Hromadná Žaloba. Pojdme to zkusit rešit systémově

JV72
Nováček fóra

Hromadná Žaloba. Pojdme to zkusit rešit systémově

Příspěvek od JV72 »

jsem jeden z Vás

nechci se nikomu mstít. dopady zrudnosti soudkyně na psychiku mojí dcery uz jsou nenavrtaně zapsaný do jejiho detství a bude to trvat dlouho je nahradit pozitinějsíma zážitkam.

Ale JENOM PROTO ABY SE PODOBNÉ SVINSTVO nemohlo stát jinému ditěti..

Samozrejmě každy musí s feministymi soudy bojivat zvlašt,, ale to evidentě nevede žádné systémové změně do budoucna..

co treba?:
- žaloba na stat ? nepřijal žádné opatrení k dodoržování základnícj lidskýych prav..
Prostě zkusit do toho mlátit na EU a co nejvýše to půjde..
Na prosazovaní rovnoprávanosti mužu a žen by se daly určite sehnat i dotace z který by se mohl zaplatit hodně dobrý právník.. na práva ditete určitě tak.

Zažalovat CR, ministertvo zpravedlnosti.. cokoli..

chce nekdo pridat a udelat prospěšnou vec pro ostatní?

Jsem jeden z Vás.. věrim ze vyhraju ale to ze nejaka soudcovka zruda umoznovala 3 roky matce uzivajici sile psychofarmaka znicit me dceri detsvi se prehlednou neda. Detstvi dceri nikdo nevrati

Manželka co podle lekařské zprávy užívá trojombinaci silnych psychfarmak unesla dceru a do prvního jednáni (73 dnu) odomitala sdelit kde je.
Znalacký posudek probílal 179 dnu od únosu a dceru jsem mel možnost vidět jen 1x od SO do NE.
Zrůda na soudu v Mladé Boleslavi Ludmila Volfová zamitala opakovaně PO až jsem ji nahrávkou usvedčili že lže a zásadně manipuluje skutečnosti tak PO naridila po 255 dnech od Unosu. kdy jsem dceru temer nevidel mimo jednoho viikendu.
vytrvalý
Uživatel(ka) fóra

Re: Hromadná Žaloba. Pojdme to zkusit rešit systémově

Příspěvek od vytrvalý »

Právo v ČR. Spravedlnost je slepá zejména ta opatrovnická. Snad trestní řízení na po 4 o.k.Ústavní soud jak dopadne mince, někdy rozsudek v zájmu dítěte jindy proti úmluvě a právech dítěte.Pes psa nežere, soudce nepůjde proti soudci .Stížnost k EU není placena jen ten balík a trpělivost na sepsání a doložení důkazů. Možná by stálo za uvážení, tlačit na media, aby se zveřejnilo kolik ČR vyplácí jako odškodné za špatné rozhodnutí soudců. Zničené děti za pomoci OSPOD, a různých neziskovek je téma samostatné.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Tenhle opatrovnicky marasmus (nejen na soudech a OSPOD) je zejmena produkt nezajmu cca 80% vetsiny otcu o decka. Cele to funguje takhle proste protože většina otcu o deti nestoji a to me na tom stve nejvic.
Za poslední rok se mi rozvedlo několik mych kamaradu a všichni naklusali na soud s dohodou deti matce a otec alimenty a styk 2/14 + jedno odpoledne.
Hucel jsem do tech chlapu at nejsou idioti at to nedelaji a nic, jako idioti to odkejvali.
Ja osobne jsem dospel k nazoru ze nejvic se otec který chce pecovat o decka musí zlobit na tu masu chlapu kteří systém udrzuji v chodu svým realnym chovanim.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 13 kvě 2020 12:04...je zejmena produkt nezajmu cca 80% vetsiny otcu o decka…..
Nebyl bych tak pesimisticky. Ale samotneho by me zajimalo jak to realne je, nejaky sirsi pruzkum kde by se dalo delat rozlozeni podle veku, vzdelani, …
Slusi se jeste k tomu dodat, ze "nezajem" (pocit ze 2/14 je normal) prameni take silne z nedavne takrka jedine mozne praxe, uplatnovane dele nez jednu generaci (skoro 2).
Simpson123
Stálice fóra

Pokud vim navrhu na SP je velmi malo (8-10%) a to malo navrhu se jeste z poloviny u soudu diky soudkynim a OSPOD zamitne a vysledek jsou pak ty cca 4-5% SP.
Pak je tu cca 2% navrhu na společnou peči - to je schvalovano obvykle bez problemu.
Stale drtive prevladaji rozvody dohodou ze otec dobrovolne souhlasi s rozsudkem dite matce + aliky - to je cca 80%.

Zbyle pripady uz jsou extremy matka fetuje a otec mrtvy a dite babicce a podobne desive veci...
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Jako asi každý otec, který se ocitl v rozvodovém sporu jsem šokovaný nefunkčností soudního systému a nemyslnými výroky soudců. Nejsou mi moc blízké extrémní metody, které používá třeba K213, ale na druhou stranu mám intenzivní pocit, že záležitost je nutné řešit systémově. Myslím, že je zapotřebí získat porozumění u veřejnosti a politiků, což nepůjde bez prokázání toho, že soudy nefungují. Řeším svou frustraci intenzivně se svými kamarády a málokdo je ochotný uvěřit, že je vůbec možné, to co se tu děje.

Trochu jsem se inspiroval v tom, že k problému statních maturit se podařilo přitáhnout pozornost veřejnosti až publikováním nesmyslných otázek v novinách a napadlo mě, že by mohlo pomoct dát dohromady seznam nejabsurdnějších výroků, ať už celých rozsudků nebo odůvodnění. Napadlo mě třeba něco jako jakási zeď hanby/pobavení, jakou mají programátoři na https://hovnokod.cz/. Myslíte, že by něco takového mohlo mít šanci na úspěch?

Představoval bych si něco jako:

"V situaci, kdy otec nesporuje, že se syny je v pravidelném kontaktu a stýká se s nimi po dobu 3,5 dne za dva týdny, není naplněn zákonný požadavek na průkaz potřeby zatímní úpravy běžného styku otce s nezletilým"

datum, jméno soudkyně, případně spisovou značku (možná neveřejně)

a doplněno o relevantní judikáty, odborné články právní, psychologické a jiné ukazující, že 3 dny za 14 opravdu nejsou dostatečné.

Doufám, že kdyby se dal dohromady dostatečně rozsáhlý seznam takových výroků, dalo by se tím třeba interpelovat ministryni spravedlnosti nebo činit jiné veřejné/mediální kroky.

Nemyslím si totiž, že nějaká žaloba má smysl - dospěl jsem k názoru, že soudní moc je zkažená ze své podstaty a od soudců není možné očekávat spravedlnost. Proto bych radši šel cestou tlaku na ně zvenku.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Ja zase přemýšlím o tom, jestli neudělat hromadnou petici, žádost o nastavení rovnoprávnosti mezi otcem a matkou při nastavování péče o děti.
Uvést tam v bodech, tak max 20. klíčových oblastí, kde/jak jsou otcové diskriminování.

Otázka je, kolik podpisů by to bylo, co bych byl schopný dát dohromady.

Poslat na Vládu, na předsedy soudů, na vedoucí OSPODů.
S podporou petice se obrátit na ombudsmana v konkrétních případech (já, ty, pepa, karel, honza...), napsat, podívejte, tolik lidí se s diskriminací otců setkalo také...

Můj skromný názor je, že ombudsmana je potřeba vyzkoušet, ale že nikdo není schopný jasně, smysluplně popsat (a hlavně doložit) čím byl institucemi v ČR diskriminován. Diskriminace je zpravidla prováděna skrytě, ve spisech ji nenajdeme...

Čím víc stížností, navíc v jeden okamžik, tím větší pozornost.
Zastřešit to může nějaká fajn, nám blízká organizace, svým jménem. V návaznosti na to vydat tiskové prohlášení, zaslat do novin.
Předat to i poslancům v EP, požádat je o zasenesní tohoto bodu na jednání EP a vydání stanoviska odsuzujícího diskriminaci otců v ČR.

Ideální by bylo získat pro tuto akci veřejně známou osobu, ale s tím já teda nepomůžu :-)
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Ombudsman nemá právo posuzovat konání soudů.

Ale přes ombudsmana by měla jít řešit diskriminace na úrovni OSPODů. Napadlo mě získat statistiku v kolika procentech navrhoval OSPOD střídavku vs. VP matky či otce a pokud tam je výrazné vychýlení ve prospěch matek (v mém osobním případě ne, ale obecně bych čekal, že tam je), řešit to jako systematickou diskriminaci.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

vpodstatě souhlasím.
Akorát z OSPODu statistiku neziskáš, oni do spisu nepíšou co navrhují. (ten náš, Brno Venkov, tak uvádí v protokolech "konečné stanovisko předneseme osobně u soudního jedníní")
Podle mě je to naprosto nedohledatelná informace ze strany OSPODu.
Max. procházet zápisy z jednání soudu, odtud zjistit co OSPOD navrhnul.

Ten dotaz na OSPOD by se musel velmi dobře formulovat, aby byla šance, že z něj něco konkrétního dostanem.
Simpson123
Stálice fóra

Menit justici a opatrovnicky system zhora (vláda, petice, lobovani v parlamentu, poradanim konferenci, osvetou v TV, atd.) je jiste fajn.

Ale odle meho se opatrovnicky system pomalu meni i zdola, stovkami a stovkami tatinku co se snazi pecovat a chteji SP. Soustavne a pomalu krucek po krucku se bude menit i ta justicni masinerie a nejvic by pomohlo kdyby pribyvalo navrhu na SP a dobrych zkusenosti s bezproblemovou SP.
Odpovědět