Režim před rozsudkem

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 26 lis 2020 13:06 Až za 2 měsíce. Ale jak říkám, já si nedovedu představit způsob, jak vzít situaci do svých rukou, který během pár dnů neskončí velkým masakrem.
To ja jo. Proste si deti u sebe nechas, vysvetlis jim ze podle nazoru toho pana u ktereho jste byli je to spravne, a ze maji byt u tebe stejne jako u mamky ..
Po X dnech co u tebe budou ji je normalne predas ... a pak zase si je vyzvednes...
Kdyz ti bude tvrdit jak k tobe nechteji, atp ... popadnes je pod pazi a odneses klidne rvouci - oni se uklidni. Kdyz ti je nebude chtit predat, kontakt ospod, ze ti deti prestala uplne predavat, ackoli znalec doporucuje SP .. a v tom rezimu to uz k soudu dojedes - matka ti deti VUBEC nepredava - at si tam vysvetluje proc a jak.
Samozrejme kdyz budes mit moznost (budou ve skolce, atp), hned si je vzit.
Musi to byt ale DOPOSUD (jak rika znalec) jsme se +- vyrovnane starali, TED mi je (asi za trest, ja nevim), predavat nechce a peci se snazi omezit.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Ale těch X dnů musí přece chodit do školy a školky. Takže já je tam odvedu a druhý den se oba potkáme před školou. Starší syn poběží rovnou k ní a ona bude mít další důkaz, že syn ke mě nechce. Můžu uzmout toho mladšího, tam je to jednodušší, ale stejně ho po pár dnech budu muset do školky dát.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 »

Jestli mě něco překvapilo při rozvodu, jak silně mají děti v sobě zakořeněnou lásku k oběma rodičům a spravedlivost. Bál jsem se jako ty, přeci nejde jít proti MATCE, která je kojila, byla s nimi první rok jejich života. Ale děti se nedokážou rozhodnout mezi dvěma rodiči, které oba milují stejně (každého jiným způsobem). Tedy věř si a přestaň být defensivní, převezmi iniciativu. Ok, pamatuju si, že jsem si taky děti "kupoval" - večer půjdeme do mcdo nebo se podívat na vláčky. Prostě je teď musíš zaujmout! Když už budou ve SP, tak je zase můžeš vychovávat :-) Mimochodem BM jim v době rozvodu "náhodou" koupila psa, ani to nepřebilo lásku ke mě, takže hlavu vzhůru!
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Všechno co píšeš platí u toho mladšího. Ten starší je prostě svůj, odmalička byl trochu zvláštní (slovy znalece "v širší normě", nikoliv v normě jako ten mladší). Když jsem jenom přišel "k nim" na zahradu a chtěl s děckama stříhat tůje, mladší se s tou situací nějak popasoval ale ten starší stál u mámy a vrčel na mě. Ten mě v nějaké rebelii proti mámě stoprocentně nepodpoří a opravdu to může skončit hodně špatně. Už takhle se ten boj vede trochu přes něj (odvolačka nařídila znalecký posudek hlavně kvůli jeho psychickému stavu, u znalce byl proti mě).

Jasně, že je umím nadchnout (teď už se strašně těší na lyže), mají u mě programovatelné Lego, na které se fakt hodně těší a další věci. Dovedu si představit vyzvednout je jednou proti vůli matky, ale příště je na to připraví a fakt si nemůžu dovolit scénu před školou, jak díte ke mě nechce jít.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 26 lis 2020 14:53.....ona bude mít další důkaz, že syn ke mě nechce. ....
Nerozumim co po nas chces. No tak se tedy smir s tim ze "k tobe nechce" a nech to tak, a pockej si az soud pravdepodobne rozhodne ze 4/14 je super rozsireny styk, podle prani deti , ktere podle posudku jeste nejsou na SP zrale... Co od toho cekas? Pokud detem ted neukazes ze je spravne aby byly u obou stejne, ze kdyz nebudou, bude to horsi nez kdyz budou - je celkem jasne co nastane pokud by prvoinstancni nahodou dal SP. Matka zvysi tlak na deti i tebe, bude se velice snazit aby obe deti jasne rikaly jak SP nechteji, aby tobe rikaly ze u tebe byt nechteji. Jeji strategie je uspesna, funguje. Kdyby kraj nahodou SP potvrdil, co budes delat? Maminka bude nahodou pred skolou, deti k ni pobezi, mammmi, mz chceme k tobe, ne k tatovi ... Tak pak je rvouci sbalis? Proc ted ne a pak jo? Protoze rozsudek? No to je prece blbost, zastitovat se pred detmi carem soudniho papiru - ja vas ted vzit musim, protoze soudce .... Proc to neudelas ted? Ja vas beru, jsem vas tata, je to spravedlive, mam vas rad stejne jako mama, je to pro me i pro vas dulezite...
TED prece uz dlouho do skoly nechodi - PROC je proboha vracis matce tak jak si piskne??? Proc je u sebe nenechas ten tyden v kuse (nebo kolik nechava ona), potom co je prevezmes?
Deti nesmi pocitit slabost jednoho rodice - kdyz se ty podvolis diktatum matky, ony se podvoli taky. co rekne mamka pro ne plati. Pokud slovo otce pujde proti slovu matky, plati pro ne jeji (protoze plati i pro otce). Pokud budou vedet, ze kdyz v tomhle "pujdou" s matkou, nastane peklo od tebe (ne peklo smerem k nim, ale hadka s matkou, nasilne pretahovani), a naopak, "Nepujdou" otevrene ani s jednim rodicem, i matce i tobe na jasne pokusy o podporu reknou vyhybave mozna, nechci se o tom bavit ...
No, doufej ze to klapne, ze jake si mel stesti na znalce, ze stejne budes mit na soudce i odvolacku, a ze se matka sama po rozsudku uklidni. Ale uplne bych to necekal, a jestli se nenaucis nepodvolit matce bez podpory soudu, bude to tezke i v SP.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Kluk je druhá třída, takže už normálně chodí do školy.

Jak říkám, matka zatím rozsudky dodržovala. Myslím, že kdyby začala škodit v době, kdy je mám mít já, tak se ubráním - dětem to vysvětlím a nebudu se bát reakce úřadů. Teď je to opravdu na vodě. Znalec to doporučil, ale soud může rozhodnout libovolně. Defenzivní strategie mi zatím přinesla pozitivní posudek, takže se samozřejmě bojím, aby se to nezvrtlo.

Ale tyhle debaty mi dost pomáhají. Za prvé připravit se na to, co se může stát a za druhé promýšlet, jaké mám jiné možnosti.
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

siux píše: 26 lis 2020 17:12 Kluk je druhá třída, takže už normálně chodí do školy.
dny... :lol: A před tím se dělo velý říjen a listopad co?

Mně přijde, že s ní vedeš akademickou válku, ala cesty do zahraničí v daleké budoucnosti, které jsou víceméně spíš její starost, aby si prosadila. Ale reálně tady a ted v podstatě připouštíš, že ona je ta, která má právo určovat, kdy smíš být s dětmi.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Lama píše: 26 lis 2020 20:36... Ale reálně tady a ted v podstatě připouštíš, že ona je ta, která má právo určovat, ...
Dabel se skryva v case. Ono muze vypadat rozumne - nojooo, nebudu to hrotit, vsak "za chvilku" jsou prazdniny ... za chvilku bude soud, za chvilku ... Kdybych to hrotil, kdovico na to deti, prece na sebe nebudeme kricet pred skolou ..
Ale to "za chvilku" neuveritelne rychle utika, chvilky se posouvaji, soud se odrocuje, znalec nema cas ...

No a pak se soudce zepta no a jaka je situace posledni pulrok? A ty si musis najednou pripustit, ze mas deti min nez dnes bezny "rozsireny styk", ktery se dari dotlacit treba k 30%. A proc? Matka vic nedovoli. Ale ona vam prece nemuze zakazovat ... No, ony deti sami nechteji ... ona je totiz ovlivnuje ... ale jen co pane soudce date SP, vse bude enoneno..

Samozrejme, i nehroticim zpusobem se da asi nekdy za priznivych okolnosti dobrat k SP, i s "hroticim", kdy se od zacatku za cenu "kradeni deti" a hadek trva na 50/50 SP nakonec ztratit...

Ale zkusenosti bohuzel ukazuji ze prvni pristup byva uspesny minimalne ...

Ja byt matkou ze siouxova pripadu, tesne pred soudem se omluvim pro nemoc (na hezkou chripku dnes bude kazdy slyset), a mam nejspis nekolik dalsich mesicu ... no a vida, vzdyt tatinek se uz 3/4 roku stara jen 20%... deti ho vic nechteji, snazim se je presvedcit, ale ne a ne... Posudek je skoro rok stary, situace se prece vyrazne zmenila ...Treba dokonce soud odroci sam, zacinaji pred sebou tlacit cim dal vetsi covidovou kouli ..
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Ono to tvrdé vymáhání rovnosti má svá rizika. V jednom případě jsme to udělali, dítě si otec ponechával přesně na půlku asi měsíc to nějak fungovalo včetně přespávání naprosto v pohodě, dítě spokojené, a bum, soud vydal na přání matky předběžko a 3x 3 hodiny týdně bez přespávání, protože otec nedodržuje "dohody" s matkou a ponechává si dítě bez jejího souhlasu a je třeba situaci stabilizovat. Odvolačka to přikryla. Ústavní soud taky. Situace se skutečně stabilizovala, neboť rodiče rozsudek dodržovali, takže zásah byl vlastně úspěšný. Tohle soudní svinstvo prostě neporazíš. Horko těžko jsme na kraji ve věci samé pak urvali čtyři přespání za měsíc. A opět, Ústavní soud v pohodě.
Pro naději na SP je ale dobré v průběhu řízení uhrát aspoň 5 nocí za 14 dní, ale ani to není záruka, klidně to upravěj jako styk. Bohužel, čl. III zákona o rodině z roku 1963, který matkám zaručuje hmotnou podporu, je hluboce zakořeněn. Výživné je potřeba otci vyměřit co nejvyšší i kdyby na chleba neměl.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

forU píše: 28 lis 2020 12:20.... protože otec nedodržuje "dohody" s matkou a ponechává si dítě ....
To je to co pisu vys... Sioux bohuzel matku prilis dlouho nechal "jet" v takovemto rezimu, dokonce v podobnem duchu uzavrel "dohodu" (co na tom, ze matka ji taky nedodrzuje, co na tom, ze k tomu byl dotlaceny stylem neuzavres dohodu - dite neuvidis). Ted uz to kazdy muze videt jako jeho "poruseni dohody", a vozit se na tom.

To tvrde vymahani musi nastat HNED na zacatku. Jak se matka necha rozhodovat o case, s tim ze otec doufa jak se to zmeni, nebo dokonce pod natlakem uzavre nejakou takovou "dohodu", uz hodne hrozi to co pises, ze soud PO vyda - kdyz otec "najednou" zacne po pul roce cas narokovat. Zvlast kdyz neni soud SP nakloneny, nebo mu to doporuci nenakloneny ospod.

Ale vzhledem k tomu ze sioux pise ze jeho SP se zda byt SP nakloneny, soudkyne take, a posudek je dobry, bylo yamitnuto nekolik oboustrannych PO, nemuselo by to hrozit tolik
Odpovědět