věštec Jeroným Klimeš a střídavka

Odpovědět
frank
Uživatel(ka) fóra
Re: věštec Jeroným Klimeš

Příspěvek od frank » 07 říj 2012 19:33

forU: moc pěkně formulované!

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 07 říj 2012 20:22

Já, ale nemám nic proti střídavce, pokud se na ni rodiče dohodnou. Pokud se dohodnou, potom je vše v pořádku a pouze mohu litovat děti, kteří se musí týden co týden stěhovat, protože dětí se nikdo neptá zda jim to vyhovuje. Pokud musí ke všemu střídat kamarády a školu, potom je to na hlavu. Někdo mi tady napsal, že alespoň má více kamarádů a více učitelů. Na všech vztazích se musí pracovat a to i na kamarádském vztahu. Ono jeden týden mít kamaráda a potom zase týden ne, tak je logické že ten kamarád který se stěhovat nemusí si najde kamaráda, kterého bude mít po ruce, když ho bude potřebovat a ne na liché a sudé týdny. Ani školy nemají stejné výukové postupy, a vím že například první třída se někde učí psát psacím písmem, někde tiskacím a i na čtení mají jiné metody a nevím jak se přesně jmenují, ale synovce manželka je učitelka a vím to od ní. Takže moje myšlení a názory třeba nejsou správné, ale já více myslím na děti a ne na jejich rodiče.A nechávat rozhodovat zájem dětí soudy a OSPODy mi nepřipadá zrovna šťastné a obzvlášť v dnešní době, kdy jsou to jen úředníci, kterým o děti vůbec nejde. Ty děti jsou Vaše a Vy musíte rozhodnout, co je pro ně nejlepší a to i za cenu že ustoupíte od střídavky. Znám případ, kdy otec se velice vzorně o své syny stará a úžasně se jim věnuje. Jeho manželka... když by nedej bože přišlo na rozvod, tak si myslím, že by se střídavkou souhlasila, protože by se klukům sama tak věnovat nemohla. Já si myslím, že matky většinou své důvody mají proč střídavku nechtějí a chtějí pro své děti to nejlepší.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 07 říj 2012 20:47

holmn píše:... Já si myslím, že matky většinou své důvody mají proč střídavku nechtějí a chtějí pro své děti to nejlepší.
Ano, tomu já věřím. A stejně tak otcové chtějí pro své děti to nejlepší a mají pro to zase své důvody. Pro tyhle neshody se koneckonců manželství rozpadají a nejde rozhodnout, které důvody jsou lepší. ten, kdo na to přijde, bude zlatým písmem zapsán v učebnicích. Odborně se tomu říká "párové rozhodování" a je to problematika neřešitelná, viz odborné matrimonologické knihy.

Další věc je, že střídavá péče je vždycky posuzována soudem, jak napsal forU, a jako taková se přiděluje v zájmu dětí. Žádný soud tudíž nepovolí střídavku, kdy by dětem střídání škol, kamarádů atd. zásadně škodilo. A vůbec, střídavek, kde jde o střídání škol atd. je minimálně, tento argument je minoritní.
...

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 07 říj 2012 22:20

holmn píše: Takže moje myšlení a názory třeba nejsou správné, ale já více myslím na děti a ne na jejich rodiče.A nechávat rozhodovat zájem dětí soudy a OSPODy mi nepřipadá zrovna šťastné a obzvlášť v dnešní době, kdy jsou to jen úředníci, kterým o děti vůbec nejde. Ty děti jsou Vaše a Vy musíte rozhodnout, co je pro ně nejlepší a to i za cenu že ustoupíte od střídavky. Já si myslím, že matky většinou své důvody mají proč střídavku nechtějí a chtějí pro své děti to nejlepší.
Lidé jsou různé jak mezi matkami, tak otci, tak OSPODáky, soudci. Všude se najdou jedinci, kteří myslí na sebe, ale i tací, kteří myslí na děti. Proto je u toho rozhodování více lidí, když se rodiče neshodnou, aby aspoň někomu na těch dětech záleželo. Nemyslím, že je fér všechny úředníky házet do jednoho pytle, v našem případě já mohu před sociálkou i soudem jen smeknout, zájem dětí pro ně byl na prvním místě.
Vaši věty, se kterými bytostně nesouhlasím, Vám přepíšu opačně: "Rodiče musí rozhodovat, co je pro děti nejlepší, a to i za cenu, že ustoupí od výlučné péče." a "Otcové většinou své důvody mají, proč výlučnou péči matky nechtějí a chtějí pro své děti to nejlepší." Prosím, zkuste to vidět z obou stran a neházejte všechny do jednoho pytle, uráží mě to. Zvlášť v situaci, kdy já v zájmu dětí od střídavky ustoupil ve sporu s matkou, která své vlastní děti připravila vědomě o 2,5 mil. Kč, které měly ode mě na start do života, na vzdělání a startovací bydlení.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 07 říj 2012 23:54

forU
......kdy já v zájmu dětí od střídavky ustoupil.....
No, vidíte! Super, ustoupil jste v zájmu dětí od střídavky. A o tom to je a smekám před Vámi a to jsem celou tu dobu tady chtela slyšet alespoň jednou.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 08 říj 2012 03:03

Doufejme, že čím dál víc tatínků v zájmu dětí od střídavky NEUSTOUPÍ. A to i přes tlak některých maminek, soudkyň, ospoďaček a dalších nepřátel zachování péče obou rodičů.

Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jan Ryska » 08 říj 2012 07:21

Dobrý den,bylo mně doporučeno od nmloh,nechat se zmanipulovat pořadem na zakázku ,který má úroveň stejnou,jako pořad o emigrantech z roku 1984.Ovšem,tentokrát bez přitisknutého umělce,za to s odsouzenou uvačikovou.Tak aby bylo mezi námi jasno,extrémní nejsou lidé,kteří již mnoho let bojují a to i verbálné hrubě za změnu justice,ale extrémní a nadále neudržitelný je stav v české justici,českém opatrovnictví (anonymní matlapatla českého ospod jedendomovcz) a oficiálních medií,kde je zvláštní ekonomická,prospěchová cenzura.

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 08 říj 2012 09:23

a) toto vlákno bylo založeno jako upozornění na neseriozního, manipulátorského a podlého "psychologa" Jeronýma Klimeše, mělo především varovat před jakýmkoli kontaktem s tímto člověkem, který věcem nijak nepomáhá a naopak je výrazně zhoršuje. Diskuze, která se zde rozvinula je zajímavá, ale nijak nesouvisí s extremistou Klimešem a bylo by vhodné ji přesunout do jiného vlákna, protože to podstatné o Klimešovi, včetně odkazů na zkušenosti jiných apod., tu zcela zapadne a původní varovný smysl se vytratí.

b) Lidé jako je holmn mají na svůj názor právo a je věcí morální a celkové vyspělosti společnosti, aby jim v tomto názoru nebránila, ale zároveň jej prostě v ovlivňování životů jiných nereflektovala. Přesně stejnou zkušenost jsem udělal na OSPODu, spousta řečí o rovném přístupu k rodičům, o důležitosti otce, ale jen za předpokladu, že se otec nebude snažit narušit tzv. víkendový model. Jakmile chcete opravdu rovný podíl na výchově svého dítěte, nebo i asymetrickou střídavku, okamžitě jste vyvrhelem, patologickým člověkem co se nikdy o nic nestaral, neschopným k výchově, co má jen svou mantru a chce žít asi jen pro pomstu matce. Když předkládáte argumenty a chcete je po protistraně (která samozřejmě žádné nemá, kromě klišé o jedné posteli a okatých nesmyslů typu, že matka si dítě vyšlapala cestami na záchod - něco takového samozřejmě není k žádné diskuzi, to je absolutní hloupost a kdo má v hlavě mozek, tak by něco takového nevypustil), tak máte jenom svojí mantru a nejste schopni dohody. Jak už jsem několikrát řekl, fakta nezajímají nikoho, prostě matka může všechno, vy nesmíte nic, jenom platit. Jestliže sklapnete desky a stanete se víkendovým otcem, najednou jste vzorný, chápavý a empatický. Tak je to.

c) O podobných nesmyslech typu majitelkou dítěte se žena stává díky cestičkám na záchod, deštníku v zadku alá porod nebo omezení velkým bříškem, vůbec nelze diskutovat¨. Biologie je jasná a ženám nikdo rozumný nebere, že těhotenství, porod a poporodní péče je věc náročná, je to velký výkon a zodpovědnost. Nikdo z nás tady také nechce matkám brát děti - pokud vím, tak my "střídavkáři" s matkami v životě svých dětí počítáme a vytlačovat je vůbec nechceme. Chceme jen možnost dětí být s oběma rodiči. Znovu říkám - dítě není majetek, nelze ho vyšlapat na hajzlíku, je to živý tvor, nepatří matce a má právo na oba rodiče, protože jen skrz oba fungující rodiče může být skutečně šťastné.

d) Co se týká holmn, jestli jsem dobře pochopil, sama je rozvedená, dcera je rozvedená a syna to nejspíš brzy čeká. To je přesně ta kontinuita, to je ukázka toho, jak funguje výlučná péče.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 08 říj 2012 09:24

holmn píše:forU
......kdy já v zájmu dětí od střídavky ustoupil.....
No, vidíte! Super, ustoupil jste v zájmu dětí od střídavky. A o tom to je a smekám před Vámi a to jsem celou tu dobu tady chtela slyšet alespoň jednou.
Odměnou za to je, že se ex pokouší obrat děti o milióny, které jim patří, okamžitě omezila spolupráci při předávání dětí, odmítá mi dávat s dětmi sportovní potřeby apod., když s ní chci promluvit o záležitostech dětí, vyhazuje mě před dětmi z předsíně se telefonem v ruce, že volá policii atd. Takže ono to chce hodně sebezapření při takovém chování matky pořád mít na prvním místě děti. A to pokušení matku za toto zničit je hodně velké, už jen proto, že tím prokazuje absolutní nezralost a sníženou rodičovskou odpovědnost.
A na druhou stranu - já bych od vás chtěl slyšet aspoň jednou, že dokážete ocenit i matku, která se vzdá své výlučné péče (jako já) i střídavky (jako já), když nepovažuje střídavku za optimální způsob péče, a nechá dítě v péči otce. A teď mi řekněte, kolik takových matek je.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 08 říj 2012 09:33

Střídavka píše:Doufejme, že čím dál víc tatínků v zájmu dětí od střídavky NEUSTOUPÍ. A to i přes tlak některých maminek, soudkyň, ospoďaček a dalších nepřátel zachování péče obou rodičů.
Přesně tímhle si myslím, že už věc poškozujete. Je to extrémně militantní a existují i jiné typy uspořádání, které zachovávají péči obou rodičů. 50:50 by nemělo být dogma, v reálně fungujícím parterském a manželském výchovném prostředí to taky není 50:50, navíc je to často s rozdělením rolí, kdežto i při nestejném poměru péče rozvedených rodičů si dítě zažije všechny role u obou rodičů. Ano, bojujte za rovnoprávnost, za vyšší podíl výlučné péče otců, za vyšší podíl střídavky, pokud je skutečně v zájmu dětí, za omezení totální izolace jednoho rodiče odstěhováním druhého rodiče s dětmi, za zrušení dlouhodobé separace jednoho rodiče od dětí do rozhodnutí o úpravě výchovy a výživy. To je obrovský prostor a obrovská práce, ale zabejčit se na střídavce, to může být kolikrát kontraproduktivní. Vaše práce má velký smysl a bylo by škoda ji poškozovat jednostranností pohledu. Zkuste se nad tím zamyslet. Prosím.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět