věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
Han
Stálice fóra

Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od Han » 04 říj 2012 17:56

Martis píše:Tak co bude s tím Klimešem ?
K dokreslení obrázku o "poradci" s velkým egem Klimešovi, podívejte se pod tento odkaz:
http://www.lekari-online.cz/psychologie ... era-i68793
Vlákno: Rodinný poradce - nebo si na stránce vyhledejte jeho jméno. Uvidíte další zkušenosti, které s tímto člověkem učinili nešťastní rodiče, postižení jeho poradenstvím. Opravdu povedený terapeut.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 04 říj 2012 18:05

Jinak, Martisi, mně taky štvou ty přebujelé kecy, že justice je zlá. Ale myslím, že takové ty silácké řeči mohou některé dámy odrazovat, no. Ale právě ženy je zapotřebí o střídavce nějak přesvědčit, řekl bych. Paní holmn sice nesouhlasí, ale alespoň to tady čte. A bude o tom někde mluvit. A co je lepší, když řekne: "sice střídavku nemusím, ale ti chlapi na střídavce o tom mluví tak přesvědčivě" anebo když řekne: "chtěli mi tam rozbít hubu"? Já vím, žes to takhle přesně neřekl - ale přátelsky to neznělo.
A naprostý souhlas s tím: kde je Klimeš? :D
...

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 18:12

katalyzator píše: "chtěli mi tam rozbít hubu"? Já vím, žes to takhle přesně neřekl - ale přátelsky to neznělo.
:D
Katalyzátore, jsem rád, že víš že to žádný útok ale vůbec na nikoho nebyl. Dotyčná si to vyložila po svém.

Ty, mě to fakt nedá : "prostě se toho chytla jak slepice flusu". .-)

Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis » 04 říj 2012 18:15

A ještě si nemyslím, že by sem chodili jen tátové co usilují nebo mají střídavku. Hodně otců k tomu má hodně daleko.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 04 říj 2012 18:27

Martis píše:
katalyzator píše: "chtěli mi tam rozbít hubu"? Já vím, žes to takhle přesně neřekl - ale přátelsky to neznělo.
:D
Katalyzátore, jsem rád, že víš že to žádný útok ale vůbec na nikoho nebyl. Dotyčná si to vyložila po svém.

Ty, mě to fakt nedá : "prostě se toho chytla jak slepice flusu". .-)
Hele, prostě se toho takhle chytla ... a s tím je prostě třeba počítat. Hele, je třeba brát v potaz kontext - přece sám taky mluvíš jinak v práci se šéfem a jinak v hospodě (jestliže teda zrovna nejsi šéf hospody :-) ) a teď tu máme dámu a tak je třeba ji dostat na svoji stranu než proti sobě. A ono to nemusí být verbálním souhlasem, přece víš, že ženy myslí jinak. Ženy dají na pocity. A je třeba tedy, aby, až si někdy někde holmn vzpomene na střídavku, aby se jí nevybavilo "fuj ty hulváti" ale aby si řekla: "jo, střídavkáři, to ale byli fajn chlapi".
...

Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Irrataki » 04 říj 2012 19:23

Holmn: díky za typ na ten JedenDomov.cz. Píšou tam z mého pohledu sice jednostranné bláboly, ale je to aspoň sonda do pohledu z druhé strany. Navíc jsem tam objevila možná i něco ohledně tématu - tj. Jeroným Klimeš a to http://www.jedendomov.cz/odborne-clanky ... va-vychova . Z googlení mi taky vyšlo, že se Klimeš velmi angažuje na různých katolicky orientovaných webech a to natolik, že pochybuji, že se jedná o pouhý "egobuilding". Z toho mi vychází jediná věc. Střídavkáři, střeste se Klimeše. Na druhou stranu by se asi doporučení Klimeše v případných soudních sporech dalo odmítnout pro předpojatost.

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 04 říj 2012 19:53

Katalyzátor mi připadá jako normální, Martis bohužel nikoliv. Sleduji stránky Střídavky i Jednoho domova a snažím se být objektivní. Myslím, že není nutné hned přejít do útoku, když někdo nesouhlasí s názorem druhého a hned urážet.
Já nejsem nakloněná střídavé výchově, ale současně nesouhlasím s tím, aby tatínkové byli ve styku s dětmi omezováni. Dítě může, pokud je to jen trochu možné, spát v jedné postýlce a přesto může trávit volný čas stejně s mámou i tátou a je to jen o dohodě, toleranci a především rozumu.
K čemu je dobré pro dítě střídat dva domovy? Vy by jste v dětství chtěli jezdit do dvou domovů a prakticky být všude jen na návštěvě?
A určitě bude souhlasit, že jsou některé maminky potvory a dohodnout se nechtějí, brání otci v kontaktu s dítětem, ale stejně tak jsou i někteří tatínkové pěkný prevíti, co děti používají jako rukojmí a své bývalé se tak chtějí mstít a o děti jim prakticky vůbec nejde. Já jsem do této diskuze vstoupila především z důvodu Klimeše, který mi rozhodně nepřipadá normální a je ždy na té straně, která je ochotná k němu docházet. Pokud někdo o jeho služby zájem nemá a odmítne jeho bláboly poslouchat, potom je zle a Klimeš se postaví na stranu druhou. proč asi? Že by to bylo o penězích? Mě totiž nic jiného nenapadá, ale vzhledem k tomu, že se jedná o děti, je to velice alarmující!!!

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 04 říj 2012 21:57

Irrataki píše:Z googlení mi taky vyšlo, že se Klimeš velmi angažuje na různých katolicky orientovaných webech a to natolik, že pochybuji, že se jedná o pouhý "egobuilding". Z toho mi vychází jediná věc. Střídavkáři, střeste se Klimeše. Na druhou stranu by se asi doporučení Klimeše v případných soudních sporech dalo odmítnout pro předpojatost.
Jenomže realita je jiná - SLUŠNÍ LIDÉ, STŘEZTE SE KLIMEŠE - pokud byste četla ten odkaz, který jsem zde odpoledne dal, viděla byste, že s tímto člověkem mají problém i ženy. Vybere si prostě svou stranu a druhou se snaží odloučit od dítěte. Není žádný div, že není členem ani Asociace rodinných a manželských poradců - již i odborná veřejnost se od něj počíná distancovat.
holmn píše:... především z důvodu Klimeše, který mi rozhodně nepřipadá normální a je ždy na té straně, která je ochotná k němu docházet. Pokud někdo o jeho služby zájem nemá a odmítne jeho bláboly poslouchat, potom je zle a Klimeš se postaví na stranu druhou. proč asi? Že by to bylo o penězích? Mě totiž nic jiného nenapadá, ale vzhledem k tomu, že se jedná o děti, je to velice alarmující!!!
Je to přesně tak. Jakmile řeknete, že nepřistoupíte na žádný extremismus (mě navrhoval, aby dcera, s níž mám vynikající vztah a vždycky jsem měl, kterou miluji a on ji nikdy ani neviděl, u mne (a to jest u ní doma, v jejím pokojíčku, odkud byla odvedena) nesměla spát do 6ti let. Aby odvykla a našla "jeden domov", protože jistotu jí prý poskytne jen jeden rodič. A o způsobilosti rodiče se vůbec nebudeme bavit, pohlaví stačí. Má snaha o vyrovnaný podíl na péči byla jen tak tímto poradcem označena za "na první pohled zcela nesmyslný návrh otce". Samozřejmě jsem takové jednání a taková prohlášení odmítl. Odmítl jsem dále jeho angažování. A začalo peklo. Soudu navrhuje, aby dceru, kterou nikdy neviděl, vychovávali v tom málu, co mi milostivě stát u matky vyhradí, místo mne moji rodiče, které rovněž nikdy neviděl. O mně ví vše po 3 krátkých setkáních (prostě zkoulevěštec), kde jsem musel více mlčet než mluvit. Matka, která styku bránila a dodnes dělá vše proto, aby se nedalo na ničem dohodnout, "je vcelku vstřícná". A s těmito závěry se Klimeš vnucuje soudu. Dokonce ho informuje, že mi měl zabránit i v dovolené s dcerou, kterou mi soud umožnil - po 9ti měsících trýznění nedůvodně omezeným stykem - podle Klimeše to mělo na malou působit úkorně a doporučil i opatrovníkovi, aby zasáhl. Naštěstí nezasáhl nikdo, malá byla z dovolené nadšená a já také - ale co na tom záleží. Je to celkově těžko uvěřitelné. Hrůza. Ale nemyslím, že by to bylo o penězích. Myslím, že si kompenzuje nějaké frustrace z mládí, čemuž napovídá i vizáž, přístup a celkové chování. Jeho "poradenství" vede k absurdnímu zhoršení situace a matka, posílena koalicí s tímto údajným "odborníkem", se chová ještě hůře, než předtím. To je reálný výsledek jeho činnosti. To je na tom to nejsmutnější. Závěr - rodinné poradenství má dělat pouze prověřená osobnost, ne žádný pochybný věštec, ale člen Asociace, která je alespoň nějakou zárukou kvality.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 říj 2012 22:12

Já mám se střídavkou taky problém, taky jsem spíše pro to, aby dítě mělo jeden domov, ale mělo by mít domov u toho rodiče, který druhému nabídne širší kontakt - to by podle mě mělo být základní pravidlo při rozhodování o svěření do péče. Ale nesouhlasím s tím, že by dítě mělo spát stále v jedné postýlce a s druhým rodičem trávit jen volný čas. Jsem zarputilým zastáncem toho, že by dítě mělo trávit i večery, koupání, usínání, probouzení, mytí nádobí, uklízení, prostě všechny ty neobyčejně obyčejné chvíle s oběma rodiči v dostatečném rozsahu. Druhá věc, která by se měla změnit, je skutečné zrovnoprávnění rodičů i při svěření dítěte do péče jednoho z nich, to se týká zejména zajišťování dopravy od jednoho rodiče ke druhému a hlavně práva odstěhovat se s dítětem.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 04 říj 2012 23:03

Neumím sem dát odkaz, ( pánové prominou, jsem už starší generace :-( ), ale prosím najděte si, či jak se dnes říká vygoogluj si, pořad "Uvolněte se prosím" ze dne 24.8.2007, kde byl třetím hostem Jeroným Klimeš. První host byl Pavel Bobek, druhý host Petra Nesvačilová. Po shlédnutí pořadu... u kterého jsem se opravdu srdečně zasmála zjistíte, že doktor Klimeš je... no, spíše není normální. Musím vážit slova, aby na mě náhodou nepodal TO, protože pí.Michalcová řekla, že mohu být ráda, že na mě TO nepodal. :-) Zajímalo by mě za co.

Odpovědět