Dobrovolné zvýšení výživného

Pepa007
Uživatel(ka) fóra

Re: Dobrovolné zvýšení výživného

Příspěvek od Pepa007 » 08 led 2020 00:31

tulen2 píše:
07 led 2020 11:33
Sam jsem zvedavy, co "jeho" matka udela po dobrovolnem zvyseni, a kam s tim pak pohne dalsi soud. Tohle uz je tak individualni, ze tezko vestit. Ja bych si tipnul ze matka pocka s dalsim soudem treba rok, do nejake vyznamne udalosti (prestup na vyssi stupen skoly, atp.) a ze dalsi ho opet tak o 10% zvysi oproti tomu co dobrovolne plati (protoze deti jsou vetsi), bez doplatku.
Tak zhruba něco takového očekávám. Za mě je to určitě lepší scénář než jí pak odevzdat najednou to co dětem naspořím jako doplatek výživného a utěšovat se tím, že bych jí to býval stejně postupně dal.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 08 led 2020 09:45

Pepa007 píše:
08 led 2020 00:31
tulen2 píše:
07 led 2020 11:33
Sam jsem zvedavy, co "jeho" matka udela po dobrovolnem zvyseni, a kam s tim pak pohne dalsi soud. Tohle uz je tak individualni, ze tezko vestit. Ja bych si tipnul ze matka pocka s dalsim soudem treba rok, do nejake vyznamne udalosti (prestup na vyssi stupen skoly, atp.) a ze dalsi ho opet tak o 10% zvysi oproti tomu co dobrovolne plati (protoze deti jsou vetsi), bez doplatku.
Tak zhruba něco takového očekávám. Za mě je to určitě lepší scénář než jí pak odevzdat najednou to co dětem naspořím jako doplatek výživného a utěšovat se tím, že bych jí to býval stejně postupně dal.
Ne neni to lepsi scenar, proc tomu tak neni tady mas vysvetleno.
BTW uvedom si i fakt ze zvyseni platu nemusi byt trvale.
Staci aby te potkala autonehoda, nemoc nebo uraz (banalni zlomena noha na ledu a 6 mesicu doma leceni napr.) a razem jsi bez penez ani nevis jak snadno.
Jo a jestli se bavime o malych castkach (aliky na decko par tisicovek, 2000-4000 napr) tak se na to vykasli a vubec nic aktivne s aliky neres. Podle me ma smysl alimenty resit (sporeni, obavy o soudy a snaha soudu o aliky predejit, atd.) jen kdyz jsou prijmy a aliky opravdu vysoke a opravdu vysoke aliky jsou kdyz aliky jsou vyssi nez 100% nakladu na decko a caluje to otec protoze bere manazersky plat nad 100 000.

Pokud jsou prijmy opravdu hodne vysoke a zaroven neni mozne je skryt, odklonit, tak pak jedine v takovem pripade bych sel cestou nabizet matce nejake dohody (vymeny penez za neco co chci) a pak bych s tou dohodou chtel jit k soudu, aby to soud posvetil rozsudkem. Jinak imho kvuli nejakym par tisicovkam rocne nema cenu se vubec snazit neco resit, nabizet matce, sporit decku, soudit se, atd.. Moc by pomohlo kdybys napsal kolik beres a kolik chces te alfasamici dobrovolne posilat navic, odhaduju ze uvazujes o par stokorunach navic a proto je to cele nesmysl resit.

Pepa007
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pepa007 » 08 led 2020 22:49

Simpson123 píše:
08 led 2020 09:45
Moc by pomohlo kdybys napsal kolik beres a kolik chces te alfasamici dobrovolne posilat navic, odhaduju ze uvazujes o par stokorunach navic a proto je to cele nesmysl resit.
No manažerský plat nemám, takže si mohu oddechnout :D. Jedná se o navýšení částky o cca 40-50%, takže se pohybujeme v řádu tisícikorun. Idea mého počínání je asi taková. Soud mi stanovil alimenty, které se co do procentuálního podílu z příjmu od minima dle doporučujících tabulek liší o necelá 2%, takže myslím pohoda. S placení výživného v této výši tedy nijak zásadní problém nemám. To že se mi od rozsudku příjem zvýšil je zkrátka fakt a s úměrně vyššími alimenty tedy zase duševní problém nemám. Podle mě to může vést zhruba ke třem scénářům. 1. Bude hladová a bude po mě chtít, alá jezinka, neúměrně víc a skončíme u soudu velmi brzy. 2. Bude si to chtít pojistit a půjde do dohody posvěcené soudem, čímž se zbavím rizika nějakého možného zpětného doplatku. 3. Nechá to nějakou dobu být, tedy já se v případě nějakých problémů budu moct vrátit k původní částce a ona mě bude moct prudit jen do určité míry s vědomím, že když to přežene, tak si to bude muset jít vysoudit (Proto u této varianty předpokládám tu dočasnost).

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 08 led 2020 23:29

Pepo, a jak ona ví, že se ti zvýšil plat?

Pepa007
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pepa007 » 09 led 2020 00:14

Nera píše:
08 led 2020 23:29
Pepo, a jak ona ví, že se ti zvýšil plat?
Neví. To se doví, jen když jí to řeknu. Nicméně s pocitem, že se to nedoví můžeš sice žít cca ty tři roky, ale pak ti to soud spočítá hezky zpátky a podle příjmu co budeš mít v době soudu...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 led 2020 09:49

No a nebylo by lepsi spis tlacit na to aby u tebe mohly deti byt o den dele?
= zvysene naklady pro tebe, snizene pro ni
tobe stoupnul prijem o 50%? To je hezke :-)

Tak zkusme byt konkretnejsi, 2 deti, jak +- stare? Kolik to je ted, co platis (+-?) Za kolik penez +- rocne nakoupis veci pro deti navic (jidlo nepocitaje). Prijem tvuj a matky?

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 09 led 2020 12:45

Dotaz: jakou máte zkušenost, že soud zvedne výživné a chce rozdíl doplatit zpětně? A když zpětně, chce to za celé předchozí 3 roky?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 led 2020 15:21

Marek2 píše:
09 led 2020 12:45
Dotaz: jakou máte zkušenost, že soud zvedne výživné a chce rozdíl doplatit zpětně? A když zpětně, chce to za celé předchozí 3 roky?
Kdyz vyrazne otci neklesne prijem, nebo nepribude mu napr. dalsi dite, soud zvedne vyzivne na navrh matky temer vzdy (deti jsou prece vetsi, maji naroky vetsi ...). Kdyz uz se soudite, mate to +10-20% :-). Doplaceni zpet spis ne, zvlast kdyz na nem matka netrva, nebo neni treba disproporce mezi vyssim prijmem/vyzivnym velika. Kdyz uz, tak malokdy 3 roky zpet, spis zpet k nejake udalosti (deti nastoupili na vyssi stupen, matka podala navrh na zvyseni a chce to od nastupu). Ze by soud zvedal vyzivne i zpetne bez navrhu matky na zpetne doplaceni - o tom nevim, ale asi i to obcas probehne.

Ale fakt jde o loterii maximalni - napr. muze byt i pripad kdy otci prijem mirne klesne oproti minulemu souzeni, nezmeni zamestnani, presto soud napali zvyseni uz tak vysokeho vyzivneho o 50% s oduvodnenim ze kdyby chtel, muze vydelavat ve skodovce 60k.

Nepredikovatelnost vyzivneho po zadani pravdivych vstupnich dat je velky problem, generuje mnoho zbytecnych soudu a konfliktu a nejistot.

Pepa007
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pepa007 » 09 led 2020 16:32

Marek2 píše:
09 led 2020 12:45
Bohužel vím o případu, kdy kluk s platem pod celostátní průměrem schytal doplatek přes 100k. A to je potom radost to splácet společně s nově stanoveným výživným.

Nera
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nera » 09 led 2020 20:09

Není lepší si to házet bokem pro strýčka příhodu? A pak někam s děckama vyrazit, když mi to zůstane.
Než to pasivně a dobrovolně odevzdat.
Já tenhle myšlenkový pochod nechápu.

Odpovědět