Dobrý advokát v Českých Budějovicích

Odpovědět
milan
Nováček fóra

Dobrý advokát v Českých Budějovicích

Příspěvek od milan » 01 úno 2012 21:04

Ahoj, neměl by prosím někdo tip na dobrého advokáta v ČB? Budu rád, když poradíte. Manželka mi po rozvodu odmítá půjčovat syna :-(

martin
Stálice fóra

Re: Dobrý advokát v Českých Budějovicích

Příspěvek od martin » 02 úno 2012 13:45

Advokata v CB neznam, ale aspon par rad jak na to:

- Pokud mate soudne upraveny styk a matka opakovane a bez vazneho duvodu dite nepreda ke styku, tak privolejte na misto Policii CR, predlozte rozsudek s vyznacenou pravni moci a nechte celou vec zaprotokolovat. To ostatne delejte vzdy, kdyz ke styku z libovule matky nedojde.

- Upozornete organ ochrany deti ("socialku") na vzniknou situaci - nejlepe pisemne ci do protokolu - uvedte vsechny terminy, kdy matka dite bezduvodne nepredala

- Po nekolika zmarenych stycich podejte soudu navrh na vykon rozhodnuti. Vzor najdete treba zde: http://www.iustin.cz/art.asp?art=84 Podavejte opakovane, jak je uvedeno na odkazovanych strankach.

- Bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem, pokud je opakovaně bezdůvodné, je považováno za změnu poměrů, vyžadující nové rozhodnutí o výchovném prostředí. § 27 zakona o rodine. Muzete tedy zvazit zda rovnou nepodat navrh na zmenu vychovy (tj. sverit dite do vasi pece a matce upravit styk, pokud dela problemy).

PS Dite se nepujcuje, neni to majetek.

toner
Nováček fóra

Příspěvek od toner » 08 úno 2012 11:06

Ahoj všem, nechci zde nyní popisovat vše s čím se neustále se svojí bývalou manželkou potýkám, pouze bych opakoval vše, co je zde napsáno. Trvalé zamezování a neustálé komplikace při předávání našich dětí k pobytu u mně atd. Podstatné slovo bohužel v tom má i její matka. Pokud
se týká OSPOD, který sice je velmi dobře obeznámen se situací a sám i ve svojí zprávě uvedl, že je matka proti mně ovlivňuje, i v soudních stáních bych řekl, že je nakloněn k mojí straně, přesto neudělá co se týká nějaké přímé podpory nic. Co se týká nějakých dopisů, k soudu byl dán návrh na exekuci vůči matce, neděje se nic. Myslím si, že přijet si s policií a za asistence ev. někoho dalšího pro děti je sice hezké, dle platného rozsudku právně podložené, ale co myslíte že bude následovat.
Myslí si někdo snad, že si zatvrzelá ( mohl bych užívat i jiná slova ) matka něco uvědomí ? Nemyslím si to. Děti budou opět ještě více traumatizovány, bude jim vysvětleno co ten "hajzl fotr" ( jak o mně doma mluví ) zase jim a mamince udělal atd. Protože tenhle krok se velice těžko dětem vysvětlí, když je skoro nevidím. Já sám budu rád za jakoukoli informaci či podporu. Vzhledem k tomu jak se ex i její matka chovali u soudu ( pouhé lhaní, házení špíny a arogantní chování ) dala soudkyně podnět ke zpracování posudku a právě k soudní znalkyni, psycholožce z Českých Budějovic. Proto bych uvítal jakoukoli informaci a zkušenosti o činnosti a hlavně kvalitě a objektivitě dětské psycholožky. Jak se v jiné diskusi píše, nechci aby zde docházelo k nějakým nedorozuměním ve vztahu k uveřejňování nějakých informací, prosím pokud někdo nějaké poznatky má, napište mně je přímo na mail : toner123@seznam.cz. Stránky té psychologické poradny jsou http://ppporadna.webnode.cz/sluzby/. Mám totiž velmi špatnou zkušenost s prací psycholožky, u které si přímo koupila zprávu ex, když tam bez jakékoli domluvy se mnou a bez mojí přítomnosti odvedla obě děti. Děkuji za jakoukoli reakci.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 08 úno 2012 12:20

Tohle mi přijde užitečné, už jsem to dal do diskuse o znalcích, zatím to nikdo nerozporoval:
Soudní znalec ve věci svěření dítěte do péče otce a jeho vliv u soudu
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/te ... iv-u-soudu
...

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 08 úno 2012 13:23

toner píše: Myslím si, že přijet si s policií a za asistence ev. někoho dalšího pro děti je sice hezké, dle platného rozsudku právně podložené, ale co myslíte že bude následovat.
Myslí si někdo snad, že si zatvrzelá ( mohl bych užívat i jiná slova ) matka něco uvědomí ?
...
Proto bych uvítal jakoukoli informaci a zkušenosti o činnosti a hlavně kvalitě a objektivitě dětské psycholožky.
Ahoj,
jisteze nepredpokladam, ze se matka v pritomnosti Policie CR chyti za nos a deti s omluvou preda. Jde ale o to, abyste mel veskere marne pokusy o styk verohodne zdokumentovane a dolozene (coz v pripade ucasti hlidky policie je nezpochybnitelne). Matky se totiz pozdeji nerozpakuji lhat, ze si otec pro deti v uvedene terminy vlastne vubec neprisel a ona chudinka preci cekala, deti pripravene a on nikde. Doporucuji opakovane podavat navrhy na vykon rozhodnuti - pokud tam jen budete chodit na (ne)predani a nic nedelat, tak matka dite/deti zpracuje, soud posleze nad vsim mavne ruku a vam jeste vytkne "procesni pasivitu". Pokud ke styku nedochazi uplne, tak bych zvazil i predbezne opatreni na zmenu vychovy - sice je sance na uspech minimalni, ale soud aspon dostane jasny signal, ze se neco deje a mel by rychle jednat (pripady, kdy roky nic nedelal pak konci u Evropskeho soudu, ktery konstatuje poruseni prava na rodinny zivot ze strany organu CR).

Znalce v Budejovicich neznam - obecne mam tu zkusenost, ze psycholog, ktereho si vyberete sami ma logicky tendenci psat v duchu toho, co si u nej objednate (a zaplatite). Mezi matkami je oblibena napr. PhDr Alena Uvacikova - ta na vas za par tisic nakyda kila spiny a ani vas k tomu nepotrebuje videt. Obdobne byste nasel i znalce naklonene stridave peci.

Jinak je moje osobni zkusenost se znalci urcenymi soudem (v Praze) pozitivni a myslim si, ze charakter a vztahy v rodine v nasem pripade postihli pomerne verne. Jedine co bych jim vytknul je samotny zaver posudku, kde na otazku soudu co za vychovu doporucuji bylo, ze dite lze sverit do vychovy matce, otci nebo do vychovy stridave... Za ty penize, no nekup to. ;-)

Ivanka74
Nováček fóra

Příspěvek od Ivanka74 » 19 čer 2017 21:37

Dobrý den, sice nejsem z Českých Budějovic, ale když jsem hledala právníka já, našla jsem ho přes tyto stránky - https://www.otazkanapravnika.eu/poptavka-pravni-sluzby. Jednoduše tam vložíte poptávku, popíšete, o co se jedná, a počkáte na nabídku. Mně tam do přišlo hned několik nabídek už druhý den, takže jsem mohla zohlednit cenu i zkušenosti jednotlivých právníků, než jsem si nějakého vybrala. Přeji hodně štěstí. Ivana :)

Odpovědět