Tvrdá realita

forU
Stálice fóra

Re: Tvrdá realita

Příspěvek od forU »

Samozřejmě že je možné něco dělat, když takto rozhodnou, odvolat se a pak ústavní stížnost pro zásah do majetku dětí. Tady totiž nejde o spotřební složku výživného, ale spořicí. S tou se musí nakládat zcela odlišně. A pokud matka použila peníze z majetku dětí na svůj ozdravný pobyt a máš pro to důkaz, přímo od právnice matky, pak to na zpronevěru sedí jako prdel na hrnec. Vydání peněz dětem se dá domáhat buď v trestním nebo žalobou na náhradu škody způsobené dětem, případně žalobou na vydání bezdůvodného obohacení (bacha na promlčení 3 roky).
Spotřební výživné kontrole nepodléhá, je to kompetence pečujícího rodiče. Jen jednou se nám podařilo u nezkušeného soudce tohle vůbec projednat, výsledkem byla směnka ve prospěch dítěte splatná s její zletilostí ve výši výživného spotřebovaného jinak než pro dítě. V daném případě prachy padly na stavbu domu.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Nicmene spotrebovane vyzivne se nevraci. Neni mi moc jasne zda je tedy realne prinosne pro dite a otce se s matkou soudit jak pouzila matka vyzivne ze sporeni?
Predstava ze soud v CR za tohle matku odsoudi za zproneveru je sci fi.
BTW spotrebni a sporici slozku vyzivneho zakony podle meho neznaji, jasne nase kreativni soudkyne davaji dohody rodicu o sporeni do rozsudku, aby si matka nesahla na extremne vysoke alimenty, ale je to takova chaba a nezakonna konstrukce bez opory v zakonech a bez vymahatelnosti.
Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef »

Spotřebované výživné (na nezletilé ditě) se sice nevrací , ale zaznamenali jste vládní návrh, že by se výživné nevracelo, ale započítávalo na budoucí výživné? Psalo se to pár dní zpátky.
Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet »

Přesně toto mě udělal KS. Děckám jsem platil spoření, aby měly finance na případné pozdější studia a svině napsali, že zvýšení výživného pro otce nebude problém, neboť otec stejně dětem finančně přispívá, a tak bude dál, jen v jiné formě. Samozřejmě vše zpětně… Celé to považuji za zvůli mrzké lůzy, neboť děcka utřou nos a oni to moc dobře věděli. Tyto prasečiny považuji za protiprávní, neboť místo aby KS řešil body odvolání, tak samovolně upravil výživné. Toto by měl dělat zásadně jen OS, neboť po KS není v podstatě možnost opravného prostředku a svině to ví a zneužívají pro likvidaci druhého rodiče.
Simpson123
Stálice fóra

Cupete ale tohle sporeni detem je nastroj/pokus otce o odklon vysokych alimentu od spotreby matky smerem ke sporeni pro decko a sporeni pro decka chteji do rozsudku otcove s vysokymi prijmy kde aliky dosahuji extremnich vysin, zcela mimo racionalni potreby na pokryti vyzivy decka (imho suma nad 10000 na decko uz je mimo racionalni oduvodneni ze to decko spotrebuje na jidlo, osaceni a sport).
Obecne matky nechteji zadne sporeni na ktere si nesahnou libovolne/on demand. Matka chce vzdycky co nejvyssi aliky a chce je spotrebovat sama dle sve svevole a na veci ktere sama chce a potrebuje.
Soudy absurditu extravysokych aliku vnimaji a vychazeji otcum vstric s paskvilem dohody o sporeni. Otcove si neuvedomuji tu past, udelaji dohodu o sporeni a matka si to casem rozmysli, rekne si - chci si sahnout na sporeni okamzite, da k soudu novy navrh a soud matce vyhovi a sporeni si matka zkonzumuje na ozdravny pobyt, na auto, na byt.
Moje majitelka deti na me sporeni detem taky zkusila a ja jsem to odmitl. Jakmile otec na sporeni pristoupi tak fakticky dokazuje ze je schopen platit vyssi aliky a realne matka si kdykoliv vzpomene ze si chce na uspory sahnout a soud vyhovi.
Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet »

Osobně děckám spořím (s pojištěním) po litru měsíčně. O odklánění nemůže být řeč, spořil jsem i za manželství stejnou částku. Spoření může být snaha o odklon financí, ale měly by se zavést pravidla, jak a za jakých okolností lze na tyto částky sáhnout bez dovršení plnoletosti děcek. Navíc matka nemůže sáhnout na naspořenou částku, pokud budu mít účet v režii já (to je možná ten problém). Zvedá se mě ovšem žluč (asi jako ostatním), když čtu story o výběrech naspořených financí děckám někým jiným pro své potřeby. Jak se takový rodič vůbec může svým dětem podívat do očí? Asi budu v tomto věčný blb, co si nepřipustí, že i ke svému dítěti může být rodič svině. Ovšem děsí mne, jak mrzká soudní lůza namísto ochrany bezbranným dětem poskytuje podporu této kategorii rodičů. A opět, bez osobní zodpovědnosti a náhradě škody.
Ovšem souhlasím, placením něčeho navíc dětem co v manželském svazku pokládá za zcela přirozené je v očích mrzké lůzy jen jasný důkaz, že z tohoto rodiče jde ještě na výživném vyždímat. Ostatně co nejvíc, aby neměl možnost dětem něco koupit a uplatnit svou rodičovskou povinnost, případně nedej bože na obranu proti soudní zlovůli.
Simpson123
Stálice fóra

Sporeni je podle meho po rozvodu vzdy hruba chyba. Podivej ty decka to nechapou ze otec je fajn sporivy a zodpovedny chlapik. Az tohle budou sporeni na budoucnost chapat uz budes jako otec davno odepsany a ze hry.
Deti kdyz jsou dejme tomu mladsi 25 let nechapou sporeni a zodpovedne nakladani s penezi, rozhodne tedy ja jako mladik 10-20 let jsem sporeni nechapal a chtel jsem vsechno hned utratit...jako skoro kazdy mlady nezkuseny clovek.
Proto sporit je hloupost, lepe je ty penize davat na uplaceni deti darky, aby deti chapaly ze tatinek je aspon chodici bankomat, ze se s tatinkem maji dobre, tatinek koupi kolo, tatinek koupi hracky, tatinek koupi zajezd....ruku na srdce uz jste nekdy slyseli decko napr.10 - 17 let aby reklo jejda ja mam tak super tatu/mamu, on/ona mi spori na stavebku 1000/mesic???
Cupet
Stálice fóra

Příspěvek od Cupet »

Souhlasím, děti to začnou chápat teprve v době, kdy budou mít potřebu se osamostatnit a odletět z hnízda. Ovšem respektovat by to měl soud a děti ochránit, což jak sleduji z těch smutných příběhů, tak nečiní.
Simpson123
Stálice fóra

https://www.epravo.cz/top/clanky/vymaha ... 11796.html

Soudy jsou kreativni, nezapominej na to ze smutny pribeh je to pro otce - strejdu stykace co jen plati alimenty. Ale velmi vesely je ten stejny pribeh pro majitelku deti co zkonzumuje sporeni na ozdravny pobyt,.... ta mince ma dve strany-).
Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama »

Spořit na jméno dětí je chyba i před rozvodem. Spořim zkrátka "sobě nebo jako rodina", případné peníze dostanou dle mého uvážení ve chvíli, kdy uznám za vhodné. V úvahu vezmu svou finanční situaci, účel peněz, rozumové schopnosti dítěte, finanční gramostnost, vztah s dítětem. Nevidím jediný důvod, proč by úderem 18tých narozenin mělo dítěte spadnout dítěti do klína peníze, o které se nijak nezasloužilo, bez ohledu na jeho chování, zodpovědnost, vztah s osobou, která ty peníze naspořila.
Odpovědět