věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
Tesař
Uživatel(ka) fóra

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Tesař » 04 říj 2012 13:27

holmn píše:v neposlední řadě se tatínkové musíte zamyslet nad tím, že matka dítě 9 měsíců odnosila, porodila a odkojila. Tam ta láska je od chvíle početí přirozená, ale tatínkové ji teprve získávají po narození.
Tak vážená, to je ten největší žvást, jaký jsem slyšel! Nevím nic o tom, že bych lásku k dítěti získal po narození. Narodilo se z lásky, chtěl jsem ho, těšil jsem se na něj, matka se měla jako v bavlnce a to do porodu zbývalo 9 měsíců! Prožil jsem každý den toho těhotenství, byl jsem u porodu, lepil alba s nečitelnými obrázky z ultrazvuku. Ano, neměl jsem dítě v bříšku, přesto si nepřipadám méněcený. Mimochodem, beze mne by matka měla v bříšku jen hlad, víme, ani dítě, ani by ji nikdo neživil. Zařizoval jsem pokojíček, maloval, kupoval, tvořil.
Po porodu jsem s matkou vstával ke kojení, jen aby nebyla sama, dítě jsem krmil, přebaloval, hrál si s ním, učil ho chodit. Při tom živil celou rodinu.
A odměna? Zvrácená matka zmanipulovaná svým okolím a bránění ve styku, odloučení dítěte a doporučení OSPODu, že to je tak správně.
Tak si své kecy o lásce získávané po narození nechte, jsou to nesmysly. Nebudete mi snad tvrdit, že když autobus neřídím, nesmím s ním jet? Příroda to tak chtěla, že děti rodí ženy, ale bez mužů to nejde. Obě pohlaví jsou ve výchově nezastupitelná, obě mají své role. Dítě nepatří matce, patří samo sobě a potřebuje oba rodiče.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 13:58

Tesař:
číslo judikátu nevím, ale předčítala nám ho soudkyně na úplněm začátku soudu, což mi přišlo fakt od ní super.
K předchozímu příspěvku - souhlasím s obsahem, ano, jsou různé role obou rodičů, a oba k dítěti mohou budovat vztah dávno před početím. Je s podivem, jak se ženy domáhají stejných práv jako muži navzdory fyziologii, ale přednosti své si jaksi pořád snaží uchovávat a předhazovat svou výjimečnost a nadřazenost. Ale ona dáma, teď nevím nick, to určitě nemyslí zle, prostě to tak cítí, i když se mýlí.
A k Martisovi - nemyslím si, že by to bral jako pomstu, ale jako nástroj na to, aby byl schopen čelit násilí a zvůli matky, sociálky a soudu, které prokazatelně ubližují nejen jemu, ale i dítěti. Proto srovnávání působení strany matky jako legálního a působení Martise jako nelegálního pro mě je z morálního hlediska nepřijatelné - i legální ubližování je pořád ubližování. A kolikrát psychická újma způsobená separací dvou lidí, kteří se mají rádi, je mnohem větší než nějaké to přes držku, to se zahojí. Čímž, opět, nechci to hájit, ale rozumím tomu a je to pro mě do určité míry pochopitelné. Chování strany matky lze považovat za hrubý útok na Martise a jeho dítě (s výhradou, že situaci neznám detailně).
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 14:06

holmn píše: Já si opravdu nemyslím, že je pro děti ideální střídání domova s batůžkem na zádech.Často musí mít 2 školy, kamárady na střídačku, učitelé na střídačku, jiné výchovné metody atp. a to vše se odrazí na dalším životě dítěte.
Kde to dítě je vlastně doma? Jaký může mít vztah k domovu? Ideální je jeden byt navíc a v tom se střídat rodiče, nikoliv děti. Ale kdo si to muže dnes dovolit?
Ani já nejsem 100% přesvědčen o vhodnosti střídavky pro dítě, ano, střídavku v jejich jednom domově považuji za výrazně lepší a dokonce možná optimální, snad jen s výhradou zásahu do budoucích nových rodin partnerů - ale oni nesou následek toho, co si nadrobili, a noví partneři si berou rozvedené rodiče i s jejich minulostí a závazky. Ale je to strašně psychicky náročné pro nové partnery - já to tak měl, docházel jsem půl času pečovat o první děti do původní domácnosti a nová partnerka to asi nevydýchala, i když s tím od počátku souhlasila. Ale to je jen domněnka, že to bylo příčinou krachu druhého vztahu.
Jinak váš text lze napsat i jinak: více kamarádů, více učitelů, od kterých se mohou něco naučit, více výchovných metod, což přispívá ke snazší adaptaci na změny a dává širší základnu života dítěte.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 04 říj 2012 14:30

Pan Tesař - ideální manžel, ideální otec a živitel. Tedy pokud to tak skutečně je, bylo by třeba slyšet i druhou stranu.
Já ovšem mám jinou zkušenost. Můj zeť rozhodně moji dceru nedržel jako v bavlnce, nic nelepil ani nezařizoval, pouze se těšil. Dcera měla svůj plat a potom mateřskou, která byla vyšší než plat zetě. K porodu nešel a 4,5 kg děti nerodil ani nekojil. V noci, když dcera byla už unavená jsem ji musela střídat já, protože zeť svojí manželku budil tím, že do ní pod peřinou kopal, aby ji upozornil na palčící dítě. S dětmi si hrál vyjímečně, a největší trest pro něho byl, když by měl jít s dětmi ven na procházku. Učit syny jezdit na kole nebo plavat??? Naprosto vyloučená věc, na to děti mají matku! Nejlepší zábava po příchodu z práce byla televize a počítač a to že se mu škrtí dítě v zábradlí nějak nezaznamenal přesto, že dítě řvalo jak jen děti můžou řvát při nebezpečí a on to prostě neviděl a neslyšel i když byl 5 m od dítěte. Když se syn ( 4 roky) na něco otce ptal, tak jak se děti ptají, tak jeho odpověď byla: ještě jednou se mě na to zeptáš a rozbiju ti hubu !!! A takový tatínek chce děti do střídavé péče???

Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Irrataki » 04 říj 2012 14:43

forU: neříkám, že Martisovu mantru o rozdávání ran nechápu. Jen s tím vrcholně nesouhlasím. V současnosti je opravdu daleko největší zlo pácháno legální cestou, ať už se to týká soudů nebo rozkrádání veřejných prostředků. Pokud je na někom pácháno zlo a bezpráví, měl by se bránit všemi dostupnými prostředky. A ano, legálními. Pokud ze sebe udělá pod nátlakem okolností Charlese Bronsona(natož k tomu ještě navádět jiné), dá tím naprosto zbytečně do ruky argument druhé straně. A velice silný argument. Který v extrému může poškodit i ostatní, kteří jsou na tom podobně.

Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Irrataki » 04 říj 2012 14:46

holmn: "oldschool" zeťák, co? je dobře, že těhle mačos ubývá.

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 14:55

Tak v prvé řadě mám dojem, že zde řádí pár OSPODaček.

Trochu to zestručním. Před lety byl zájem matky, aby dítě neznalo svého otce. Razantně jsem zakročil proti celé její rodině, včetně jejích kámošek. Stálo mne to vysvětlování na policii. Ale moje dítě mi za to stojí. Domáhat se styku soudně by bylo časově nepřijatelné a velice škodlivé pro dítě. Z toho jsem se poučil. Okatě se neukazovat v bezprostřední blízkosti mého „terče“. Výsledek. Moje dítě mne miluje a samo tvrdí o rodině, v které žije, že jsou to křiváci. Mimochodem patřím do skupiny otců , kteří se za svým dítětem přestěhovali, takže chytrolíni co nezastávají střídavou péči se laskavě s těmi kecy o dvou školách chytněte za nos a jděte si rodit pouze vlastní děti a oplodnit vás může akorát váš intelekt. Na soud si stěžovat nemůžu i když vím jaké poměry panují v justici. A kromě toho, že umím na 3x zlomit sanici, dokážu kvůli dítěti i celé hodiny studovat nejrůznější zákony. Pak už je to jen na mě, abych zvolil jaký postup bude nejůčinější. Moje dítě si zaslouží více, než inkoust na papíře či nečinnost těch, kteří mají konat a nekonají.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 15:15

Já si myslím, že kdyby se zlu čelilo pouze zákonnými prostředky, máme tu dosud otrokářství. Tenhle systém legálně prostě shodit nejde. Takže já určitou míru jednání za hranicí zákona považuji za přípustnou. A to jsem pacifista.
otec.dite@seznam.cz

Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Irrataki » 04 říj 2012 15:29

Uznávám, že to smysl dává. Jen se prostě nechci vzdát přesvědčení, že jsme se už dostali ve společenském vývoji dostatečně daleko, že to jde i bez násilí.

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 15:37

Násilí bylo, je a bude, pokud budou existovat lidé, kteří budou zavdávat příčiny.
Uvedu na pravou míru, kterou zaregistrují pouze ti s vyšším intelektem. Agresivitu či násilí neschvaluji, pokud je konána jen pro pobavení či ukojení choutek. Tam, kde je třeba hájit OPRÁVNĚNÉ zájmy a ty Vaše legální způsoby selhávají, je násilná forma prosazení OPRÁVNĚNÝCH zájmů zcela na místě.
Je vidět, jak u některých „dam“ vzbuzují moje postoje velké obavy. Máte strach co ? Bojíte se, že by se otcové zdravě nasrali a pro své děti si přišli. Pak by vám kecy o legálních způsobech byly na nic. Ty legální způsoby vám vyhovojí, že ? Je třeba je vsugerovat mužům do hlav, abyste mohli účinně škodit a otcové aby jen diskutovali nad nečinností justice.

Odpovědět