věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
Han
Stálice fóra

Re: věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Příspěvek od Han » 10 říj 2012 20:49

V tomhle mám stejnou zkušenost - po Klimešově "poradenství" nastalo naprosté rozvrácení situace, kdy strana vyvolená už odmítá naprosto cokoli v naději, že má oporu v údajném odborníkovi, doporučujícímu separaci. Co se týká OSPODu P12, nemohu říci, že by mě do terapie u Klimeše někdo nutil. Šel jsem k němu dobrovolně, protože matka projevila po měsících ochotu alespoň přes někoho komunikovat a OSPOD jí doporučil Klimeše. Je ostudou P12, že s takovým člověkem spolupracuje a že ho doporučuje - také jsem mluvil s nejedním odborníkem a také se všichni shodli na tom, že "tento člověk je hrůza a ostuda branže".
Když jsem navrhl, aby OSPOD, který tvrdí, že komunikace mezi rodiči je špatná, nařídil rodinnou terapii u odborníka, jakéhokoli člena Asociace manželských a rodinných poradců (kde je alespoň nějaká záruka serioznosi a kvality) s tím, že pokud jsou Klimešovy závěry z našeho "poradenství" objektivní, skutečný odborník je musí také potvrdit, nedostalo se mi už žádné odpovědi. Samozřejmě všichni víme, že pod podobný pamflet jako sepsal Klimeš se nikdo seriozní nepodepíše.
Co se týká obrany proti Klimešovi, již jsem nějaké kroky učinil a po jejich výsledku (v ČR od toho nic neočekávám) hodlám celou věc kolem jeho "poradenství" zveřejnit.

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 11 říj 2012 00:05

V tom případě se velice ráda připojím. Každý by měl vědět, co je dr. Klimeš zač. U mé dcery bylo doporučení ze strany OSPODu Pha 12 nátlakové a mám na to i důkaz - videonahrávku tel. rozhovoru. Možná to bylo i u Vaší partnerky a ani o tom nevíte.

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 15 lis 2012 12:57

Tak jaký je názor prvoinstanční státní zástupkyně na úmyslné jednání zmíněného pána, který své pomluvy předkládá soudu jako "poznatky"? Kromě očekávané bagatelizace považuji za vhodné zmínit následující:
Jednání, jímž někdo předkládá soudu hrubě pomlouvačný materiál o jiném, není trestným činem, neboť soud má (díky otci) k dispozici řadu dalších (tentokrát pravdivých) důkazů, aby mohl spravedlivě rozhodnout.
Musím říci, že mne tento stát a jeho úřady nikdy nepřestanou překvapovat.

Gapa007
Nováček fóra

Příspěvek od Gapa007 » 15 lis 2012 14:00

Hane, vsechna cest tve snaze a odhodlani. Mne prvni rana osudu teprve ceka. Nevim jestli je to bude pohroma nebo ne ale ja uz nemam co ztratit a teoreticky pro nic dalsiho zit. Podruhe jsem prisel o dite, ano v prvnim pripade jsem byl mlady, hloupy, a nezodpovedny. Roky pribyvaji a clovek dostava rozum a zjistuje kde udelal chybu a snazi se ji vyvarovat. nechci si vylevat litost nad rozlitym mlekem ale udelam maximum pro dobry vysledek. Co jineho mi taky zbyva, nic vic jiz pro mne neni podstatne.
V Uteri 20.11 mne to ceka a doufam ze to ustojim. Jdu tam s tim ze to dopadne katastrofalne ale tento portal mne presvedcuje o tom ze to ma cenu bojovat a nepolevovat. Poznal jsem i ten pocit bezmoci a pocit kdy matka vyuziva sve suverenity. Opravdu si staci popovidat s nekteryma lidma co si jiz peklem prosli a zmeni to uhel pohledu a i v nevychodne situaci lze vydet reseni. Timto bych rad vyzvednul Michaela - aka katalyzator. Tento otec mne dodal tak potrebnou energii a napovedu ackoliv to neni pravnik. Vezte vsichni kdoz toto ctete ze prvi vec je rici si o pomoc a tou druhou odhodlani tu pomoc praktikovat. Verim ze muj zapal a energie nebude vysata urednim simlem a matkou ktera jak tvrdi "je to jen muj syn a dej nam pokoj"

Hane i tvuj tezky pripad je pro mne ponaucenim a dodava mi odvahu v tom odhodlani setrvat. Preju ti mnoho zdaru a symbolicky posilam tu trochu energie kterou jsem zde dostal.

Tomas

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 15 lis 2012 22:11

Gapa007 píše: ..
Díky. Budu rád, když to naše psaní k něčemu bude. Ono je dobrý hledat pomoc u bojovníků - ale ještě lepší je učit se od vítězů. Ono je totiž někdy zapotřebí zabojovat - a někdy pravej opak.
Drž se, Tomáši.
A chlapi - však ono to půjde. I když to bude trvat. Michael
...

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 12 pro 2012 10:47

Tady je jeden příklad jak se má postupovat proti údajným psychologům. Mám k předmětnému TO plno výhrad. Hlavně k odůvodnění.

Ale je třeba si uvědomit, že tyto údajní psychologové značně poškozují rodinné vztahy a to za tichého souhlasu soudu.
Toto trestní oznámení nebylo zrovna správně "naroubováno" na předmětnou trestnou činnost, ale naprosto mu fandím !!!!!!

http://www.justicetv.cz/excesy/pdf/toklimes.pdf

Pokud dotyčný absolvent filosofické fakulty někoho z Vás poškodil, neváhejte a k TO se přidejte nebo sami za sebe napište nové TO.
Nic jiného na tyto škodolibé parazity neplatí

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 20 pro 2012 12:59

Pan docent Zbyněk Vybíral, vedoucí Katedry psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, napsal 13.4.2011 otevřený dopis nechvalně známému Jeronýmu Klimešovi:

Pane Klimeši,

nedivil bych se panu Záhrobskému, kdyby měl za urážlivý tón, který jste o něm použil v textu „O slepičce, která snášela zlaté medaile“ (LN, 13. 4. 2011), chuť vlepit Vám políček. Jedno zda virtuální nebo fyzický. Použitím slov „starý Záhrobský“ jste z mého pohledu překročil jednoznačně definované meze profesionality, s níž má na veřejnosti vystupovat psycholog. Psychologové by se nikdy neměli vyjadřovat o lidech hanlivě a urážlivě. Naopak – k lidem mají mít respekt, event. mají zachovávat zdrženlivou zdvořilost. Klinický psycholog si nesmí na veřejnosti dovolit označkovávat druhé lidi (ať je zná, nebo nezná) jakkoliv hanlivě. Právě toho se Vy dopouštíte v novinových článcích a citovaných vyjádřeních opakovaně a právě toho jste se dopustil v textu v LN dne 13. dubna 2011.

Podle Etického kodexu AKP máte vystupovat „v duchu úcty ke každému člověku, s ohledem na jeho důstojnost“. Podle Etického kodexu ČMPS nemáte „narušovat důvěru veřejnosti k psychologické profesi“.

Podávám tímto otevřeným dopisem, určeným nejenom Vám, zároveň podnět radě Českomoravské psychologické společnosti a současně prezidiu Asociace klinických psychologů ČR, aby přezkoumaly řadu Vašich mediálních vyjádření z poslední doby – se zvláštním zřetelem k Vámi použitým slovům „starý Záhrobský“. Obracím se na představitele ČMPS a AKP, aby uvážili, zda nepoškozujete svým jednáním obraz profese a důvěru v psychologa na veřejnosti a zda psychologii neškodíte. Z mého pohledu ano. Ale je na jiných, aby Vaše dlouhodobé mediální vystupování posoudili.

Zbyněk Vybíral

Jak můžete vidět, ani pan docent, významný odborník v oboru psychologie, nedosáhl žádné změny pohledu na ostudu české psychologie, samozvaného odborníka na všechno, pana Klimeše. Nic se nezměnilo. Ale nemlčel. Také nemlčme.

Zdroj: psych.fss.muni.cz/vybiral/storage/Pane_Klimesi.doc

Odpovědět