Tvrdá realita

Tomáš Herout
Stálice fóra
Příspěvky: 107
Registrován: 18 pro 2015 10:18

Re: Tvrdá realita

Příspěvek od Tomáš Herout »

Ano Paroubek udělal standardní chybu, že dělal hodného, tudíž blbého otce. Zasíláním peněz na spoření dítěte si jen zvýšil výživné a podřezal větev při dělení majetku. Ukázal se totiž jako slaboch, kterého je třeba oškubat.
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Tvrdá realita

Příspěvek od forU »

Problém je ten, že pravidla o nakládání s uspořenou částkou jsou - zákon přímo uvádí, že jsou jměním dítěte, jinde zákon uvádí pravidla s nakládáním ze jmění dítěte, které rozlišuje režim nakládání s výnosy ze jmění a s majetkovou podstatou. Ale proti staré úpravě je to tam napsáno s chybou neurčitě. Problém je v tom, že soudy zákon ignorují a je potřeba najít případ, kde by se to dalo protáhnout Ústavním soudem pro zásah do majetkových práv dítěte. Jednou jsme zkusili, a Ústavní soud to naprosto ignoroval, vůbec se k tomu nevyjádřil. Takže pokud někdo máte živý případ, kdy soud umožnil matce spotřebovat úspory dítěte, tak dejte vědět.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Tvrdá realita

Příspěvek od Simpson123 »

Mozna jen soudy kreativne vykladaji pravo tak, ze sporeni je decka, kdyz matka da navrh na spotrebu sporeni soud si to vylozi jako ze soud je porucnikem decka a porucnik decka rozhodne ze penize na auto pro matku je fajn forma spotreby uspor decka protoze bude autem jezdit matka i decko.
Podle meho je tam analogie porucnictvi s majetkem decka:
§ 897
Nedohodnou-li se rodiče o podstatných věcech při péči o jmění dítěte, rozhodne na návrh rodiče soud.
§ 898
(1) K právnímu jednání, které se týká existujícího i budoucího jmění dítěte nebo jednotlivé součásti tohoto jmění, potřebují rodiče souhlas soudu,..


Pripada mi to cele podle meho nepruchozi, soudy brusli celkem v mezich NOZ.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: Tvrdá realita

Příspěvek od Simpson123 »

Odpovědět