Ondřej Réda

Odpovědět
Michal24
Stálice fóra

Ondřej Réda

Příspěvek od Michal24 » 28 úno 2012 12:54

Réda měl ve Velkých Opatovicích známost se čtrnáctiletou dívkou, která otěhotněla. Blanenský okresní soud mu za poměr s nezletilou uložil podmíněný trest.
Stíhána byla také matka nezletilé dívky, která Rédovi tvrdila, že dítě nežije. Od Okresního soudu ve Svitavách dostala podmíněný trest, který však krajský soud zrušil. Samotná matka dítěte vyvázla bez trestu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/partner-patnacti ... zpravy_klu

Tady to vidíte - Ondřej R. je ten, který podveden, přitom je jediný, kdo byl potrestán, a to jak trestněprávně, tak především tím, že mu odepírají přirozené rodičovské právo, přestože se jako rodič nijak neprovinil, nic neopomněl, nic nezanedbal, nedopustil se žádného násilí. Ten, kdo podváděl, kdo intrikoval, kdo silně poškodil základní práva dítěte, jeho otce, i dalších otcových příbuzných, ten je bez trestu. Mám pocit, že kdyby to mohlo být recipročně naopak (otcové by mohli rodit a matkám jejich rodičovství zamlčet, ...), tak by ten otec byl potrestán na doživotí a matce to dítě vráceno i s velkým finančním odškodněním. Ach jo (stydím se za naši společnost). Jak to vidíte Vy?

forU
Stálice fóra

Re: Ondřej Réda

Příspěvek od forU » 28 úno 2012 13:19

Principiálně mi přijde, že by zde mělo mít přednost ústavní právo rodiče na naplnění jeho rodičovské odpovědnosti a ústavní právo dítěte na rodičovskou výchovu. Bude to hodně složité. Každopádně otec je velmi mladý, tak i podmínka za styk s jen o nějaký rok mladší holkou mi přijde hodně tvrdá. Kdyby to byl 30 nebo 60ti letý chlap, tak bych podmínku chápal.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět