Režim před rozsudkem

Odpovědět
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od forU »

To je vždy loterie. Jakékoliv hrocení je obratem použito proti otci, ať hrotí otec nebo matka. I když se otec začne domáhat stejné péče od počátku, i v takových případech jsou schopny (a běžně to dělají) soudy hodit dítě matce a otce drasticky omezit. Dělá se to tak, že se řekne, že rodiče nejsou schopni se na rozsahu styku otce dohodnout, čímž je prokázána potřeba úpravy, ale nelze předjímat rozhodnutí ve věci, tedy nelze předběžkem stejný rozsah péče, protože by se předjímala střídavá péče, tak děti dáme matce, protože o ně po dobu kojení pečovala o něco více, a otci stanovíme jen nezbytný styk, protože předběžkem lze poskytnout ochranu jen v míře nezbytné. A mají hotovo. Prostě ty svině to takto namodelují, aby matce zajistily po dobu řízení výhodnější podmínky, navykly děti na to, že otec je návštěvník, a už to nechtěly měnit. A o tento namodelovaný stav opřou rozhodnutí ve věci, nebo využijí toho, že se otec díky zjevnému bezpráví militarizuje. To zlo je očividné a viníkem je Ústavní soud, který tyhle prasárny toleruje. A zejména Jirsa, který to dělá vědomě a úmyslně a ohýbá zákon ve jménu ideologie feminismu. Ostatní pouze sledují jeho judikáty a rozhodují podle jeho pojetí rodinného práva. Humus, jak jeden člověk dokáže překroutit právo a ničit desetitisíce životů.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 533
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

Ano, jiste plati ze zlovule soudkyne/soudce muze vzdy vest k drastickemu omezeni otce PO. Ale tohle samo o sobe je k prdu uvazovani, protoze kdyz se otec dobrovolne stahne a nechce "prudit", ustupuje matce a ceka na soud = respektuje diktat matky = tak maji vsechny instituce (OSPOD i soud) otce presne tam kde to maji nejradeji = otec je dlouhodobe v pozici obcasneho stykace dobrovolne a je to jednosmerna ulice VP matka a otec styk + nasledne manipulace vsech ze otce vmanevruji do diskusi alimenty jestli 3000 nebo 5000 a otec hajzlik nechce platit - a otec je v pasti handrkovani o mizerne penize, vyzkouseno a overeno na 100%, argumentace stale stejna, dite si zvyklo na VP matky, matka se stara dobre, neni duvod to menit, a hlavne zmanipulovane dite si samo preje VP matky.... soud to neprustrelne oduvodni a game over.
Mam i malou zkusenost s OSPOD, citil jsem ze by moc radi tatinka umluvili tak nejak po dobrym abych neprudil a dal nejlepe dobrovolny souhlas s VP matky a prestal prudit, prvni veta co mi baba na OSPOD rekla a to nezapomenu: ...a s VP matky souhlasite, ze?
siux
Stálice fóra
Příspěvky: 78
Registrován: 12 bře 2020 05:31

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od siux »

Tohle je samozřejmě běžný vzorec. Ale v našem konkrétním případě podporuje střídavku OSPOD (a moc dobře ví, že konflikt způsobuje matka) i prvoinstanční soudkyně (ta je na matku až alergická). Žába na prameni je v tomto případě odvolačka, u které ale nevím, jestli je to dané ideologicky nebo jde spíš o právní formalismus bez ohledu na následky.

Jak píše ForU
"Pro naději na SP je ale dobré v průběhu řízení uhrát aspoň 5 nocí za 14 dní"
tak to si myslím, že by mohla být cesta. Vzhledem k tomu, že právě takový rozsah matka žádala před 2 měsíci v zamítnutém PO a teď ho ani nedodržuje, myslím, že by mohlo jít požádat soud, aby právě toto stanovil jako PO i na žádost otce - doslova napsat, že žádám soud, aby schválil PO matky. Ale obávám se, že i to by přes ten náš právní formalismus nemuselo projít - oba rodiče chtějí to samé, tak to soud neschválí, protože se přece můžou dohodnout i bez soudu.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 30 lis 2020 12:51…. právě takový rozsah matka žádala před 2 měsíci v zamítnutém PO a teď ho ani nedodržuje, myslím, že by mohlo jít požádat soud, aby právě toto stanovil jako PO i na žádost otce - doslova napsat, že žádám soud, aby schválil PO matky. ...
Nemyslim, ze by to bylo dobre. Zadanim o takove PO uz vlastne UZNAVAS, ze vyrazne vyssi pece matky probiha a je v poradku - ze i ty sam to tak chces.
Kdyz uz v tvem pripade dalsi zadost o PO - tak na vyvazenou peci, nejak to rozumne nakouskovat, aby nebylo na prvni pohled videt ze to je 7/7, a oduvodnit vyraznym omezenim, a tim ze vyvazena pece do posudku prbihala, a je v posudku navrhovane jako vhodne reseni v ni pokracovat …
ALE - stale tady zustava - matka ti deti predava. PROC se podvolujes tomu jak si preje je vracet? Parve proto soud nevidi potrebu neco upravovat, nejake PO vydavat. Vzdyt ti matka deti preda, a ty ji je vratis (v podstate dobrovolne, bez scen a vyvadeni, deti maji klid, je to tak ok - pro soud i ospod SUPER). PROC by soud riskoval vznik scen a vyvadeni? Aby u tebe mohly deti byt o den, dva vic? Protoze je to tak spravedlive? To opravdu delat nebude. A skoro bych rekl, ze je to tak dobre (a to jsem veliky zastance SP a toho ze by to spravedlive melo byt).
Zaroven by ale soud i ospod matce mel naznacovat ze nakonec stejne SP bude, a at radeji zvysi tvuj kontakt s detmi uz ted, nebo by to taky mohla byt pece otce - tahle cast se uz pri (celkem spravne) filozofii do sporu nezasahovat uz bohuzel nedeje.
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od forU »

Problém je často v tom, že matka předá děti a určí, kdy se mají vrátit. A otec nemá odvahu při předání rovněž říct, kdy se děti mají vrátit.
Obecně je to bruslení na hodně tenkém ledě, cokoliv otec udělá, se hravě použije proti němu. Matka umožní 4/14, otec protestuje a umožní matce 7/7 - kdo je špatný? No otec, protože nerespektoval dohodu nastolenou matkou a vystavil děti do stresu. Prostě ty antilogické vývody ospodů a soudů jsou takové pitomosti, že nejdou vyvrátit, logika tu nefunguje.
Tohle je opravdu o tom, jak člověk vycítí případnou reakci soudu na nějaké jednání a v tom nějak vykličkovat.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 533
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

K uspechu zejmena a hlavne vede tohle cely hanrkovani s matkou zahajit davno pred soudnimi a OSPOD procesy.
Vetsinou se s manzelkou vlece mesice dlouho krize a hloupy manzel si nepripousti ze situace smeruje k rozvodu, chlap nechape ze by uz davno mel mit informace a zjistovat si mantinely co muze a co nemuze a hlavne pripustit si fakticitu rozvodu a zacit se chovat tak, aby otec o decka nebyl pripraven a zabranit odriznuti od decek.
Co znam z okoli pripady kamaradu tak realne vzdy matky dosahly faktickeho odstrihnuti decka od otce davno pred zahajenim rozvodu, soudu a OSPOD handrkovani.
A co me mrzi aktualne nejvic je ze v me rodine smeruje jedno manzelstvi taky ke krachu, uz dlouho to hapruje a ja vykladam svymu pribuznymu co ma cekat, jak o deti prijde a on ten pitomec tomu neveri....
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od forU »

Simpson123 píše: 01 pro 2020 11:51 A co me mrzi aktualne nejvic je ze v me rodine smeruje jedno manzelstvi taky ke krachu, uz dlouho to hapruje a ja vykladam svymu pribuznymu co ma cekat, jak o deti prijde a on ten pitomec tomu neveri....
Věří, že tu máme soudy, které děti ochrání? Že je tu spravedlnost a rovnost pohlaví? Že střídavka je podporovanou úpravou? Že mu matka bránit ve styku nebude a bude podporovat jeho péči o děti? Hm, to je vážná diagnóza. Přišel o děti, je potřeba mu kondolovat a soucítit s ním. :cry: :cry: :cry:
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Petr77
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 33
Registrován: 18 kvě 2020 19:14

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Petr77 »

forU píše: 02 pro 2020 19:17 Věří, že tu máme soudy, které děti ochrání..
Jé to jsem rád, že nejsem sám. Já jsem tomu také naivně věřil. :D
Moje známá soudkyně mi to (bohužel pozdě) vysvětlila.
1) Soudce nedokáže být nestranný pokud stejná situace může postihnout i je. Intuitivně rozhodují tak, jak si přejí aby to dopadlo, kdyby byli ve stejné situaci. No a většina opatrovnických soudců jsou matky odhodlané své dítě nikomu nepůjčovat.
2) Soudce případy seká jak Baťa cvičky. Pro účastníka je to ten nejdůležitější spor na světě, ale pro soudce je to jeden z tisíce. Nemá možnost zkoumat skutečný stav. Pracuje jen s tím, co kdo předloží. Návrhy a důkazy předkládá matka a otec, ale ne dítě. Proto se na zájmy dítěte vůbec nedostane.
3) Soudci jsou školeni především v trestním právu, kde je cílem obžalovaného více či méně potrestat. S procesy, kde není žádný zločinec si neví rady. Mají tendenci zločince najít a potrestat - otce, dítě, matku.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od tulen2 »

forU píše: 02 pro 2020 19:17 ...
Věří, že tu máme soudy, které děti ochrání? Že je tu spravedlnost a rovnost pohlaví? Že střídavka je podporovanou úpravou?....
Ja ale myslim ze je normalni tomu verit. Bohuzel tomu veri vetsina populace. Pulka naroda (asi i mirne vetsi) pritom povazuje SP za neco apriori spatneho. Druha pulka povazuje SP za dnes bezny normal a mysli si, ze kdyz nejaky soud v pripade, ktery matne znaji z okoli, tak k tomu mel zavazny duvod - otec byl asi nasilnik, neni sprochu...
Jake silene veci se na ospod a opatrovnickych soudech deji malokdo uveri, dokud nema zkusenost vlastni, nebo zprostredkovanou od nekoho absolutne duveryhodneho :(
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 533
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od Simpson123 »

Coz ale asi neosvetli motivace takoveho soudce US pana Jirsy?
Imho soudce Jirsa zije ve sve bubline konzervativnich predsudku, zjednodusene ze decko patri k matce a matka k plotne a otec ma platit aliky = vydelat prachy.
Coz je mimochodem pikantni a obecny stereotyp vlastni mnoha konzervativnim "myslitelum ala Jirsa". A vubec je paradoxni i zde na foru jak se michaji ty konzervativni hodnoty ala "matka k plotne" a SP a rovnost muzu a zen (coz je zase opak konzervativnich hodnot).

Ze zeny soudkyne sekaji rozsudky decko matce a otci aliky chapu, ale ten Jirsa mi pripada jako dobry material pro studium motivace, kladu si otazku co takovyho 55 leteho zenace s 2 deckama vede k tomu soudit na US tak jak soudi, BTW na US bude skodit jeste dlouho, do roku 2025.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jarom%C3%ADr_Jirsa

Ja myslim ze by pan soudce Jirsa potreboval rozvod jako sul, ma 2 deti, nejlepe aby si to zazil sam na sobe.

Imho starnouci karierista soudce Jirsa skodi na US otcum asi nejpravdepodobneji proto, ze ma doma nejakou "pipku" co byla doma s detma a pan Jirsa slovutny soudce s platem 150 000 mesicne je v ocich takovy manzelky pan Buh a takovy Jirsa karierista ani vlastni decka moc nezna, to mate same konference, vecirky, porady, prednasky, TV....pak si imho takovy soudce US Jirsa rika co ti otcove chteji, maj to delat jako ja budovat karieru a podradnou peci o decka nechat doma matce .... :lol:
Odpovědět