Chci podat návrh na střídavou péči i přes nesouhlas matky

Tom
Nováček fóra

Re: Chci podat návrh na střídavou péči i přes nesouhlas matk

Příspěvek od Tom » 25 říj 2012 04:49

Ja mam stridavou peci, ktera byla urcena i pres nesouhlas matky. Byl tam sice posudek psychologa, ktery napsal, ze oba rodice se stridavkou souhlasi a doporucil ji, ale u soudu matka muluvila jinak. Soud presto urcil stridavku. Probehlo odvolani matky a mestsky soud stridavku potvrdil a zrovna se tam v ramci odvolani probiralo to, ze stridavka byla urcena bez souhlasu matky. S nekym jsem to probiral a bylo mi receno, ze nikde neni zadnym paragrafem dano, ze oba rodice musi se stridavkou souhlasit. Pri odvolani predsedkyne soudu na toto tema rekla, neco v tom smyslu (nemam jeste rozsudek), ze tendence ceskeho soudnictvi v posledni dobe smeruje k tomu, ze neni nutny souhlas obou rodicu pro urceni stridave pece. Takze ja bych doporucil, pokud o to opravdu mate zajem si o stridavou peci zazadat. Je to zmena pomeru a evidentne matka matka tesce nese, ze mate spokojenou rodinu a ona je sama, mozna se boji, aby syn nechtel byt jen u vas. Treba si neveri. Kazdopadne, i kdyz by to tak bylo, ze syn by chtel byt u vas, je nutne treba i pres vlastni odpor, podporovat matku. je to mama a vzdy bude at je jakakoliv. A to, ze je u vas treba lepsi atmosfera a synovi je tam treba lepe, neni duvod, aby prisel o mamu. Tak drzim palce. Tom
Dítě potřebuje oba rodiče ..

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 01 lis 2012 12:20

Stav s komplikacemi po navázání nového vztahu znám z vlastní zkušenosti a ráda se o ně, chcete-li, podělím, třeba by něco mohlo být užitečné i vám. Dejte případně vědět, pohledáme řešení.
Matka a macecha.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 01 lis 2012 12:29

Díky za ty zkušenosti, takovéhle příspěvky s osobní zkušeností se zde velmi rád čtu.
...

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 10 lis 2012 15:03

Z jiného (ač odpovídajícího) soudku

Odpovídajícího proto, že tento problém řeší můj manžel a právě toto téma mne přivedlo k různým informacím, na různá místa (servery) a k novým zkušenostem. Na blogu (na indnes) jsem ve zprávách našla tuto:

10. 11. 2012 0:40:56 _MAILER
[Zpráva z webu: info@stridavka.cz]
Marie, vy nejste Marie, to už víme. Nezdá se vám to trapné?? Ale klidně se bavte dál. x
9. 11. 2012 23:01:39

Tak na vysvětlenou - to, že nejsem Marie netajím, na blogu je to vysvětleno a věřím, že důvody mám dobré (čím dál naléhavější), nemusí kamarádi dětí a jejich rodiče číst, co prožíváme (teď už o konkrétnostech ani psát nejde vzhledem k jejich absurditě). Jenže právě proto, že věřím, že dítě má mít oba rodiče a proto, že mám zkušenost s tím, jak to nefunguje, když matky nechtějí, jsem sem začala psát. Protože každý extrém je škodlivý a jako zástupce ženského pokolení jsem si myslela, že třeba můžu ten jiný pohled (realistický) vnést, zkusila jsem sem ten pohled napsat.

Nicméně, pokud to někdo cítí jako trapné, tak toho raději nechám, jen info - nemyslela jsem to zle. Jen na to, aby byla možná mužsko-ženská debata je asi brzy.

Pro Vaše info - střídavou péči řešíme u dětí mého manžela, teď čeká na odvolací soud. Rodiče a to, co se stalo po rozvodu, z nich učinilo (mírně řečeno) nevyváženou dvojici. Velmi nevyváženou. A tak to mám "z první ruky", sama jsem nepřímou účastnicí a po dvou (téměř) letech už se v zásadě ničemu nedivím, zkušeností máme opravdu dost a mých ženských úvah stejně tolik. Intenzivně vnímám také to, že cestami, jimiž se filozofie propagace střídavky ubírá, se k cíli dojít v podstatě nedá.

Tak ať to vše jde vám všem co nejlépe.

(Na blogu Marie Vavrušová)
Matka a macecha.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 10 lis 2012 17:34

Marie píše:Intenzivně vnímám také to, že cestami, jimiž se filozofie propagace střídavky ubírá, se k cíli dojít v podstatě nedá.
Zkuste prosím tuto svou úvahu trochu rozvést. A je toto podle vás správná cesta propagace?

Obrázek

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 11 lis 2012 22:50

Nevím jak Marie, ale mně to přijde super...

Václav
Stálice fóra

Příspěvek od Václav » 13 led 2013 18:19

Dobrý večer.
Mám obdobný problém matka nesouhlasí se střídavou péčí a nesouhlasí s jakýmkoliv stykem s dcerkou.Soud nařídil znalecký posudek jak to probíhá? nepoškodí to nějak děcko?
Dík Václav

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 13 led 2013 21:09

Václave,
posudek dětem neubližuje, je to pro ně spíš hra, ty starší se "ulijou" ze školy. Rozhovory jsou doplňovány testy, kreslením a podobnými činnostmi. Psycholog si dělá obrázek o rodičích i dětech a vzájemných vztazích mezi nimi, odpovídá na otázky kladené soudem (ty budeš znát, příjde ti to poštou).
To, co dle mne, dětem ublížuje, je tlak, který na ně v mezičase může matka vyvíjet, ale to záleží na tom, jak to u vás je. Počítej s prodloužením o měsíce - u nás to bylo od rozhodnutí o zpracování posudku do dalšího soudního stání víc než 6 měsíců (v mezičase matka dvakrát odsunula "sezení" k posudku a jednou soud žádostí o odročení), takže odhadem - méně než 4 měsíce to snad ani být nemůže.
Matka a macecha.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 13 led 2013 21:40

Vážení diskutující, toto diskusní vlákno bylo přesunuto sem, což je pro něj vhodnější fórum než "Fungování střídavé péče". Pokud se vám tedy někdy stane, že nenajdete svůj příspěvek, podívejte se prosím, zda nebyl přesunut do vhodnějšího fóra. Nejlepší je samozřejmě dobře vybrat hned na začátku, kam by se nejlépe hodil.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 13 led 2013 22:07

Střídavka píše:
Marie píše:Intenzivně vnímám také to, že cestami, jimiž se filozofie propagace střídavky ubírá, se k cíli dojít v podstatě nedá.
Zkuste prosím tuto svou úvahu trochu rozvést. A je toto podle vás správná cesta propagace?

Obrázek
Upřímně - na mne by naprosto nefungovala, neprobírala jsem to s jinýma ženskýma, ale tohle je hodně mužský přístup.
Matka a macecha.

Odpovědět