Jak spravne komunikovat se soudem

HIPO
Uživatel(ka) fóra

Jak spravne komunikovat se soudem

Příspěvek od HIPO »

Řeším problém s kompletností spisu u odvolacího - krajského soudu.
Přes datovou schránku jsem posílal nějaké dodatečné dokumenty k založení do spisu asi měsíc před jednáním odvolacího soudu. Až týden po jednání jsem zjistil, že dokumenty ve spisu chybí.
Teď to podstatné. Jsem laik, tak podle instrukcí jsem poslal dokumenty s hlavičkou "Krajskému soudu prostřednictvím okresního soudu" a toto jsem poslal do datovky okresního soudu.

1. Je můj postup správný?
Kdo je za obsah spisu zodpovědný?
2. Jak nyní řešit nekompletnost spisu?
tulen2
Stálice fóra

Re: Jak spravne komunikovat se soudem

Příspěvek od tulen2 »

Podle me mas smulu, pokud uz odvolaci soud rozhodnul - tak uz pouze US. Pravo patri bdelym, mel si moznost spis kdykoli kontrolovat, na stani jsi byl ...
Ale zeptej se pravnika, samotneho me zajima jake jsou lhuty .... spis byl na kraji, okres vlozit nemohl, musel preposilat ...

Ale uplne nerozumim - to bylo neco co od tebe nekdo chtel? Nebo tva iniciativa? Neco co znamo pred rozhodnutim a podanim odvolani nebylo? Proc to nebylo soucasti odvolani? Proc se o tom nemluvilo na odvolacim stani, kdyz to bylo tak dulezite?

Kazdopadne jestli to nebyl znalecky posudek ze pro dite je SP vhodna - tak stejne bylo jedno jestli ty dokumenty meli, nebo ne - tim se muzes utesovat :-)
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Domnivam se (jsem laik) ze jsi postupoval spatne a adresatem mel byt prislusny krajsky soud, protoze krajsky soud mel spis a vec byla u krajskeho soudu.
Podle me se aplikuje o.s.r a sice § 42:
Pokud zákon pro podání určitého druhu nevyžaduje další náležitosti, musí být z podání patrno, kterému soudu je určeno, kdo je činí, které věci se týká a co sleduje, a musí být podepsáno a datováno. Povinnost podpisu a datování se nevztahuje na podání v elektronické podobě podle zvláštního právního předpisu58a). Je-li účastník zastoupen advokátem, může být podpis advokáta nahrazen otiskem podpisového razítka, jehož vzor byl uložen u soudu, kterému je podání určeno. Podání v listinné podobě je třeba předložit s potřebným počtem stejnopisů a s přílohami tak, aby jeden stejnopis zůstal u soudu a aby každý účastník dostal jeden stejnopis, jestliže je to třeba. Podání v jiných formách se činí pouze jedním stejnopisem. K podání učiněnému elektronicky lze připojit také všechny jeho přílohy v elektronické podobě.
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

OK, nebylo to nic urgent, žádné psycho posudky, akorát návrh na doplnění dokazování (k prokázání že matka lže v tom co říká a že mé tvrzení jsou podložená). Soud z jiného důvodu jednání odročil, k hodnocení důkazů nepřistoupil.
Akorát já pořád nechápu, pokud adresuji dokument na soud, kde spis není, tak ten dokument soud hodí do koše?
A jak můžu vědět kde se spis právě nachází? Volat před každým podáním na info, jestli tam spis mají?
Příklad z minulosti: Matka podává žádost o předběžné opatření. Rozsudek soudu I. stupně je nepravomocný, podáno odvolání, spis je na Kraji. Soud I. stupně si spis vyžádá, aby mohl posoudit to PO, takže spis putuje fyzicky zase na I. stupeň. Poté zase zpět na kraj.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

HIPO píše: 31 led 2020 12:56 (k prokázání že matka lže v tom co říká a že mé tvrzení jsou podložená). ....
....tak ten dokument soud hodí do koše?....
Tohle nikdy k nicemu neni, jen bobtna spis a davas vsem kolem do ruky klacek - poukazovat na onen slavny "konflikt rodicu" = skoro pro kazdeho sp mozna neni. Rozhoduje vzdy nazor deti, nazor ospodu, pripadne znalecky posudek, je-li zpracovany. A nad tim vsim se klene fakticky stav, ktery to vse jasne ovlivni (pecuje se +- vyrovnane = deti skoro jiste reknou ze jim to vyhovuje, znalec neni treba, ...// otci matka "nechava" deti na 3/14 = deti skoro jiste reknou ze jim to vyhovuje, ospod rekne zachovat, znalec mirne rozsiri na 4/14). Samozrejme neprejici ospod nebo soudce do toho hazet vidle a snazit se stav zvratit asi bude.

Ne, podani by tam podle me melo casem doputovat. Proc je to nyni odrocene? Je nejaka sance na dohodu?
HIPO
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od HIPO »

tulen2 píše: 31 led 2020 13:17 Proc je to nyni odrocene? Je nejaka sance na dohodu?
Před půl rokem jsme na OSPOD uzavřeli dohodu s matkou, že budeme chodit na mediace. Matka tam byla 1x a pak se vymlouvala na rozbité auto. To stejné řekla u soudu. Načež ji soud zprdnul a následně přesvědčil, aby zkusila ještě jednou mediaci u zapsaného mediátora.
Takže odročeno kvůli nařízenému setkání s mediátorem.
Šance na jakoukoliv dohodu (rozuměj kompromis) vidím mizivě. Jen až si matka přečte sazbu mediátora 3000Kč za h, tak to odpíská. Přitom příjem vč. alimentů má cca 30tis. čistého, bydlení neplatí, takže náklady 00 nic. A abych to celé platil já, na to nemám. Už ji slyším říkat: "Soudíme se kvůli tobě, tak si to zaplať".
Navíc, jeden týden mi řekne, že nepotřebuje mediátory, že se mnou chce řešit věci napřímo, další týden mi řekne, že vše budeme řešit na mediaci a odpovídá mi místo ní její právnička.
Tak proto ta má skepse.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Njn, mediace jsou na nic, kdyz se druhy domluvit nechce. No a to samozrejme matka v situaci win/win (nemas asi co nabidnout, domluva je vzdy kompromis a "vymenny obchod") nechce, nema potrebu nic menit. Takze ji staci ted jit tam jednou, nedomluvit nic, a soudu rict je to straslive drahe ... chci se domluvit, ale (ten lump otec) mne tlaci do dohod proti zajmu deti, do toho co nechteji ... a mas to :-) = treba chudakovi matce zvysit vyzivne aby mela i na mediaci, a otci ukazat zac je toho oket, kdyz se hajzl dohodnout nechce :-(
Fakt u tebe nevim co s tim, velikanska skoda malo razantniho postupu na ospod a nechani se zatlacit do "dohody" co ti sebrala dalsi cas, uz vyrazneji pod peci vyrovnanou :(.
Zkus jeste za dohodu na SP u toho mediatora nabidnout fakt hodne penez (napr. 1.5 x vetsi vyzivne nez ted). Treba o tom bude premyslet ... kdyz si pecoval predtim fakt hodne, v case by ten klicovy problem byt nemusel ... Tusis v cem to je? Ego? Penize? Kamaradky? SP jako takova? Nepomohlo by odstoupit od prani SP a nabidnout ji misto toho peci spolecnou s dohodami?
vytrvalý
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od vytrvalý »

Bohužel jsi udělal chybu, na začátku každého jednání je čteno co je nového ve spisu a označeno pořadovým číslem. Toto jsi měl kontrolovat při jednání, soud také šetří a písemnosti občas předá přímo při jednání (oběma účastníkům) pokud podáš písemnost ty soud se většinou vymlouvá, že to nemohl prostudovat. Osobně jsem raději vše dal na podatelnu a kopii nechal potvrdit.
vytrvalý
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od vytrvalý »

Info o spisu najdeš na internetu - infosoudjustice, zadáš číslo spisu a máš info kde se spis nachází, případně jednání. Mediace je jedna možnost soud může k výsledku přihlédnout a nebo nemusí záleží na soudci. Já měl výhodu, že jsem souhlasil a med. byl profik napsal jak to bylo(matka vše odvolala odmítla podepsat dohodnuté věci - soud to zapsal a použil při rozhodování). V druhém případě soudce zcela ignoroval výsledek šlo mu o čas a prodloužení sporu.Pokud matka nechce komunikovat a komunikuje právnička je to také důkaz kdo se chce domlouvat a kdo dělá problém.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

HIPO a co riskovat a nechat udelat psychoposudek jen na otce + decka podporujici SP?

A nebo co na KS namitat ze nebylo odborne a nezavisle zkoumano co je zajem decek a poukazovat na to (de facto jde o skryty navrh) ze nebyl psychoposudek. Argument ze nebylo provedeno odborne nezavisle zkoumani zajmu decek casto vede KS k tomu ze to vrati zpatky na okres?
Podle me je jedina cesta ke SP udelat z te dohody 10/30 mrtvolu a prejit ve fazi nepravomocny rozsudek do otevreneho konfliktu a stridat 50/50 proti vuli matky.

Podle meho jak to hraje tva matka + OSPOD + soudce - je to jednosmerna cesta k siroky styk otce nekde na urovni 5-10/30, soudy uz budou jen fixovat stav jaky mas a deti si zvykly a jsou spokojene bude hlavni argument a bude to i pravda.

BTW ty posudky by zase o rok prodlouzily agonii souzeni a tahanic a to je neprijemne a drahe, jenze muj poznatek je ze ta agonie dohadovani s matkou nema konec ani u me, porad chodime do poradny a porad nejake stupidni diskuse, a argumenty matky jsou opravdu hloupe.
Nicmene ta agonie dohadovani s nepratelskou matkou neskonci dokud decka nebudou dospele tak jako tak v kazde variante sporu o decka, bez ohledu na to jestli se soudis, nesoudis, mas styk 3/14, nebo 10/14 a nebo pece 50/50.
Pripada mi ze jsi HIPO naladeny jako typicky chlap (i ja si to takhle myslel), vzdyt je to snadny a jasny dohoda o peci 50/50 nebo 45/55 je mozna behem 60 minut, ale ty matky potrebuji komunikovat tu svoji "spinu na otce" v poradne roky, ta moje matka tam sprada neuveritelne hloupe reci uz cca 2 roky a je to des poslouchat ty blaboly, ale tohle nezlepsi zadny soud.
Ale neni zadna alternativa nez vytrvale ty blaboly odkomunikovat. Pripada mi ze prumerny chlap by tohle neprijemne dohadovani chtel preskocit a doufa ze soudy nastoli spravednost 50/50 a bude po nekonecnych a unavnych tahanicich....omyl, CR justice si jen libuje v nekonecnych procesech, i na ten pripadny psychoposudek budes cekat tak 3-12 mesicu....psat propagacni kecy o COCHEM je zatim jen papirovy vydobytek pokroku, realita je stale v rezimu decko je majetek matky.
Odpovědět