Režim před rozsudkem

Odpovědět
siux
Stálice fóra

Režim před rozsudkem

Příspěvek od siux »

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak uspořádat styk s dětmi před dosažením SP soudem.

Situace: dva kluci (4,5 a 7 let), matka alternativní biožena, klasická manipulátorka a majitelka dětí. Odmítá chodit do práce, tahá děti na až 2 měsíce trvající cesty do tropů, které vydává za pracovní (má neziskovku na ochranu přírody), ale jsou z toho oficiálně nula příjmy. Já programátor, tudíž slušný plat. Její představa byla výhradní péče, 15 tisíc na každé dítě plus 20 tisíc výživné na manželku, nechat jí barák v SJM a auto. Já bych odešel s malým bytem v SJM v jiné části Prahy. Bohužel věří, že tohle uhraje a nebude muset pracovat.

Před rokem jsem podal návrh na rozvod, opustil dům a pronajal si byt cca 1km daleko. Matka mi stanovila styk každý druhý víkend a vehementně bránila, aby děti u mě přespaly. Naštěstí si zlomila nohu a děti byly 2 měsíce u mě (samozřejmě se je vozil k ní na víkendy a další návštěvy). Pak byly prázdniny (na půl) a v září při nástupu syna do školy přešla zase na můj ob-víkendový stkyk. Na 2. stání v září 2019 jsem dostal SP po týdnu. Matka se odvolala a dál trvala na svém režimu. Zažádal jsem o PO (svěření otci - protože matka neumožňuje styk) a soud vydal PO s nařízenou střídavkou stejně jako v hlavním líčení.

Bohužel matka dosáhla u odvolacího soudu nejdřív zrušení PO (to totiž nemůže předjímat výsledek věci samotné) a teď i zrušení samotného rozhodnutí. Bylo to vráceno první instanci a nařízeno vypracovat znalecký posudek. Matka argumentuje, že střídavka děti psychicky ničí a podložila to zprávou psycholožky (kam vzala staršího syna bez mého souhlasu) a svou ústní interpretací schůzky s výchovnou poradkyní ve škole. Nepomohlo, že pro střídavku se vyslovil i OSPOD a to i na základě písemné zprávy školky a školy, že to dětem neškodí. Soudkyně řekla, že jsme oba sobci, nedbáme zájmu dětí a nařídila ten posudek.

Můj hlavní problém je, že zatímco já si uzpůsobuju pracovní režim, makám jak můžu, starám se o děti (když je zrovna mám), ona sedí v domě v SJM, za který platím služby, posílám jí 5.500 alimenty dle rozhodnutí soudu (nepravomocného a teď už zrušeného) a přes svou neziskovku a živnost má nezdaněné příjmy v nedohledatelné výši (odhad cca 20 tisíc měsíčně) a motivuje děti, aby nechodily do družiny a školky, což pak dál stěžuje mojí situaci.

Otázka zní, jaký postup mám zvolit ten další cca rok, než proběhne kolečko posudek - rozsudek - odvolačka.
Režim, který navrhuje ona je víkend plus pondělí jeden týden, pondělí druhý týden (tj. 4/14).
Simpson123
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

Postup který může vést ke SP je udrzet podil pece o decka i proti vuli matky de facto porad blizko 50/50, samozrejme muze to byt i 45/55, ale nesmi to byt 10/90.
Pokud pripustis mnoho mesicu do dalsiho soudu, aby decka s otcem travily 3-4/14 tak to s nejvetsi pravdepodobnosti takhle soud posveti i rozsudkem a prikryje oduvodneni i posudkem znalec.
Popisujes svuj pripad a nekolik veci je vyjimecnych, nejvic asi OSPOD ktery SP podporuje.
Dosahl jsi nekolika velkych uspechu kdy soud SP naridil dokonce vydal PO....to je imho taky neobvykle.
Pokud to dobre chapu pravomocny rozsudek neni? Barak ani decka nejsou vyporadany soudem a mate stale i SJM. Utahl bych finance na nulu a vyhrotil bych pretahovani o decka s matkou, vyzaduje to ale odhodlani a tvrdost a taky nervy ze zeleza, matka zacne delat tyjatry. Ty musis reagovat chladnokrevne a tohle boureni slz a jekotu matky nejak zvladnout, chce to dukladnou psycho pripravu. Prvni krok je vyhodit ji ze spolecneho baraku, pokud to nejde a baba odejit bez deti z domu nechce, nastehuj se okamzite zpatky do spolecneho baraku. Barak technickyma opatrenima rozdel tak aby nemohla do tvych pokoju (zamky). Musis dosahnout toho ze si zena zacne hrabat na dno psychyckych sil a pak prijit s navrhy a byt vstricny. Nepocitej s tim ze matka ti pujde na ruku bez tlaku, pochop ze matka ma vsechno co muze dostat, ma barak, ma deti u sebe, posilas ji slusny aliky.... nic ale vubec nic ji netlaci aby se s Tebou chtela kompromisne domlouvat na deckach.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

OSPOD je zcela pasivní, SP asi podpořil, protože je to ve světle judikátů pro něj nejpohodlnější řešení. Ale pokud to od nich vyžadovalo jakoukoliv aktivitu, SP nepodpoří.

Udržet podíl péče vidím jako nemožné. Matka má děti zmanipulované. Když jsou u mě, je všechno v pohodě, ale teď jsem za nimi včera a dnes byl v baráku a je to peklo. Stříhal jsem tůje a myslel, že děcka mi pomůžou. Místo toho mě do mě manželka fyzicky napadla a snažila se mi vyrvat z ruky telefon, kterým jsem to nahrával. Zejména starší syn stál u ní a vrčel na mě. Takhle akorát přijdu o hezký vztah, který jsme s dětmi měli.

Barák se rozdělit nedá, je velký, ale v tomhle blbě řešený. Zvažuju, že se nastěhuju, ale asi to nepůjde. Ona je psychopat, fyzicky mě napadá, bez ohledu na děti dělá šílené scény. Na takou psycho bitvu nemám.

Nevím jak utáhnout finance na nulu. Ona mě ještě žaluje o 20.000 měsíčně výživné na manželku. Soud nařídil mediaci a na 3 měsíce přerušil řízení (to uběhlo teď). Manželka po první mediaci další sezení odmítla. Každopádně já jí ještě platím 5.000 měsíčně energie v domě, abych měl argumenty, proč je výživné na manželku v rozporu s dobrými mravy (bydlí v baráku + platím ty energie, tím se vyrovná rozdílná úroveň platů). Advokátka mě tlačí, abych to platil dál, jinak můžu prohrát to výživné a platit soudní výlohy.
Simpson123
Stálice fóra

Ale takove jsou pravidla hry. Jestli cekas ze kdyz manzelce ustoupis a zacnes delat to co manzelka chce (odevzdas ji deti, cely barak, budes platit vysoke aliky, energie v baraku, atd.) tak se situace zlepsi? Myslis ze kdyz manzelka dosahne vyhradni pece tak nebude manipulovat deti proti Tobe? Myslis ze kdyz ji nechas cely barak ze bude hodna a ze ti decka bude davat nezmanipulovane?

Jinak jsi v zajeti falesnych dilemat, ty si zijes sve iluze ze ustupky manzelce vyhovis a ona na oplatku vyhovi pak Tobe, omyl. Dilema ze kdyz vyostris svoje chovani budou tyjatry a kdyz budes ustupovat nebudou tyjatry je iluzorni - chybna uvaha.

Druhe iluzorni-chybne dilema je ze to hrajes na minimalizaci ztraty majetku. Podivej o velky majetek prijdes rozvodem tak jako tak, to je prohrany za kazdy situace a manzelka si sahne na penize, ale ty deti jeste prohrany nejsou a kdyz dosahnes pece 50/50 mas sanci manipulaci deti ze strany matky korigovat/minimalizovat. Takze prestan si myslet ze vymenis napr nizsi ztraty na majetku za peci o deti (prenechas napr VP matce). To jsou chybne uvahy. matka si pak pres deti a aliky stejne na majetk dosahne.

BTW takove hlouposti jako nataceni manzelky na zahrade nedelej, zbytecne ztracis cas, to stejny je zbytecne na hystericke sceny nejak reagovat, to si musis nacvicit a stat jako socha a pote co se zena vykrici jen jako preskakujici gramodeska si rict svoje. Kup si spunty do usi (ja to takhle v kriticke fazi s moji maminkou delal, zaklepal jsem na dvere a nasadil spunty do usi, protoze jsem uz mel natrenovano co bude.
Vtip je v tom se nepodelat uz dopredu.
A zapomen na penize a na to jak citelne ztaty majetku ti hrozi, nyni nemuzes hrat na vsechny strany, soustred se na ty decka a majetek pouzivej jen jako nastroj jak s matkou delat kompromis o SP. V teto situaci jak ji popisujes musis matku dostat ihned pod financni natlak, uplne bych zarizl vsechny penize, okamzite, advokat radi spatne. Advokat ti uz nerekl ze soudy o penize a SJM muzou trvat dalsi 2-3 roky? A co a jak dopadne je malo dulezite ve srovnani s tim ze deti ted musis udrzet u sebe cca 50/50.
Simpson123
Stálice fóra

Jeste ty spatne rady advokata - uvedom si jak ti spatne radi, napr. kdyz prohrajes vyzivne na matku a soudni vylohy tak se bavime max o jakych ztratach, napr. 200 000?
A ted kvuli takovym drobakum jako je napr. 200 000 mas de facto prijit o decka a dal na decka platit aliky 20 let v souhrnne vysi cca 5 000 000 -10 000 000?

Mimochodem manzelka pozaduje aliky 30 000 mesicne za 20 let je to 7 200 000....takze ta hra je trochu "neproporcionalni" a advokat je pitomec, ma ti vysvetlit ze manzelka ma minimalni sanci na vyzivne na manzelku...výživné od bývalého manžela nebo manželky i po rozvodu....ovšem pouze za předpokladu, že objektivně nejste schopní uživit se sami a tato neschopnost má původ v manželství nebo s ním souvisí....to se tezko prokazuje.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Nejde o výživné po rozvodu, to pochopitelně nebude. Jde o dobu trvání manželství, která může být ještě až ty 2-3 roky. Ale pravda je, že uvažuju o tom to obětovat, pokud to zvýší šanci na zisk dětí. A ty alimenty pochopitelně nebudou 30.000 Kč, to jsem psal, aby bylo vidět, jaké má ona očekávání. Reálně nám dali při SP 5.500 mě, 4.500 jí, kdybych to prohrál na VP tak počítám max 10.000 Kč za oba.

Uznávám, že ty drsné metody možná vedou k cíli, ale já nemůžu koukat na syna, jak se na mě vzteká, a viní mě, že ubližuju jeho mámě (i když to není pravda). Ten starší je dost citlivky, od dětsví měl problém zvládat emoce a bojím se, že tohle těžko zvládne. Navíc se klasicky pasoval do role nejstaršího chlapa v domě, který musí mámu chránit.
Simpson123
Stálice fóra

Ale ta faze drsnych metod obvykle trva velmi kratce (treba 1-2 mesice), pak jeden z hracu padne na usta a zhrouti se (casteji ztrati nervy otec).
Zase chybne dilema - nechces se divat jak deti trpi 1-2 mesice ale neumis si demaskovat falesne dilema. To dilema je prece zase chybne - ze kdyz vse das matce ze deti budou stastne? Nesmysl.
Musis proste 1-2 mesice zabrat a zatnout zuby a pak 20 let sklizet plody (uzivat si decka).
Ve skutecnosti je tve dilema takoveto - nechci se divat jak deti 2 mesice trpi konfliktem rodicu a proto se budeu dalsich 20 let z povzdali divat na odcizene deti ktere odevzdam matce i s barakem a budu trpet 20 let (i ty decka bez otce na tom asi nebudou nejlepe ze ano?).
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Pominu-li to, že ona asi vydrží víc, tak jak to může skončit?

- zažaluje mě za domácí násilí (mám posudek, že chodila půl roku do poradny Rosa - jsou smyšlené bláboly, ale zkusila to použít - všichni se tváří, že je to součást hry a naštěstí to zatím ignorují) a když budu mít smůlu, dostanu zákaz styku s dětma, než se to dořeší a stigma na zbytek života

- ztratím podporu OSPOD a možná i znalec napíše, že jsem úmyslně rozbíjel prostředí, kde děti do té doby klidně žili s matkou

- uteče 150 km ke svým rodičům a budu mít obrovský problém vrátit to zpátky
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

No a jak teda byl rezim doted, kdyz ti soud schvalil SP?
Urcite drz +- vyrovnane stridani, klidne bych jel 7/7, s odkazem na predchozi rozsudky.
Finance bych utahnul na minimum (ten rozdil co soud minule urcil ve vyzivnem). Pri velice soukromem rozhovoru sdel ex ze si finance utahnul - a ze muzes povolit, ale musi uz dat pokoj. Ze takhle to bude trvat dlouho, ze to sama vidi, rok, dva … bude bez penez.
S detmi byl ve svem case mimo domacnost matky, ve svem.
Kdyz se ted sesypes a povolis, a nechas si cas vyrazne sebrat, uz SP nebude.
Proti jakymkoli narcenim o nasili se durazne bran.
S detmi o tom otevrene mluv, chtej at ti rikaji co chteji oni, atd.

Znalec - je bohuzel loterie. Soud uz posudky urcil? Vyhledej si tady vhodne otazky pro znalce a zkus je alespon polozit. Proti znalci si mel maximalne protestovat - ze sp uspesne bezi a bezela, neni duvod. Sice by ho stejne soudkyne dala, ale aspon pokus.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Režim byl chaos
- únor/březen - matka s dětmi v výletě v tropech
- duben - jen 2 víkendy
- květen/červen - matka zlomená noha, děti u otce, případně u matky s pomocí jejích rodičů (cca 65%/45% pro mě)
- do půlky srpna - střídání po 2 týdnech
- září, říjen - jen 2 víkendy (v září padl rozsudek)
- od listopadu až do minulého týdne - střídavka na základě PO
teď neučeno - matka navrhuje 4/14

SP jsem dostal vlastně jen na základě těch 2 měsíců když měla úraz. Ale soudkyně je mladá a celkem rázná.

Nevím jak udržet 7/7, pro ní je to otázka života a smrti. Menšího bych ještě nějak zpracoval přes její nesouhlas, ale ten starší to nedá. Teď s tím, jak zrušili na měsíc školy tak je má pod kontrolou 24/7.

Proti znalci nebylo jak protestovat - celá odvolačka byla rekapitulace předchozího, 2 upřesňující dotazy (matka zmínila špatnou psychiku dětí), nátlak ať se dohodneme a pak už ven ze síně a čtení rozsudku, kde poprvé zazněl znalec.

Určitě se chystám navrhnout znalci vhodné otázky (to co je tu zmiňováno, plus bych rád prozkoumal tu roli syna jako ochranitele matky a nevím, jestli nějak nevyužít to lživé narčení z násilí).
Odpovědět