Simpson123 píše:
15 lis 2019 13:11
Lamo opatrovnicky sytem proste jen a pouze uprednostnuje matky/zeny.
Takze bavime se jen a pouze o tom ze system nahrava konfliktnim matkam, urcite system nenahrava konfliktnim otcum, naopak konfliktni otce sytem (OSPOD, soud, policie) usadi rychle a efektivne, vcetne instrumentu jako zakaz styku / asistovany styk a podobne.
No jistě nahrává ženám. Ale věřím, že když bude nějaká submisivní ženská a otec, co si půjde za svým přes mrtvoly, tak sen systém, taky často podpoří matku v tom, aby matka agresnivnímu otci ustoupila, pokud k tomu bude alespon tochu svolná.

Ale to je právě ten rozdíl - mě přijde, že i jinak submisivní ženská se prostě za své děti rve. Kdežto ty chlapi se tváří uplně bezzubě, rezignovaně. A přesně jak tu popisuje Cupet- ještě dobrovolně odevzdá matce dítě ve svém čase. Chpeš, že matku, i tu nejvíc submisivní, kterou znám, by todle ani nenapadlo? Kdežto těch troubů, co todle dělaj, znám hromady?

A to fakt nemluvím o soudem nebo OSPODem podpořeným jednání. Todle fakt mluvím jen o takovém tom zadupání ex, že děti prostě chce, protože... A oni to udělaj, protože se bojí konfliktu. Bojí se ho za trvání manželství, bojí se ho i pak.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 lis 2019 13:43

No Lamo pravda je ze se otcove boji konfliktu opodstatnene, protoze matka konflikt vyvola a potrestany je justicnuim systemem v 99% otec. To zase i tomu Cupetovi musime priznat ze i kdyz je to 3S slaboch a delal a dela hrube chyby tak zkratka ten system je proti nemu, ublizuje mu, tresta otce za snahu starat se o vlastni deti, atd..
Koukej i treba ja sam moc dobre citim jak system funguje diskriminacne, zatim laviruju mimo soud v poradne, ale i tam me psycholog tak diskriminuje az me to urazi a kdyz zacnu neco argumentovat o rovnosti, ferovosti atd tak me jen a pouze setre tim ze dite potrebuje vic maminku protoze je primarni pecovatel a tecka....
Ten system opatrovnictvi v CR je opravdu jednosmerna silnice k vyhradni peci matky, podle meho jedina vec co se zmenila je ze i ty nejvetsi idioti v CR na soudech a OSPOD uz teda chapou ze 2/14 je malo, takze jedou mantru siroky styk 3/14 - 4/14 + drsny alimenty jako trest ze se otec chce starat.
Tohle do me husti na poradne i psycholog, ze proste 2/14 + v druhym tydnu 1 prespani u otce je tak akorat dostatecny styk....takze cely vyvoj oparovnickeho systemu je o tom 1 prespani navic ve stredu a mozna nejake to odpoledne pod dohledem matky je OK . A zmenila se retorika, a soudni zneuzivani deti k vyjadrovani prani decka nebyt s otce uz tak nejlip kolem 6-10 let (to driv nebylo myslitelne, dnes je to bezna prasarna i na US).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 lis 2019 14:56

tataoddeti222 píše:
.... rad bych mel pocit, ze to soud prokoukne...
Jak uz psal simpson - casto prokoukne, znalec to prokoukne temer vzdy. Ale temer nikdy to jasne nenazve jako negativum matky, temer nikdy to "neodmeni" navrhem na SP - to co rozhoduje, je fakticky stav. Otec vyrovnane pecuje, dite je "tak spokojene" = bude velice pravdepodobne SP, ackoli matka nesouhlasi. Otec se podvolil diktatu casu matkou a doufa v napravu soudem = MOZNA dostane o kousicek casu vic nez matka dobrovolne nabizi, ale pecematce uz zustane. Deti v tehle situaci NIKDY nereknou, ze by chtely byt u tatky vic.

Ti co jsou v system presvedceni ze "dite matce" je volba spravna, tak ty konfliktni chovani matky rozhodne neodradi (to by musel byt uz extreme tezky kalibr evidentne hodne poskozujici dite, aby otocili a bili se v prsa, ze oni to prece tak nedelaji vzdy, koukejte, zrovna tady tatinek ....)
No a I ti pokrokovi, rozumni, se boji. Vidi, ze "to" funguje. Nojo, otec frfna, dite s nim je malo ... ale FUNGUJE TO. Kdovi co by nastalo kdyz reknu dejte SP? Zacne pak matka vyvadet tak ze to naopak bude jeste horsi? Hmm, tak radsi navrhnu jen pridat odpoledne a zachovat stavajici stav, ono se to snad srovna...

Takze tatinkove, jestli chcete SP, vyrovnanou peci, zacinejte s ni co nejdriv po rozchodu - jinak sanci skoro jiste nemate, kdyz konfliktni matce ustoupite a budete doufat, ze to "nekdo" prece oceni a srovna.

Odpovědět