Nařízená terapie

Odpovědět
Pepek
Nováček fóra

Nařízená terapie

Příspěvek od Pepek » 23 čer 2020 10:37

Dostali jsme nařízenou rodinou terapii. Můžete mi doporučit nějakou spolehlivou organizaci v Praze ? Už jsme se jednou spálili.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Re: Nařízená terapie

Příspěvek od Marek2 » 23 čer 2020 14:17

Dobrou neporadím.
Rozhodně nedoporučuji paní Elenu Meškovou, která působí v Asociaci Mediátorů, možná je dokonce předsedkyně. Chodili jsme tam s BM asi půlroku. Mediátorky byly 2. Základní teoretický přístup měli výborný, ale v praxi dosti nefunkční. Nedokázaly držet téma a nechávaly se odvést do vedlejších diskuzí, při pokračovací hodině nedržely zápisky z minule, podléhaly tlaku hysterické matky (kdo víc křičí, ten má pravdu). Pokud by tam rodiče šli konstruktivně hledat shodu, tak by to asi fungovalo (to by tam potom teda zřejmě nemuseli vůbec chodit). Ale v případě mediace s konfliktní matkou, která jen přesvědčuje okolí o svém vlastnictví dětí, to vůbec nezvládaly. Jsem rád, že to mám za sebou. Škoda času pro všechny.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 23 čer 2020 21:47

Spalil jsi se proc?
Hele urcite dukladne konzultuj co tam na narizene "terapii" budes rikat, navrhovat, jak reagovat na predvidatelne a opakovane zname hlody/pasti/nastrahy matky. Je potreba to nepodcenit jinak to projedes zase znovu.
Jde o to dostat na svou stranu psychologa/psycholozku, bude psat soudu zpravu, naridil to soud?
Chce to nacvicit si doma jako herec jiste zakladni standardni situace, aneb postupy jak se tam nepohadat o blbiny....obvykle matka hnoji fekalie z minulosti a otec ucinne muze pouze se sklopenou hlavou pokyvovat a odrikat v intencich psychologie "otevrene dvere" ze ma deti rad a ze ho to mrzi ze matka fekaluje a ze by rad resil budouci peci o deti, atd.......ja tomu neveril kdyz mi Tulen tohle radil ze to na "system poradna" funguje, ale je to cesta jak matku dostat do defenzivy. Musis porad hrat hodneho tatinka co miluje deti, imbecilne tam mluvit jak deti milujes a ze ti na nich zalezi, neskodi pouzivat uplne hlody jak je maminka unavena a ze potrebuje s deckama pomoct a ze ji rad pomuzes s XYZ....takove lidsky naivni reci tam mohou ziskat sympatie psycholozky a ta pak vyvine tlak na matku ze se bude matka potit az na zadnici.....uplne kontrapoduktivni tam byvaji naopak pravni a soudni otazky kterymi se ohani nachytreny otec.....
Chce to pripravu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 čer 2020 10:00

Simpson123 píše:
23 čer 2020 21:47
Chce to pripravu.
jj, urcite. Jde to nacvicit. Ale na pocatku (rozhadani rodice, cerstvy rozchod) je to tezke nesmirne.

Musis zapusobit na psycholozku tak, aby byla na tve strane (samozrejme, ony zase jsou "cvicene" aby zustavaly nad veci, nesoudili … ale jsou to jen lide). Ona sama pak na matku vyvine tlak. Tlak od tebe je neucinny, naopak pusobi opacne - psycholozka ji k ustupkum dotlacit muze (protoze pred ni nechce byt za kravku). Dobra strategie je postupovat salamove, pridavat cas po kouskach, vzdy na sezeni domluvit dalsi kousek.
Stale ale plati (u deti nad cca 4 roky), ze nejucinnejsi postup je zacit pecovat ihned po rozchodu vyrovnane, nedopustit "pridelovani" deti matkou. A do poradny tak vstupovat uz s casem vyrovnanym. Nekdy to bohuzel nejde (prilis male kojene deti, "prosr.ny" zacatek ..)

Dobre vedene (jak psychologem, tak tebou) sezeni s ex co nejdriv po rozchodu jsou k nezaplaceni. Ukolem rodinne terapie je naucit vas spolu komunikovat, domlouvat se. Ne dotlacit vas k nejakemu reseni. Na chozeni do poradny by mel tlacit kazdy otec.
Naopak - mediace s matkou ktera je zarputile proti SP jsou naprosto k nicemu. Mediace a rodinna terapie jsou dve naprosto odlisne veci. Pri mediaci jde o "uzavreni obchodu", dohody, reseni. Kdyz matka rika SP ne - dohoda jasne uzavrena byt nemuze. Protoze bohuzel statistiky ji davaji u soudu, se "spravnym" pristupem, opravdu velikou sanci na "vitezstvi". Zakladem obchodu je "neco za neco". Mas co nabidnout? Mediace muze byt k necemu pouze pokud napr. ty fakticky drzis vetsinu SJM - muzes nabidnout napr. ok, budes souhlasit se SP, rychle vyresime deleni, a budu stedry …

Pepek
Nováček fóra

Příspěvek od Pepek » 06 črc 2020 12:30

Vybrali jsme si bohužel genderovou neziskovku. Jmenuje se Prodialog Forum, vede ho Jindřiška Krpálková.
Nejsou schopni odpovídat na maily - trvá to tak 6 dní, typicky musíte poslat mail po pár dnech znova a pak tam ještě zavolat. Nejspíše to dělají demonstrativně.
Přišli jsme tam se soudně nařízenou terapií ale Prodialog mě začal přesvědčovat že bych měl souhlasit s asistovaným předáváním. Přitom já se s matkou téměř 3 roky neviděl, předáváme si dítě přes školu. Naprosto to nedávalo smysl. Nikdo za 5 let nebral ta falešná obvinění z násilí vážně, stačila matčina zmínka a Prodialog začal ignorovat rozsudek.
Hned na první schůzce po pozdravení zpochybňovali jestli se dokážu od dceru postarat. Všechno co se v našem případu stalo považovala za obtěžování matky. Bylo absurdní, ta ženská vůbec netuší jak sociálka funguje - vytýkala mi že Ospod provádí u matky neohlášené kontroly. Přitom na to nemám absolutní vliv. Dokonce volala mému advokátovi a vykládala mu že jsem násilník. :( Musím říct že náš případ je přitom dost jednoznačný - násilí na dítěti ze strany matky, zanedbávání zdravotní péče, vyhýbání se výdělku.
Bylo zajímavé sledovat reakce. Když jsem se zmínil o násilí na dítěti ze strany matky tak jí to vůbec nezajímalo, podobně jako fakt že je matka vyšetřovaná na paragraf o ohrožených dětech. Brala to jako obtěžování matky.
Prodialog je pilotní projekt Istanbulské smlouvy, vyrábějí případy genderového násilí na zakázku. Stačí jen zmínka matky a začnou vás lynčovat.
Na sezení je zákaz pořizování audiozáznamu, celé to protokolují písemně oni takže k soudu může jít cokoliv. Musíš souhlasit s výslechem dítěte.
Požádal jsem o zvýšení transparentnosti a výměnu terapeuta ale Prodialog forum místo toho ukončili spolupráci.
Po kontaktu s Prodialog forum si začnete vážit toho, jak kvalitní lidé pracují na soudech a Ospod. Měli jsme štěstí tito lidé s snaží spory řešit rozumně a smírně ale Prodialog je jen eskaluje.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 črc 2020 10:24

:(, to je smutne, pritom internetove stranky maji hezke, uplne by to clovek necekal. Ale pri blizsim prozkoumani, ze hlavni oblasti pi Krpalkove je DN, uz to zacina byt podezrele. Kdo v tehle oblasti funguje, musi prijmout stereotypy muzu nasilniku a "branit" zeny, a vidi to pak vsude (I tam, kde zadne DN neni). Druhym trosku varovnym signalem je dlouhodoba spoluprace soukrome organizace s ospod. Pokud by tam skutecne vyhotovovali zpravy naklonene SP, spoluprace by asi dlouho netrvala. Tady s vyberem asi pretezko radit - psychologa ktereho bys vybral nepripusti ospod (nespolupracuje s nim), ti co vyberou ….
Docela dobrou zkusenost mam s mestem financovanymi "rodinnymi poradnami".
Pokud bude zprava nejak vyrazne neprizniva a nesmyslna, zkus nechat udelat oponenturu, napr. http://novaktomas.ic.cz/?p=-ps-ukazka_posudku

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 07 črc 2020 12:14

Kruci Pepku a to nevís ze zasada c.1. je ze otec nesmi kritizovat matku nikdy a nikde? Do prcic jestli jsi tam nakracel a zacal jsi tam matku popisovat jako nasilnici, linou prizivnici - co jsi jako cekal ze bude??

Tohleto mi Tulen v poradenstvi k me poradne vysvetloval cele mesice ze tohle ocernovani na matku vede do pekla....ujistuji te ze moje pocity na tema vychovna a pecovatelska kompetence moji matky byly uplne stejne - matka tyra deti (dodnes jsem vnitrne presvedceny ze ta moje nana je fakt tyrala hlady).
Dokonce tento muj nazor na matku sdileli i nekteri moji blizci...ale Tulen mi jasne vysvetlil ze mluvit o svych nazorech na matku je cesta do pekla.
Matka co ma deti v paratech a pecuje si muze hnojit na otce v poradne jako hnojomet ale otec nesmi.

BTW ja Tulenovi strasne ze zacatku neveril ze to je tak spatne s diskriminaci otcu napric opatrovnickym systemem, jak mi vysvetloval, ale opravdu to tak spatne je! Je to tak ze na 99,9% nejlepsi taktika jak dosahovat rozumnych vysledku je matku chvalit, at je ta matka jaka chce spina, lina - prizivnice - nemakacenko, promiskuitni, cokoliv si vymyslis - tak je stejne nejlepsi zatnout zuby a vykladat jak je maminka fajn maminka a ze je dobra matka.

Samozrejme existuje extremni 0,01% pripadu kdy matka bere pernik a podobne, ok pak je treba postupovat jinak ale to neni Tvuj pripad.

Nezlob se ze to takhle pisu ale couha to z tvych prispevku jako slama z bot, uplne vidim sebe pred 2 lety, taky jsem to vsech chtel vysvetlovat z sveho uhlu pohledu.....tragicke chyby jsem nastesti neudelal protoze me zastavil Tulen....ty jsi se vykaslal na pripravu a ted jsi v troube, jsi po usi v pasti hnojometnych ocernovacich hadek s matku a cely system bude proti Tobe = pece otce co nejmin a decko matce. Pochop ze svym chovanim jen nahravas OSPOD i soudu na smec, game ball, set ball, match ball.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 10 črc 2020 21:49

Předně ti nemá co kdo zakazovat nahrávání. Protože tím pak můžeš dokázat jejich vady v práci. A dokud na ně nebude jedna stížnost za druhou, tak budou páchat své "dobro" donekonečna. Matku má cenu napadat, ale výlučně v případě, že na to existují důkazy již uznané nějakou autoritou, psychologem, soudem apod.
Pokud nemáš pádné argumenty o vadné práci organizace, pak odmítnutí tam dál chodit, bude použito proti tobě. Pokud tam budeš chodit, odejdeš s tím asistovaným předáváním....
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět