Dobrovolné zvýšení výživného

Pepa007
Uživatel(ka) fóra

Re: Dobrovolné zvýšení výživného

Příspěvek od Pepa007 »

Nera píše: 09 led 2020 20:09 Není lepší si to házet bokem pro strýčka příhodu? A pak někam s děckama vyrazit, když mi to zůstane.
Než to pasivně a dobrovolně odevzdat.
Já tenhle myšlenkový pochod nechápu.
To máš jako s daněmi. Někdo je naštvaný za každou korunu co mu stát vezme a jinému přijde v pořádku, že přispěje částí svého výdělku do společné kasy. Ten opačný postoj prostě nepochopíš.

No a pak jsou věci, které penězi nezaplatíš. Můžeš počkat až bude vítězoslavně odcházet od soudu s pocitem jak tě oškubala a ty jí to budeš upřímně přát, protože sis na ten den poctivě spořil a protože budeš mít spočítáno jak jsi právě ušetřil. To já jí raději dám sám najevo, že se mi daří, což mi přeci musí upřímně přát a proč jí tedy neudělat radost.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Imho Pepe nectes co je tady napsano, napr. ten pocit vitezstvi alfasamice odchazejici od soudu s rozsudkem na vyssi aliky si matka muze doprat bez ohledu na tve dobrovolne placeni navic prakticky na vyzadanou, soud ji vyhovi, pri kazde male zmene cca co 3 roky- jak decka rostou.
Jedine co dobrovolnym placenim navic dosahnes bude to ze budes platit jeste vice nez ve variante ze te da matka k soudu. Soud to tve placeni dobrovolne navic vyhodnoti tak (uz to psal mnohokrat Tulen) ze otec prokazal ze je otec schopny platit vice + vzdy prihodi neco malo navic aby matce ten pocit vitezstvi dopral, protoze deti rostou a maji vyssi potreby (univerzalni zaklinadlo). Ziskavani plusovych bodu se dobrovolnym placenim aliku neziska, imho jen alfasamice zacne vetrit aha asi ma otec penez jako zelez, aha asi by mohl platit jeste mnoohem vice...jen tim urychlis proces ze si matka da k soudu navrh na zvyseni aliku (de facto matka od Tebe obdrzi info mam vysoke prijmy a proto nezlob se cele tve premysleni nad aliky mi pripomina ze jsi tkz. uzitecny idiot pro nasi justici.
Ve Tve situaci by chovani otce melo byt uplne jine, mel bys po matce chtit nove dohody za uplatky, matku proste uplacet penezi a podminovat placeni veci navic za vice casu s deckama, ze matce nasypes penize kdyz bude participovat na odvozu decek od Tebe (at si alfasamice taky posedi svych 100 hodin rocne v aute),chtej po alafasamici tyden prazdnin navic, atd...
Vim je to neprijemne handlovani a matka je agresivni ale delas to pro decka, dobry je to kombinovat s vyhruzkami ze pokud matka neudela ustupky za uplatky pak bude otec nucen u soudu (ktery by pripadne matka chtela rozjet) zadat SP + 10 dalsich pozadavku....alfasamici musis inteligentne zastrasovat soucasne s nabidkami uplaceni, handlovani o dohodach nejlepe nekde u mediatora / v poradne, vzdy pozadovat po matce v poradne i na soudu mnohem vice nez realne chces dosahnout, kdyz chces 1 tyden navic z prazdnin, zadej prazdniny cele 2 mesice u otce, atd..
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 10 led 2020 13:03...
Imho Pepe nectes co je tady napsano, ...
....Ziskavani plusovych bodu se dobrovolnym placenim aliku neziska,.....
..mel bys po matce chtit nove dohody za uplatky, matku proste uplacet penezi a podminovat placeni veci navic za vice casu s deckama, ...

Podle me cte, jen to vidi jinak. Nehleda pragmaticky usporu (vic penez co muze doprat detem on), vic ho potesi ukazat ji ze se mu dari, mrzela by ho ohromna radost matky kdyby dostala "balik" najednou, radeji ji da o trochu vic postupne. Proc ne, rozumim.
Co ty vis, treba ziska. Treba nejen u soudu, treba se I neco samo od sebe pohne v matce a deti mu jen tak doobrovolne necha vic. Vyzivne je fakt loterie, a do zen nevidis.
To je taky otazka - treba by to stejne neslo, a nabizenim vic "za neco" by jen uspisil soud.

Pepe - dej pak vedet, jak to fungovalo, a co nasledne soud na to.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

tulen2 píše: 10 led 2020 15:43
Simpson123 píše: 10 led 2020 13:03...
Imho Pepe nectes co je tady napsano, ...
....Ziskavani plusovych bodu se dobrovolnym placenim aliku neziska,.....
..mel bys po matce chtit nove dohody za uplatky, matku proste uplacet penezi a podminovat placeni veci navic za vice casu s deckama, ...

Podle me cte, jen to vidi jinak. Nehleda pragmaticky usporu (vic penez co muze doprat detem on), vic ho potesi ukazat ji ze se mu dari, mrzela by ho ohromna radost matky kdyby dostala "balik" najednou, radeji ji da o trochu vic postupne. Proc ne, rozumim.
Co ty vis, treba ziska. Treba nejen u soudu, treba se I neco samo od sebe pohne v matce a deti mu jen tak doobrovolne necha vic. Vyzivne je fakt loterie, a do zen nevidis.
To je taky otazka - treba by to stejne neslo, a nabizenim vic "za neco" by jen uspisil soud.

Pepe - dej pak vedet, jak to fungovalo, a co nasledne soud na to.
Jasne ze jen odhaduju a na zaklade svych omezenych zkusenosti spekuluju, imho kdyz chlap pise ze se matka odstehovala na druhy konec republiky tak to asi byla tvrda alfasamice, ne?
Aspon ja si tedy zadny tvrdsi a vice nepratelsky postup matky vuci otci neumim predstavit. Snad uz jenom kdyby matka chtela pritvrdit tak by pridala falesne obvineni ze sexualniho zneuzivani deti a SZR :(
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

Samovolné zvýšení výživného rozhodně nedoporučuji - bude okamžitě potrestáno. Sám jsem udělal chybu, že jsem z mimořádného příjmu přispěl matce a dětem na dovolenou. Hned další měsíc mě zvýšili výživné (přestože příjem mám stále stejný) s odůvodněním, že když jsem mohl přispívat nad rámec povinností, tak je tím prokázáno, že mám nadbytečné prostředky, které mohou být použity k výživě dětí. Daleko lepší je prostředky někde spořit pro případ, že by bylo určeno doplacení výživného zpětně.Pokud (při rychlosti našich soudů) děti dřív dospějí, než dojde k rozhodnutí, tak budou mít děti aspoň něco naspořeno. Ono totiž výživné se zvyšuje okamžitě, ale žádost o snížení výživného při výpadku příjmů se řeší roky.
Odpovědět