Návrh matky na zrušení SP, manipulace dětí

Simpson123
Stálice fóra

Re: Návrh matky na zrušení SP, manipulace dětí

Příspěvek od Simpson123 » 15 lis 2019 15:46

BTW u me dominuje v uvazovani co mam delat a proc se o SP snazit: hlavni aspekt VP matky je ze to strejda stykani 2-3/14 s tim jak decka rostou postupne vyprchava a vytraci se vztah, az nakonec nekde kolem 15 let v puberte dojde k definitivnimu odcizeni ditete a otce. Toto postihne 90% deti ve vyhradni peci matky (ze sveho okoli mohu potvrdit 100% vyskyt tohoto jevu).
Zastanci VP matky tohle vedi. A dopady tohoto masoveho 90% jevu podcenuji, respektive zduraznuji ze konflikt rodicu skodi detem a proto aby se deti odclonily od konfliktu rodicu tak dame decka matce a deti uchranime zla konfliktu.
Imho system VP matky je Ok pro cca 10% deti a 90% deti drsne celozivotne mrzaci ztratou otce.
V uvahach odborniku ala Klimes a spol ta chyba bude nejvic v empiricke (kvantitativni) analyze, tyhle odbornici razi politiku VP matky aby ochranili male procento ohrozenych decek (10%) a obetuji tech 90% decek ktere dozivotne lidsky zmrzaci.

Kdyz pocitam demografii: 50% rozvody manzelstvi + rozpady vztahu u nemanzelskych rodicu tak mame cca 70% deti co skonci v kolotoci opatrovnicke justice= 90% z nich maji VP matky = 63% populace decek ma otce strejdu stykace.
Strejda stykac 2/14 jak znamo neudrzi vztah s deckem a v 15 v puberte decko definitivne ztrati, takze mame 0,9 x 63= 57% decek v populaci dozivotne zmrzacenych ztratou otce.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 15 lis 2019 16:28

Simpson123 píše:
15 lis 2019 15:46
BTW u me dominuje v uvazovani co mam delat a proc se o SP snazit: hlavni aspekt VP matky je ze to strejda stykani 2-3/14 s tim jak decka rostou postupne vyprchava a vytraci se vztah, az nakonec nekde kolem 15 let v puberte dojde k definitivnimu odcizeni ditete a otce. Toto postihne 90% deti ve vyhradni peci matky (ze sveho okoli mohu potvrdit 100% vyskyt tohoto jevu).
Zastanci VP matky tohle vedi. A dopady tohoto masoveho 90% jevu podcenuji, respektive zduraznuji ze konflikt rodicu skodi detem a proto aby se deti odclonily od konfliktu rodicu tak dame decka matce a deti uchranime zla konfliktu.
Imho system VP matky je Ok pro cca 10% deti a 90% deti drsne celozivotne mrzaci ztratou otce.
V uvahach odborniku ala Klimes a spol ta chyba bude nejvic v empiricke (kvantitativni) analyze, tyhle odbornici razi politiku VP matky aby ochranili male procento ohrozenych decek (10%) a obetuji tech 90% decek ktere dozivotne lidsky zmrzaci.

Kdyz pocitam demografii: 50% rozvody manzelstvi + rozpady vztahu u nemanzelskych rodicu tak mame cca 70% deti co skonci v kolotoci opatrovnicke justice= 90% z nich maji VP matky = 63% populace decek ma otce strejdu stykace.
Strejda stykac 2/14 jak znamo neudrzi vztah s deckem a v 15 v puberte decko definitivne ztrati, takze mame 0,9 x 63= 57% decek v populaci dozivotne zmrzacenych ztratou otce.
Ty procenta ti nějak nesedej. Když bude 50 procent děti rozvedených a 50 procent děti rozeslych rodičů, tak to furt vychází na 50 procent děti, kteří nemají rodiče pohromade, z celkového počtu deti.

A další problém je, že ne za vše může justice, ale prostě jsou stále otcové, a není jich zanedbatelné mnozstvi, kteří o péči nestojí a 3/14 je pro ně azaz. Skoro bych řekla, že jichuze být i více, než těch, kteří pečovat chtějí. Ale možná, kdyby tlak celé společnosti byl, že pečovat je normální, nebylo pro ně z té péče tak snadné zdrhnout.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 lis 2019 17:01

Rozchody rodicu s nemanzelskym deckem - tam se uvadi pouze odhady - cca 80% (tam je to rozchod = pro dite rozvod, proste nesezdani rodice od nemanzelskeho decka jdou od sebe a decko zustane jako temer vzdy u matky), obecne je tam rozchodu u nemanzelskych deti jeste citelne vice nez kdyz se uzavre manzelstvi.

To ze nakonec 70% deti skonci v soukoli opatrovnicke justice jsem napsal nepresne, asi je hodne rodicu s nemanzelskymi detmi co k soudu ani nejdou a domluvi se i bez soudu ze dite bude u matky.
Ale ze 57% decek bude v souhrnu zmrzaceno ztratou otce beru jako konzervativni odhad sociodemograficke situace CR rok 2019.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 15 lis 2019 19:46

A nerozmyslí si ten 15 letý puberťák, že chce být u táty, protože ten mu koupí na co si ukáže, neb tím celou dobu kompenzuje to, že vidí dítě tři dny za měsíc?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 18 lis 2019 11:48

Nera píše:
15 lis 2019 19:46
A nerozmyslí si ten 15 letý puberťák, že chce být u táty, protože ten mu koupí na co si ukáže, neb tím celou dobu kompenzuje to, že vidí dítě tři dny za měsíc?
Co znam z okoli pripady pece matky + otec styk 2/14 - tak typicky decko ve vyhradni peci matky od 10-12 let uz k otci davno chodit nechce a to odcizeni s deckem je dokonale oboustranne = otec take uz nema zajem o "styk s brainwash deckem".

Mensina deti co chodit k otci chteji funguje ze matka rekne Jeniku a rekni si otci o novy mobil, o nove kolo a podobne....pak ano, pokud je rozdil v majetku tohle muze nastat s pubertou ale stejne si myslim ze takove decko bude moralne zkazene uplatky a nejsem si jisty zda mit pak v 15 pubescenta zkazeneho modelem otec je chodici penezenka doma je vyhra otce, asi neni o co stat?
Vyhradni pece matky je casto hra: prohra + prohra + prohra.
Nejvic prohraje decko + prohraje otec + v dlouhodobem dusledku prohraje i ta "vitezne monopolni pecovatelka matka".

PS: teda bude hodne zalezet kdy rozvrat rodiny nastane, kdyz se rozvod udeje s velkymi detmi je to jine nez s kojencem.

Johny
Nováček fóra

Příspěvek od Johny » 13 led 2020 22:12

Ahoj všichni,

po nějakém čase se znovu ozývám. Matka neustále usiluje o zrušení střídavé péče, teď mi dokonce její právnička poslala návrh dohody, kdy poměr dnů 7/7 bych měl dobrovolně upravit ve prospěch matky na 9/5 na asymetrickou SP plus navýšení výživného plus daňové zvýhodnění. Pokud podepíšu dohodu, tak nedá k soudu opětovný návrh na zrušení SP.
Přístup paní učitelek ve škole se mi podařilo celkem úspěšně změnit, stejně tak psycholožka konstatovala, že akutně syn psychiatrickou péči nepotřebuje (připsala však, že podpůrně pro případ budoucích konfliktů by ji doporučovala, čehož se matka drží jak ...... košile).
Akutně však teď řeším nový problém. Matka zjistila, že její opory už povolují, tak se jí teď podařilo zlomit dětskou doktorku plus její kolegyně. Jedná se o lékařskou s.r.o. (více ordinací, více MUDr.), kdy synové roky navštěvovali jednu z ordinací blízko mému bydlišti. MUDr. měly celou dobu celkem objektivní přístup. Cca před půl rokem jsem vedoucí MUDr. osobně informoval, že matka se snaží získávat účelově žádanky na psych. vyšetření synů, že se přestěhovala, že chce zrušit SP, aby byly obezřetné. Setkal jsem se s velkým pochopením. O to větší byl šok, když matka navštívila osobně vedoucí MUDr. a společně nechaly lék. dokumentaci synů přeložit do ordinace v blízkosti nového bydliště matky. O všem jsem se dozvěděl ex post od matky. Na můj osobní dotaz MUDr. koktavě sdělila nesmysly, že matka se přestěhovala a bude to mít blíž (já a kluci do školy dál), že se často píšou zprávy na soud a to bude lepší z této ordinace a že nevěděly, že bych k tomu nedal souhlas. Požádal jsem písemně o respektování poslední dohody rodičů a navrácení dokumentace synů zpět. Odmítly s tím, že je jen zdržuji od práce, že ony sledují hlavně zájem dětí, které to budou mít z domu blíž! (rozuměj od matky) a že pro mě se nic nemění, dál mohu navštěvovat původní ordinaci, když vše mají elektronicky. X krát jsem se přesvědčil, že řada věcí elektronicky vedena není atd. Teď jsem chtěl jako každý rok syna objednat v původní ordinaci na periodickou preventivní prohlídku a ejhle, sestřička mi sdělila, že tam syn nemá kartu, tak mě objednat nemůže. Záhy mi přišel email od vedoucí MUDr., že pokud chci syna objednat na prohlídku, musí s termínem a místem souhlasit matka, jinak to nejde! Nemohu tomu až věřit, že se někdo tak zpronevěří přísaze a svému povolání. Vrchol je, že já na rozdíl od matky, tuto vždy informuji, že bude prohlídka, nebo že jedeme akutně k lékaři. Od ní jsem nikdy takovou zprávu neobdržel. Navíc po svém přestěhování matka často volí systém, kdy při nemoci jednoho syna druhého nechá klidně zdravého doma, aby nemusela toho jednoho vozit ke mně do školy. Když už mě toto začalo opravdu vadit, tak jsem se matky dotázal, zda posledně druhého syna nechala doma z vlastního uvážení, nebo zda byla u MUDr. K mému úžasu mi přišla v pátek kopie zprávy MUDr., kde bylo napsáno s pátečním datem, že syn měl v úterý zvýšenou teplotu, jinak bez obtíží, bratr střevní chřipka. Diag. virosis levis. Dop. preventivně probiotika. Jinými slovy MUDr. zpětně, aniž by kluka v úterý vůbec viděla, lékařským razítkem potvrdila fiktivní sdělení matky a klukovi de facto bez vyšetření potvrdila týdenní absenci ve škole. Synovi nic nebylo, oba dva synové mi to potvrdili. Jelikož slušná domluva a vysvětlení situace selhaly, chystám se do s.r.o. napsat trošku ostřejší dopis, ve kterém poukážu na nerovný přístup k matce a mně. Jsem si téměř jist, že v případě dotazu soudu MUDr. matku podpoří kecy o špatné komunikaci s otcem. Nic jiného nemají, o kluky se starám řádně, i nesmyslné léčebné režimy matky dodržuji. Má někdo lepší nápad, jak situaci s MUDr. řešit? Díky moc!

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 led 2020 09:06

Johny píše:
13 led 2020 22:12
Záhy mi přišel email od vedoucí MUDr., že pokud chci syna objednat na prohlídku, musí s termínem a místem souhlasit matka, jinak to nejde
Tohle je na tom celem asi nejzasadnejsi, to bych vypichoval nejvic, ze zbytku jen vybral nejpodstatnejsi veci (ackoli otci tvrdi ze s terminem a mistem musi souhlasit matka, na jeji prikaz byla zdravotni dokumentace bez vedomi a proti vuli otce prevedena ... vystavuje zpetne na prani matky omluvenky deti ve skole ... nesvedci to o rovnem pristupu a je duvodne velke podezreni ze lekarka se ve spolupraci s matkou snazi o zruseni SP ...., o duvodech jejiho konani tezko spekulovat).

To bych poslal na sro, a pohrozil ze pokud se podobne jednani "jejich" lekarky bude opakovat, podam na ni stiznost na lekarskou komoru. Stiznost bych zatim nepodaval, az kdyz nastane neco dalsiho.

Takhle u soudu muzes uvest ze s lekarkou (ktera nedoporucuje SP a pise nejakou "zpravu") mas dlouhodobejsi spory, stezoval sis na ni jejimu zamestnavateli, a zvazoval si (v dobe soudu uz podal, kvuli "zprave") stiznost na lekarskou komoru.

Zaroven se stav vysvetlit situaci i u te nove, a rovnou ji povez jak uzuz podavas na deni u te stare stiznost na lekarskou komoru ... (jen ted uplne dobre mozna nevim jestli se dobre orientuju v tom kdo je kdo ... u te nove jsi uz osobne byl? stara byla ok, a jeji vedouci ne? nebo?)

Ale jinak bych se drzel od ospod dal, nikde bych nic moc nerozviroval, a hlavne se soustredil na deti, aby byli spokojene, mluvil s nimi, ptal se jich co zlepsit ...

A pravnicce bych odepsal neco v duchu ... deti jsou spokojene, bezte s tim do haje, vyzyvam matku aby respektovala rozsudky o SP a nesnazila se vytrvale o jeji zruseni, pokud bude v teto snaze pokracovat a deti tim poskozovat, navrhnu svereni deti do me pece.

- edit - ted jsem teprve precetl tvuj uplne prvni prispevek .. a jak to je ted? kde deti maji krouzky, jen u matky, nebo i u tebe? Vozis ty deti na krouzky u matky, vozi matka deti na krouzky u tebe? Co vyzvedavani a predavani, jen pres skolu, nebo ty vozis matce a ona tobe? A vubec, co na to cele deti, kdyz jim otevrene reknes ze si myslis ze by mamka asi chtela aby chodili dko skoly u ni a u tebe byly mene, co ony na to?

Johny
Nováček fóra

Příspěvek od Johny » 16 led 2020 14:42

S lékařkami se to má tak, že všechny s několika ordinacemi spadají pod jedinou s.r.o. a mají vedoucí lékařku, která celé s.r.o. vlastní. V původní ordinaci byla lékařka celkem ok, ale lékařka v nové ordinaci plus vedoucí zřejmě po nějaké smyšlené výpovědi matky zcela otočily proti mně (i když při osobních návštěvách dělají, že ony netušily, tak to nemyslely atd.).

Jinak průběh u mě je takový, že de facto celý minulý rok dávala matka na soud různé podněty, pseudonávrhy na výkon rozhodnutí, ke konci již s jasným požadavkem na zrušení střídavé péče, kdy spoléhala na to, že soud v rámci některého z nich prostě už zahájí samotné řízení a rozjede mašinerii. Tak se nestalo a v prosinci 2019 soud i poslední dílčí podnět smetl ze stolu s tím, že je to pouze podnět matky, ne návrh. Teď mi advokátka matky sdělila, že buď přistoupím na dohodu (viz výše), nebo podají návrh na zrušení SP se vším všudy plus dokonce doměřit výživné za 3 roky.
Kluci mají pořád školu u mě (i když matka zarytě tvrdí, že i když bude výlučná, tak je tam bude dennodenně vozit), drtivá většina kroužků je taky u mě, kam matka vozí kluky pouze na 1 kroužek, který zařídila ona, aby je ze školy nemusela vyzvedávat dříve. Na jako by moje kroužky matka nevozí děti vůbec, já na její v místě školy ano. U ní 30 km daleko je pouze fotbal mladšího kluka, který veden matčin přítel. Každý týden mi přijde sms, jak mám jezdit 3x týdně na trénink, pak na zápasy, jinak bude kluk nešťastný. Na zápasy kluka většinou vozím, ale asi přestanu, protože kluka fotbal nebere, chodit tam nechce a dokonce i u matky tam chodí už jen sporadicky (což ona i přes tvrzení syna a rodičů spoluhráčů) popírá:) Předáváme v pátek ve škole, pokud jsou nemocní, tak jedeme k druhému domů. Střídavá probíhá dál, beze změny. Jako podstatnou změnu poměrů matka aktuálně tvrdí, že synové u mě pláčou, jsou nešťastní, když přijedou k ní, tak 3 dny nemluví, třesou se, musí je s přítelem "dávat těžce dohromady", s přítelkyní je dlouhodobě psychicky týráme a pácháme na nich další zvěrstva, která prokážou znalecké posudky na nás.
Kluci už sami zjistili, že matka lže, ale vidím na nich, že se to snaží omlouvat. Každopádně mě tvrdí a celkem jim to věřím, že se jim to líbí, jak to je. Že nechtějí být u matky déle a hlavně nechtějí chodit jinam do školy a že jsou schopni to cizím lidem případně říct. Dokonce dokáží vyjmenovat desítky věcí, o které by ponížením dnů u mě přišli. Mám takový pocit, že zcela jasně vidí, že u nás se jim opravdu věnujeme, výletujeme spolu, vaříme, čteme, snídáme v posteli atd. atd. a v hloubi duše je strašně mrzí, že to jejich vlastní máma pro ně není ochotná dělat, ale omlouvají ji s tím, že to tak jednou bude snad i u ní. Moc by si to přáli. Chápu je, ale vím, že jakmile povolím, matka mě o ně připraví. Na Silvestra jsem jí napsal velmi vstřícný a smířlivý email, že máme krásné děti, které jsou šťastné, zvykly si na dvě rodiny, ke každému se těší a za toto bychom měli být oba vděčni. Prostě s Novým rokem znovu a lépe. Dostalo se mi výsměšné odpovědi, kterou raději nebudu dále komentovat.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 16 led 2020 15:59

Pokud matka novy soud rozjede vidim jako 80% pravdepodobne ze uz to cele soudkyne postavi doslova jen a pouze na prani toho 11 leteho kluka (ten 6 lety se pak s nim jen sveze).
11-12 let je presne ten vek kdy uz soudy vylozene jedou ze deti si neco preji a proto je to jejich zajem = obrovsky prostor pro manipulaci matky. Uvadis drsne priklady co matka vymysli a pokud bezi vymyvani mozku deti ze strany matky proti otci - podle intenzity vymyvani mozku bych si vyhodnotil co delat dal. Pokud tam je manipulace matky silna pak bych zkusil:
1. Zkusil bych s matkou na 4 oci mluvit v tom smyslu abys ji odstrasil od noveho soudu, durazne bych matce rikal ze jestli rozjede novy soud tak budes zadat vyhradni peci otce a matce styk 2/14, tak aby se omezila manipulace deti ze strany matky proti otci. Cil tve komunikace s matkou nyni musi byt ten, aby se matka bala ze novym soudem muze o deti prijit. Matka musi citit ze svym destruktivnim jednanim muze o deti prijit, ze riskuje vabank. Podle inteligence matky musis tu zastrasovaci komunikaci vest primerene schopnostem matky rozumet problemu opatrovnictvi.
2.Pravnicku matky bych vyhledal osobne taky a na 4 oci bych se pokusil s ni mluvit ve stejnem duchu, pozadat ji aby matce vysvetlila ze o deti svym destruktivnim pristupem muze prijit a ze to cele muze skoncit vyhradni peci otce (tady je to risk ale nektere advokatky jsou rozumne, to musis odhadnout sam a opet komunikaci prizpusobit okolnostem jaka je matka).
Pokud je matka destruktivni a manipuluje deti a schyluje se k novemu soudu je nutno zapojit a informovat i OSPOD, dojit tam, popsat situaci, chtit aby OSPOD matku poucil aby dodrzovala rozsudek a pripravit si teren na dalsi soud, protoze pokud dalsi soud bude tak to bude OSPOD Zubata kdo bude asi vyslychat toho 11-12 leteho kluka?
A ten 11-12 kluk rozhodne jak to cele dopadne.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 17 led 2020 09:16

Johny píše:
16 led 2020 14:42
Jinak průběh u mě je takový, že de facto celý minulý rok dávala matka na soud různé podněty, pseudonávrhy na výkon rozhodnutí, ke konci již s jasným požadavkem na zrušení střídavé péče, kdy spoléhala na to, že soud v rámci některého z nich prostě už zahájí samotné řízení a rozjede mašinerii. Tak se nestalo a v prosinci 2019 soud i poslední dílčí podnět smetl ze stolu s tím, že je to pouze podnět matky, ne návrh. Teď mi advokátka matky sdělila, že buď přistoupím na dohodu (viz výše), nebo podají návrh na zrušení SP se vším všudy plus dokonce doměřit výživné za 3 roky.
Tak já bych to bral tak, že pokud je to takhle, tak soud matku "utře" a dostane přes prsty (tvoje nižší výživné) apod. Soud nepotřebuje aby někdo furt otravoval když střídavka probíhá a děti si jí přejí. Tedy bych přešel do protiútoku - pokud matka má stále nějaký problém, nesouhlasí se stávajícím systémem a nerespektuje druhého rodiče tak bych navrhoval jestli by nebylo lepší aby byli u tebe.

Ale jak psal Simpson - rozhodne to ten kluk, protože si myslím, že v tomhle věku ani soud nařizovat posudky nebude. To by musela matka tvrdit nějaké total nesmysly - týrání, šikana apod. Takže hlavně ať jsou děti v pohodě, mluv s nima ať ví co by změna systému znamenala. Kolikrát mi děti řekli, že jim mamka říkala, že se vlastně nic nezmění, že mi je bude dávat kdy budu chtít a jen že budou spát na jednom místě... Je potřeba aby všechny ty souvislosti chápali.
Johny píše:
probíhá dál, beze změny. Jako podstatnou změnu poměrů matka aktuálně tvrdí, že synové u mě pláčou, jsou nešťastní, když přijedou k ní, tak 3 dny nemluví, třesou se, musí je s přítelem "dávat těžce dohromady", s přítelkyní je dlouhodobě psychicky týráme a pácháme na nich další zvěrstva, která prokážou znalecké posudky na nás.
A je to tady :-) V tomhle případě je potřeba aby si fakt matka uvědomila, že to může dopadnout úplně jinak a že když jí posudky vyjdou blbě, tak to bude ona kdo bude mít 3-4/14. Pořád bych jí to omílal, že ty to nechceš, ale že tě k tomu nutí.
Johny píše:
posteli atd. atd. a v hloubi duše je strašně mrzí, že to jejich vlastní máma pro ně není ochotná dělat, ale omlouvají ji s tím, že to tak jednou bude snad i u ní. Moc by si to přáli.
Mluv s dětma, nenech ať je obalamutí nějakou kravinou.
Johny píše:
Na Silvestra jsem jí napsal velmi vstřícný a smířlivý email, že máme krásné děti, které jsou šťastné, zvykly si na dvě rodiny, ke každému se těší a za toto bychom měli být oba vděčni. Prostě s Novým rokem znovu a lépe. Dostalo se mi výsměšné odpovědi, kterou raději nebudu dále komentovat.
Nejsi ty já? :-) Taky si myslím, že leckdy stačí jen kousek a že když budeme více spolupracovat, tak z toho budou těžit naše děti. Ale tak to nefunguje - protože ona bude šťastná až ty nebudeš dýchat a nikdy se to nezmění. "Spolupráce" funguje když je to podle ní. Jel bych si svoji linii a s ní nic neřešil. Když po tobě bude něco chtít, tak bych to zahrál do autu a udělal si to jak budeš chtít ty. Hlavně nebýt v defensivě, hodně štěstí.

Odpovědět