věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
jen tata
Nováček fóra

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od jen tata » 04 říj 2012 09:52

Pan Klimeš naštěstí soudním znalcem není bohužel jeho matka ano.Já u ní byl a udělala ze mně to samé co z Vás .....asi synáčkovi radí

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 04 říj 2012 11:50

V tom případě Vám dítě do péče nepatří vůbec a Vy patříte do péče psychiatrů. Vážený!!!!
Divím se, že na Váš příspěvek ještě nikdo nezareagoval, jsem totiž přesvědčená, že zde je řada slušných tatínků, kteří nemájí zájem někomu lámat sanici na 3x.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 12:04

holmn píše:Musím přiznat, že Vaší reakci jsem nějak nepochopila :-( a popravdě jsem vlastně vůbec nepochopila celou vaší odpověď. Já pouze zastávám názor, že každý případ je jiný a nelze je házet do jednoho pytle. Někteří tatínkové nemají zájem o střídavou výchovu a postačí jim pouze neomezený styk s dětmi,( popravdě je stále plno otců, kteří nejsou schopni se o děti postarat tak, jako matky) někteří střídavou výchovu chtějí a plně si ji zaslouží, protože se dětem hodně věnovali a postarat se umí a někteří prostě děti používají jako rukojmí a chtějí jen dělat problémy a škodit. Vy patrně budete ten poslední případ, protože promiňte, ale to co zde otcům navrhujete je dost za hranicí zákona, nemyslíte? Opravdu si myslíte, že toto je řešení? Nemusím psát anonymně, já klidně napíšu své jméno a adresu, ale Vy patrně asi ne. Mám pravdu?
Musím se zastat Martise, v podstatě pouze citoval judikát ústavního soudu.
Ten praví, že pokud jeden z rodičů požaduje střídavou péči a ten druhý, aniž by prokázal sníženou rodičovskou odpovědnost prvního, střídavou péči odmítá, je to důvod ke svěření dítěte do výlučné péče prvního rodiče.
Má to logiku, protože pokud pro jednoho rodiče je institut vyrovnané střídavé péče nepřijatelný z principu, pak prosazuje výlučnou péči. To je splněno tím, že je dítě předáno do výlučné péče ale opačného rodiče.

Pak je potřeba ještě vidět jeden rozměr, píšete, že je řada otců, kteří nejsou schopni se o dítě postarat, neumějí to tak dobře jako matky - ono je to často tím, jaké bylo rozdělení rolí před rozpadem vztahu. A otec zpravidla vydělával a matka se učila starat o dítě. Takže i otec, který se o dítě neumí postarat, by měl dostat šanci se to naučit.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 12:17

holmn píše:V tom případě Vám dítě do péče nepatří vůbec a Vy patříte do péče psychiatrů. Vážený!!!!
Divím se, že na Váš příspěvek ještě nikdo nezareagoval, jsem totiž přesvědčená, že zde je řada slušných tatínků, kteří nemájí zájem někomu lámat sanici na 3x.
Víte, ono je to strašně těžké, protože to, co některé matky ve spolupráci se sociálkami a soudy dělají, je kolikrát mnohem horší, než když někdo někomu dá po tlamě nebo mu propíchá gumy u auta - ani já se k takovým věcem neuchyluji, ale v situaci, kdy např. matka křivým obviněním ze sexuálního zneužívání dítěte, odstěhováním se bůhvíkam, bránění v kontaktu dítěte s otcem dosáhne totálního odloučení otce a dítěte na řadu měsíců nebo i let, pak to braní zákona do vlastních rukou dokážu pochopit. Sám jsem se bránil proti zvůli matky legální cestou, jak konstatovala i soudkyně, ale přesto mě za tuto obranu soud potrestal tím, že matce svěřil děti zatímně do péče a tím jí umožnil mě od dětí separovat. Teprve později soudu došlo, že má obrana byla oprávněná a dopadlo to dobře, ale jen díky erudovanosti soudkyně a rychlosti jejího jednání. Pokud bych ale měl takového soudce, který by po takovém kroku nařídil jednání až po roce a půl, jak tu někdo psal, myslím, že by mě myšlenky o použití násilí díky bezmoci rovněž napadaly.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Irrataki » 04 říj 2012 12:25

forU to co říkáte dává smysl. Jenže jde o Martisovo agresivní pojetí celé problematiky, z jeho příspěvků vyznívá, že mu nejde o narovnání poměrů, ale o pomstu.
Martis píše:Je na čase věnovat „příkladnou péči matce“ a všem kdo ji přímo aktivně fyzicky pomáhá. Existuje jedna zásada: „udělat to a nebýt tam“. Garantuju vám všem, že větší zábava je „tam“ bít, ale vystavujete se riziku postihu. Blíží se podzim a některé matky by potřebovali naordinovat facelifting. Je mnoho levných vizážistů, kteří rádi vypomohou. Nemusíte soustředit pozornost zrovna na matku, může to být někdo jiný z rodiny.
nebo
Martis píše:To, že to nechápete mne nepřekvapuje. A právě proto, že jsem schopný (kromě jiného) zlomit sanici na 3x, vám do mého jména vůbec nic není ! "Vážená"
Pokud někdo takhle agresivně reaguje na slušně vyjádřený nesouhlas v diskusi, jak asi reaguje v reálném životě na nějaký konflikt? I když jsem zastáncem střídavé péče, v případě Mortise a jeho výroků silně pochybuju o jeho důvěryhodnosti.

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 12:39

I kdybyste chodili každou neděli do kostela a modlili se tam 10x "Otče náš" , tak to z vás slušného člověka neudělá.
Naštěstí se slušnost nehodnotí podle toho, kdo komu rozbije hubu. Ano, hubu dokážu rozbít. A to hlavně parchantům, kteří si myslí, že mohou beztrestně škodit. I moje dítě ocenilo otcovu okamžitou agresivní reakci, která bezprostředně zlikvidovala riziko v podobě nebezpečí od jednoho šmejda. Vy se zařaďte do kategorie kecalů, kteří budou koukat na to, jak někdo ubližuje dítěti a křičet u toho " to se nesmí, to není správné ! " a neudělají vůbec nic. Můžete si potom o tom psát.
Ještě něco na vysvětlenou ?

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 12:56

A ještě bych dodal jedno heslo, kterým se řídí hodně slabochů a to jak duševních, , tak i fyzických. „MY BUDEME PÁCHAT ZLO, ALE NIKDO NÁM NESMÍ UBLÍŽIT , PROTOŽE TO JE TRESTNÉ A NENÍ TO SPRÁVNÉ“. Tak v mém případě na to můžou všichni zapomenout.

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 13:16

Martis píše:To, že to nechápete mne nepřekvapuje. A právě proto, že jsem schopný (kromě jiného) zlomit sanici na 3x, vám do mého jména vůbec nic není ! "Vážená"
Pokud někdo takhle agresivně reaguje na slušně vyjádřený nesouhlas v diskusi, jak asi reaguje v reálném životě na nějaký konflikt? I když jsem zastáncem střídavé péče, v případě Mortise a jeho výroků silně pochybuju o jeho důvěryhodnosti.[/quote]

Můžete mi vysvětlit z čeho usuzujete, že se jedná o AGRESIVNÍ REAKCI ?
Konstatování faktu např. (kromě jiného) 3x zlomit sanici nebo 5x posekat trávu nebo 8x naklepat řízek nebo 20x učinit podání k soudu je podle vás agresivní reakcí ? Bylo to konstatování faktu, které nebylo vázáno na další děj.
Hodně mi to připomíná případy, jako když chlap příjde domů, u dveří si říhne a je manželkou osočen, že na ní páchá domácí násilí v podobě agrese a ona hned druhý den běží do PROFEMU

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 04 říj 2012 13:19

Martis píše:
Je na čase věnovat „příkladnou péči matce“ a všem kdo ji přímo aktivně fyzicky pomáhá. Existuje jedna zásada: „udělat to a nebýt tam“. Garantuju vám všem, že větší zábava je „tam“ bít, ale vystavujete se riziku postihu. Blíží se podzim a některé matky by potřebovali naordinovat facelifting. Je mnoho levných vizážistů, kteří rádi vypomohou. Nemusíte soustředit pozornost zrovna na matku, může to být někdo jiný z rodiny.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vysvětlete mi prosím Váš návod na spravedlnost. Toto je řešení? Vás za těžké ublížení na zdraví pošle soud do vězení, matka se bude například léčit v nemocnici a to je podle Vás ideální pro dítě nebo pro děti?

Nehodnotím zde vyjímky typu křivého obvinění atp.,tam je to zcela o něčem jiném. Mluvíme zde o dětech a o střídavé výchově a mělo by se myslet především na děti.
Já si opravdu nemyslím, že je pro děti ideální střídání domova s batůžkem na zádech.Často musí mít 2 školy, kamárady na střídačku, učitelé na střídačku, jiné výchovné metody atp. a to vše se odrazí na dalším životě dítěte. Kde to dítě je vlastně doma? Jaký může mít vztah k domovu? Ideální je jeden byt navíc a v tom se střídat rodiče, nikoliv děti. Ale kdo si to muže dnes dovolit? Násilí nesnáším a odsuzuji a taky v neposlední řadě se tatínkové musíte zamyslet nad tím, že matka dítě 9 měsíců odnosila, porodila a odkojila. Tam ta láska je od chvíle početí přirozená, ale tatínkové ji teprve získávají po narození. Já tímto chci apelovat na všechny matky: nebraňte otcům ve styku s dětmi, děti mají právo na své otce a na tatínky apeluji : snažte se o slušné jednání a dohodu za každou cenu. Mlátit někoho je cesta do pekla!!!!
A pro pana Martise : mícháte jablka s hruškami dohromady. Když někdo někoho napadne, obrana je na místě. Když píšete návod na pomstu, to není obrana, to je nabádání k trestné činnosti.

Tesař
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tesař » 04 říj 2012 13:20

forU píše:Musím se zastat Martise, v podstatě pouze citoval judikát ústavního soudu.
Ten praví, že pokud jeden z rodičů požaduje střídavou péči a ten druhý, aniž by prokázal sníženou rodičovskou odpovědnost prvního, střídavou péči odmítá, je to důvod ke svěření dítěte do výlučné péče prvního rodiče.
Má to logiku, protože pokud pro jednoho rodiče je institut vyrovnané střídavé péče nepřijatelný z principu, pak prosazuje výlučnou péči. To je splněno tím, že je dítě předáno do výlučné péče ale opačného rodiče.
ForU, máte číslo toho judikátu? Já takový neznám.
Martis píše:A ještě bych dodal jedno heslo, kterým se řídí hodně slabochů a to jak duševních, , tak i fyzických. „MY BUDEME PÁCHAT ZLO, ALE NIKDO NÁM NESMÍ UBLÍŽIT , PROTOŽE TO JE TRESTNÉ A NENÍ TO SPRÁVNÉ“. Tak v mém případě na to můžou všichni zapomenout.
Bohužel násilím se problém málokdy vyřeší, i když i mne samotného již napadlo, jestli jsem ještě chlap, když si to všechno nechám líbit. Pořád si říkám, že facelift matky by naprosto nic nepřinesl dítěti. Myslím, že by se ani nezměnilo její chování a naopak by získala argumenty. Celkově nedoporučuji, alespoň ne v době, kdy je ještě možnost pro naše děti něco udělat.

Odpovědět